Založ si blog

Hurá, hľadáme NAJVÄČŠIEHO . . . a načo ?

Národu treba chlieb a hry … potom nevadí vôbec nič, ako sa hovorí.

Hľadanie “Najväčšieho Slováka” má celkom pobavilo. V duchu som si predstavil, ako autori (prevzatého, ako inak) nápadu behajú po Slovensku, držia v hrsti cólštok a merajú, kto je najväčší … asi by sa poriadne nabehali a tak to hodili radšej na krk národu. Len pre istotu mu určili, kto môže byť – najväčší.

Aj na základnej škole kedysi prebiehala súťaž o najväčšieho. Vtedy súťažili niektorí vyspelejší chlapci, komisia obvykle zasadala na toalete (školským žargónom – na hajzli). Ako to dopadlo, neviem. Akosi som nemal chuť na účasť v podobných podnikoch.

Aj na strednej škole sme mali podobnú súťaž … v rámci vyučovania istého predmetu sa merali niektoré orgány ľudského tela … tam som sa musel zúčastniť, smola – vyhrali iní.

Veľmi im ten úspech neprospel, dvaja sú trikrát rozvedení a jeden platí alimenty na päť detí od štyroch žien. Hm, koho mi to pripomína ? Niektoré úspechy sa jednoducho – vypomstia. Aj o tom je život, nie ?

No, pravda – titul nekorunovaného kráľa somárov získal jeden spolužiak, ktorému sa podarilo urobiť v jednoduchej písomnej práci o rozsahu dvoch strán formátu A4, priam neuveriteľných – štyridsať gramatických chýb. Keďže to bol ojedinelý počin, nebola jeho práca (z milosti) hodnotená. Nepomohlo – aj tak nezmaturoval. Aj to sa stáva, takže asi nebude v súťaži o najväčšieho Slováka. Ani nemôže – do dvoch metrov mu chýba skoro tridsať centimetrov.

Kto by teda mohol byť najväčší ? Vlado ? Miki ? Robo ? Alebo snáď Andy ? Asi ani jeden … v klasickej forme súťaže by možno s odretými “lopármi” uspel Vlado, ale ostatní ani náhodou. Alebo v disciplíne – zaslúžili sa o národ ? No, treba uznať, že každý z nich sa o niečo naozaj zaslúžil, už len zohnať ten – národ, ktorý by to ocenil. Zatiaľ bolo na konci každého úctu konštatovanie – národ milovali tak, že mali jeho starosti – na háku. Jasné, dnes je umenie zohnať aj kvalitný hák …

Márne dúfam, že raz budeme v niečom skutočne originálni … čím to asi bude ?

Ale áno, nepochybujem, že Slovensko má talent – napríklad vo zverení moci do rúk zla. Vtedy stačí zakričať – ten bude klamať a kradnúť menej, než ostatní. A hurá – všetci sa hrnú podporiť toho, kto ich oklame a okradne, pretože im niečo – nechá.

Jeden by neveril, koľko ľudí Miluje Slovensko. Tak sa boja o majetok národa, že ho radšej premiestnia – do vlastného vrecka. Však za vysokými múrmi honosných víl je všetko v bezpečí, nie ? Ale v niečom majú pravdu, prečo by mal nejaký plebs niečo vlastniť, aj tak si to nevie vážiť. Myslí si, že niekde zatlčie tabuľu so svojím menom a všetko je tak, ako má byť. A potom sa diví … (že mu niekto na jeho tabuľu zvysoka ….)

Tak teda neviem … ešte chceme hľadať najväčšieho ? Možno by sme mali hľadať – skutočného … skutočného syna národa, ktorý nepotreboval byť najväčší, pretože v jeho srdci bol najväčším – jeho národ.

 

 

 

Morálka ideologických dromedárov . . .

21.01.2019

Nič ma tak nepobaví, ako dnešné horlivé masírovanie svedomia tých, ktorí kedysi donášali na svojich susedov (a niektorí aj na príbuzných) bývalej ŠTB (alebo komukoľvek inému), či oddane viac »

Richter neočakáva a richtuje . ..

20.01.2019

Meno poslankyne, ktorá diskutovala s ministrom Richterom o problémoch pracovného trhu, mi akosi utieklo. Pamätám si len príslušnosť k OĽANO a nezmysly, ktoré tvrdila. Vlastne to bol súboj - viac »

Mistrík nechce byť zvolený ? !

19.01.2019

Súdiac podľa jeho rétoriky na adresu protikandidáta M.Šefčoviča - nechce. Ak je totiž biľagom na štíte protikandidáta podpora SMER-u, potom musí byť rovnakým biľagom aj podpora SaS. Prečo viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,913
Celková čítanosť: 4534914x
Priemerná čítanosť článkov: 2371x

Autor blogu