Založ si blog

Odhalili Putina pod Macronovou posteľou . ..

Francúzsko-ruskými vzťahmi otriasa nový škandál – francúzsky prezident sa ráno obúval do papúč a pri pohľade pod posteľ neveril vlastným očiam – ležal tam vyškerený Putin …

Jasné, že je to výmysel. Nie je však priveľmi vzdialený od podstaty vzťahov európskych krajín s Ruskom. Vyznieva priam komicky, za čo všetko viní vyspelý Západ zaostalé Rusko, v honbe za rozširovaním palety dôvodov na protiruské sankcie a ich predlžovanie. Stručne povedané – politickým elitám západnej Európy – šibe.

Najnovšie sa francúzskymi médiami šíri správa o ruskom vesmírnom odposluchu. Akosi to nejde do súladu s pravidelnými tvrdeniami o ruskej zaostalosti, ale už sme si za roky a desaťročia zvykli. Politik často klame aj vtedy, keď sa usmieva. Problém bude skôr niekde inde.

Rozpustenie národnej identity prijatím lavíny migrantov, spustenej imperiálnou politikou veľmocí jednoducho nevyšlo.

Popularita Macrona vo Francúzsku dosahuje svojím poklesom nové rekordy a tak sa hľadajú spôsoby, ako ju obnoviť. Nemôže sa spoľahnúť ani na podporu Merkelovej, keďže tá má dosť vlastných problémov v Nemecku. A tak sa dnes Macron snaží o získanie postavenia neoficiálneho lídra európskej politiky. Postu, na ktorom donedávna neohrozene kráľovala práve nemecká kancelárka.

Tie vody sú však už dávno preč. Dnes už nie sú problémom len spurné krajiny V4, ale postupne kladú čoraz väčší odpor aj Taliansko alebo Španielsko. Krajiny, ktoré čelia reálnej možnosti rozpadu v dôsledku snahy niektorých regiónov o dosiahnutie väćšej nezávislosti na centrálnej moci.

A tak sa opakovane vyťahuje ruská karta. Cieľom je vytvorenie ilúzie rastúcej ruskej hrozby, ktorá by zakryla neschopnosť európskych elít na riešenie problémov, spôsobených ich vlastnou politikou.

Ak by sa dnes prebudil z večného spánku generál de Gaulle, zrejme by navrhol, aby Macrona zbavili funkcie a postavili pred súd … pretože svojím správaním robí nielen hanbu svojej krajine, ale aj zrádza ideály, ktorých hlavným nositeľom bolo kedysi práve Francúzsko …

Sloboda …. rovnosť …. bratstvo ….

Radšej drž len ten balónik . . . .

23.09.2018

Po veľkej námahe som horko-ťažko vyronil slzu nad tragédiou strážcu balónika z liberálneho tábora, ktorému sa chcela do strany natlačiť mafia a on sa to dozvedel ako posledný, a len náhodou. viac »

Ficova “potemkinova” dedina dostala ďalšiu ranu

22.09.2018

L.Žitňanská zamávala na rozlúčku vládnej koalícii. Bola jediným svetlým zjavom koalície, ktorá vznikla po voľbách 2016. Nepochybujem, že bola sklamaná povolebnými vývojom, a rovnako nepochybujem, viac »

Neustrážila chatu a chce riadiť štát ?

20.09.2018

Poslankyňa Remišová s obľubou súdi iných. Na adresu F.Imreczeho sa vyjadrila, že ako bude strážiť rozpočet, ak si neustrážil finančnú správu ... Ak budeme merať metrom poslankyne Remišovej, viac »

jasna, stromy, kalamita, vietor

SHMÚ varuje v oblasti Tatier pred orkánom

23.09.2018 13:39

V okolí Vysokých a Nízkych Tatier sa v noci z nedele na pondelok poriadne rozfúka.

Obete znásilnenia trpia zbytočne dvakrát

V Iráne popravili deväť mužov odsúdených za znásilnenie ženy

23.09.2018 13:04

Irán je na prvých miestach v rebríčku krajín vykonávajúcich absolútny trest.

mayová

Mayová údajne tajne pripravuje predčasné voľby

23.09.2018 12:11

Nespokojnosť s politikou Mayovej rastie nielen v tábore labouristickej opozície, ale aj v radoch jej Konzervatívnej strany.

nemocnica, rascochy,

Účet za novú univerzitnú nemocnicu? Takmer 350 miliónov eur

23.09.2018 11:59

Súčasťou projektu bude vybudovanie nemocnice Rázsochy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,784
Celková čítanosť: 4048214x
Priemerná čítanosť článkov: 2269x

Autor blogu