Založ si blog

Utorok alebo . . . plnou parou vpred . . .

Takže ranu kladivom na začiatku týždňa máme úspešne za sebou … pre niektorých je to pracovný pondelok po víkende, iní existujú s ranami akosi odjakživa …

A tak sa rozbiehame .. . Ale zjavne zaostávame, pretože dodávatelia energií oznámili rast dodávok elektrickej energie o 6%. Nie, nebláznite, nechcú vás odrať z kože, práve naopak – chcú Vám pomôcť. Napríklad k pevnejšiemu zdraviu, lepšej kondícii a významným úsporám. Pri porovnaní vývoja cien a platov sa čoskoro vyplatí, aby každá rodina absolvovala najprv ranné losovanie – kto bude krútiť pedálmi a nabíjať batériu. Úspora bude nepochybná, len doporučujem namiesto losovania vypracovať týždenný rozpis. Pri losovaní by sa mohlo stať, že jeden bude vyzerať ako Rambo a druhý bude pripomínať istý exponát na výuku ľudského tela … ale ani to nie je zlé, ak Vám rozbijú náhodou okno, môžete ho týmto členom dočasne nahradiť.😋

Vraj som vulgárny somár, ktorý každému nadáva a ponižuje ho … napísal mi diskutér, ktorý (nielen mňa) mesiace terorizuje nadávkami typu – vraj som členom štátomafie, extrémistom, fašistom, a ešte neviem čím … asi je nesmierne pohoršený tým, že v jeho prípade citujem len oficiálne informácie o tých, z ktorých mu len – päty trčia … ale musím priznať, mám ho veľmi rád – vždy, keď príde do diskusie, mám potvrdené, že som trafil citlivé miesta – darebáka … teda jeho idolu …😛

40 doláčov … taká je cena certifikátu istej inštitúcie, ktorým Vám táto ustanovizeň prizná titul Dr.h.c., a ten si môžete pokojne strčiť … však viete, kam.🤪 Rozhodne je to však lacnejšie, ako stráviť niekoľko rokov štúdiom na univerzite, investovať more času a peňazí, a nakoniec dostať “diplom”, ktorého hodnota je na úrovni rolky “hajzláku”, pretože elita spoločnosti na pravidlá štúdia môže kašlať – keď má kamošov na správnych miestach, nie ? 😡 Nakoniec, ak by ste si vyššie spomínaný titul dali má vizitku a ukázali ho vyššej spoločnosti, možno sa tam aj zaradíte – však neviete, koľkí tam majú niečo podobné, napríklad ako doklad o absolvovaní odboru manažmentu plytvania časom … a treba uznať, niektorí naši vyvolení sú v tomto odbore naozaj – na úrovni. Však z cudzieho krv netečie, nie ?

Komu sa M.Kočner nevyhrážal, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu. Obetí vyhrážania zo strany spomínaného podnikateľa pribúda toľko, že sa čoskoro modernizuje otrepaný vtip s účasťou spomínaného podnikateľa – M.K. sa vyhrážal 97% obyvateľstva na Slovensku. A čo ten zbytok, opýta sa jeden zvedavec. To sú jeho kamaráti ? Nie, znie odpoveď, tam sú zahrnuté batoľatá a nenarodené deti !

Američania naťahujú na hraniciach s Mexikom ostnatý drôt … vidíte a nám tvrdili, že železná opona je prekliatym artefaktom z komunistickej minulosti. Ostáva len otázka – učia sa Američania od komunistov, alebo sa tam dostali k moci – komunisti ? Súdiac podľa vývoja, zrejme dôjde k voľnému pokračovaniu jednej starej komédie, pričom nová časť sa bude volať – Ešte väčší blbci, než sme kedysi poznali. Možno dostane aj – Oscara. Dúfajme, že hlavnú postavu obsadia z vlastných zdrojov. Ak by hľadali adepta na Slovensku, výsledkom by bola – telenovela.

