Založ si blog

Kočner a jeho družina

Ak si M.Kočner myslel, že má v politike a na vysokých miestach priateľov, musí byť teraz v Leopoldove sklamaný.

Ale nemôže sa diviť, čakať chrbtovú kosť u politika je rovnako naivné, ako veriť v panenstvo prostitútky s dvadsaťročnou praxou “v odbore”. V každom prípade po dnešných vyjadreniach, ktoré sa objavili v médiách, si už nemusí obvinený podnikateľ robiť ilúzie. Jeho družina ho hodila cez palubu rýchlejšie, než by jeden stihol povedať – švec.

Každá minca má však dve strany. Kočner je síce vo väzbe a hrozí mu dvadsaťročné väzenie, ale to môže byť beh na dlhú trať, pri ktorom sa môže stať čokoľvek. V jeho prepustenie z väzby sa veriť nedá, sotva by sa našiel sudca, ktorý by sa pod niečo podobné dokázal podpísať. Nehovoriac o tom, že by sa podobní sudcovia museli nájsť vlastne dvaja, pretože by sa nenašiel prokurátor, ktorý by sa prizeral a neodvolal. Ale sú aj iné možnosti, akými sa môže poďakovať politikom za ich “úprimné” priateľstvo.

Vždy bol známy informáciami, ktoré vedel získať a zbierať. A dá sa oprávnene očakávať, že si niečo nechal v rezerve aj pre horšie časy.

Súdiac podľa posledného vývoja, všetci sa spoliehaju, že sa tak rýchlo z väzenia nedostane a bude mlčať. Zodpovedá tomu aj ich správanie, a prístup k udalostiam posledných dní, kde aj ľudia, ktorí s ním boli v dlhoročnom kontakte, sa tvária akoby ho vlastne ani nepoznali.

Charakter sa v politike proste nenosí, a každý politik ho zásadne žiada len od tých ostatných. O mnohom svedčí aj pomalý rozpad odbočky SMER-u v žilinskom kraji, kde si zrazu niektorí spomenuli, že Bratislava na nich akosi kašle. Porekadlo o tom, kto opúšťa potápajúcej loď ako prvý, je síce staré, ale stále aktuálne. A malo by byť aj barometrom pre voliča, ako asi dopadne on, alebo štát, ak by išlo do tuhého.

Odchod československej vlády do exilu po udalostiach Mníchova 1938 nebol náhodný, a už vôbec nie geniálny, ako sa niektorí snažia tvrdiť. Nešlo o budúcu obnovu mladého štátu, išlo len o úbohú kožtičku, ktorú si niekto chcel zachrániť bez ohľadu na osud národa.

Aj tam niekde v pozadí boli korene budúceho úspechu komunistov, pretože ľudia radi zabúdajú, no predsa si veľa pamätajú. Niekde tam boli aj korene frenetického potlesku más počas krvavých päťdesiatych rokov. Dnes sa všetci tvária, akoby sa veci zvrhli náhodne, len tak … nič sa v politike nedeje náhodne, ani Stalin a Hitler sa nedostali k moci náhodou.

Čo bude ďalej ? No, ak prestane Kočner veriť v pomoc zo strany jeho “priateľov”, možno začne rozprávať a dozvieme sa veci, ktoré sme možno tušili, ale nečakali ich potvrdenie. Možno sa odhalí pozadie jeho podnikateľskej dlhovekosti, ktoré nebolo založené na geniálnej obchodnej stratégii, alebo prevratných myšlienkach. Ale podobných milionárov “z chatrče” máme na Slovensku viac, niektorých aj v politike. V slovenskom verejnom živote je možné všetko, vrátane celebritného postavenia dinosaurov krvavých 90.rokov.

Dnešné Slovensko je unikátom po rôznych stránkach …

Ak niekto ukradne pár kukuríc, veľmi ľahko skončí vo väzení, hoci to urobil – napríklad preto, že hladuje. Ak však niekto okradne štát o pár miliónov eur, stačí kajúcne priznať vinu a dodatočne zaplatiť. A aj to len vtedy, ak mu na to prídu. Dalo by sa povedať, že je to taká lotéria na najvyššiu výhru. Kočner nie je jediný, kto je z niečoho podobného podozrivý, ale sotva sa dá očakávať, že budú jeho susedmi aj tí, ktorí sedia v politike, hoci sú podozriví z rovnakých deliktov. Skôr naopak – ak ho odsúdia, práve oni budú ako prví moralizovať a vykrikovať – dobre sa stalo.

Aj preto by bolo lepšie, ak by prehovoril. Slovenský volič je náchylný voliť čokoľvek, ak to dobre vyzerá. Možno nepočul, že navoňané lajno v obleku vždy smrdí … a tak by bolo lepšie, ak by rôzne exkrementy nemohli kandidovať … aby sa v honbe za menším zlom – nezasmradil …

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

mestska policia

Na Obchodnej ulici v Bratislave plánujú zriadiť pracovisko mestskej polície

21.03.2019 11:28

Obyvatelia Obchodnej ulice sa dlhodobo sťažujú na zlú bezpečnostnú situáciu. Tá podľa miestnych vládne na celej ulici.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857848x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu