Založ si blog

Zápach podvodu z tunela Višňové . ..

Otázka znie jednoducho – ak znel odhad štátu na náklady výstavby tunela Višňové na vyše osemsto miliónov eur, ako mohla uspieť v konaní ponuka, ktorá sotva prekročila polovicu odhadovaných nákladov ?

A ako je možné, že nikoho zo zodpovedných nezaujala v roku 2016 informácia z Rumunska, ktorá hovorila o korupcii v súvislosti s firmou s podobným menom, ako účastník konzorcia pri výstavbe slovenského tunela (do štátnej kasy ?), keď došlo v Taliansku k zatknutiu niekoľkých osôb, vrátane riaditeľa pre medzinárodný obchod ? Alebo stačil výberovej komisii honosne pôsobiaci web spoločnosti, informujúci o jej významnom európskom postavení ?

Dohoda o ukončení spolupráce môže vyhovovať len tým, ktorí stoja v pozadí a majú strach zo zodpovednosti za škody, spôsobené daňovým poplatníkom. A tie budú tvoriť aj náklady na ďalšie výberové konanie (ktorí podvodníci sa zase nabalia ???), hľadanie stavebníka …

Ako dobre sa niekomu bahní na účet daňového poplatníka, keď nenesie zodpovednosť za svoje rozhodnutia, však ?

Naozaj nikoho a nič netrápi ? Možno by pomohol návrat k stredovekým praktikám a vymastenie vinníkov brezovou bakuľou po chrbte, zabavenie majetkov a vyhnanie rodín na ulicu …

A som celkom zvedavý, kto a ako dokončí nezmyselný a predražený severný variant diaľnice, najmä však úsek medzi Turanmi a Ružomberkom … na čo všetko sa budú stavebnici vyhovárať …

Na koho sa dnes vyhovoria politickí podvodníci, ktorí vykrikovali, že štát je zlý vlastník ? Vlastne povedali pravdu, pretože z firiem so štátnou účasťou a kontrolou sa kradne ťažšie … však ? Tam majú zodpovední mená na dverách …

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

deti, škôlka, vakcína,

Výrobcovia sa boja výpadku vakcín

20.08.2019 19:00

Od januára by sa mal upraviť očkovací kalendár tak, že vakcináciu proti mumpsu, ružienke a osýpkam absolvujú nielen jedenásťročné, ale aj šesťročné deti.

vlada, pellegrini,

Pellegrini v stredu povie, či ostáva v Smere

20.08.2019 18:22

Pellegrini už dlhšie patrí medzi vrcholových členov strany, s postojmi ktorých sa Fico dostáva čoraz častejšie do rozporu.

Trenčín

Mestám stále nevonia, že ľuďom zostane viac z daní. Prídu o milióny

20.08.2019 18:06

Únia miest Slovenska nesúhlasí s návrhom novely o dani z príjmov z dielne strany Most-Híd. Milióny eur budú chýbať v rozpočte samospráv.

Argentína / Casa Rosada /

Do Argentíny príde tím MMF, krajina je bližšie k bankrotu

20.08.2019 17:53

Nový argentínsky minister financií Hernan Lacunza chce po nedávnom prudkom oslabení pesa a prepade domácej burzy stabilizovať menu.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480452x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu