Založ si blog

Drž hubu . . .

Nie, teraz sa nejedná o známu komédiu, ale skôr “komédiu” v podaní niektorých politikov, ktorí si myslia, že vládnutie je automaticky spojené s neobmedzenými právami. Napríklad právom na určovanie spravodajského obsahu RTVS.

Iste, ak sa plošne pozrieme na súčasne spravodajstvo, treba na druhej strane priznať aj to, že vládny SMER-SD dlhodobo účinkuje vo fraške – všetci proti jednému. Hoci, vôbec to nie je udivujúce, keďže na Slovensku existuje len trápna forma dozoru nad činnosťou médií, najmä však televíznych spoločností. Množstvo prešľapov, ktoré majú za sebou najmä súkromné televízie, by v inej krajine vôbec netolerovali. Či už je to v súvislosti s nevyváženým a neobjektívnym spravodajstvom, alebo doslova záplavou násilia, ktorá sa na divákov vylieva prakticky nepretržite.

Napriek tomu je akýkoľvek pokus o reguláciu prístupu k médiu, ktoré je financované daňovými poplatníkmi bez ohľadu na záujem o jeho produkciu, hanebnosťou, voči ktorej by nemala existovať žiadna tolerancia. Ak už má niekto pocit, že dochádza k nežiadúcej deformácii mediálneho trhu, mal by to v pozícii politika a zákonodarcu riešiť snahou o zmenu zákona. Napríklad zrušením “šaškárne” vo forme údajnej rady pre rozhlasové a televízne vysielanie, a vytvorením kontrolného orgánu s odborným zázemím, ktorý bude mať nielen právo na udelenie sankcií, ale aj ochotu na plnenie svojich povinností.

Avšak snahy o nejakú formu cenzúry vo forme vnútorných príkazov a nariadení sú nezmyslom. Tým skôr, že dnes máme na Slovensku aj skupinu voličov, ktorých názor nezaujíma vôbec nikoho – či už preto, že nevolili alebo preto, že podľa niekoho nemali voliť tak, ako volili.

Či si to pripúšťame alebo nie, svoje práva majú aj voliči M.Kotlebu. Rovnako platia dane, ako všetci ostatní. A mnohí z nich sa rozhodli voliť prostredníctvom Kotlebu proti tzv.systémovým stranám, ktoré už dlhé roky zaujíma občan len vtedy, keď sa môžu nadžgať do popuku za jeho peniaze. O nejakom záujme o jeho potreby sa nedá hovoriť. Politická činnosť Kotlebu nie je príčina, ale následok – nezáujmu o voličov. Zo strany tých, ktorí sú údajne slušní, poctiví a zodpovední.

Podobne je to aj s nevoličmi. Raz môžeme zistiť, čo bolo naozaj nezodpovedné. Môžeme pochopiť, že oveľa zodpovednejšie je nevoliť, než voliť zlo – akéhokoľvek rozsahu. Kde berieme istotu, že dnešná menšina “nezodpovedných” nebude raz väčšinou ? Kde berieme istotu, že sa raz neocitneme v ich pozícii a nebudeme sa potom zlostiť, pretože nás ostatní ignorujú.

Kto čím bojuje, tým raz môže … aj padnúť. A v otázke čudných rozhodnutí v RTVS sa dá povedať len jedno – aký pán, taký krám.

 

 

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Mafia + anarchia = demokracia

17.10.2018

Za socializmu nebolo ničím neobvyklým, ak zlodej dostal niekoľko rokov väzenia za krádež pohodených vriec cementu ... Dnes sa často hovorí o mafii. Nuž, predstaviteľov primitívnej a brutálnej viac »

Kočnerovi kumpáni a žiaci, baľte si vaky . . .

16.10.2018

Každému jeden meter patrí, ak je neprípustné byť susedom pochybného podnikateľa alebo jeho nájomníkom, potom je neprípustné aj to, aby sa na riadení štátu podieľali ľudia, ktorých pochybná viac »

Phil Hogan, Gabriela Matečná

Slovenskí farmári: jeden čihi, druhý hota

19.10.2018 06:00

Eurokomisár Hogan musel byť zo stretnutia so slovenskými poľnohospodármi prekvapený, lebo čo samosprávny prúd, to iný názor na riešenie problémov.

Militanti

Putin: IS zajal v Sýrii takmer 700 rukojemníkov a dal ultimáta

18.10.2018 22:52

Armáda USA vo Washingtone Putinove tvrdenia spochybnila.

Saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán

Turci odhalili osobu, ktorá môže súvisieť s vraždou novinára Chášakdžího

18.10.2018 22:15

Podľa Turkov sa muž volá Mahír Abdulazíz Mutríb a patrí k okruhu najbližších spolupracovníkov saudskoarabského korunného princa.

Plyn

Plynovod na Balkán môže posilniť pozíciu Slovenska ako tranzitnej krajiny

18.10.2018 22:08

Eastring je plynovod, ktorý by mal potenciálne odstrániť najväčší problém Balkánu, to znamená chýbajúci prístup na spotové trhy západnej Európy.