Založ si blog

18 rokov pracovného voľna a iné “úžasnosti”

Aj som sa uškrnul, pri počutí správy, ako si poslanec Dostál div nohy nepolámal, aby ihneď podal trestné oznámenie vo veci vzťahu Trnka-Kočner …

Neviem, ale nezvyknem si tykať s pobehajmi, ktorých párkrát stretnem. A bez mučenia priznám, nemám ani takých známych, ktorí by si len tak s hocikým – tykali. A už vôbec nie v situácii, ak by sme mali postavenie, spojené s istou mierou spoločenskej zodpovednosti.

Čo si poslanec Dostál akosi doteraz poriadne nevšimol, bolo stretávanie a značne pochybný vzťah medzi R.Sulíkom a M.Kočnerom. A akosi prehliadol aj to, že pod optikou podozrenia, súvisiaceho s bývalým generálnym prokurátorom, sa dostáva do iného svetla aj fotenie lístkov pri voľbe kandidátov na túto funkciu. Komu vlastne preukazovali poslanci svoju “zodpovednú” voľbu ? Svojim straníckym šéfom, alebo Kočnerovi, ktorý aj podľa rozhovoru so Sulíkom sa mimoriadne zaujímal, ako voľba dopadne ?

Osemnásť rokov pracovného voľna, bez mzdy a iných benefitov … trojnásobný expremiér bol od roku 2000 do roku 2018, vlastne aj dnes – pracovníkom ministerstva vnútra … neuveriteľné ?

Skôr také typicky – slovenské. Nepoznám zamestnávateľa, ktorý by niečo podobné pripustil. A uvádzať si ako referenciu pracovnú pozíciu, ktorú kandidát bezmála dve desaťročia nezastáva, ani z nej nemá relevantnú prax, to sa dá nazvať drzosťou len s veľkým privretím očí. Sedelo by tomu iné, oveľa tvrdšie slovo. Podľa tohoto zvráteného myslenia môžem pokojne kandidovať na šéfa akadémie vied, však som si kedysi dávno privyrábal kúrením v jednej budove, ktorá s činnosťou tejto inštitúcie súvisela.

Kiska vie presne, koho by vymenoval resp.nevymenoval za sudcu Ústavného súdu. No a ja viem celkom presne, že v žiadnej krajine únie s výnimkou Slovenska by nielen nemal šancu na výber sudcov, ale určite by už dávno nebol ani prezidentom. A možno by riešil úplne iné problémy. Iste, sotva sa v niektorej krajine nájde tak primitívny a nekritický mediálny trh, ako na Slovensku. Nehovoriac o obsadení parlamentu a jeho celkovom obraze.

Môže sa udiať ešte niečo absurdnejšie ? Vždy sa nájde nový vrchol …

A absurdná verzia budúceho vývoja by mohla vyzerať aj takto – prezident Harabin, predseda parlamentu Matovič, predseda vlády Sulík a predseda Ústavného súdu Fico … sotva by sa dalo nájsť niečo nezmyselnejšie. Nehovoriac o chaose, ktorý by to prinieslo.

Súhlasím však s poslancom Dostálom – naozaj treba odhaliť pozadie vzťahov, bez ohľadu na osoby a ich postavenie. A treba hľadať aj odpoveď na otázku, ako sa mohol jeden z ústavných činiteľov stretávať s osobou na mafiánskych zoznamoch, a ako je možné, že to ušlo pozornosti tých, ktorí riešili bezpečnostné otázky okolo ústavných činiteľov, kde okrem iného patrí aj ochrana informácií, ku ktorým majú ústavní činitelia z titulu funkcie – prístup. Aj keď si Sulík myslí, že slovo “prepáčte” stačí, nie je to pravda. Ústavný činiteľ je z titulu postavenia povinný dôsledne zvažovať, s kým sa stretne a čo s ním bude riešiť. A som presvedčený, ak by využil možnosti svojho postavenia a konzultoval prípadné stretnutie s Kočnerom na úrovni diskusie s osobami, ktoré zaisťovali jeho bezpečnosť, nenašla by sa ani jedna, ktorá by mu niečo podobné schválila. A jeho správanie, ako aj uniknuté informácie jasne dokazujú, že si tejto skutočnosti bol vedomý a práve preto sa stretával s Kočnerom – tajne. Už len preto nie je spôsobilou osobou na výkon akejkoľvek funkcie, spojenej s riadením štátu, prístupom k citlivým informáciám …

A len čas ukáže, ako veľmi záleží bardom morálky, slušnosti a zákonnosti na hodnotách, ktoré verejne prezentujú – napríklad expresným podávaním trestných oznámení. Aj keď skúsenosti a platné normy hovoria, že ich postupy sú len formou – sebaprezentácie. Trestný zákon a trestný poriadok hovoria jasne – a počas trestného stíhania sú orgány činné v trestnom konaní povinné zaoberať sa všetkým, čo by s objasnením trestnej činnosti mohlo súvisieť … takže nájdenými dokumentmi a nahrávkami by sa zaoberali aj bez podania poslanca Dostála …

Bude bitka o Kočnerovo plavidlo do Belize ?

16.04.2019

Možno aj áno, súdiac podla snahy jedného (skoro) súdruha o prevzatie (uchvátenie) moci na Slovensku. Asi pochopil, prečo sa národ smeje na plné ústa pri zverejnených prieskumoch verejnej mienky. viac »

Keď sa Nula k moci tlačí . ..

14.04.2019

Otvorte ľudia oči a pošlite ju tam, kde naozaj patrí ... pretože ľudstvo má neblahé skúsenosti s vládnutím kombinácie veľkého ega, malých schopností a neviditeľného charakteru. Aj Slovensko viac »

SNS s A. Dankom nepatrí do parlamentu

13.04.2019

Pre riešenie problematiky cestovného ruchu sľuboval A.Danko mnoho už pred voľbami 2016. Nesplnil v podstate skoro nič a dnes opäť len sľubuje, čo však po voľbách 2020 skoro s istotou - nesplní. viac »

Brazil Rio Museum Fire Glance

Archeológovia našli pri Luxore rozsiahlu hrobku a nepoškodenú múmiu

18.04.2019 20:08

Hrobka by mala byť stará 3500 rokov a múmia asi 3000.

Soini

Fínsky minister zahraničných vecí Soini oznámil odchod z politiky

18.04.2019 19:18

Kde je EÚ, tam sú problémy. Ja nie som súčasťou tohto problému. Vo voľbách do EP kandidovať nebudem, napísal Soini.

Británia Londýn klimatické zmeny protest

Aktivisti proti klimatickej zmene chcú ochromiť dopravu na letisku Heathrow

18.04.2019 18:37

Demonštranti od pondelka obmedzujú dopravu v Londýne.

Požiar katedrály Notre-Dame

Strechu Notre-Dame mohol podpáliť skrat, myslia si vyšetrovatelia

18.04.2019 18:11

Pomôcť odhaliť odkiaľ presne sa plamene šírili, by mohli zábery z kamery.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,991
Celková čítanosť: 4957846x
Priemerná čítanosť článkov: 2490x

Autor blogu