Založ si blog

Vláda teplorožkára Sulíka prinesie krach Slovenska

Nie, netreba si robiť ilúzie o politike a odbornosti liberálov. Dôchodky by najradšej nevyplácali žiadne a ľudia by mali podľa ich vízie Slovenska mať vedľa stola povinne rakvu, aby ich rovno odniesli na miesto posledného odpočinku.

Zúfalý teplorožkár Sulík, ktorého najviac trápi, že si nemôže nakúpiť teplé rožky počas sviatkov, je proste politik s asociálnym myslením. Mimochodom, nejde mi do hlavy, prečo namiesto nariekanie nad nedostupnosťou rožkov počas sviatkov si jednoducho neotvorí pekáreň a nezamestná tam spolustraníkov, príbuzných či priateľov – však určite by s nadšením pracovali počas sviatkov, aby uspokojili jeho túžby, nie ?

Dôchodkový strop prinesie krach Slovenska, tvrdí Sulík. No, skôr by sa mal pýtať, kde skončili peniaze na ozdravenie bánk a či sa po predaji bánk vrátili tam, odkiaľ prišli. Asi nie, pretože kríza dôchodkových fondov sa datuje práve od tých čias. A čo sa týka toho krachu, dá sa mu jednoducho zabrániť – prestať pchať bohatým do úst zlaté lyžičky v podobe odpúšťania daní a iných nezmyslov. Možno by sa mal pozrieť do iných krajín. A zistil by, že bohatí neschudobneli napriek vysokému daňovému zaťaženiu. Čím to asi bude ?

Neexistuje žiadny rozumný dôvod, aby ľudia pracovali dlhšie ako do 65.roku života … tým skôr, že generácie dospievajúce medzi rokmi 1988-98 sa možno ani tejto hranice nedožijú, o neskoršie narodených radšej pomlčím.

Iste, “odborníci” typu Sulíka a spol.sa s obľubou vyhovárajú na demografický vývoj, rast veku dožitia a podobne. Áno, máme relatívne množstvo kmeťov, ale len zásluhou toho, že produktívny vek prežili za socializmu. Ak sa totiž pozrieme na úmrtnosť ľudí medzi 35.-50.rokom života, už dávno sme mali byť zdesení, kam smerujeme. Nehovoriac o jej porovnaní s pôrodnosťou.

Ak by išlo liberálom naozaj o zlepšenie života ľudí na Slovensku, navrhli by skutočné systémové riešenia – napríklad obnovenie mzdových tabuliek, ktoré by zabránili v tom, aby niekto pracoval dvadsať rokov za rovnakých platových podmienok. Iste, s podobným návrhom by sa asi ich volebný potenciál scvrkol na osádku povestného Matovičovho trabanta značky OĽANO. Iste, liberáli si to ešte dnes nemôžu dovoliť povedať, ale demografický vývoj a jeho dopady na Slovensko sú im ľahostajné. Však dnes je módou dovoz pracovnej sily, či rôzne migračné vízie.

A pánom je v podstate jedno, kto na nich robí a odkiaľ pochádza … keď zachová ich pohodlie. No nemalo by to byť jedno nám, občanom a voličom. A mali by sme dať teplorožkárovi Sulíkovi čas … na postavenie pekárne. Pretože Slovensko by pod jeho vedením – skrachovalo. Minimálne v sociálnej oblasti, kde už dlhšie razia elity zásadu – plaťte, ale nič nepýtajte.

 

 

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

Argentína / Casa Rosada /

Do Argentíny príde tím MMF, krajina je bližšie k bankrotu

20.08.2019 17:53

Nový argentínsky minister financií Hernan Lacunza chce po nedávnom prudkom oslabení pesa a prepade domácej burzy stabilizovať menu.

Mike Pompeo

Pompeo by bol radšej, keby Severná Kórea nepodnikala raketové testy

20.08.2019 17:49

Dúfa, že vodca Severnej Kórey Kim Čong-un bude súhlasiť s obnovením rokovaní o denuklearizácii.

Hasčák Kočner

Kočnerova Threema: Obhajobu Ruska mal platiť Haščák

20.08.2019 17:38

V kauzách Gorila a zmenky mali mať Marian Kočner a šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák spoločný záujem, aby Pavol Rusko nesvedčil proti nim.

chirurgia, chorurg, operácia

Zomrel kardiochirurg Kramář, podieľal sa na 1. transplantácii srdca v ČSSR

20.08.2019 16:30

Rudolf Kramář, ktorý sa ako jeden zo štyroch lekárov podieľal v roku 1984 na prvej transplantácii srdca vo vtedajšom Československu, zomrel vo veku 89 rokov.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480259x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu