Založ si blog

Kladivom medzi rohy . . . II.

Tak teda bez zbytočných rečí a pátosu, nech je všetko s kostolným poriadkom, začínam veriť v solídnosť a zmysel pre poctivosť u tých, čo hodili blato na policajtov, ktorí sa mali zúčastniť únosu Vietnamca a sekundovať pri jeho nakladaní do lietadla ministerskej delegácie …

Pri pohľade na tú prvú, doslova sprostú vetu bez ladu a skladu, musí každý pochopiť – krása slovenského jazyka určite nie je v dlhočizných súvetiach. Však píšuci sa nakoniec stratí aj v tom, čo vlastne chcel povedať. Škoda, že niektorí kantori to nechápu a majú svoj rodný jazyk ako kantár na krku, ktorý ich len dusí a dusí.

No nič, poďme k veci. Inšpekcia zamietla oznámenie o podiele slovenských policajtov na únose vietnamského občana, ktorého vietnamská tajná služba šlohla Nemcom priamo spod nosa. Svoje rozhodnutie založila na výpovediach účastníkov. A napriek tomu, čo sa zdalo – všetko sa skôr inak ukázalo … a ukazuje. Stručne – pri honbe za mocou sú “ľudia” schopní hádzať vidly hnoja aj na vlastnú otčinu. A to je naozaj hanebnosť …

Asi by sme im mali tie vidly vrátiť, nech sa majú o čo opierať pri odchode, nie ?

Nejaký záver však už máme, a pretože bolo povedané A, mali by sme povedať aj B. Ale nie – bé – však nie sme ovce, aj keď niektorí v politike si myslia, že každý inak mysliaci a rozhodujúci, než oslavne pri pohľade na nich volajúci – je ovca. Máme teda výrok, ktorý dnes hovorí jasnou rečou – trestné oznámenie, súvisiace s únosom vietnamského občana, je bezpredmetné. Nepreukázali sa skutočnosti, vedúce k záveru, že sa na spomínanom skutku podieľal štátny orgán SR – či už policajt, alebo iný predstaviteľ štátnej moci. A to znamená, že by malo začať iné trestné stíhanie – vo veci prešetrenia, či sa oznamovateľ/oznamovatelia nedopustili svojím konaním trestného činu. Krivé obvinenie, alebo šírenie poplašnej správy – aj to sú trestné činy. A rovnako by sa malo prešetriť aj ich pozadie, teda motív konania potenciálnych páchateľov. Na Slovensku nám pribúdajú čudesné veci, ktoré veľmi nesvedčia o záujme bardov slušnosti a právneho štátu – o slušný a právny štát. Skôr to vidia tak, že slušné v súlade so zákonom je len to, čo im vyhovuje.

(Stranícky alebo mediálny) baran zabľačal a ovce pošli za ním … ponesú teda následky rozhodnutia nasledovať vodcu stáda. Stádo bolo početné a všetci si zaslúžia odmenu za to, že nečakali na právoplatné rozhodnutie oprávneného orgánu, ale vopred účelovo označili vinníka, ktorý sa mal podieľať na do neba volajúcej nehanebnosti – teda odvlečení vietnamského občana do jeho vlasti, kde ho postavili pred súd a odsúdili za jeho zločiny. Nie, rozhodne nebudeme špekulovať, prečože chcelo dať Nemecko zločincovi na úteku – azyl. Však nemecký zmysel pre poriadok, zákonnosť a demokraciu sa nedá (či skôr nesmie) spochybňovať !

Alebo inak povedané, v súlade s kolektívnym bľačaním demokratov – kde nevládne systém podľa ich predstáv, tam sa smie všetko – klamať, kradnúť, vraždiť … však nepriateľ ich nepriateľa je vlastne – priateľ …

Takže … správny gazda vždy vyradí zo stáda choré ovce. Nesmú predsa nakaziť iné, nie ? Iste, my sme ľudia … ale nejeden politik sa chová ako chorá ovca. Hoci – jedovatú slintavku – ešte medzi diagnózami asi nemáme. Škoda … v niektorých spoločenstvách by sa našlo pacientov neúrekom. A sami určite neodídu do izolácie, aby nenakazili iných. Však keď zdochne on, nech zdochnú aj iní … tak sa chovajú.

Čo urobíme – počkáme alebo vytriedime sami ? Súdiac podľa mlčania ešte nedávno bľačiacich baranov s rôznou farbou srsti, ale rovnakým – bezcharakterom – asi budeme musieť sami – vyradiť. Nebojte sa ľudkovia, všetci sa dokázali identifikovať pri paši a hľadaní sviežej trávičky, bľačali vtedy ostošesť … nebude ich ťažké oddeliť od zdravého základu stáda. A čím skôr začneme, tým lepšie …

Len … ak začneme vyraďovať choré barany a ovce, pekne prosím – baraní guláš nevariť ! Pretože z chorej baraniny môže byť len chorý guláš, a chorí ľudia … nebudeme si predsa škodiť konzumáciou … cudzieho jedu a žlče, nie ? Potichúčky, akosi len úchytkom – medzi prvými vyraďte ušatých a s rozkrokom vypchatých … baranov.

 

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

Trenčín

Mestám stále nevonia, že ľuďom zostane viac z daní. Prídu o milióny

20.08.2019 18:06

Únia miest Slovenska nesúhlasí s návrhom novely o dani z príjmov z dielne strany Most-Híd. Milióny eur budú chýbať v rozpočte samospráv.

Argentína / Casa Rosada /

Do Argentíny príde tím MMF, krajina je bližšie k bankrotu

20.08.2019 17:53

Nový argentínsky minister financií Hernan Lacunza chce po nedávnom prudkom oslabení pesa a prepade domácej burzy stabilizovať menu.

Mike Pompeo

Pompeo by bol radšej, keby Severná Kórea nepodnikala raketové testy

20.08.2019 17:49

Dúfa, že vodca Severnej Kórey Kim Čong-un bude súhlasiť s obnovením rokovaní o denuklearizácii.

Hasčák Kočner

Kočnerova Threema: Obhajobu Ruska mal platiť Haščák

20.08.2019 17:38

V kauzách Gorila a zmenky mali mať Marian Kočner a šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák spoločný záujem, aby Pavol Rusko nesvedčil proti nim.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480299x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu