Založ si blog

18 rokov pracovného voľna a iné “úžasnosti”

Aj som sa uškrnul, pri počutí správy, ako si poslanec Dostál div nohy nepolámal, aby ihneď podal trestné oznámenie vo veci vzťahu Trnka-Kočner …

Neviem, ale nezvyknem si tykať s pobehajmi, ktorých párkrát stretnem. A bez mučenia priznám, nemám ani takých známych, ktorí by si len tak s hocikým – tykali. A už vôbec nie v situácii, ak by sme mali postavenie, spojené s istou mierou spoločenskej zodpovednosti.

Čo si poslanec Dostál akosi doteraz poriadne nevšimol, bolo stretávanie a značne pochybný vzťah medzi R.Sulíkom a M.Kočnerom. A akosi prehliadol aj to, že pod optikou podozrenia, súvisiaceho s bývalým generálnym prokurátorom, sa dostáva do iného svetla aj fotenie lístkov pri voľbe kandidátov na túto funkciu. Komu vlastne preukazovali poslanci svoju “zodpovednú” voľbu ? Svojim straníckym šéfom, alebo Kočnerovi, ktorý aj podľa rozhovoru so Sulíkom sa mimoriadne zaujímal, ako voľba dopadne ?

Osemnásť rokov pracovného voľna, bez mzdy a iných benefitov … trojnásobný expremiér bol od roku 2000 do roku 2018, vlastne aj dnes – pracovníkom ministerstva vnútra … neuveriteľné ?

Skôr také typicky – slovenské. Nepoznám zamestnávateľa, ktorý by niečo podobné pripustil. A uvádzať si ako referenciu pracovnú pozíciu, ktorú kandidát bezmála dve desaťročia nezastáva, ani z nej nemá relevantnú prax, to sa dá nazvať drzosťou len s veľkým privretím očí. Sedelo by tomu iné, oveľa tvrdšie slovo. Podľa tohoto zvráteného myslenia môžem pokojne kandidovať na šéfa akadémie vied, však som si kedysi dávno privyrábal kúrením v jednej budove, ktorá s činnosťou tejto inštitúcie súvisela.

Kiska vie presne, koho by vymenoval resp.nevymenoval za sudcu Ústavného súdu. No a ja viem celkom presne, že v žiadnej krajine únie s výnimkou Slovenska by nielen nemal šancu na výber sudcov, ale určite by už dávno nebol ani prezidentom. A možno by riešil úplne iné problémy. Iste, sotva sa v niektorej krajine nájde tak primitívny a nekritický mediálny trh, ako na Slovensku. Nehovoriac o obsadení parlamentu a jeho celkovom obraze.

Môže sa udiať ešte niečo absurdnejšie ? Vždy sa nájde nový vrchol …

A absurdná verzia budúceho vývoja by mohla vyzerať aj takto – prezident Harabin, predseda parlamentu Matovič, predseda vlády Sulík a predseda Ústavného súdu Fico … sotva by sa dalo nájsť niečo nezmyselnejšie. Nehovoriac o chaose, ktorý by to prinieslo.

Súhlasím však s poslancom Dostálom – naozaj treba odhaliť pozadie vzťahov, bez ohľadu na osoby a ich postavenie. A treba hľadať aj odpoveď na otázku, ako sa mohol jeden z ústavných činiteľov stretávať s osobou na mafiánskych zoznamoch, a ako je možné, že to ušlo pozornosti tých, ktorí riešili bezpečnostné otázky okolo ústavných činiteľov, kde okrem iného patrí aj ochrana informácií, ku ktorým majú ústavní činitelia z titulu funkcie – prístup. Aj keď si Sulík myslí, že slovo “prepáčte” stačí, nie je to pravda. Ústavný činiteľ je z titulu postavenia povinný dôsledne zvažovať, s kým sa stretne a čo s ním bude riešiť. A som presvedčený, ak by využil možnosti svojho postavenia a konzultoval prípadné stretnutie s Kočnerom na úrovni diskusie s osobami, ktoré zaisťovali jeho bezpečnosť, nenašla by sa ani jedna, ktorá by mu niečo podobné schválila. A jeho správanie, ako aj uniknuté informácie jasne dokazujú, že si tejto skutočnosti bol vedomý a práve preto sa stretával s Kočnerom – tajne. Už len preto nie je spôsobilou osobou na výkon akejkoľvek funkcie, spojenej s riadením štátu, prístupom k citlivým informáciám …

A len čas ukáže, ako veľmi záleží bardom morálky, slušnosti a zákonnosti na hodnotách, ktoré verejne prezentujú – napríklad expresným podávaním trestných oznámení. Aj keď skúsenosti a platné normy hovoria, že ich postupy sú len formou – sebaprezentácie. Trestný zákon a trestný poriadok hovoria jasne – a počas trestného stíhania sú orgány činné v trestnom konaní povinné zaoberať sa všetkým, čo by s objasnením trestnej činnosti mohlo súvisieť … takže nájdenými dokumentmi a nahrávkami by sa zaoberali aj bez podania poslanca Dostála …

Morálka ideologických dromedárov . . .

21.01.2019

Nič ma tak nepobaví, ako dnešné horlivé masírovanie svedomia tých, ktorí kedysi donášali na svojich susedov (a niektorí aj na príbuzných) bývalej ŠTB (alebo komukoľvek inému), či oddane viac »

Richter neočakáva a richtuje . ..

20.01.2019

Meno poslankyne, ktorá diskutovala s ministrom Richterom o problémoch pracovného trhu, mi akosi utieklo. Pamätám si len príslušnosť k OĽANO a nezmysly, ktoré tvrdila. Vlastne to bol súboj - viac »

Mistrík nechce byť zvolený ? !

19.01.2019

Súdiac podľa jeho rétoriky na adresu protikandidáta M.Šefčoviča - nechce. Ak je totiž biľagom na štíte protikandidáta podpora SMER-u, potom musí byť rovnakým biľagom aj podpora SaS. Prečo viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,913
Celková čítanosť: 4534863x
Priemerná čítanosť článkov: 2371x

Autor blogu