Založ si blog

Vzdá sa Matovič poslaneckého mandátu ?

Ak už chce šéf politickej firmy moralizovať nad niečím, čo pochádza z obdobia pred vyše troma desaťročiami, mal by sa postaviť objektívne aj k vlastným prešľapom a ísť príkladom.

Jeho nezákonné prešľapy v súvislosti s poslaneckým mandátom a nepozastavenou živnosťou sa datujú pred pár rokmi, a vôbec pri tom nezáleží na skutočnosti, či k tomu došlo úmyselne alebo neúmyselne. Stalo sa a na inom nezáleží. A treba pripomenúť, že na rozdiel od ním kritizovaného Kresáka je nepochybne preukázané, že si svoju povinnosť (opakovane) nesplnil. Takže by mal ísť ostatným príkladom a odovzdať mandát. Ale toho sa určite nedočkáme. Až tak ďaleko zmysel pre morálku o šéfa obyčajných … nesiaha.

O tom, ako vidí Matovič svoju politickú činnosť a povinnosti s tým súvisiace, najlepšie svedčia pravidelné odchody „hviezd“ morálky a životných príbehov z jeho klubu. Svedčí o tom aj vyjadrenie niekdajšej poslankyne, JUDr.M.Ritomskej, ktorá svojho času verila, že v jeho košiari bude vedieť naplniť svoje ciele, na ktorých základe získala dôveru voličov. A dosť rýchlo pochopila, že rétorika šéfa politickej firmy je naozaj len – rétorikou. A v skutočnosti ide o niečo úplne iné.

Pohľad na webovú lokalitu OĽANO hovorí jasnou rečou. Je to hnutie na papieri, realita je úplne iná.

Márne som hľadal náležitosti, citované v zákone o politických stranách č.85/2005 Z.z. v platnom znení a to konkrétne vymenované v §6 bodoch 5-8 citovaného zákona. Čo majú iné strany na svojich oficiálnych stránkach, to v prípade tzv.hnutia (skôr politickej firmy) jednoducho nenájdete. Príčiny, prečo hnutie „obyčajného“ Matoviča nemá ani to, čo má dokonca aj ĽSNS pod vedením M.Kotlebu, je skôr otázka na šéfa obyčajných a možno aj zodpovedné orgány, pretože to vyvoláva oprávnenú otázku, či vôbec existuje právny základ na to, aby sa hnutie zúčastňovalo akýmkoľvek spôsobom riadenia štátu a legitímne zastupovalo občanov.

Iste, ak by bola podobná otázka položená šéfovi obyčajných, je skoro isté, že by prišla rovnaká odpoveď, ako v prípade iných prešľapov – čo tam po nejakej byrokratickej absurdnosti, keď iní okrádajú štát a národ. Nuž, vidím to inak – príspevky za výsledky vo voľbách pre politický subjekt, ktorého činnosť vykazuje množstvo nedostatkov, nie sú rozhodne zanedbateľné a súdiac podľa vyjadrení exposlankyne Ritomskej, dá sa oprávnene pochybovať, že slúžia na ten účel, ktorý vymedzuje zákon. Poukazuje na to aj zmätené koktanie poslankyne V.Remišovej, keď dostala priamu otázku, súvisiacu s počtom členov OĽANO. A som presvedčený, že by rovnako koktala, ak by jej bola položená otázka, súvisiaca s nedostatkami v činnosti hnutia, ktoré je vidieť aj na jeho webe.

Komu vlastne slúži OĽANO ? Voličom, občanom Slovenska, alebo hŕstke ľudí okolo Matoviča ?

Na to by mali hľadať odpoveď iní. V tejto súvislosti je zarážajúce, že poslancom parlamentu trvalo dva roky, kým sa dostali k prejednaniu prešľapov Matoviča, a dodnes nikto ani len nenadhodil tému fungovania jeho hnutia … hoci slovo hnutie pôsobí v tejto súvislosti rovnako absurdne, ako prejav nad produkciou mlieka pri pohľade na pár kvapkami mlieka pokrytý stôl. A hlasovanie o mandáte Matoviča len opäť potvrdilo, že poslanci nevedia konať podľa svojho vedomia a svedomia, ich právne povedomie je na zanedbateľnej úrovni … a možno majú aj strach konať podľa zákona, aby sa náhodou neprišlo na ich vlastných kostlivcov v skrini.

O tom, akým omylom je tolerancia voči prešľapom šéfa obyčajných, dokonale svedčí jeho útok proti P.Kresákovi, ktorý sa odohral len pár hodín po skončení prejednávania mandátu šéfa obyčajných. Opäť sa naplno vrátila v priamom prenose jeho arogancia … hovoriť v tejto súvislosti o nejakej morálke, alebo hodnotách je úplne zbytočné. Čo napokon potvrdzuje aj množstvo agresívnych a vulgárnych útokov, rôznych obvinení (napokon nepreukázaných) zo strany šéfa obyčajných na adresu jeho politických protivníkov.

Nie, Matovič rozhodne mandát nevráti … už dávno sa svojvoľne a bezdôvodne inštaloval do pozície inkvizítora, na ktorého platia len tie pravidlá, ktoré on blahosklonne akceptuje … otázkou je, aké vysvedčenie dáva slovenskej spoločnosti pôsobenie podobných ľudí vo verejných funkciách.

Zdroje:

  1. JUDr.Mária Ritomská o Matovičovi a OĽANO
  2. Tlačová konferencia a otázky na V.Remišovú v súvislosti s členmi hnutia
  3. Zákon o politických stranách a hnutiach č.85/2005 Z.z.

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

mestska policia

Na Obchodnej ulici v Bratislave plánujú zriadiť pracovisko mestskej polície

21.03.2019 11:28

Obyvatelia Obchodnej ulice sa dlhodobo sťažujú na zlú bezpečnostnú situáciu. Tá podľa miestnych vládne na celej ulici.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857814x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu