Založ si blog

Kočner a jeho družina

Ak si M.Kočner myslel, že má v politike a na vysokých miestach priateľov, musí byť teraz v Leopoldove sklamaný.

Ale nemôže sa diviť, čakať chrbtovú kosť u politika je rovnako naivné, ako veriť v panenstvo prostitútky s dvadsaťročnou praxou “v odbore”. V každom prípade po dnešných vyjadreniach, ktoré sa objavili v médiách, si už nemusí obvinený podnikateľ robiť ilúzie. Jeho družina ho hodila cez palubu rýchlejšie, než by jeden stihol povedať – švec.

Každá minca má však dve strany. Kočner je síce vo väzbe a hrozí mu dvadsaťročné väzenie, ale to môže byť beh na dlhú trať, pri ktorom sa môže stať čokoľvek. V jeho prepustenie z väzby sa veriť nedá, sotva by sa našiel sudca, ktorý by sa pod niečo podobné dokázal podpísať. Nehovoriac o tom, že by sa podobní sudcovia museli nájsť vlastne dvaja, pretože by sa nenašiel prokurátor, ktorý by sa prizeral a neodvolal. Ale sú aj iné možnosti, akými sa môže poďakovať politikom za ich “úprimné” priateľstvo.

Vždy bol známy informáciami, ktoré vedel získať a zbierať. A dá sa oprávnene očakávať, že si niečo nechal v rezerve aj pre horšie časy.

Súdiac podľa posledného vývoja, všetci sa spoliehaju, že sa tak rýchlo z väzenia nedostane a bude mlčať. Zodpovedá tomu aj ich správanie, a prístup k udalostiam posledných dní, kde aj ľudia, ktorí s ním boli v dlhoročnom kontakte, sa tvária akoby ho vlastne ani nepoznali.

Charakter sa v politike proste nenosí, a každý politik ho zásadne žiada len od tých ostatných. O mnohom svedčí aj pomalý rozpad odbočky SMER-u v žilinskom kraji, kde si zrazu niektorí spomenuli, že Bratislava na nich akosi kašle. Porekadlo o tom, kto opúšťa potápajúcej loď ako prvý, je síce staré, ale stále aktuálne. A malo by byť aj barometrom pre voliča, ako asi dopadne on, alebo štát, ak by išlo do tuhého.

Odchod československej vlády do exilu po udalostiach Mníchova 1938 nebol náhodný, a už vôbec nie geniálny, ako sa niektorí snažia tvrdiť. Nešlo o budúcu obnovu mladého štátu, išlo len o úbohú kožtičku, ktorú si niekto chcel zachrániť bez ohľadu na osud národa.

Aj tam niekde v pozadí boli korene budúceho úspechu komunistov, pretože ľudia radi zabúdajú, no predsa si veľa pamätajú. Niekde tam boli aj korene frenetického potlesku más počas krvavých päťdesiatych rokov. Dnes sa všetci tvária, akoby sa veci zvrhli náhodne, len tak … nič sa v politike nedeje náhodne, ani Stalin a Hitler sa nedostali k moci náhodou.

Čo bude ďalej ? No, ak prestane Kočner veriť v pomoc zo strany jeho “priateľov”, možno začne rozprávať a dozvieme sa veci, ktoré sme možno tušili, ale nečakali ich potvrdenie. Možno sa odhalí pozadie jeho podnikateľskej dlhovekosti, ktoré nebolo založené na geniálnej obchodnej stratégii, alebo prevratných myšlienkach. Ale podobných milionárov “z chatrče” máme na Slovensku viac, niektorých aj v politike. V slovenskom verejnom živote je možné všetko, vrátane celebritného postavenia dinosaurov krvavých 90.rokov.

Dnešné Slovensko je unikátom po rôznych stránkach …

Ak niekto ukradne pár kukuríc, veľmi ľahko skončí vo väzení, hoci to urobil – napríklad preto, že hladuje. Ak však niekto okradne štát o pár miliónov eur, stačí kajúcne priznať vinu a dodatočne zaplatiť. A aj to len vtedy, ak mu na to prídu. Dalo by sa povedať, že je to taká lotéria na najvyššiu výhru. Kočner nie je jediný, kto je z niečoho podobného podozrivý, ale sotva sa dá očakávať, že budú jeho susedmi aj tí, ktorí sedia v politike, hoci sú podozriví z rovnakých deliktov. Skôr naopak – ak ho odsúdia, práve oni budú ako prví moralizovať a vykrikovať – dobre sa stalo.

Aj preto by bolo lepšie, ak by prehovoril. Slovenský volič je náchylný voliť čokoľvek, ak to dobre vyzerá. Možno nepočul, že navoňané lajno v obleku vždy smrdí … a tak by bolo lepšie, ak by rôzne exkrementy nemohli kandidovať … aby sa v honbe za menším zlom – nezasmradil …

Tresky-plesky z jednej cesty (mysľou)

12.12.2018

Do ambulancie očného lekára vstúpi chlapík. Aký máte problém, pýta sa lekár. Chlapík sa ošíva a nakoniec z neho vyletí - nech sa pozriem na čokoľvek, stále vidím len to isté ... lekár viac »

Policajti hľadali . .. a nakoniec – našli . ..

10.12.2018

Breznianskeho podnikateľa, ktorému sa darilo tri roky úspešne skrývať pred spravodlivosťou. Čo sa nedarilo policajtom z Brezna, podarilo sa v Rimavskej Sobote ... Prečo to trvalo tri roky, to viac »

Marakéš alebo kto sa (len) ako mafia správa . ..

09.12.2018

Sklamanie z odporu voči migračnému "dohovoru" čoraz viac stúpa a hľadanie spôsobov, ako vynútiť schválenie nechceného, dosahuje nové výšiny ... najprv sa hovorilo o podpise, teraz sa hovorí viac »

vladimir putin

Za naše problémy môže Putin, odkázali Rusi v prieskume

13.12.2018 12:06

"Putin vo svojich rukách sústredil moc a ľudia to cítia," uviedol sociológ Denis Volkov.

POLÍCIA: Pomoc pri zistení totožnosti

VIDEO: Po Devíne sa prechádzal zamaskovaný človek so zbraňou v ruke, polícia žiada o pomoc

13.12.2018 12:04

Obyvateľov bratislavskej mestskej časti Devín vystrašila zamaskovaná osoba, ktorá sa tam pohybovala so zbraňou.

John Sullivan

Dvojka diplomacie USA John Sullivan exkluzívne pre Pravdu: Nedáme sa využívať

13.12.2018 12:00

Je stále menej oblastí, v ktorých Washington dokáže spolupracovať s Moskvou, povedal zástupca ministra zahraničných vecí USA John Sullivan.

SAS: Programová konferencia strany

SaS nepriamo vyzvala kandidátov, aby sa vzdali v prospech Mistríka

13.12.2018 11:53

Opozičná SaS apeluje na prezidentských kandidátov, aby realisticky posúdili svoje šance vo voľbách.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,880
Celková čítanosť: 4375468x
Priemerná čítanosť článkov: 2327x

Autor blogu