Založ si blog

Ochrana zvierat (najmä goríl) je slovenskou prioritou

Každý národ má nejaký národný šport. Na Slovensku sa ním stala ochrana zvierat … za každú cenu a bez ohľadu na osudy ľudí. A pred takou formou oddanosti a lásky k našim zvieracím priateľom môžem len ticho mlčať a sňať klobúk …

Napríklad včera sme mali deň poznávania zvierat, žijúcich na Slovensku … jeden by neveril, akým spoločenským tvorom je taký macko. Hoci by mal už spokojne odfukovať vo svojom brlôžku, z nejakých nevysvetliteľných dôvodov sa pásol neďaleko cesty pri jednej samote. Súdiac podľa jeho vzrastu, určite bola niekde nablízku aj jeho ostražitá mamča … a niet pochýb, že mali aj dostatok potravy v okolí, však sme videli opodiaľ pár ovečiek, nejakú kozičku … prinajhoršom by (možno) postačili aj domáci, nie ?

O niekoľko hodín neskôr sme sa vliekli jedným zo štiavnických lesíkov, asi tak dvadsiatkou-tridsiatkou. Kdeže, už bola tma ako v rohu, nepoznávali sme prírodu, len sme obdivovali srnky, prebiehajúce cez cestu. Neviem, koľko sme ich stretli, nepočítal som … ale dvadsať alebo tridsať ich mohlo byť. Možno aj viac …

Doma, v teple obývačky sme sa dozvedeli, že u nás požívajú zvýšenej ochrany aj netradičné druhy – napríklad … gorily

Svokor ma hneď chlácholil, vraj tento druh zvieratka určite nestretnem v našich lesoch. Urazene som naňho pozrel, či ma má za sprostého. Však ja veľmi dobre viem, že gorily na Slovensku patria do lepšej spoločnosti, nie ? Pár som ich videl dokonca navlečených do fraku počas akéhosi plesu v opere, kde ich spovedala nejaká dáma … vraj patria medzi smotánku spoločnosti. Tak teda neviem, ale tento druh smotany by som medzi bryndzu v haluškách radšej nemiešal, ešte by mi to uviazlo niekde v krku.

Ináč, na príbuzenstvo s gorilami veľmi nevyzerali, však boli aj nahladko oholené … ako tie gorily. Asi nejaká vyššia vývojová forma, napadlo ma. Napokon, večer v správach hovorili o nejakej gorile, ktorá sa sťažovala na špicľovanie, keď si dohadovala s ostatnými gorilami rozdelenie pozícií v džungli. No fuj, takého niečoho hnusného sú schopní len ľudia, to by žiadne zviera určite neurobilo.

Iná gorila sa zase sťažovala, ako ju oklamali, keď ju poslali značkovať cudzie teritórium. Asi nevedela prečítať odkazy od predchodcu, ktorý si tiež označil rovnaké miesto … vari stratila čuch ? Neviem … ale nejaké (určite sprosté a zaostalé) šimpanzy škriekali, vraj to urobila úmyselne, no tomu vôbec neverím. Kdeže … taký vznešený tvor ako gorila by v žiadnom prípade, ale naozaj nikdy … neoštiav….., pardón neznačkoval cudzie pôsobisko, to rozhodne ani náhodou.

Ani náhodou … na Slovensku si svoje zvery chránime a nedovolíme, aby sa im čo i len vlások na hlave skrivil …  čože, vraj chodia naše deti s obavou po uliciach ? Tak im treba, keď sa nevedeli správne narodiť … keby boli gorilami, každý by im vzdával úctu a možno by sa aj do parlamentu dostali … psst, niektorým sa to vraj už podarilo a nielen do parlamentu …. však len zlý a závistlivý človek nepraje šťastie milej, dobre oblečenej a vysokopostavenej opic…. pardón, gorile … nie ?

Len návrat domov je . .. dôležitý !

15.12.2018

Mám rád jazdu autom v zime ... všetko vyzerá akosi inak, milšie ... príroda sa odeje do bieleho hávu, a dokonalosť zážitku kazia len šialenci (vytínajúci stromy okolo ciest) a blázni (za viac »

Kadiaľ cesta (proti Ficovi) . .. nevedie . ..

14.12.2018

Čím viac sa rozpráva a píše o R.Ficovi, tým viac sa stavia predseda SMER-u na nohy, a obnovuje sa potenciál jeho strany. Nehovoriac o účelovo šírených klamstvách, ktoré z neho robia obeť, viac »

Komu tečie v BBSK do topánok ?

13.12.2018

Prečo sa ide súdiť banskobystrický kraj s dopravcami o neplatnosť dodatkov k zmluvám ? Stručne povedané - niekomu tečie do topánok, a dopravcovia to rozhodne nie sú. Zhrňme si fakty - kraj viac »

vajce, vajcia, vajicka, vajicko

Slovensko navrhuje za kauzy ako fipronil trestať nezodpovedné štáty

18.12.2018 13:30

Škandál, ktorý v lete 2017 poznačil EÚ v súvislosti s výskytom insekticídu fipronil v slepačích vajciach, sa opätovne dostal na rokovania ministrov.

Lotyšsko, Riga, Kiska, Véjonis,

Kiska s lotyšským prezidentom Véjonisom zdôraznili potrebu jednotnej EÚ

18.12.2018 13:13

Prezident Andrej Kiska sa v utorok stretol v Rige s lotyšským prezidentom Raimondsom Véjonisom.

Norbert Kurilla.

Výrazné zvýšenie teploty by ohrozilo aj Slovensko

18.12.2018 13:00

Možnosť extrémneho oteplenia planéty, pred ktorým varujú vedci, by viedla k zásadnej zmene fungovania života aj na Slovensku. Poukázal na to Norbert Kurilla.

Orbán

Orbán sa doma vyhol protestom, demonštranti ho čakajú vo Viedni, tvrdí denník Népszava

18.12.2018 12:53

Séria protestov v Budapešti sa začala minulú stredu.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,883
Celková čítanosť: 4392448x
Priemerná čítanosť článkov: 2333x

Autor blogu