Založ si blog

Pokrytectvo spoločnosti alebo Cinkota

Mohol by som začať a skončiť jedinou vetou – dajte pokoj Cinkotovi, absolvoval trest, udelený súdom a život ide ďalej. Lenže správanie niektorých ľudí a médií si vyžaduje viac, než jednu vetu.

V prvom rade, o vine alebo nevine rozhodujú súdy. Môžeme nad ich rozhodnutiami polemizovať, môžeme s nimi nesúhlasiť, dokonca byť pobúrení. Ale mali by sme ich rešpektovať.

Pripadá mi smiešne, ak je niekto pobúrený nad tým, že Cinkota pokračuje vo svojej kariére, objavil sa na televíznych obrazovkách a určite ešte objaví. A nielen tam … určite aj na divadelných doskách. Prećo by nemal ? Však je to jeho povolanie, nie ? K čomu je dobré pokrytectvo, pohľad cez prsty ?

Áno, pokrytectvo. Pretože Cinkota urobil chybu, dostal trest a vykonal ho. Fajka zhasla … na Slovensku však máme množstvo, dokonca aj vysokopostavených ľudí, ktorí spôsobili štátu či obćanom množstvo škôd a napriek tomu pravidelne verejne vystupujú, moralizujú a médiá im dávajú všemožný priestor na ich falošné vystúpenia … a nielen médiá.

Ale často im vyjadrujú podporu aj ľudia, ktorí nad Cinkotom ohŕňajú nos. Kde je tá ich morálka, zmysel pre spravodlivosť ?

Pred časom istý futbalista zlomil súperovi počas zápasu členok. Dostal trest, absolvoval ho a médiá sú opäť plné jeho fantastických výkonov. Nikto sa nepozastavuje nad tým, že pre jeho zákrok definitívne skončila kariéra niekoho iného. Nikto sa nepozastavuje ani nad tým, že jediným trestom bol ten, ktorý dostal od športových orgánov. Život ide ďalej …

Na ćo sa teda hráme ? Niekde stačí symbolický trest a nič sa nedeje, a inde by sme najradšej trestali stále ? A dokedy ? Koľko je vlastne dosť ?

Občas vidím niekoľko pohoršených moralistov, ako pravidelne kráčajú do svätostánku na pravidelnú bohoslužbu. Zbožne načúvajú slovám o láske, porozumení, úcte či – odpustení.

Ale to posledné vzťahujú len na seba. Im musí byť odpustené vždy a za každých okolností. Veľmi zvláštna forma kresťanskej lásky, vŕta mi v hlave … vlastne, skôr by som to pomenoval inak – kresťanskej sebalásky.

Cinkota … vlastne, malo by to platiť pre všetkých, ktorí urobili chybu a vykonali trest – nech sa v živote darí a už nikdy ich nepostihne to, za čo predtým pykali. Človek je tvor omylný a mýli sa v živote pravidelne … akurát máme v spoločnosti ľudí, ktorých postavenie je zásadnou prekážkou, aby za svoje omyly …

Pykali … a to by nás malo trápiť oveľa viac …

Radšej drž len ten balónik . . . .

23.09.2018

Po veľkej námahe som horko-ťažko vyronil slzu nad tragédiou strážcu balónika z liberálneho tábora, ktorému sa chcela do strany natlačiť mafia a on sa to dozvedel ako posledný, a len náhodou. viac »

Ficova “potemkinova” dedina dostala ďalšiu ranu

22.09.2018

L.Žitňanská zamávala na rozlúčku vládnej koalícii. Bola jediným svetlým zjavom koalície, ktorá vznikla po voľbách 2016. Nepochybujem, že bola sklamaná povolebnými vývojom, a rovnako nepochybujem, viac »

Neustrážila chatu a chce riadiť štát ?

20.09.2018

Poslankyňa Remišová s obľubou súdi iných. Na adresu F.Imreczeho sa vyjadrila, že ako bude strážiť rozpočet, ak si neustrážil finančnú správu ... Ak budeme merať metrom poslankyne Remišovej, viac »

bugár

Odchod Žitňanskej Bugára neteší, ale dal sa predpokladať

23.09.2018 14:49

Podľa Remišovej je zbytočné špekulovať, či by sa mohla exministerka stať členom OĽaNO.

jasna, stromy, kalamita, vietor

SHMÚ varuje v oblasti Tatier pred orkánom

23.09.2018 13:39

V okolí Vysokých a Nízkych Tatier sa v noci z nedele na pondelok poriadne rozfúka.

Obete znásilnenia trpia zbytočne dvakrát

V Iráne popravili deväť mužov odsúdených za znásilnenie ženy

23.09.2018 13:04

Irán je na prvých miestach v rebríčku krajín vykonávajúcich absolútny trest.

mayová

Mayová údajne tajne pripravuje predčasné voľby

23.09.2018 12:11

Nespokojnosť s politikou Mayovej rastie nielen v tábore labouristickej opozície, ale aj v radoch jej Konzervatívnej strany.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,784
Celková čítanosť: 4048535x
Priemerná čítanosť článkov: 2269x

Autor blogu