Založ si blog

Kladivom medzi rohy . . . II.

Tak teda bez zbytočných rečí a pátosu, nech je všetko s kostolným poriadkom, začínam veriť v solídnosť a zmysel pre poctivosť u tých, čo hodili blato na policajtov, ktorí sa mali zúčastniť únosu Vietnamca a sekundovať pri jeho nakladaní do lietadla ministerskej delegácie …

Pri pohľade na tú prvú, doslova sprostú vetu bez ladu a skladu, musí každý pochopiť – krása slovenského jazyka určite nie je v dlhočizných súvetiach. Však píšuci sa nakoniec stratí aj v tom, čo vlastne chcel povedať. Škoda, že niektorí kantori to nechápu a majú svoj rodný jazyk ako kantár na krku, ktorý ich len dusí a dusí.

No nič, poďme k veci. Inšpekcia zamietla oznámenie o podiele slovenských policajtov na únose vietnamského občana, ktorého vietnamská tajná služba šlohla Nemcom priamo spod nosa. Svoje rozhodnutie založila na výpovediach účastníkov. A napriek tomu, čo sa zdalo – všetko sa skôr inak ukázalo … a ukazuje. Stručne – pri honbe za mocou sú “ľudia” schopní hádzať vidly hnoja aj na vlastnú otčinu. A to je naozaj hanebnosť …

Asi by sme im mali tie vidly vrátiť, nech sa majú o čo opierať pri odchode, nie ?

Nejaký záver však už máme, a pretože bolo povedané A, mali by sme povedať aj B. Ale nie – bé – však nie sme ovce, aj keď niektorí v politike si myslia, že každý inak mysliaci a rozhodujúci, než oslavne pri pohľade na nich volajúci – je ovca. Máme teda výrok, ktorý dnes hovorí jasnou rečou – trestné oznámenie, súvisiace s únosom vietnamského občana, je bezpredmetné. Nepreukázali sa skutočnosti, vedúce k záveru, že sa na spomínanom skutku podieľal štátny orgán SR – či už policajt, alebo iný predstaviteľ štátnej moci. A to znamená, že by malo začať iné trestné stíhanie – vo veci prešetrenia, či sa oznamovateľ/oznamovatelia nedopustili svojím konaním trestného činu. Krivé obvinenie, alebo šírenie poplašnej správy – aj to sú trestné činy. A rovnako by sa malo prešetriť aj ich pozadie, teda motív konania potenciálnych páchateľov. Na Slovensku nám pribúdajú čudesné veci, ktoré veľmi nesvedčia o záujme bardov slušnosti a právneho štátu – o slušný a právny štát. Skôr to vidia tak, že slušné v súlade so zákonom je len to, čo im vyhovuje.

(Stranícky alebo mediálny) baran zabľačal a ovce pošli za ním … ponesú teda následky rozhodnutia nasledovať vodcu stáda. Stádo bolo početné a všetci si zaslúžia odmenu za to, že nečakali na právoplatné rozhodnutie oprávneného orgánu, ale vopred účelovo označili vinníka, ktorý sa mal podieľať na do neba volajúcej nehanebnosti – teda odvlečení vietnamského občana do jeho vlasti, kde ho postavili pred súd a odsúdili za jeho zločiny. Nie, rozhodne nebudeme špekulovať, prečože chcelo dať Nemecko zločincovi na úteku – azyl. Však nemecký zmysel pre poriadok, zákonnosť a demokraciu sa nedá (či skôr nesmie) spochybňovať !

Alebo inak povedané, v súlade s kolektívnym bľačaním demokratov – kde nevládne systém podľa ich predstáv, tam sa smie všetko – klamať, kradnúť, vraždiť … však nepriateľ ich nepriateľa je vlastne – priateľ …

Takže … správny gazda vždy vyradí zo stáda choré ovce. Nesmú predsa nakaziť iné, nie ? Iste, my sme ľudia … ale nejeden politik sa chová ako chorá ovca. Hoci – jedovatú slintavku – ešte medzi diagnózami asi nemáme. Škoda … v niektorých spoločenstvách by sa našlo pacientov neúrekom. A sami určite neodídu do izolácie, aby nenakazili iných. Však keď zdochne on, nech zdochnú aj iní … tak sa chovajú.

Čo urobíme – počkáme alebo vytriedime sami ? Súdiac podľa mlčania ešte nedávno bľačiacich baranov s rôznou farbou srsti, ale rovnakým – bezcharakterom – asi budeme musieť sami – vyradiť. Nebojte sa ľudkovia, všetci sa dokázali identifikovať pri paši a hľadaní sviežej trávičky, bľačali vtedy ostošesť … nebude ich ťažké oddeliť od zdravého základu stáda. A čím skôr začneme, tým lepšie …

Len … ak začneme vyraďovať choré barany a ovce, pekne prosím – baraní guláš nevariť ! Pretože z chorej baraniny môže byť len chorý guláš, a chorí ľudia … nebudeme si predsa škodiť konzumáciou … cudzieho jedu a žlče, nie ? Potichúčky, akosi len úchytkom – medzi prvými vyraďte ušatých a s rozkrokom vypchatých … baranov.

 

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

mestska policia

Na Obchodnej ulici v Bratislave plánujú zriadiť pracovisko mestskej polície

21.03.2019 11:28

Obyvatelia Obchodnej ulice sa dlhodobo sťažujú na zlú bezpečnostnú situáciu. Tá podľa miestnych vládne na celej ulici.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857802x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu