Založ si blog

Kladivom medzi rohy . . . II.

Tak teda bez zbytočných rečí a pátosu, nech je všetko s kostolným poriadkom, začínam veriť v solídnosť a zmysel pre poctivosť u tých, čo hodili blato na policajtov, ktorí sa mali zúčastniť únosu Vietnamca a sekundovať pri jeho nakladaní do lietadla ministerskej delegácie …

Pri pohľade na tú prvú, doslova sprostú vetu bez ladu a skladu, musí každý pochopiť – krása slovenského jazyka určite nie je v dlhočizných súvetiach. Však píšuci sa nakoniec stratí aj v tom, čo vlastne chcel povedať. Škoda, že niektorí kantori to nechápu a majú svoj rodný jazyk ako kantár na krku, ktorý ich len dusí a dusí.

No nič, poďme k veci. Inšpekcia zamietla oznámenie o podiele slovenských policajtov na únose vietnamského občana, ktorého vietnamská tajná služba šlohla Nemcom priamo spod nosa. Svoje rozhodnutie založila na výpovediach účastníkov. A napriek tomu, čo sa zdalo – všetko sa skôr inak ukázalo … a ukazuje. Stručne – pri honbe za mocou sú “ľudia” schopní hádzať vidly hnoja aj na vlastnú otčinu. A to je naozaj hanebnosť …

Asi by sme im mali tie vidly vrátiť, nech sa majú o čo opierať pri odchode, nie ?

Nejaký záver však už máme, a pretože bolo povedané A, mali by sme povedať aj B. Ale nie – bé – však nie sme ovce, aj keď niektorí v politike si myslia, že každý inak mysliaci a rozhodujúci, než oslavne pri pohľade na nich volajúci – je ovca. Máme teda výrok, ktorý dnes hovorí jasnou rečou – trestné oznámenie, súvisiace s únosom vietnamského občana, je bezpredmetné. Nepreukázali sa skutočnosti, vedúce k záveru, že sa na spomínanom skutku podieľal štátny orgán SR – či už policajt, alebo iný predstaviteľ štátnej moci. A to znamená, že by malo začať iné trestné stíhanie – vo veci prešetrenia, či sa oznamovateľ/oznamovatelia nedopustili svojím konaním trestného činu. Krivé obvinenie, alebo šírenie poplašnej správy – aj to sú trestné činy. A rovnako by sa malo prešetriť aj ich pozadie, teda motív konania potenciálnych páchateľov. Na Slovensku nám pribúdajú čudesné veci, ktoré veľmi nesvedčia o záujme bardov slušnosti a právneho štátu – o slušný a právny štát. Skôr to vidia tak, že slušné v súlade so zákonom je len to, čo im vyhovuje.

(Stranícky alebo mediálny) baran zabľačal a ovce pošli za ním … ponesú teda následky rozhodnutia nasledovať vodcu stáda. Stádo bolo početné a všetci si zaslúžia odmenu za to, že nečakali na právoplatné rozhodnutie oprávneného orgánu, ale vopred účelovo označili vinníka, ktorý sa mal podieľať na do neba volajúcej nehanebnosti – teda odvlečení vietnamského občana do jeho vlasti, kde ho postavili pred súd a odsúdili za jeho zločiny. Nie, rozhodne nebudeme špekulovať, prečože chcelo dať Nemecko zločincovi na úteku – azyl. Však nemecký zmysel pre poriadok, zákonnosť a demokraciu sa nedá (či skôr nesmie) spochybňovať !

Alebo inak povedané, v súlade s kolektívnym bľačaním demokratov – kde nevládne systém podľa ich predstáv, tam sa smie všetko – klamať, kradnúť, vraždiť … však nepriateľ ich nepriateľa je vlastne – priateľ …

Takže … správny gazda vždy vyradí zo stáda choré ovce. Nesmú predsa nakaziť iné, nie ? Iste, my sme ľudia … ale nejeden politik sa chová ako chorá ovca. Hoci – jedovatú slintavku – ešte medzi diagnózami asi nemáme. Škoda … v niektorých spoločenstvách by sa našlo pacientov neúrekom. A sami určite neodídu do izolácie, aby nenakazili iných. Však keď zdochne on, nech zdochnú aj iní … tak sa chovajú.

Čo urobíme – počkáme alebo vytriedime sami ? Súdiac podľa mlčania ešte nedávno bľačiacich baranov s rôznou farbou srsti, ale rovnakým – bezcharakterom – asi budeme musieť sami – vyradiť. Nebojte sa ľudkovia, všetci sa dokázali identifikovať pri paši a hľadaní sviežej trávičky, bľačali vtedy ostošesť … nebude ich ťažké oddeliť od zdravého základu stáda. A čím skôr začneme, tým lepšie …

Len … ak začneme vyraďovať choré barany a ovce, pekne prosím – baraní guláš nevariť ! Pretože z chorej baraniny môže byť len chorý guláš, a chorí ľudia … nebudeme si predsa škodiť konzumáciou … cudzieho jedu a žlče, nie ? Potichúčky, akosi len úchytkom – medzi prvými vyraďte ušatých a s rozkrokom vypchatých … baranov.

 

Len návrat domov je . .. dôležitý !

15.12.2018

Mám rád jazdu autom v zime ... všetko vyzerá akosi inak, milšie ... príroda sa odeje do bieleho hávu, a dokonalosť zážitku kazia len šialenci (vytínajúci stromy okolo ciest) a blázni (za viac »

Kadiaľ cesta (proti Ficovi) . .. nevedie . ..

14.12.2018

Čím viac sa rozpráva a píše o R.Ficovi, tým viac sa stavia predseda SMER-u na nohy, a obnovuje sa potenciál jeho strany. Nehovoriac o účelovo šírených klamstvách, ktoré z neho robia obeť, viac »

Komu tečie v BBSK do topánok ?

13.12.2018

Prečo sa ide súdiť banskobystrický kraj s dopravcami o neplatnosť dodatkov k zmluvám ? Stručne povedané - niekomu tečie do topánok, a dopravcovia to rozhodne nie sú. Zhrňme si fakty - kraj viac »

vajce, vajcia, vajicka, vajicko

Slovensko navrhuje za kauzy ako fipronil trestať nezodpovedné štáty

18.12.2018 13:30

Škandál, ktorý v lete 2017 poznačil EÚ v súvislosti s výskytom insekticídu fipronil v slepačích vajciach, sa opätovne dostal na rokovania ministrov.

Lotyšsko, Riga, Kiska, Véjonis,

Kiska s lotyšským prezidentom Véjonisom zdôraznili potrebu jednotnej EÚ

18.12.2018 13:13

Prezident Andrej Kiska sa v utorok stretol v Rige s lotyšským prezidentom Raimondsom Véjonisom.

Norbert Kurilla.

Výrazné zvýšenie teploty by ohrozilo aj Slovensko

18.12.2018 13:00

Možnosť extrémneho oteplenia planéty, pred ktorým varujú vedci, by viedla k zásadnej zmene fungovania života aj na Slovensku. Poukázal na to Norbert Kurilla.

Orbán

Orbán sa doma vyhol protestom, demonštranti ho čakajú vo Viedni, tvrdí denník Népszava

18.12.2018 12:53

Séria protestov v Budapešti sa začala minulú stredu.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,883
Celková čítanosť: 4392454x
Priemerná čítanosť článkov: 2333x

Autor blogu