Založ si blog

Prezident (svojich) občanov ?

Výrok z liberálneho tábora, že prezident Kiska nevymenuje súčasného ministra financií P.Kažimíra za guvernéra NBS, svedčí o mnohom. Predovšetkým však (opätovne) dokazuje, že A.Kiska je prezidentom, ale sotva nestraníckym a už vôbec nie – nestranným.

Iste, pri sledovaní politiky liberálov sa musím nevyhnutne pousmiať. Tak veľmi by chceli stáť na čele nejakej vlády (hoci len dva roky a kašlať na nejaké fotografie), a pritom zrejme ani nepoznajú podstatu politiky a význam slova “stratégia”. Pretože tá liberálna – je úbohá, nehodná adeptov na riadenie štátu, ale dokonale ilustrujúca, akým omylom by bola moc v ich rukách.

Nie, vyrovnaný rozpočet nepokladám za zázrak, a v dnešnej dobe ani niečo prirodzené. A už vôbec nie v situácii, keď sa doslova varí z vody, a Slovensko musí podplácať “investorov”, aby mali ľudia – prácu. Sotva existuje niečo zvrhlejsie, než tvorba ziskov pre iných za vlastné peniaze. Iste, ľudia trvale žijúci z mozoľov iných, roky odtrhnutí od reality života, to nemôžu pochopiť. A nepochopia.

No, Kiska nevymenuje Kažimíra. A čo má byť ? Ľudovo – mám to na háku. NBS je nič neznamenajúca skratka, najmä odvtedy, ako uchvátil moc nad Slovenskom – Brusel.

Čo však nemám na háku, je podstata výroku liberálov, skrytá v pozadí. Ak niekto predpovedá výsledok toho, čo ešte nezačalo, znamená, že má kontrolu nad vývojom. A mať kontrolu nad rozhodnutím prezidenta znamená, že prezident neslúži záujmom Slovenska, ale len potrebám spriaznených politických strán a jednotlivcov. A to je už o niečom úplne inom. O niečom, čo nepatrí do slušného sveta …

Hoci, odkrytie kariet má aj svoje svetlé stránky. Konečne poznáme podstatu vzťahu opozičných strán k prezidentovi a vieme, za koho prezident “kope”. Vlastne sme to vedeli aj predtým, len teraz sa to aj potvrdilo.

No páni, nechajte si svojho prezidenta. Dlho ním aj tak nebude, a účet (nielen) za vaše pokrytectvo raz príde. Skôr alebo neskôr … skončite na smetisku dejín, a súdiac podľa reality (a nie zmanipulovaných prieskumov) nie je ten čas ďaleko … vysoko hľadíte a nízko … padnete.

Tresky-plesky z jednej cesty (mysľou)

12.12.2018

Do ambulancie očného lekára vstúpi chlapík. Aký máte problém, pýta sa lekár. Chlapík sa ošíva a nakoniec z neho vyletí - nech sa pozriem na čokoľvek, stále vidím len to isté ... lekár viac »

Policajti hľadali . .. a nakoniec – našli . ..

10.12.2018

Breznianskeho podnikateľa, ktorému sa darilo tri roky úspešne skrývať pred spravodlivosťou. Čo sa nedarilo policajtom z Brezna, podarilo sa v Rimavskej Sobote ... Prečo to trvalo tri roky, to viac »

Marakéš alebo kto sa (len) ako mafia správa . ..

09.12.2018

Sklamanie z odporu voči migračnému "dohovoru" čoraz viac stúpa a hľadanie spôsobov, ako vynútiť schválenie nechceného, dosahuje nové výšiny ... najprv sa hovorilo o podpise, teraz sa hovorí viac »

Slovak Telekom

Súd EÚ zmiernil pokuty pre Slovak Telekom a Deutsche Telekom

13.12.2018 12:33

Druhý najvyšší súd EÚ čiastočne zmiernil pokuty uložené spoločnostiam Slovak Telekom a jej materskej Deutsche Telekom.

Bödör

Bödör vopred vedel, že NAKA ho ide zatknúť. Odkiaľ?

13.12.2018 12:18, aktualizované: 12:29

Národná kriminálna agentúra spája nitrianskeho podnikateľa a majiteľa SBS Bonul s vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

vladimir putin

Za naše problémy môže Putin, odkázali Rusi v prieskume

13.12.2018 12:06

"Putin vo svojich rukách sústredil moc a ľudia to cítia," uviedol sociológ Denis Volkov.

POLÍCIA: Pomoc pri zistení totožnosti

VIDEO: Po Devíne sa prechádzal zamaskovaný človek so zbraňou v ruke, polícia žiada o pomoc

13.12.2018 12:04

Obyvateľov bratislavskej mestskej časti Devín vystrašila zamaskovaná osoba, ktorá sa tam pohybovala so zbraňou.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,880
Celková čítanosť: 4375511x
Priemerná čítanosť článkov: 2327x

Autor blogu