Založ si blog

Čo spája jarmok s maďarčinou a Čínou ?

Stručne povedané – úpadok tradícií … išli sme do Šiah na jarmok a dalo by sa skončiť jednou vetou – strata času a zbytočne spálený benzín.

S jarmokom podľa našich predstáv či spomienok z dávnejších čias to nemalo nič spoločné. Niekoľko zúfalcov sa snažilo o navodenie jarmočnej atmosféry s výrobkami z vlastnej dielne medzi záplavou stánkov s treťotriednym čínskym tovarom, prípadne dovozom z Poľska. Jarmok v klasickej podobe pripomínala len vôňa rôznych špecialít zo stánkov s občerstvením a niekoľko potrundžených chlapov v neslušnej hodine – tesne pred obedom.

Je pekné, ak sa snažíme udržiavať tradície. Ak to má však stáť len na slove “jarmok” a tradičnom termíne, nemá to žiadny zmysel. V tomto prípade je to skôr strata času a márne budovanie potemkinovej dediny na zakrytie duchovnej prázdnoty. A nech sa nikto nehnevá, ale ani to žrádlo nie je také, ako bývalo. Možno aj pre absenciu kontroly jarmočníkov … ak by to bolo inak, nemohli by za langoše s cesnakom vydávať langoš potretý cesnakovou vodou, alebo servírovať rôzne pečené “pochúťky, plávajúce v prepálenom oleji, či podávať hranolky obliate tatárskou omáčkou, ktorá stojí niekoľko hodín na priamom slnku. Ak to vôbec je tatárska omáčka …

Čo vlastne zaujalo na jarmoku v prihraničnom meste Šahy ?

Asi len medzinárodná kombinácia – teda prevažujúca maďarčina medzi stánkami s čínskym a poľským odpadom, v meste situovanom na slovenskom území. Kultúrny guláš, v ktorom kultúru symbolizovalo len slovo – jarmok.

Takže … tomuto druhu “kultúrnej” udalosti sa nabudúce radšej … vyhnem. Sotva sa dá oćakávať zmena myslenia u organizátorov.

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

Trenčín

Mestám stále nevonia, že ľuďom zostane viac z daní. Prídu o milióny

20.08.2019 18:06

Únia miest Slovenska (ÚMS) nesúhlasí s návrhom novely o dani z príjmov z dielne strany Most-Híd.

Argentína / Casa Rosada /

Do Argentíny príde tím MMF, krajina je bližšie k bankrotu

20.08.2019 17:53

Nový argentínsky minister financií Hernan Lacunza chce po nedávnom prudkom oslabení pesa a prepade domácej burzy stabilizovať menu.

Mike Pompeo

Pompeo by bol radšej, keby Severná Kórea nepodnikala raketové testy

20.08.2019 17:49

Dúfa, že vodca Severnej Kórey Kim Čong-un bude súhlasiť s obnovením rokovaní o denuklearizácii.

Hasčák Kočner

Kočnerova Threema: Obhajobu Ruska mal platiť Haščák

20.08.2019 17:38

V kauzách Gorila a zmenky mali mať Marian Kočner a šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák spoločný záujem, aby Pavol Rusko nesvedčil proti nim.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480295x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu