Založ si blog

Vláda teplorožkára Sulíka prinesie krach Slovenska

Nie, netreba si robiť ilúzie o politike a odbornosti liberálov. Dôchodky by najradšej nevyplácali žiadne a ľudia by mali podľa ich vízie Slovenska mať vedľa stola povinne rakvu, aby ich rovno odniesli na miesto posledného odpočinku.

Zúfalý teplorožkár Sulík, ktorého najviac trápi, že si nemôže nakúpiť teplé rožky počas sviatkov, je proste politik s asociálnym myslením. Mimochodom, nejde mi do hlavy, prečo namiesto nariekanie nad nedostupnosťou rožkov počas sviatkov si jednoducho neotvorí pekáreň a nezamestná tam spolustraníkov, príbuzných či priateľov – však určite by s nadšením pracovali počas sviatkov, aby uspokojili jeho túžby, nie ?

Dôchodkový strop prinesie krach Slovenska, tvrdí Sulík. No, skôr by sa mal pýtať, kde skončili peniaze na ozdravenie bánk a či sa po predaji bánk vrátili tam, odkiaľ prišli. Asi nie, pretože kríza dôchodkových fondov sa datuje práve od tých čias. A čo sa týka toho krachu, dá sa mu jednoducho zabrániť – prestať pchať bohatým do úst zlaté lyžičky v podobe odpúšťania daní a iných nezmyslov. Možno by sa mal pozrieť do iných krajín. A zistil by, že bohatí neschudobneli napriek vysokému daňovému zaťaženiu. Čím to asi bude ?

Neexistuje žiadny rozumný dôvod, aby ľudia pracovali dlhšie ako do 65.roku života … tým skôr, že generácie dospievajúce medzi rokmi 1988-98 sa možno ani tejto hranice nedožijú, o neskoršie narodených radšej pomlčím.

Iste, “odborníci” typu Sulíka a spol.sa s obľubou vyhovárajú na demografický vývoj, rast veku dožitia a podobne. Áno, máme relatívne množstvo kmeťov, ale len zásluhou toho, že produktívny vek prežili za socializmu. Ak sa totiž pozrieme na úmrtnosť ľudí medzi 35.-50.rokom života, už dávno sme mali byť zdesení, kam smerujeme. Nehovoriac o jej porovnaní s pôrodnosťou.

Ak by išlo liberálom naozaj o zlepšenie života ľudí na Slovensku, navrhli by skutočné systémové riešenia – napríklad obnovenie mzdových tabuliek, ktoré by zabránili v tom, aby niekto pracoval dvadsať rokov za rovnakých platových podmienok. Iste, s podobným návrhom by sa asi ich volebný potenciál scvrkol na osádku povestného Matovičovho trabanta značky OĽANO. Iste, liberáli si to ešte dnes nemôžu dovoliť povedať, ale demografický vývoj a jeho dopady na Slovensko sú im ľahostajné. Však dnes je módou dovoz pracovnej sily, či rôzne migračné vízie.

A pánom je v podstate jedno, kto na nich robí a odkiaľ pochádza … keď zachová ich pohodlie. No nemalo by to byť jedno nám, občanom a voličom. A mali by sme dať teplorožkárovi Sulíkovi čas … na postavenie pekárne. Pretože Slovensko by pod jeho vedením – skrachovalo. Minimálne v sociálnej oblasti, kde už dlhšie razia elity zásadu – plaťte, ale nič nepýtajte.

 

 

Kedy budú rehabilitovaní slovenskí mafiáni ?

22.05.2019

Zlé jazyky hovoria, že právne špičky chystajú v mene známych slovenských mafiánov podania proti štátu a budú žiadať na základe tzv.amerického precedensu zrušenie rozsudkov a rehabilitáciu viac »

Taxiplatforma 2. -Ilúzie rozbité na márne kúsky

21.05.2019

V predošlej časti som spomenul, aké skúsenosti mal kamarát so zárobkami prostredníctvom platformy Bolt. Dnes sa budem venovať tomu, čo som nespomenul - skrytým výdavkom, o ktorých sa nádejní viac »

Pred posledným zápasom . . .

21.05.2019

... by mal na adresu hokejovej reprezentácie a trénerov zaznieť potlesk. Aj napriek tomu, že sme opäť nedosiahli na postup do štvrťfinále a po dlhých rokoch budeme hrať kvalifikáciu o postup viac »

doprava, gagarinova

Na Gagarinovej ulici zmenia cez víkend dopravné značenie

24.05.2019 21:25

Mesto žiada vodičov o trpezlivosť v prípade, že budú v súvislosti s týmito prácami dočasné dopravné obmedzenia.

Volkswagen, nové odbory

Odkúpenie alebo nové auto. Súd potešil majiteľov VW s nelegálnym softvérom

24.05.2019 19:31

Nemeckí predajcovia vozidiel koncernu Volkswagen musia vziať späť autá vybavené nelegálnym softvérom alebo dať zákazníkom nové autá.

afganistan, amráda, vojaci, usa, amerika, vojna

Washington vyšle na Blízky východ 1 500 vojakov

24.05.2019 18:54

Spojené štáty chcú vyslaním vojakov reagovať na napätú situáciu vo vzťahoch s Iránom.

francúzsko, lyon, hasič, záchranár, bomba

V Lyone vybuchla nastražená bomba, hlásia zranených

24.05.2019 18:42, aktualizované: 21:05

Zranenia utrpelo najmenej sedem ľudí. Podľa prokuratúry išlo zrejme o nastraženú bombu.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,017
Celková čítanosť: 5102095x
Priemerná čítanosť článkov: 2530x

Autor blogu