Založ si blog

Osaď tabuľu a nemusíš nič . . . ani rešpektovať zákon ? ? ?

A možno by tento “pokrokový” spôsob riešenia povinností mali vyskúšať aj občania. Napríklad – namiesto platenia rôznych poplatkov osadiť pred svojím príbytkom tabuľu – Neplatím, lebo nemám peniaze

Kdeže, podobnú formu darebáctva si môžu dovoliť len vyvolení – napríklad samosprávy. Osadia tabuľu, že v zime neudržiavajú cestu alebo chodník, a vec je vyriešená. Akoby zabudli, ako predtým naháňali od jari do jesene zaslúžilých seniorov alebo seniorky, aby pokúsili cudzie trávniky, odpratali lístie alebo sneh z cudzích chodníkov a podobne. A keď to nešlo inak, aj pokuty sa rozdávali. Vraj, nájdite si niekoho, ak nemôžete sami – však mu stačí zaplatiť.

A padla kosa na kameň … zákon sa zmenil, a zrazu sa ocitli v koži tých, ktorých donedávna šikanovali. Ajhľa, zrazu nemajú peniaze a možnosti. Asi im treba opakovať ich vlastnú radu – nájdite si koňa, ktorý to urobí za vás a zaplaťte mu – zo svojho. Kuriózne je, že na čistenie chodníkov v častiach miest, kde bývajú verejní funkcionári, sa peniaze vždy nájdu … a dokonca ani v minulosti nevadilo, že chodníky nepatria samosprávam, ako sa vyhovárali na svoju nečinnosť tam, kde mali smolu, pretože tam nebývala žiadna privilegovaná “sviňa”.

Tak čo … ideme osádzať aj my tabule ? Napríklad v štýle “na meste na nás kašlú, kašleme aj my na vás “ … alebo “ nech ti dajú výplatu tí, ktorým sa do zadku tlačíš “ … či … “ neostali nám peniaze pre vás, lebo sme nimi zaplatili služby, ktoré si neplníte voči nám …” alebo “ Máte na háku svoje povinnosti a my vaše taniere “ …

Nakoniec … osadenie tabule nezbavuje zodpovednosti. 

 

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

deti, škôlka, vakcína,

Výrobcovia sa boja výpadku vakcín

20.08.2019 19:00

Od januára by sa mal upraviť očkovací kalendár tak, že vakcináciu proti mumpsu, ružienke a osýpkam absolvujú nielen jedenásťročné, ale aj šesťročné deti.

vlada, pellegrini,

Pellegrini v stredu povie, či ostáva v Smere

20.08.2019 18:22

Pellegrini už dlhšie patrí medzi vrcholových členov strany, s postojmi ktorých sa Fico dostáva čoraz častejšie do rozporu.

Trenčín

Mestám stále nevonia, že ľuďom zostane viac z daní. Prídu o milióny

20.08.2019 18:06

Únia miest Slovenska nesúhlasí s návrhom novely o dani z príjmov z dielne strany Most-Híd. Milióny eur budú chýbať v rozpočte samospráv.

Argentína / Casa Rosada /

Do Argentíny príde tím MMF, krajina je bližšie k bankrotu

20.08.2019 17:53

Nový argentínsky minister financií Hernan Lacunza chce po nedávnom prudkom oslabení pesa a prepade domácej burzy stabilizovať menu.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480496x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu