Založ si blog

Fico-snem . .. alebo smer do zabudnutia

R:Fico by rád identifikoval kritikov … rád by vedel, kto a prečo stojí proti nemu. Na to však nepotrebuje zrušenie anonymity diskusií, ale skôr zamyslenie nad tým, ako sa počas rokov riadenia štátu – správal.

Keďže sa nedá predpokladať zmena v riadiacich funkciách samotnej strany, dal by sa súčasný slávnostným snem nazvať – trúbením na odchod do zabudnutia. Nedá sa síce poprieť, že napriek množstvu káuz a škandálov má SMER-SD stále najsilnejšiu podporu voličov, no nie je to založené na kvalite programu, dôvere v jeho zástupcov, ale skôr – na neschopnosti protivníkov. Množstva malých králikov, ktorí by chceli kraľovať, ale skôr na spôsob Ľudovíta XIV. – teda neodvolateľne a do smrti. Akosi si však pomýlili dobu, absolutizmus sa v európskych končinách nenosí, čo musela pred časom pochopiť aj nemecká kancelárka.

Súdiac podľa programu, snem SMER-u by sa dal skôr nazvať – Fico-snem. Pôsobí ako snaha predsedu o obnovenie dôvery v jeho osobu, možno príde k nahradeniu „nedôveryhodných“ (vo vzťahu k predsedovi), a možno sa aj premaľuje štít – no všetko ostane po starom. Dá sa ešte očakávať snaha predsedu o oslabenie pozície súčasného premiéra P.Pellegríniho, ktorý by mohol byť v najbližších parlamentných voľbách nebezpečným súperom, ale to je asi všetko.

Prezidentský kandidát v podaní SMER-u je skôr hrou na otrepanú tému o manželke poručíka Columba zo známeho seriálu. Často sa o nej hovorí, nikto ju nevidel. Možno aj preto, že akýkoľvek kandidát, ku ktorému by sa prihlásil svojou podporou SMER a R.Fico, by niesol túto „pomoc“ ako mlynský kameň na krku – napríklad pri plávaní na majstrovstvách sveta. A šanca na úspech by bola nulová. Takže zdržiavanie v otázke zverejnenia mena kandidáta na post prezidenta nie je otázkou kvalitného výberu, ale skôr hľadaním spôsobu oznámenia, že najsilnejšia slovenská politická strana – žiadneho kandidáta neponúkne.

Ak po budúcich voľbách nebude môcť SMER-SD zostaviť vládu, alebo byť základným kameňom vládnej koalície, bude to znamenať bez ohľadu na vývoj – jeho koniec. A pretože sa nedá predpokladať výrazná zmena vo vedení strany, sprevádzaná nevyhnutným odchodom R.Fica do politického dôchodku, je dnešný slávnostný snem – slávnostným trúbením na odchod do zabudnutia. Slovenská politika je preplnená politickými mesiášmi (dnes sa medzi nich hlási aj R.Sulík), ale chýbajú jej osobnosti, schopné odísť v pravej chvíli …

Len návrat domov je . .. dôležitý !

15.12.2018

Mám rád jazdu autom v zime ... všetko vyzerá akosi inak, milšie ... príroda sa odeje do bieleho hávu, a dokonalosť zážitku kazia len šialenci (vytínajúci stromy okolo ciest) a blázni (za viac »

Kadiaľ cesta (proti Ficovi) . .. nevedie . ..

14.12.2018

Čím viac sa rozpráva a píše o R.Ficovi, tým viac sa stavia predseda SMER-u na nohy, a obnovuje sa potenciál jeho strany. Nehovoriac o účelovo šírených klamstvách, ktoré z neho robia obeť, viac »

Komu tečie v BBSK do topánok ?

13.12.2018

Prečo sa ide súdiť banskobystrický kraj s dopravcami o neplatnosť dodatkov k zmluvám ? Stručne povedané - niekomu tečie do topánok, a dopravcovia to rozhodne nie sú. Zhrňme si fakty - kraj viac »

vajce, vajcia, vajicka, vajicko

Slovensko navrhuje za kauzy ako fipronil trestať nezodpovedné štáty

18.12.2018 13:30

Škandál, ktorý v lete 2017 poznačil EÚ v súvislosti s výskytom insekticídu fipronil v slepačích vajciach, sa opätovne dostal na rokovania ministrov.

Lotyšsko, Riga, Kiska, Véjonis,

Kiska s lotyšským prezidentom Véjonisom zdôraznili potrebu jednotnej EÚ

18.12.2018 13:13

Prezident Andrej Kiska sa v utorok stretol v Rige s lotyšským prezidentom Raimondsom Véjonisom.

Norbert Kurilla.

Výrazné zvýšenie teploty by ohrozilo aj Slovensko

18.12.2018 13:00

Možnosť extrémneho oteplenia planéty, pred ktorým varujú vedci, by viedla k zásadnej zmene fungovania života aj na Slovensku. Poukázal na to Norbert Kurilla.

Orbán

Orbán sa doma vyhol protestom, demonštranti ho čakajú vo Viedni, tvrdí denník Népszava

18.12.2018 12:53

Séria protestov v Budapešti sa začala minulú stredu.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,883
Celková čítanosť: 4392411x
Priemerná čítanosť článkov: 2333x

Autor blogu