Založ si blog

Po stopách novembra 1989 nielen (na) Považí . ..

Už počas školských čias som neznášal jednu skupinu ľudí – vtedy sa im hovorilo “falošní partizáni”, boli to ľudkovia, ktorí sa pravidelne objavovali na rôznych slávnostiach, kde sa hodili svojimi zásluhami za čias SNP … hoci nejeden z nich ťahal dreveného koníka za sebou, alebo ešte vychutnával materinské mlieko …

Naivne som si myslel, že tá doba skončila. Ale nie – ako plynú roky, objavuje sa čoraz viac “bojovníkov” proti režimu, ktorí pôsobili v rôznych funkciách a napriek tomu – bojovali.

Žijeme dobu, v ktorej sa čoraz viac vyznáva boj proti falošným správam. Mali by sme teda bojovať aj proti falošným hrdinom, klamárom rodiacim si meno na tom, k čomu ani zamak neprispeli. Ukázať, ako a kde – čo sa dialo. Archívy si k dispozícii, pamätníci stále žijú a niektorým treba ukázať, kde je ich skutočné miesto. A pripomenúť, kto sa naozaj vzoprel a kto sa – len viezol.

Úvodom toho, čo bude postupne nasledovať. Nikdy som sa proti systému, ktorý bol za socializmu – nebúril. Iste, ako žiak či študent, alebo ako začínajúci pracujúci som kde-tu urobil rôzne pestvá, ktorými je známe každé detstvo, dospievanie, ale aj dospelosť.

A niečo podobné nepokladám a nikdy nebudem pokladať za nejakú formu “vzbury” proti režimu. Áno, užil som si svoje pre odmietanie zväzáckych aktivít, hlavne však nosenia povestnej kravaty, ale to vôbec nesúviselo s režimom – proste sa mi nechcelo a kravata sa mi nepáčila. Nič viac, nič menej.

Áno, v posledných voľbách som dal svoj hlas komunistom. Nikdy som predtým nevolil, a možno už ani nebudem, pretože nie je koho voliť. A hlas som dal na základe programu, ktorý má byť pre ľudí a nie pre hŕstku vyvolených. Na rozdiel od iných nemám problém to priznať a stojím si za svojím rozhodnutím.

Niekedy však treba povedať viac … nedovoliť, aby sa vytvárali falošné symboly a robili si meno a povesť na základe zásluh iných …

Kto chce pravdu, dostane ju. Neprikrášlenú, holú, nepríjemnú … ukázať, čo a kde sa stalo. Kto sa naozaj snažil o zmenu spoločnosti. Nie, nebudem spomínať tých, ktorí nemali žiadny podiel. Nezaslúžia si ani bodku z klávesnice, ani sekundu času, ktorý mi osud vymeral. Spomeniem tých, ktorí v dobrej viere a presvedčení chceli niečo zmeniť, hoci dnes sú v nejednom prípade – sklamaní.

Sľúbili sme si pravdu ? Dobre … pravda už prichádza … bude spätá s regiónmi, kde som nejaký čas strávil, či už pracovne alebo súkromne. Bude – O ĽUĎOCH …

Archívy sú bohaté a odhalia mnohé … aj to, na čo už mnohí (s radosťou) zabudli …

(pokračovanie nabudúce)

 

 

Morálka ideologických dromedárov . . .

21.01.2019

Nič ma tak nepobaví, ako dnešné horlivé masírovanie svedomia tých, ktorí kedysi donášali na svojich susedov (a niektorí aj na príbuzných) bývalej ŠTB (alebo komukoľvek inému), či oddane viac »

Richter neočakáva a richtuje . ..

20.01.2019

Meno poslankyne, ktorá diskutovala s ministrom Richterom o problémoch pracovného trhu, mi akosi utieklo. Pamätám si len príslušnosť k OĽANO a nezmysly, ktoré tvrdila. Vlastne to bol súboj - viac »

Mistrík nechce byť zvolený ? !

19.01.2019

Súdiac podľa jeho rétoriky na adresu protikandidáta M.Šefčoviča - nechce. Ak je totiž biľagom na štíte protikandidáta podpora SMER-u, potom musí byť rovnakým biľagom aj podpora SaS. Prečo viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,913
Celková čítanosť: 4534926x
Priemerná čítanosť článkov: 2371x

Autor blogu