Založ si blog

Osaď tabuľu a nemusíš nič . . . ani rešpektovať zákon ? ? ?

A možno by tento “pokrokový” spôsob riešenia povinností mali vyskúšať aj občania. Napríklad – namiesto platenia rôznych poplatkov osadiť pred svojím príbytkom tabuľu – Neplatím, lebo nemám peniaze

Kdeže, podobnú formu darebáctva si môžu dovoliť len vyvolení – napríklad samosprávy. Osadia tabuľu, že v zime neudržiavajú cestu alebo chodník, a vec je vyriešená. Akoby zabudli, ako predtým naháňali od jari do jesene zaslúžilých seniorov alebo seniorky, aby pokúsili cudzie trávniky, odpratali lístie alebo sneh z cudzích chodníkov a podobne. A keď to nešlo inak, aj pokuty sa rozdávali. Vraj, nájdite si niekoho, ak nemôžete sami – však mu stačí zaplatiť.

A padla kosa na kameň … zákon sa zmenil, a zrazu sa ocitli v koži tých, ktorých donedávna šikanovali. Ajhľa, zrazu nemajú peniaze a možnosti. Asi im treba opakovať ich vlastnú radu – nájdite si koňa, ktorý to urobí za vás a zaplaťte mu – zo svojho. Kuriózne je, že na čistenie chodníkov v častiach miest, kde bývajú verejní funkcionári, sa peniaze vždy nájdu … a dokonca ani v minulosti nevadilo, že chodníky nepatria samosprávam, ako sa vyhovárali na svoju nečinnosť tam, kde mali smolu, pretože tam nebývala žiadna privilegovaná “sviňa”.

Tak čo … ideme osádzať aj my tabule ? Napríklad v štýle “na meste na nás kašlú, kašleme aj my na vás “ … alebo “ nech ti dajú výplatu tí, ktorým sa do zadku tlačíš “ … či … “ neostali nám peniaze pre vás, lebo sme nimi zaplatili služby, ktoré si neplníte voči nám …” alebo “ Máte na háku svoje povinnosti a my vaše taniere “ …

Nakoniec … osadenie tabule nezbavuje zodpovednosti. 

 

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

štefánik, predmier

Predmier si Štefánika ubránil

21.03.2019 13:00

Socha Milana Rastislava Štefánika stojí na námestíčku v centre Predmiera už takmer 90 rokov.

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857923x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu