Založ si blog

Vzdá sa Matovič poslaneckého mandátu ?

Ak už chce šéf politickej firmy moralizovať nad niečím, čo pochádza z obdobia pred vyše troma desaťročiami, mal by sa postaviť objektívne aj k vlastným prešľapom a ísť príkladom.

Jeho nezákonné prešľapy v súvislosti s poslaneckým mandátom a nepozastavenou živnosťou sa datujú pred pár rokmi, a vôbec pri tom nezáleží na skutočnosti, či k tomu došlo úmyselne alebo neúmyselne. Stalo sa a na inom nezáleží. A treba pripomenúť, že na rozdiel od ním kritizovaného Kresáka je nepochybne preukázané, že si svoju povinnosť (opakovane) nesplnil. Takže by mal ísť ostatným príkladom a odovzdať mandát. Ale toho sa určite nedočkáme. Až tak ďaleko zmysel pre morálku o šéfa obyčajných … nesiaha.

O tom, ako vidí Matovič svoju politickú činnosť a povinnosti s tým súvisiace, najlepšie svedčia pravidelné odchody „hviezd“ morálky a životných príbehov z jeho klubu. Svedčí o tom aj vyjadrenie niekdajšej poslankyne, JUDr.M.Ritomskej, ktorá svojho času verila, že v jeho košiari bude vedieť naplniť svoje ciele, na ktorých základe získala dôveru voličov. A dosť rýchlo pochopila, že rétorika šéfa politickej firmy je naozaj len – rétorikou. A v skutočnosti ide o niečo úplne iné.

Pohľad na webovú lokalitu OĽANO hovorí jasnou rečou. Je to hnutie na papieri, realita je úplne iná.

Márne som hľadal náležitosti, citované v zákone o politických stranách č.85/2005 Z.z. v platnom znení a to konkrétne vymenované v §6 bodoch 5-8 citovaného zákona. Čo majú iné strany na svojich oficiálnych stránkach, to v prípade tzv.hnutia (skôr politickej firmy) jednoducho nenájdete. Príčiny, prečo hnutie „obyčajného“ Matoviča nemá ani to, čo má dokonca aj ĽSNS pod vedením M.Kotlebu, je skôr otázka na šéfa obyčajných a možno aj zodpovedné orgány, pretože to vyvoláva oprávnenú otázku, či vôbec existuje právny základ na to, aby sa hnutie zúčastňovalo akýmkoľvek spôsobom riadenia štátu a legitímne zastupovalo občanov.

Iste, ak by bola podobná otázka položená šéfovi obyčajných, je skoro isté, že by prišla rovnaká odpoveď, ako v prípade iných prešľapov – čo tam po nejakej byrokratickej absurdnosti, keď iní okrádajú štát a národ. Nuž, vidím to inak – príspevky za výsledky vo voľbách pre politický subjekt, ktorého činnosť vykazuje množstvo nedostatkov, nie sú rozhodne zanedbateľné a súdiac podľa vyjadrení exposlankyne Ritomskej, dá sa oprávnene pochybovať, že slúžia na ten účel, ktorý vymedzuje zákon. Poukazuje na to aj zmätené koktanie poslankyne V.Remišovej, keď dostala priamu otázku, súvisiacu s počtom členov OĽANO. A som presvedčený, že by rovnako koktala, ak by jej bola položená otázka, súvisiaca s nedostatkami v činnosti hnutia, ktoré je vidieť aj na jeho webe.

Komu vlastne slúži OĽANO ? Voličom, občanom Slovenska, alebo hŕstke ľudí okolo Matoviča ?

Na to by mali hľadať odpoveď iní. V tejto súvislosti je zarážajúce, že poslancom parlamentu trvalo dva roky, kým sa dostali k prejednaniu prešľapov Matoviča, a dodnes nikto ani len nenadhodil tému fungovania jeho hnutia … hoci slovo hnutie pôsobí v tejto súvislosti rovnako absurdne, ako prejav nad produkciou mlieka pri pohľade na pár kvapkami mlieka pokrytý stôl. A hlasovanie o mandáte Matoviča len opäť potvrdilo, že poslanci nevedia konať podľa svojho vedomia a svedomia, ich právne povedomie je na zanedbateľnej úrovni … a možno majú aj strach konať podľa zákona, aby sa náhodou neprišlo na ich vlastných kostlivcov v skrini.

O tom, akým omylom je tolerancia voči prešľapom šéfa obyčajných, dokonale svedčí jeho útok proti P.Kresákovi, ktorý sa odohral len pár hodín po skončení prejednávania mandátu šéfa obyčajných. Opäť sa naplno vrátila v priamom prenose jeho arogancia … hovoriť v tejto súvislosti o nejakej morálke, alebo hodnotách je úplne zbytočné. Čo napokon potvrdzuje aj množstvo agresívnych a vulgárnych útokov, rôznych obvinení (napokon nepreukázaných) zo strany šéfa obyčajných na adresu jeho politických protivníkov.

Nie, Matovič rozhodne mandát nevráti … už dávno sa svojvoľne a bezdôvodne inštaloval do pozície inkvizítora, na ktorého platia len tie pravidlá, ktoré on blahosklonne akceptuje … otázkou je, aké vysvedčenie dáva slovenskej spoločnosti pôsobenie podobných ľudí vo verejných funkciách.

Zdroje:

  1. JUDr.Mária Ritomská o Matovičovi a OĽANO
  2. Tlačová konferencia a otázky na V.Remišovú v súvislosti s členmi hnutia
  3. Zákon o politických stranách a hnutiach č.85/2005 Z.z.

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

Trenčín

Mestám stále nevonia, že ľuďom zostane viac z daní. Prídu o milióny

20.08.2019 18:06

Únia miest Slovenska nesúhlasí s návrhom novely o dani z príjmov z dielne strany Most-Híd. Milióny eur budú chýbať v rozpočte samospráv.

Argentína / Casa Rosada /

Do Argentíny príde tím MMF, krajina je bližšie k bankrotu

20.08.2019 17:53

Nový argentínsky minister financií Hernan Lacunza chce po nedávnom prudkom oslabení pesa a prepade domácej burzy stabilizovať menu.

Mike Pompeo

Pompeo by bol radšej, keby Severná Kórea nepodnikala raketové testy

20.08.2019 17:49

Dúfa, že vodca Severnej Kórey Kim Čong-un bude súhlasiť s obnovením rokovaní o denuklearizácii.

Hasčák Kočner

Kočnerova Threema: Obhajobu Ruska mal platiť Haščák

20.08.2019 17:38

V kauzách Gorila a zmenky mali mať Marian Kočner a šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák spoločný záujem, aby Pavol Rusko nesvedčil proti nim.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480331x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu