Založ si blog

Ochrana zvierat (najmä goríl) je slovenskou prioritou

Každý národ má nejaký národný šport. Na Slovensku sa ním stala ochrana zvierat … za každú cenu a bez ohľadu na osudy ľudí. A pred takou formou oddanosti a lásky k našim zvieracím priateľom môžem len ticho mlčať a sňať klobúk …

Napríklad včera sme mali deň poznávania zvierat, žijúcich na Slovensku … jeden by neveril, akým spoločenským tvorom je taký macko. Hoci by mal už spokojne odfukovať vo svojom brlôžku, z nejakých nevysvetliteľných dôvodov sa pásol neďaleko cesty pri jednej samote. Súdiac podľa jeho vzrastu, určite bola niekde nablízku aj jeho ostražitá mamča … a niet pochýb, že mali aj dostatok potravy v okolí, však sme videli opodiaľ pár ovečiek, nejakú kozičku … prinajhoršom by (možno) postačili aj domáci, nie ?

O niekoľko hodín neskôr sme sa vliekli jedným zo štiavnických lesíkov, asi tak dvadsiatkou-tridsiatkou. Kdeže, už bola tma ako v rohu, nepoznávali sme prírodu, len sme obdivovali srnky, prebiehajúce cez cestu. Neviem, koľko sme ich stretli, nepočítal som … ale dvadsať alebo tridsať ich mohlo byť. Možno aj viac …

Doma, v teple obývačky sme sa dozvedeli, že u nás požívajú zvýšenej ochrany aj netradičné druhy – napríklad … gorily

Svokor ma hneď chlácholil, vraj tento druh zvieratka určite nestretnem v našich lesoch. Urazene som naňho pozrel, či ma má za sprostého. Však ja veľmi dobre viem, že gorily na Slovensku patria do lepšej spoločnosti, nie ? Pár som ich videl dokonca navlečených do fraku počas akéhosi plesu v opere, kde ich spovedala nejaká dáma … vraj patria medzi smotánku spoločnosti. Tak teda neviem, ale tento druh smotany by som medzi bryndzu v haluškách radšej nemiešal, ešte by mi to uviazlo niekde v krku.

Ináč, na príbuzenstvo s gorilami veľmi nevyzerali, však boli aj nahladko oholené … ako tie gorily. Asi nejaká vyššia vývojová forma, napadlo ma. Napokon, večer v správach hovorili o nejakej gorile, ktorá sa sťažovala na špicľovanie, keď si dohadovala s ostatnými gorilami rozdelenie pozícií v džungli. No fuj, takého niečoho hnusného sú schopní len ľudia, to by žiadne zviera určite neurobilo.

Iná gorila sa zase sťažovala, ako ju oklamali, keď ju poslali značkovať cudzie teritórium. Asi nevedela prečítať odkazy od predchodcu, ktorý si tiež označil rovnaké miesto … vari stratila čuch ? Neviem … ale nejaké (určite sprosté a zaostalé) šimpanzy škriekali, vraj to urobila úmyselne, no tomu vôbec neverím. Kdeže … taký vznešený tvor ako gorila by v žiadnom prípade, ale naozaj nikdy … neoštiav….., pardón neznačkoval cudzie pôsobisko, to rozhodne ani náhodou.

Ani náhodou … na Slovensku si svoje zvery chránime a nedovolíme, aby sa im čo i len vlások na hlave skrivil …  čože, vraj chodia naše deti s obavou po uliciach ? Tak im treba, keď sa nevedeli správne narodiť … keby boli gorilami, každý by im vzdával úctu a možno by sa aj do parlamentu dostali … psst, niektorým sa to vraj už podarilo a nielen do parlamentu …. však len zlý a závistlivý človek nepraje šťastie milej, dobre oblečenej a vysokopostavenej opic…. pardón, gorile … nie ?

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

Argentína / Casa Rosada /

Do Argentíny príde tím MMF, krajina je bližšie k bankrotu

20.08.2019 17:53

Nový argentínsky minister financií Hernan Lacunza chce po nedávnom prudkom oslabení pesa a prepade domácej burzy stabilizovať menu.

Mike Pompeo

Pompeo by bol radšej, keby Severná Kórea nepodnikala raketové testy

20.08.2019 17:49

Dúfa, že vodca Severnej Kórey Kim Čong-un bude súhlasiť s obnovením rokovaní o denuklearizácii.

Hasčák Kočner

Kočnerova Threema: Obhajobu Ruska mal platiť Haščák

20.08.2019 17:38

V kauzách Gorila a zmenky mali mať Marian Kočner a šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák spoločný záujem, aby Pavol Rusko nesvedčil proti nim.

chirurgia, chorurg, operácia

Zomrel kardiochirurg Kramář, podieľal sa na 1. transplantácii srdca v ČSSR

20.08.2019 16:30

Rudolf Kramář, ktorý sa ako jeden zo štyroch lekárov podieľal v roku 1984 na prvej transplantácii srdca vo vtedajšom Československu, zomrel vo veku 89 rokov.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480270x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu