Založ si blog

Kedy budú rehabilitovaní slovenskí mafiáni ?

Zlé jazyky hovoria, že právne špičky chystajú v mene známych slovenských mafiánov podania proti štátu a budú žiadať na základe tzv.amerického precedensu zrušenie rozsudkov a rehabilitáciu svojich klientov, vrátane odškodnenia.

Americký precedens je teória, ktorá hovorí, že čo môže urobiť štát na ochranu a naplnenie svojho záujmu, nemôže byť posudzované u občana ako zločin. A keďže sú praktiky ako vydieranie, korupcia, či násilné odstránenie nepohodlných osôb bežnými nástrojmi oficiálnej americkej štátnej politiky, proti ktorých použitiu neprotestujú nielen medzinárodné organizácie, ale ani nezávislé štáty (napríklad Slovensko) a dokonca pokladajú tieto postupy za legitímne v mene ochrany demokracie, nemôžu byť posudzované ani v individuálnych prípadoch – ako zločiny.

Väčšina slovenských mafiánov sedí dnes vo väzniciach za zločiny ako vydieranie, vraždy konkurentov či nepohodlných svedkov, alebo aj korupciu. Optikou amerického precedensu však nie sú zločinci, ale bojovníci za demokraciu, ktorí len chránili svoje oprávnené záujmy a používali pritom praktiky, ktoré sú v ich vlastnej krajine pokladané za prijateľné, ak ich využíva americká vláda.

Čo sa nepokladá za zločin u jedného, nemôže byť zločinom u nikoho. Budeme mať plné ulice vrahov a vydieračov, alebo sa konečne slovenský volič zobudí a vyženie z verejného života predstaviteľov politického kreténizmu ? 

Opilec za volantom je (budúci) vrah . ..

25.06.2019

A je smutné, že sa opilci na Slovensku neboja sadnúť za volant pod vplyvom alkoholu. Vinu na tom nenesú policajti, ale zákonodarcovia a svojím spôsobom aj sudcovia ... Dať niekomu tri-štyri roky viac »

Bez cudzích príbehov Matovič . . . neexistuje . . .

20.06.2019

Treba férovo uznať, že biznis plán politickej firmy vytvoril naozaj (skoro) dokonale. Má len jednu chybu - oporné piliere priskoro praskajú ... Čo asi ostane, ak sa zo štítu OĽANO odstránia viac »

Trabant sa (zase) rozpadol . . . skončí politická príživa ?

18.06.2019

Trabant zn.OĽANO sa opäť rozpadol. Napriek vzletným rečiam odídencov sa opäť ukázalo, že ide len o prevádzku “rodinného” bufetu VI.cenovej skupiny, kde daňový poplatník nedobrovoľne viac »

janov, most

V Janove oficiálne začali stavbu nového mosta

25.06.2019 23:14

Časť Morandiho mosta sa v talianskom Janove zrútil 14. augusta 2018. Tragédia si vyžiadala životy 43 ľudí.

biely dom, hovorkyňa, Stephanie Grishamová

Novou hovorkyňou Bieleho domu bude hovorkyňa Melanie Trumpovej

25.06.2019 21:51

Stephanie Grishamová nahradí Sarah Sandersovú, ktorá informovala o svojom odchode tento mesiac.

väznica, väzenie, basa, Leopoldov, väznica v Leopoldove,

ÚŠP nemá informácie o monitorovaní Kočnera a jeho obhajcov

25.06.2019 19:31

Marian Kočner stiahol žiadosť o prepustenie z väzby pre podozrenie z monitorovania jeho komunikácie s obhajcami.

boris johnson, plagát

Borisa môže zastaviť len Boris

25.06.2019 19:17

Johnson hrá v týchto dňoch o to, aby nepremárnil šancu vyhrať voľby na šéfa vládnych konzervatícov.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,034
Celková čítanosť: 5201743x
Priemerná čítanosť článkov: 2557x

Autor blogu