Nestrašte ľudí, je to len rámcová dohoda pod gesciou OSN, chlácholí všetkých minister Lajčák … kurňa, čo ho v tej Moskve učili, keď nevie, že po rámcových dohodách prichádzajú – konkrétne dohody ? Alebo hrá – ja nič, ja muzikant ? Potom mu to veľmi nejde …

Jeden by neveril, že aj Biblia môže dostať človeka – do nemocnice. Kamarát berie všetko vážne. Všetky zásady rešpektuje do poslednej bodky … aj tú, ktorá znie miluj blížneho svojho … jeho ohnivá manželka to však nepochopila a on spoznal aj inů formu využitia panvice. No čo, keď si spočíta, koľko by ho vyšlo trhanie a náhrada štyroch zubov u zubára, mal by sa jej vlastne – poďakovať. Teraz si kúpi z úspor toľko piva, že sa môže v ňom – kúpať.🤪 Len musí počkať, kým mu odpuchne aspoň časť tváre, aby trafil – do krčmy. Škoda, že nemôže teraz na bicykel – bol by prvým jazdcom na svete s tvárovým airbagom …

Z tábora sulíkovcov zaznel výkrik, že zodpovednosť za rast cien energií padá na R.Fica. No hej, keby boli vo vláde oni, všetci by sme stolovali pri bohato prestretom stole a pečené holuby by nám lietali rovno do huby. A stačilo tak málo – ísť s Ficom do koalície, mať priamy vplyv na vládne  návrhy a rozhodnutia, proste nerečniť a prevziať podiel na zodpovednosti … za osudy národa … nie, nie, s Ficom za žiadnu cenu, aj keby národ padol do nohy hladom … treba byť zásadový, nie ? Alebo skôr kariérista a sebec ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R. Fico a novinári . . . expremiér stráca glanc

14.11.2018

Už dlhé roky nepochybujem, že slovo "žurnalistika" stratilo v súvislosti so správaním slovenských médií akýkoľvek slušný význam, a stalo sa len synonymom pre manipuláciu s ľuďmi ... napriek viac »

Fico, Sulík a spol. aj tak nepochopili

13.11.2018

Klamstvami a sľubmi sa dajú voľby vyhrať, nie však pravidelne vyhrávať. Vydieranie voličov v štýle - buď ja alebo nič - môže fungovať vo vypätej situácii, ale vždy sa vypomstí. R.Fico viac »

Slovensko v chápadlách politických firiem

12.11.2018

Politické strany utrpeli debakel, nezávislí kandidáti zvýšili svoj podiel v mestách a obciach. A občan ? V podstate opäť prehral ... Rozhlasová povolebná diskusia poukázala na mnohé. Najmä viac »

Graf

Slovenská ekonomika výrazne zvýšila rast na 4,6 percenta

14.11.2018 09:12

Slovensko v III. štvrťroku výrazne rástlo, medziročne až o 4,6 percenta. Nemecká ekonomika zaznamenala prvý štvrťročný pokles od začiatku roku 2015.

LIBYA-SECURITY/

Konferencia o Líbyi priniesla dohodu medzi súperiacimi lídrami

14.11.2018 09:03

Zatiaľ však nie je jasné, či táto udalosť zmení vývoj v samotnej Líbyi, zmietanej v ostatných rokoch vojnou a bezprávím.

Kolarovo, Kuciak, polícia, naka

NAKA zasahuje pre závažnú ekonomickú trestnú činnosť v Bratislavskom kraji

14.11.2018 08:32, aktualizované: 09:07

Do realizácie bolo nasadených 115 policajtov, zadržaných by malo byť 10 podozrivých osôb.

Euro, peniaze

Taliani sa pri rozpočte zaťali, MMF ich varuje

14.11.2018 08:20

Plán talianskej vlády podľa MMF výrazne zvýšiť výdavky predstavuje výrazné riziko a robí ekonomiku zraniteľnou.