Založ si blog

Zápach podvodu z tunela Višňové . ..

Otázka znie jednoducho – ak znel odhad štátu na náklady výstavby tunela Višňové na vyše osemsto miliónov eur, ako mohla uspieť v konaní ponuka, ktorá sotva prekročila polovicu odhadovaných nákladov ?

A ako je možné, že nikoho zo zodpovedných nezaujala v roku 2016 informácia z Rumunska, ktorá hovorila o korupcii v súvislosti s firmou s podobným menom, ako účastník konzorcia pri výstavbe slovenského tunela (do štátnej kasy ?), keď došlo v Taliansku k zatknutiu niekoľkých osôb, vrátane riaditeľa pre medzinárodný obchod ? Alebo stačil výberovej komisii honosne pôsobiaci web spoločnosti, informujúci o jej významnom európskom postavení ?

Dohoda o ukončení spolupráce môže vyhovovať len tým, ktorí stoja v pozadí a majú strach zo zodpovednosti za škody, spôsobené daňovým poplatníkom. A tie budú tvoriť aj náklady na ďalšie výberové konanie (ktorí podvodníci sa zase nabalia ???), hľadanie stavebníka …

Ako dobre sa niekomu bahní na účet daňového poplatníka, keď nenesie zodpovednosť za svoje rozhodnutia, však ?

Naozaj nikoho a nič netrápi ? Možno by pomohol návrat k stredovekým praktikám a vymastenie vinníkov brezovou bakuľou po chrbte, zabavenie majetkov a vyhnanie rodín na ulicu …

A som celkom zvedavý, kto a ako dokončí nezmyselný a predražený severný variant diaľnice, najmä však úsek medzi Turanmi a Ružomberkom … na čo všetko sa budú stavebnici vyhovárať …

Na koho sa dnes vyhovoria politickí podvodníci, ktorí vykrikovali, že štát je zlý vlastník ? Vlastne povedali pravdu, pretože z firiem so štátnou účasťou a kontrolou sa kradne ťažšie … však ? Tam majú zodpovední mená na dverách …

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

SR My sme les ochranári lesy protest BBX

Premiér by mal odvolať Matečnú, tvrdí iniciatíva My sme les

21.03.2019 13:03

Za hlavný dôvod jej odvolania iniciatíva uvádza negatívne dosahy zlých rozhodnutí v pôdohospodárskom rezorte.

štefánik, predmier

Predmier si Štefánika ubránil

21.03.2019 13:00

Socha Milana Rastislava Štefánika stojí na námestíčku v centre Predmiera už takmer 90 rokov.

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857898x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu