Založ si blog

Prezident (svojich) občanov ?

Výrok z liberálneho tábora, že prezident Kiska nevymenuje súčasného ministra financií P.Kažimíra za guvernéra NBS, svedčí o mnohom. Predovšetkým však (opätovne) dokazuje, že A.Kiska je prezidentom, ale sotva nestraníckym a už vôbec nie – nestranným.

Iste, pri sledovaní politiky liberálov sa musím nevyhnutne pousmiať. Tak veľmi by chceli stáť na čele nejakej vlády (hoci len dva roky a kašlať na nejaké fotografie), a pritom zrejme ani nepoznajú podstatu politiky a význam slova “stratégia”. Pretože tá liberálna – je úbohá, nehodná adeptov na riadenie štátu, ale dokonale ilustrujúca, akým omylom by bola moc v ich rukách.

Nie, vyrovnaný rozpočet nepokladám za zázrak, a v dnešnej dobe ani niečo prirodzené. A už vôbec nie v situácii, keď sa doslova varí z vody, a Slovensko musí podplácať “investorov”, aby mali ľudia – prácu. Sotva existuje niečo zvrhlejsie, než tvorba ziskov pre iných za vlastné peniaze. Iste, ľudia trvale žijúci z mozoľov iných, roky odtrhnutí od reality života, to nemôžu pochopiť. A nepochopia.

No, Kiska nevymenuje Kažimíra. A čo má byť ? Ľudovo – mám to na háku. NBS je nič neznamenajúca skratka, najmä odvtedy, ako uchvátil moc nad Slovenskom – Brusel.

Čo však nemám na háku, je podstata výroku liberálov, skrytá v pozadí. Ak niekto predpovedá výsledok toho, čo ešte nezačalo, znamená, že má kontrolu nad vývojom. A mať kontrolu nad rozhodnutím prezidenta znamená, že prezident neslúži záujmom Slovenska, ale len potrebám spriaznených politických strán a jednotlivcov. A to je už o niečom úplne inom. O niečom, čo nepatrí do slušného sveta …

Hoci, odkrytie kariet má aj svoje svetlé stránky. Konečne poznáme podstatu vzťahu opozičných strán k prezidentovi a vieme, za koho prezident “kope”. Vlastne sme to vedeli aj predtým, len teraz sa to aj potvrdilo.

No páni, nechajte si svojho prezidenta. Dlho ním aj tak nebude, a účet (nielen) za vaše pokrytectvo raz príde. Skôr alebo neskôr … skončite na smetisku dejín, a súdiac podľa reality (a nie zmanipulovaných prieskumov) nie je ten čas ďaleko … vysoko hľadíte a nízko … padnete.

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Mafia + anarchia = demokracia

17.10.2018

Za socializmu nebolo ničím neobvyklým, ak zlodej dostal niekoľko rokov väzenia za krádež pohodených vriec cementu ... Dnes sa často hovorí o mafii. Nuž, predstaviteľov primitívnej a brutálnej viac »

Kočnerovi kumpáni a žiaci, baľte si vaky . . .

16.10.2018

Každému jeden meter patrí, ak je neprípustné byť susedom pochybného podnikateľa alebo jeho nájomníkom, potom je neprípustné aj to, aby sa na riadení štátu podieľali ľudia, ktorých pochybná viac »

trump, osn

Trump hrozí, že s pomocou armády uzavrie hranicu s Mexikom

19.10.2018 07:07

Americký prezident sa obáva skupiny troch tisíc migrantov zo Salvadoru, Hondurasu a Guatemaly, ktorá putuje na sever.

Seniori často konzumujú potraviny, ktoré sú po dátume spotreby.

Bratislavu čaká seniorský víkend

19.10.2018 07:00

V Zichyho paláci vyvrcholí tretí ročník súťaže Senior Friendly, určenej všetkým, ktorí pomáhajú zvyšovať kvalitu života starším ľuďom.

Notre Dame

5 eur za vjazd do veľkomiest? Francúzi zvažujú poplatky

19.10.2018 06:47

Návrh zákona, o ktorom by sa malo hlasovať na konci roka, čelí vo Francúzsku nevôli.

Venezuela Maduro

Ekvádor vyhostil venezuelského veľvyslanca

19.10.2018 06:19

Venezuela pristúpila k recipročnému opatreniu a nariadila ekvádorskej najvyššej diplomatke vrátiť sa domov.