Založ si blog

Odhalili Putina pod Macronovou posteľou . ..

Francúzsko-ruskými vzťahmi otriasa nový škandál – francúzsky prezident sa ráno obúval do papúč a pri pohľade pod posteľ neveril vlastným očiam – ležal tam vyškerený Putin …

Jasné, že je to výmysel. Nie je však priveľmi vzdialený od podstaty vzťahov európskych krajín s Ruskom. Vyznieva priam komicky, za čo všetko viní vyspelý Západ zaostalé Rusko, v honbe za rozširovaním palety dôvodov na protiruské sankcie a ich predlžovanie. Stručne povedané – politickým elitám západnej Európy – šibe.

Najnovšie sa francúzskymi médiami šíri správa o ruskom vesmírnom odposluchu. Akosi to nejde do súladu s pravidelnými tvrdeniami o ruskej zaostalosti, ale už sme si za roky a desaťročia zvykli. Politik často klame aj vtedy, keď sa usmieva. Problém bude skôr niekde inde.

Rozpustenie národnej identity prijatím lavíny migrantov, spustenej imperiálnou politikou veľmocí jednoducho nevyšlo.

Popularita Macrona vo Francúzsku dosahuje svojím poklesom nové rekordy a tak sa hľadajú spôsoby, ako ju obnoviť. Nemôže sa spoľahnúť ani na podporu Merkelovej, keďže tá má dosť vlastných problémov v Nemecku. A tak sa dnes Macron snaží o získanie postavenia neoficiálneho lídra európskej politiky. Postu, na ktorom donedávna neohrozene kráľovala práve nemecká kancelárka.

Tie vody sú však už dávno preč. Dnes už nie sú problémom len spurné krajiny V4, ale postupne kladú čoraz väčší odpor aj Taliansko alebo Španielsko. Krajiny, ktoré čelia reálnej možnosti rozpadu v dôsledku snahy niektorých regiónov o dosiahnutie väćšej nezávislosti na centrálnej moci.

A tak sa opakovane vyťahuje ruská karta. Cieľom je vytvorenie ilúzie rastúcej ruskej hrozby, ktorá by zakryla neschopnosť európskych elít na riešenie problémov, spôsobených ich vlastnou politikou.

Ak by sa dnes prebudil z večného spánku generál de Gaulle, zrejme by navrhol, aby Macrona zbavili funkcie a postavili pred súd … pretože svojím správaním robí nielen hanbu svojej krajine, ale aj zrádza ideály, ktorých hlavným nositeľom bolo kedysi práve Francúzsko …

Sloboda …. rovnosť …. bratstvo ….

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

mestska policia

Na Obchodnej ulici v Bratislave plánujú zriadiť pracovisko mestskej polície

21.03.2019 11:28

Obyvatelia Obchodnej ulice sa dlhodobo sťažujú na zlú bezpečnostnú situáciu. Tá podľa miestnych vládne na celej ulici.

Boeing

Problémové boeingy zostanú na zemi dlhšie, Európa si na ne dá pozor

21.03.2019 11:11

Lietadlá Boeing 737 Max, ktorých lety boli pozastavené, pravdepodobne zostanú na zemi dlhšie.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857764x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu