Založ si blog

Aktivisti vo väzbe ? Správne rozhodnutie !

Nebudem polemizovať o nezávislosti hnutia Greenpeace a jeho idealistických cieľoch. Určite to bola len náhoda, že sa svojho času snažilo dosiahnuť uzatvorenie Temelína v Českej republike, či niečo podobné sa v inom háve odohralo na Slovensku … a určite len náhodne sa objavoval v pozadí záujem Rakúska o získanie trvalých klientov pre odber prebytkov z produkcie el.energie.

So záujmom som čítal komentáre rôznych zástupcov hnutia, ktorí tvrdia, že ich klientom bolo upreté právo na vyjadrenie názoru v mene ochrany záujmov súkromnej spoločnosti. Je to bežná forma, ako mediálne zakryť podstatu trestnej činnosti, ktorej sa páchatelia dopustili. Možno ich zástupcovia zabudli, že neoprávnený vstup na cudzí pozemok bez predošlého súhlasu jeho vlastníka môže byť aj trestným činom. Alebo si nevšimli, že Slovensko disponuje legislatívou, ktorá umožňuje konanie zákonnou cestou, pokiaľ má niekto pocit, že činnosťou podnikateľského subjektu dochádza ku škodám …

Z môjho pohľadu by ma oveľa viac zaujímalo, odkiaľ pochádzajú príspevky hnutia Greenpeace a aký je skutočný účel ich použitia. Akosi si neviem predstaviť, že by niekto s ochotou prispieval na protizákonné konanie a hradenie nákladov, spojených s obhajobou vinníkov. Alebo – v jednom prípade si to viem predstaviť – ak tým darca sleduje vlastné obchodné záujmy. Potom je celkom pochopiteľné, že mu nevadia ani podobné výstrelky, končiace konfliktom so zákonom, trestným stíhaním, financovaním obhajoby a podobne.

Rovnako nepokladám za náhodu, že sa „protest“ odohral v čase, keď je už jasné, že dôjde k útlmu baníctva na Hornej Nitre a neskôr aj k ukončeniu banskej činnosti.

Nie je tajomstvom, že niektoré krajiny nielen neplánujú útlm ťažby, ale aj plánujú otvorenie nových baní. Jedným z príkladov môže byť susedné Poľsko. Rovnako nie je tajomstvom, že protesty rôznych skupín aktivistov sa koncentrujú do krajín východnej a strednej Európy. Náhoda ? Neverím … skôr naopak.

O tom, aký bude osud aktivistov, na ktorých bola uvalená väzba, rozhodne krajský súd v Trenčíne. Objavili sa námietky o zaujatosti súdu a návrhy, aby konanie riešil iný súd. Bežná prax páchateľov trestnej činnosti, ktorí sa snažia vyhnúť zodpovednosti za svoje konanie. Z môjho pohľadu by vznikla pochybnosť o objektívnosti ktoréhokoľvek súdu, vyhovujúceho predstavám aktivistov. Najčastejšie hovoria o korupcii a zaujatosti súdov tí, ktorí s podobnými praktikami majú sami skúsenosti, nie ? Nehovoriac o tom, že by nemuseli hľadať „nezaujaté“ súdy, keby rešpektovali zákony a práva ostatných – či už občanov, alebo podnikateľov.

Nemám nič proti utlmeniu ťažby uhlia na Slovensku. Kedykoľvek prechádzam Hornou Nitrou, vždy ma znechutí pohľad na krajinu, zničenú baníctvom. Ale ešte viac sa mi hnusia praktiky „aktivistov“, medzi ktorých patrí aj hnutie Greenpeace. 

Možno krajský súd vyhovie mediálnemu tlaku a prepustí na slobodu vagabundov, ktorí neoprávnene zasiahli do práv iných. Ale bude to mať len jediný výsledok – opäť sa potvrdí, že keď chce niekto vystrájať, stačí sa vyhlásiť za aktivistu, mať plné ústa vzletných slov a potom nemusí – nič. Ani rešpektovať zákony. Ale potom by sme sa mali prestať baviť o právnom štáte, vyčiarknuť slovo demokracia zo slovníka a použiť iné, dokonale vystihujúce daný stav

Anarchia ….

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

štefánik, predmier

Predmier si Štefánika ubránil

21.03.2019 13:00

Socha Milana Rastislava Štefánika stojí na námestíčku v centre Predmiera už takmer 90 rokov.

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857957x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu