Založ si blog

Pokrytectvo spoločnosti alebo Cinkota

Mohol by som začať a skončiť jedinou vetou – dajte pokoj Cinkotovi, absolvoval trest, udelený súdom a život ide ďalej. Lenže správanie niektorých ľudí a médií si vyžaduje viac, než jednu vetu.

V prvom rade, o vine alebo nevine rozhodujú súdy. Môžeme nad ich rozhodnutiami polemizovať, môžeme s nimi nesúhlasiť, dokonca byť pobúrení. Ale mali by sme ich rešpektovať.

Pripadá mi smiešne, ak je niekto pobúrený nad tým, že Cinkota pokračuje vo svojej kariére, objavil sa na televíznych obrazovkách a určite ešte objaví. A nielen tam … určite aj na divadelných doskách. Prećo by nemal ? Však je to jeho povolanie, nie ? K čomu je dobré pokrytectvo, pohľad cez prsty ?

Áno, pokrytectvo. Pretože Cinkota urobil chybu, dostal trest a vykonal ho. Fajka zhasla … na Slovensku však máme množstvo, dokonca aj vysokopostavených ľudí, ktorí spôsobili štátu či obćanom množstvo škôd a napriek tomu pravidelne verejne vystupujú, moralizujú a médiá im dávajú všemožný priestor na ich falošné vystúpenia … a nielen médiá.

Ale často im vyjadrujú podporu aj ľudia, ktorí nad Cinkotom ohŕňajú nos. Kde je tá ich morálka, zmysel pre spravodlivosť ?

Pred časom istý futbalista zlomil súperovi počas zápasu členok. Dostal trest, absolvoval ho a médiá sú opäť plné jeho fantastických výkonov. Nikto sa nepozastavuje nad tým, že pre jeho zákrok definitívne skončila kariéra niekoho iného. Nikto sa nepozastavuje ani nad tým, že jediným trestom bol ten, ktorý dostal od športových orgánov. Život ide ďalej …

Na ćo sa teda hráme ? Niekde stačí symbolický trest a nič sa nedeje, a inde by sme najradšej trestali stále ? A dokedy ? Koľko je vlastne dosť ?

Občas vidím niekoľko pohoršených moralistov, ako pravidelne kráčajú do svätostánku na pravidelnú bohoslužbu. Zbožne načúvajú slovám o láske, porozumení, úcte či – odpustení.

Ale to posledné vzťahujú len na seba. Im musí byť odpustené vždy a za každých okolností. Veľmi zvláštna forma kresťanskej lásky, vŕta mi v hlave … vlastne, skôr by som to pomenoval inak – kresťanskej sebalásky.

Cinkota … vlastne, malo by to platiť pre všetkých, ktorí urobili chybu a vykonali trest – nech sa v živote darí a už nikdy ich nepostihne to, za čo predtým pykali. Človek je tvor omylný a mýli sa v živote pravidelne … akurát máme v spoločnosti ľudí, ktorých postavenie je zásadnou prekážkou, aby za svoje omyly …

Pykali … a to by nás malo trápiť oveľa viac …

Analfabeta za prezidenta – nechceme !

19.11.2018

Kto sa pozrie po dnešnom Slovensku, ostane zaskočený. Pomaličky, potichúčky nám vyrastajú rôzne informačné tabule, prezentujúce kandidátov na prezidentské kreslo v budúcom období, po skončení viac »

Fico na hrad . ..

19.11.2018

... ozvalo sa v zákutí reštaurácie, a všetci sme sa rozosmiali. Podobné výkriky zaznievajú v rôznych obmenách pravidelne a vždy je to skôr forma recesie, poukazujúcej na skutočný obraz politikov viac »

Čudný sponzor protestov . ..

18.11.2018

Ako je to s financovaním protestov Za slušné Slovensko ? Neviem, nikto nemá na čele napísané, že prispel alebo neprispel ... a všade platí jedno - každý koná v súlade so zákonom, ak nebolo viac »

parlament, danko,

Danko bude opäť čeliť opozičnému pokusu o odvolanie z funkcie

19.11.2018 17:07

Opozícia odovzdala návrh na zvolanie mimoriadneho rokovania.

rakovský, polícia, naka, zatknutie, zadržanie,

Polícia zadržala štvoricu Slovákov prevádzajúcu nelegálne Srbov a Ukrajincov

19.11.2018 16:46

Muži mali od roku 2017 zabezpečiť pre viac ako 1000 Srbov a Ukrajincov prácu na Slovensku i Českej republike.

pavol rusko

Pavol Rusko sa pravidelne dostavuje k probačnému úradníkovi do Justičného paláca

19.11.2018 16:38

Naposledy ho bolo vidieť na KS v Bratislave približne pred mesiacom.

Martin Slosiarik

VIDEO: Smer bez Lajčáka riskuje prehru, komentuje prieskum riaditeľ agentúry Focus

19.11.2018 16:35

Doterajšie prieskumy k prezidentským voľbám sú podľa riaditeľa agentúry Focus Martina Slosiarika robené v informačnom vákuu, nakoľko nie sú potvrdení kandidáti.