Založ si blog

Dajte si odchod a diskutujte v krčme !

Diskusia medzi R.Ficom a R.Sulíkom je pre voliča prospešná asi tak, ako obmedzovač rýchlosti na šlapacom autíčku. A bez veľkých rečí treba otvorene povedať (a voľbami potvrdiť) odchod oboch pánov a ich politických subjektov do slovenskej politickej histórie. Ako doprovod si môžu zobrať prakticky celé súčasné osadenstvo parlamentu.

O čom chcú diskutovať ? O politickom banditizme ? O vlastných prešľapoch a pokryteckých reakciách pri ich odhalení ? Ak by mali obaja trochu zmyslu pre zodpovednosť, už dávno by v politike neboli. Stručne povedané – na tri vlády R.Fica sa nalepilo toľko prešľapov a špiny, že by na ich odstránenie nestačila ani cisterna so savom, a armáda upratovačiek. O nič lepšie nie je na tom ani Sulík, v jeho prípade sa dá účasť vo vláde rátať len na dva roky, ale za celý čas aktívneho pobytu v politike sa jeho užitočnosť pre voliča hodnotiť ako – nulová. Nehovoriac o tom, ako by asi sám naložil v pozícii zamestnávateľa s pracovníkom, ktorý za osem rokov nepriniesol hmatateľný výsledok.

Nie, nikto nemá výhrady voči spoločnej diskusii oboch pánov. Ale predtým by mohli opustiť verejné funkcie, pobaliť aj svoju perepúť a ísť rozoberať svoje teórie o nesmrteľnosti chrústov – napríklad do krčmy. Za svoje … nie ?

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Mafia + anarchia = demokracia

17.10.2018

Za socializmu nebolo ničím neobvyklým, ak zlodej dostal niekoľko rokov väzenia za krádež pohodených vriec cementu ... Dnes sa často hovorí o mafii. Nuž, predstaviteľov primitívnej a brutálnej viac »

Kočnerovi kumpáni a žiaci, baľte si vaky . . .

16.10.2018

Každému jeden meter patrí, ak je neprípustné byť susedom pochybného podnikateľa alebo jeho nájomníkom, potom je neprípustné aj to, aby sa na riadení štátu podieľali ľudia, ktorých pochybná viac »

Seniori často konzumujú potraviny, ktoré sú po dátume spotreby.

Bratislavu čaká seniorský víkend

19.10.2018 07:00

V Zichyho paláci vyvrcholí tretí ročník súťaže Senior Friendly, určenej všetkým, ktorí pomáhajú zvyšovať kvalitu života starším ľuďom.

Notre Dame

5 eur za vjazd do veľkomiest? Francúzi zvažujú poplatky

19.10.2018 06:47

Návrh zákona, o ktorom by sa malo hlasovať na konci roka, čelí vo Francúzsku nevôli.

Venezuela Maduro

Ekvádor vyhostil venezuelského veľvyslanca

19.10.2018 06:19

Venezuela pristúpila k recipročnému opatreniu a nariadila ekvádorskej najvyššej diplomatke vrátiť sa domov.

Phil Hogan, Gabriela Matečná

Slovenskí farmári: jeden čihi, druhý hota

19.10.2018 06:00

Eurokomisár Hogan musel byť zo stretnutia so slovenskými poľnohospodármi prekvapený, lebo čo samosprávny prúd, to iný názor na riešenie problémov.