Založ si blog

Ochrana zvierat (najmä goríl) je slovenskou prioritou

Každý národ má nejaký národný šport. Na Slovensku sa ním stala ochrana zvierat … za každú cenu a bez ohľadu na osudy ľudí. A pred takou formou oddanosti a lásky k našim zvieracím priateľom môžem len ticho mlčať a sňať klobúk …

Napríklad včera sme mali deň poznávania zvierat, žijúcich na Slovensku … jeden by neveril, akým spoločenským tvorom je taký macko. Hoci by mal už spokojne odfukovať vo svojom brlôžku, z nejakých nevysvetliteľných dôvodov sa pásol neďaleko cesty pri jednej samote. Súdiac podľa jeho vzrastu, určite bola niekde nablízku aj jeho ostražitá mamča … a niet pochýb, že mali aj dostatok potravy v okolí, však sme videli opodiaľ pár ovečiek, nejakú kozičku … prinajhoršom by (možno) postačili aj domáci, nie ?

O niekoľko hodín neskôr sme sa vliekli jedným zo štiavnických lesíkov, asi tak dvadsiatkou-tridsiatkou. Kdeže, už bola tma ako v rohu, nepoznávali sme prírodu, len sme obdivovali srnky, prebiehajúce cez cestu. Neviem, koľko sme ich stretli, nepočítal som … ale dvadsať alebo tridsať ich mohlo byť. Možno aj viac …

Doma, v teple obývačky sme sa dozvedeli, že u nás požívajú zvýšenej ochrany aj netradičné druhy – napríklad … gorily

Svokor ma hneď chlácholil, vraj tento druh zvieratka určite nestretnem v našich lesoch. Urazene som naňho pozrel, či ma má za sprostého. Však ja veľmi dobre viem, že gorily na Slovensku patria do lepšej spoločnosti, nie ? Pár som ich videl dokonca navlečených do fraku počas akéhosi plesu v opere, kde ich spovedala nejaká dáma … vraj patria medzi smotánku spoločnosti. Tak teda neviem, ale tento druh smotany by som medzi bryndzu v haluškách radšej nemiešal, ešte by mi to uviazlo niekde v krku.

Ináč, na príbuzenstvo s gorilami veľmi nevyzerali, však boli aj nahladko oholené … ako tie gorily. Asi nejaká vyššia vývojová forma, napadlo ma. Napokon, večer v správach hovorili o nejakej gorile, ktorá sa sťažovala na špicľovanie, keď si dohadovala s ostatnými gorilami rozdelenie pozícií v džungli. No fuj, takého niečoho hnusného sú schopní len ľudia, to by žiadne zviera určite neurobilo.

Iná gorila sa zase sťažovala, ako ju oklamali, keď ju poslali značkovať cudzie teritórium. Asi nevedela prečítať odkazy od predchodcu, ktorý si tiež označil rovnaké miesto … vari stratila čuch ? Neviem … ale nejaké (určite sprosté a zaostalé) šimpanzy škriekali, vraj to urobila úmyselne, no tomu vôbec neverím. Kdeže … taký vznešený tvor ako gorila by v žiadnom prípade, ale naozaj nikdy … neoštiav….., pardón neznačkoval cudzie pôsobisko, to rozhodne ani náhodou.

Ani náhodou … na Slovensku si svoje zvery chránime a nedovolíme, aby sa im čo i len vlások na hlave skrivil …  čože, vraj chodia naše deti s obavou po uliciach ? Tak im treba, keď sa nevedeli správne narodiť … keby boli gorilami, každý by im vzdával úctu a možno by sa aj do parlamentu dostali … psst, niektorým sa to vraj už podarilo a nielen do parlamentu …. však len zlý a závistlivý človek nepraje šťastie milej, dobre oblečenej a vysokopostavenej opic…. pardón, gorile … nie ?

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

mestska policia

Na Obchodnej ulici v Bratislave plánujú zriadiť pracovisko mestskej polície

21.03.2019 11:28

Obyvatelia Obchodnej ulice sa dlhodobo sťažujú na zlú bezpečnostnú situáciu. Tá podľa miestnych vládne na celej ulici.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857785x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu