Založ si blog

Sobotník . .. morálka proamerických trolov

Nie je ničím neobvyklým, že každému, kto si dovolí kritizovať politiku únie a USA, prischla nálepka – proruského trola. A dobrosrdeční diskutéri ho posielajú do Ruska, alebo niekde inde. Možno je čas, aby sa im oplácalo rovnakou mincou.

Trol z proamerického plátku SME tvrdí, že slniečkári pravidelne kritizujú Saudskú Arábiu za opakované porušovanie ľudských práv. Akosi zabudol dodať, že ju kritizujú tak “vehementne”, až dostala v rámci OSN predsedníctvo v otázke – ľudských práv. A pokiaľ prirovnáme intenzitu protestov slniečkárov proti R.Ficovi s intenzitou protestov proti Saudskej Arábii a praktikám jej režimu, tak slniečkári na Slovensku – nerobia nič. A mohli by sme pripomenúť a porovnať aj ich pokrytecké postoje v súvislosti s ruskou anémiou Krymu a americkým zločinným útokom na Irak. Akosi nevidieť, že by v rovnakom prípade kričali po rovnakých postojoch – keď sankcie proti Rusku, tak aj sankcie proti USA. Kdeže je ich objektívny a seriózny pohľad na udalosti ?

Iní trolovia z rovnakého plátku už niekoľko dní “slintajú” nad témou práce A.Danka, ba niektorí z iných plátkov už otvorene hovoria o plagiátoch, odňatí titulu a podobne. Kdeže boli títo moralisti, keď sa priamo na blogu SME chválil jeden autor, že na prelome storočí písal cudzie seminárne, bakalárske i diplomové práce ? A kdeže boli doteraz, keď priamo na internete sa nájde množstvo ponúk na vypracovanie rôznych prác za finančnú odmenu ? A kdeže bola ich morálka v roku 2010, keď jedna zo strán koalície nominovala na post štátneho tajomníka absolventku gymnázia, ktorá sa mala podieľať na riadení činnosti ľudí, ktorí pre získanie pracovného miesta v danom odbore museli mať vysokoškolské vzdelanie, a minimálnu prax ? Odpoveď je jednoduchá – nezaujímalo, lebo vyhovovalo a nedalo sa proti niekomu použiť, či skôr zneužiť.

Ak má niekto posiela do Ruska len preto, že sa mi nepáči štýl súčasnej medzinárodnej politiky, prečo on nejde – do USA ? Však je tam podľa mnohých priam dokonale …

Prečo naše média nepoburuje, že napríklad francúzsky prezident otvorene provokuje svojimi výrokmi, a to nielen Rusko ? Trpí vari napoleonským komplexom, keď chce budovať európsku armádu, lebo Rusko je na našich hraniciach a teda je hrozba ? Nie je to náhodou tak, že máme spoločnú hranicu ? Úplne smiešne vyzerá rétorika trolov, keď uverejnia článok, podľa ktorého ruské vojenské lietadlo ohrozilo americkú loď v Čiernom mori, alebo vo vzdušnom priestore ohrozilo prieskumné (teda špionážne iným slovom) lietadlo, ktoré sa v “priateľskom” úmysle pohybovalo v zóne, susediacej s ruským vzdušným priestorom. Zhrnuté – ak sa americké, britské alebo akékoľvek lietadlo NATO pohybuje v blízkosti Ruska, je to v poriadku, lebo sa jedná o medzinárodný vzdušný priestor. Ak to isté robia Rusi – je to provokácia.

A kto na to poukáže, je proruský trol ? A ako nazvať niekoho, kto je zhnusený, ak niekto pred ním povie, že je hrdý Slovák (vlastenec) ?

Keď sa má niekto pýta, ako poznať charakter človeka a odhadnúť, čo asi robil pred rokom 1989, mám stále rovnakú odpoveď – kto sa dnes pchá konča chrbtovej kosti Bruselu alebo Bielemu domu, a propagandisticky útočí na každého, kto má iný názor – robil presne to isté pred rokom 1989, len vo vzťahu k ZSSR. Pretože prostitútky sa nemenia, menia sa len zákazníci.

Kto nemá argumenty ? Pozrite si diskusie a reakcie tých, ktorí tak oddane zastávajú dnešnú opozíciu, alebo bruselskú či americkú politiku. Pozrite si “skvalitnené” diskusie denníka SME a zdesíte sa. Celé skvalitnenie spočívalo v odstránení názorov, idúcich proti ideologickej línii redakcie. Naozaj “kvalita”.

Novinár má byť objektívny a hľadať pravdu

Keď som citovanú vetu čítal na stránkach Denníka N, začal som sa smiať. Opäť niekoho trafila jeho vlastná zbraň, pretože ak má novinár naozaj hľadať pravdu, potom by si mali v spomínanej redakcii dať inzerát, že hľadajú novinárov – tých tam zatiaľ – nemajú.

Záver ? Proruskí trolovia tancujte radosťou – nie ste zakomplexovaní proamericki darebáci, zhnusení nad slovami “som hrdý Slovák” … ak sa totiž má niekto hanbiť a nemá dostať ani milimetra miesta v mediálnom priestore, tak práve ľudia, ktorí sú zhnusení slovami o hrdosti na vlastný pôvod … ale, akú hrdosť asi má niekto, kto sa nechá kúpiť za judášsky groš a vyriekne niečo podobné ?

 

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

deti, škôlka, vakcína,

Výrobcovia sa boja výpadku vakcín

20.08.2019 19:00

Od januára by sa mal upraviť očkovací kalendár tak, že vakcináciu proti mumpsu, ružienke a osýpkam absolvujú nielen jedenásťročné, ale aj šesťročné deti.

vlada, pellegrini,

Pellegrini v stredu povie, či ostáva v Smere

20.08.2019 18:22

Pellegrini už dlhšie patrí medzi vrcholových členov strany, s postojmi ktorých sa Fico dostáva čoraz častejšie do rozporu.

Trenčín

Mestám stále nevonia, že ľuďom zostane viac z daní. Prídu o milióny

20.08.2019 18:06

Únia miest Slovenska nesúhlasí s návrhom novely o dani z príjmov z dielne strany Most-Híd. Milióny eur budú chýbať v rozpočte samospráv.

Argentína / Casa Rosada /

Do Argentíny príde tím MMF, krajina je bližšie k bankrotu

20.08.2019 17:53

Nový argentínsky minister financií Hernan Lacunza chce po nedávnom prudkom oslabení pesa a prepade domácej burzy stabilizovať menu.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480472x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu