Založ si blog

Odhalili Putina pod Macronovou posteľou . ..

Francúzsko-ruskými vzťahmi otriasa nový škandál – francúzsky prezident sa ráno obúval do papúč a pri pohľade pod posteľ neveril vlastným očiam – ležal tam vyškerený Putin …

Jasné, že je to výmysel. Nie je však priveľmi vzdialený od podstaty vzťahov európskych krajín s Ruskom. Vyznieva priam komicky, za čo všetko viní vyspelý Západ zaostalé Rusko, v honbe za rozširovaním palety dôvodov na protiruské sankcie a ich predlžovanie. Stručne povedané – politickým elitám západnej Európy – šibe.

Najnovšie sa francúzskymi médiami šíri správa o ruskom vesmírnom odposluchu. Akosi to nejde do súladu s pravidelnými tvrdeniami o ruskej zaostalosti, ale už sme si za roky a desaťročia zvykli. Politik často klame aj vtedy, keď sa usmieva. Problém bude skôr niekde inde.

Rozpustenie národnej identity prijatím lavíny migrantov, spustenej imperiálnou politikou veľmocí jednoducho nevyšlo.

Popularita Macrona vo Francúzsku dosahuje svojím poklesom nové rekordy a tak sa hľadajú spôsoby, ako ju obnoviť. Nemôže sa spoľahnúť ani na podporu Merkelovej, keďže tá má dosť vlastných problémov v Nemecku. A tak sa dnes Macron snaží o získanie postavenia neoficiálneho lídra európskej politiky. Postu, na ktorom donedávna neohrozene kráľovala práve nemecká kancelárka.

Tie vody sú však už dávno preč. Dnes už nie sú problémom len spurné krajiny V4, ale postupne kladú čoraz väčší odpor aj Taliansko alebo Španielsko. Krajiny, ktoré čelia reálnej možnosti rozpadu v dôsledku snahy niektorých regiónov o dosiahnutie väćšej nezávislosti na centrálnej moci.

A tak sa opakovane vyťahuje ruská karta. Cieľom je vytvorenie ilúzie rastúcej ruskej hrozby, ktorá by zakryla neschopnosť európskych elít na riešenie problémov, spôsobených ich vlastnou politikou.

Ak by sa dnes prebudil z večného spánku generál de Gaulle, zrejme by navrhol, aby Macrona zbavili funkcie a postavili pred súd … pretože svojím správaním robí nielen hanbu svojej krajine, ale aj zrádza ideály, ktorých hlavným nositeľom bolo kedysi práve Francúzsko …

Sloboda …. rovnosť …. bratstvo ….

Analfabeta za prezidenta – nechceme !

19.11.2018

Kto sa pozrie po dnešnom Slovensku, ostane zaskočený. Pomaličky, potichúčky nám vyrastajú rôzne informačné tabule, prezentujúce kandidátov na prezidentské kreslo v budúcom období, po skončení viac »

Fico na hrad . ..

19.11.2018

... ozvalo sa v zákutí reštaurácie, a všetci sme sa rozosmiali. Podobné výkriky zaznievajú v rôznych obmenách pravidelne a vždy je to skôr forma recesie, poukazujúcej na skutočný obraz politikov viac »

Čudný sponzor protestov . ..

18.11.2018

Ako je to s financovaním protestov Za slušné Slovensko ? Neviem, nikto nemá na čele napísané, že prispel alebo neprispel ... a všade platí jedno - každý koná v súlade so zákonom, ak nebolo viac »

Hornonitrianske bane, Prievidza, baník, Baňa Nováky

Transformáciu ťažby uhlia do roku 2023 predstaví vláda budúci týždeň

19.11.2018 16:03

Transformáciu ťažby uhlia do roku 2023 predstaví vláda budúci týždeň. Uviedol to minister Peter Žiga.

parlament, poslanci, poslanec, NR SR

Poslanci SNS predložia uznesenie o Maďarsku a Poľsku a ich vzťahu k EÚ

19.11.2018 15:39

Rokovať by o ňom poslanci mali na najbližšej schôdzi, ktorá sa začne 27. novembra tohto roka.

islamisti, teroristi, gaza, zbrane, džihád

Nemecké úrady monitorujú 767 možných teroristov inšpirovaných islamistami

19.11.2018 15:37

Z vládnych údajov vyplýva, že počet týchto osôb naďalej stúpa, aj keď pomalším tempom ako v minulých rokoch.

Rumunsko, protesty,

V Rumunsku odstúpili minister obrany a primátorka Bukurešti

19.11.2018 15:08

Ešte v septembri vyzvali traja poprední členovia PSD vrátane Gabriely Fireovej predsedu strany Dragneu, aby odstúpil zo svojho postu.