Založ si blog

Aj platy poslancov treba zrušiť . .. komu treba Sulíka ?

Ako som v jednom predošlom blogu napísal, bezplatné obedy pokladám za nezmysel. Aj bezplatné vlaky nie sú úplne kóšer, keďže máme na Slovensku oblasti, kde nechodia.

Ale keď počujem reči R.Sulíka o kvalitnej kandidátke na čokoľvek, to sa mi už dvíha žalúdok. Ak si dobre pamätám, tak posledným známym výsledkom “kvalitnej” kandidátky bola po voľbách 2010 gymnazistka v úlohe štátneho tajomníka, a manažér obchodného reťazca ako minister obrany. Pre zaujímavosť, na jednom obecnom úrade hľadali sociálneho pracovníka a podmienkou bolo vysokoškolské vzdelanie 2.stupňa, a 3 roky praxe v odbore.

A to už nehovoríme o politikovi, ktorý si pri oficiálnej príležitosti vyhrnie rukávy, položí vedľa seba mobil a voľbu generálneho prokurátora preberá s pochybnou persónou. Málo ? Tak si spomeňme na to, ako pán europoslanec v roku 2016 bol na kandidátke v parlamentných voľbách, hoci musel vedieť, že súčasný výkon oboch funkcií nie je možný. Ako môže kandidovať niekto, kto nemôže vykonávať mandát ? Alebo chce poslanec Sulík tvrdiť, že nepozná Ústavu SR ?

Schopnosti liberálov končia – na papieri … tam niekde je aj kvalitná kandidátka, či úžasný program (asi tak pre 300 tis.voličov)

Socialistické školstvo ? Tomu by mal poslanec Sulík radšej dať pokoj. Od roku 1990 je školstvo rôznymi “odborníkmi” rozvrátenè tak, že produkuje titulovaných oslov, ktorí často konćia v pokladniach hypermarketov, skladoch či pri montážnych pásoch. Pri pohľade na dnešné učebnice sa súdnemu človeku dvíha žalúdok. Zlatým klincom tejto frašky sú deti, ktorè musia ešte aj v 5.ročníku základnej školy odprevádzať a vyzdvihnúť – rodičia. Keď učiteľka piataka pýta papier so súhlasom rodičov, že môže ísť domov sám alebo v doprovode starých rodičov, to je už naozaj silná káva. Ešte šťastie, že naša učiteľka z prvej triedy sa tohoto “pokroku” nedožila. Asi by to … neprežila.

Po skúsenostiach s “odborníkmi” zo šatne liberálov som presvedčený,že ich volebný lístok patrí na čestné miesto … na smetisku dejín. Nehovoriac o tom, že ich rétorika jasne poukazuje, ak dlho ich zaujímajú radoví voliči a ich potreby – do skončenia volieb.

Analfabeta za prezidenta – nechceme !

19.11.2018

Kto sa pozrie po dnešnom Slovensku, ostane zaskočený. Pomaličky, potichúčky nám vyrastajú rôzne informačné tabule, prezentujúce kandidátov na prezidentské kreslo v budúcom období, po skončení viac »

Fico na hrad . ..

19.11.2018

... ozvalo sa v zákutí reštaurácie, a všetci sme sa rozosmiali. Podobné výkriky zaznievajú v rôznych obmenách pravidelne a vždy je to skôr forma recesie, poukazujúcej na skutočný obraz politikov viac »

Čudný sponzor protestov . ..

18.11.2018

Ako je to s financovaním protestov Za slušné Slovensko ? Neviem, nikto nemá na čele napísané, že prispel alebo neprispel ... a všade platí jedno - každý koná v súlade so zákonom, ak nebolo viac »

pavol rusko

Pavol Rusko sa pravidelne dostavuje k probačnému úradníkovi do Justičného paláca

19.11.2018 16:38

Naposledy ho bolo vidieť na KS v Bratislave približne pred mesiacom.

Martin Slosiarik

VIDEO: Smer bez Lajčáka riskuje prehru, komentuje prieskum riaditeľ agentúry Focus

19.11.2018 16:35

Doterajšie prieskumy k prezidentským voľbám sú podľa riaditeľa agentúry Focus robené v informačnom vákuu, nakoľko nie sú potvrdení kandidáti.

Balkán, záplavy, Srbsko,

Pri útoku ozbrojencov v Mexiku zahynul pracovník Červeného kríža

19.11.2018 16:31

Približne 20 ozbrojencov spustilo paľbu na účastníkov školenia prvej pomoci.

Hornonitrianske bane, Prievidza, baník, Baňa Nováky

Transformáciu ťažby uhlia do roku 2023 predstaví vláda budúci týždeň

19.11.2018 16:03

Transformáciu ťažby uhlia do roku 2023 predstaví vláda budúci týždeň. Uviedol to minister Peter Žiga.