Založ si blog

Pokrytectvo spoločnosti alebo Cinkota

Mohol by som začať a skončiť jedinou vetou – dajte pokoj Cinkotovi, absolvoval trest, udelený súdom a život ide ďalej. Lenže správanie niektorých ľudí a médií si vyžaduje viac, než jednu vetu.

V prvom rade, o vine alebo nevine rozhodujú súdy. Môžeme nad ich rozhodnutiami polemizovať, môžeme s nimi nesúhlasiť, dokonca byť pobúrení. Ale mali by sme ich rešpektovať.

Pripadá mi smiešne, ak je niekto pobúrený nad tým, že Cinkota pokračuje vo svojej kariére, objavil sa na televíznych obrazovkách a určite ešte objaví. A nielen tam … určite aj na divadelných doskách. Prećo by nemal ? Však je to jeho povolanie, nie ? K čomu je dobré pokrytectvo, pohľad cez prsty ?

Áno, pokrytectvo. Pretože Cinkota urobil chybu, dostal trest a vykonal ho. Fajka zhasla … na Slovensku však máme množstvo, dokonca aj vysokopostavených ľudí, ktorí spôsobili štátu či obćanom množstvo škôd a napriek tomu pravidelne verejne vystupujú, moralizujú a médiá im dávajú všemožný priestor na ich falošné vystúpenia … a nielen médiá.

Ale často im vyjadrujú podporu aj ľudia, ktorí nad Cinkotom ohŕňajú nos. Kde je tá ich morálka, zmysel pre spravodlivosť ?

Pred časom istý futbalista zlomil súperovi počas zápasu členok. Dostal trest, absolvoval ho a médiá sú opäť plné jeho fantastických výkonov. Nikto sa nepozastavuje nad tým, že pre jeho zákrok definitívne skončila kariéra niekoho iného. Nikto sa nepozastavuje ani nad tým, že jediným trestom bol ten, ktorý dostal od športových orgánov. Život ide ďalej …

Na ćo sa teda hráme ? Niekde stačí symbolický trest a nič sa nedeje, a inde by sme najradšej trestali stále ? A dokedy ? Koľko je vlastne dosť ?

Občas vidím niekoľko pohoršených moralistov, ako pravidelne kráčajú do svätostánku na pravidelnú bohoslužbu. Zbožne načúvajú slovám o láske, porozumení, úcte či – odpustení.

Ale to posledné vzťahujú len na seba. Im musí byť odpustené vždy a za každých okolností. Veľmi zvláštna forma kresťanskej lásky, vŕta mi v hlave … vlastne, skôr by som to pomenoval inak – kresťanskej sebalásky.

Cinkota … vlastne, malo by to platiť pre všetkých, ktorí urobili chybu a vykonali trest – nech sa v živote darí a už nikdy ich nepostihne to, za čo predtým pykali. Človek je tvor omylný a mýli sa v živote pravidelne … akurát máme v spoločnosti ľudí, ktorých postavenie je zásadnou prekážkou, aby za svoje omyly …

Pykali … a to by nás malo trápiť oveľa viac …

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

štefánik, predmier

Predmier si Štefánika ubránil

21.03.2019 13:00

Socha Milana Rastislava Štefánika stojí na námestíčku v centre Predmiera už takmer 90 rokov.

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857918x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu