Založ si blog

Prezident (svojich) občanov ?

Výrok z liberálneho tábora, že prezident Kiska nevymenuje súčasného ministra financií P.Kažimíra za guvernéra NBS, svedčí o mnohom. Predovšetkým však (opätovne) dokazuje, že A.Kiska je prezidentom, ale sotva nestraníckym a už vôbec nie – nestranným.

Iste, pri sledovaní politiky liberálov sa musím nevyhnutne pousmiať. Tak veľmi by chceli stáť na čele nejakej vlády (hoci len dva roky a kašlať na nejaké fotografie), a pritom zrejme ani nepoznajú podstatu politiky a význam slova “stratégia”. Pretože tá liberálna – je úbohá, nehodná adeptov na riadenie štátu, ale dokonale ilustrujúca, akým omylom by bola moc v ich rukách.

Nie, vyrovnaný rozpočet nepokladám za zázrak, a v dnešnej dobe ani niečo prirodzené. A už vôbec nie v situácii, keď sa doslova varí z vody, a Slovensko musí podplácať “investorov”, aby mali ľudia – prácu. Sotva existuje niečo zvrhlejsie, než tvorba ziskov pre iných za vlastné peniaze. Iste, ľudia trvale žijúci z mozoľov iných, roky odtrhnutí od reality života, to nemôžu pochopiť. A nepochopia.

No, Kiska nevymenuje Kažimíra. A čo má byť ? Ľudovo – mám to na háku. NBS je nič neznamenajúca skratka, najmä odvtedy, ako uchvátil moc nad Slovenskom – Brusel.

Čo však nemám na háku, je podstata výroku liberálov, skrytá v pozadí. Ak niekto predpovedá výsledok toho, čo ešte nezačalo, znamená, že má kontrolu nad vývojom. A mať kontrolu nad rozhodnutím prezidenta znamená, že prezident neslúži záujmom Slovenska, ale len potrebám spriaznených politických strán a jednotlivcov. A to je už o niečom úplne inom. O niečom, čo nepatrí do slušného sveta …

Hoci, odkrytie kariet má aj svoje svetlé stránky. Konečne poznáme podstatu vzťahu opozičných strán k prezidentovi a vieme, za koho prezident “kope”. Vlastne sme to vedeli aj predtým, len teraz sa to aj potvrdilo.

No páni, nechajte si svojho prezidenta. Dlho ním aj tak nebude, a účet (nielen) za vaše pokrytectvo raz príde. Skôr alebo neskôr … skončite na smetisku dejín, a súdiac podľa reality (a nie zmanipulovaných prieskumov) nie je ten čas ďaleko … vysoko hľadíte a nízko … padnete.

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

štefánik, predmier

Predmier si Štefánika ubránil

21.03.2019 13:00

Socha Milana Rastislava Štefánika stojí na námestíčku v centre Predmiera už takmer 90 rokov.

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857904x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu