Založ si blog

Bez smeroviek, bez rozumu . . .

Asi som si to nevšimol, no museli sa zmeniť predpisy a technické normy. Autá už asi nepotrebujú smerovky, a pravidlá sú (zrejme) len pre sprostých …

Za autami na parkovisku zastane chlapík na valníku, zablokuje im výjazd a jedného vodiča sa infantilne pýta – nezavadziam ? Ak by sa otočil, videl by kolónu, ktorú v mihu sekundy spôsobil svojím “parkovaním”.

Na inom mieste stojí chlapík v škodovke na stojane čerpacej stanice a veselo diskutuje s kamarátom. Nevadí, že netankuje, ani čakanie iných áut na uvoľnenie stojanov … vysmiaty, spokojný sám so sebou, kým sa za ním neobjaví policajná hliadka. Asi niekomu došla trpezlivosť…

V čom je problém, vykrikuje na policajtov, žiadajúcich predloženie dokladov …

O chvíľu nazlostene odchádza s papiermi v dlani, roztvorenou peňaženkou a nadáva. Kdeže, na seba nie … však to policajti sú zlí … čo tam po nejakom porušenom zákaze, arogancii a bezohľadnosti z jeho strany …

Inde okolo preletí vysmiaty sopliak na luxusnom aute, okná dokorán, duniacu hudbu počuť zďaleka … plná čiara ? Nezájem … zákaz odbočenia … nezájem … červená na semafore … nezáj…. no, ozýva sa tupý úder, škrípanie plechov … na konci je nešťastná mladá rodina, ktorej staršie auto skončí na šrotovisku, pretože jedna arogantná a bezohľadná “sviňa” za volantom …

Iné čerpadlo, iný kraj … luxusné esúvéčko stojí krížom cez tri parkovacie miesta, aby jeho hrdý (a sprostý) majiteľ nemusel cúvať.

Krajské mesto … mercedes zaparkovaný na chodníku, ľudia musia obchádzať po ceste a dvaja “kreténi” v kaviarni sa dobre bavia … oproti stojí mestské rameno “zákona” a má to na háku …

Poliklinika … malý príjazd ? Nevadí chlapíkovi v audine, ktorý ho celý zablokuje a poberie sa … do bufetu. Čo tam po sanitkách a pacientoch, nie ?

Nemal som kde zastať, parkovisko je preplnené, nemôžu vydržať, kým sa nažeriem … zlostne máva rukami pred mestskými policajtmi. Čo tam po nejakom zákaze vjazdu a vyhradených miestach pre sanitné vozidlá … však boli prázdne, keď prišiel.

Náhody ? Kdeže … pravidlo. Päťdesiatka v meste je len pre sprostých. “Profesionáli” na kamiónoch sa ponáhľajů, vytrubujú na slušných vodičov, predbiehajú na nebezpečných miestach, aby neskôr iných – brzdili. A tak dookola. No nie všade …

Čo si dovolia u nás, im inde vo svete ani nenapadne … prečo ? Ako rýchlo by tam pri podobnom správaní skončili ? A dokedy budú u nás “hovädá za volantom” – kráľmi ?

Prostitútky politickej mafie netreba počúvať . ..

14.09.2019

V okamihu, keď sa začali lustrácie na portáli denníka SME, nebolo čo riešiť. Rýchlosťou blesku sa stratili všetci, ktorí si mysleli a prezentovali niečo iné, ako uvádzali autori článkov viac »

Oslobodenie – historická chyba Moskvy

08.09.2019

Podľa správania lokajov Washingtonu bolo oslobodenie v roku 1945 historickou chybou Moskvy. Zrejme sa mali sovietske vojská zastaviť niekde na vlastnej hranici, a uspokojiť sa s vyhnaním nemeckých viac »

Zamyslenie nad jedným slovom . . . Človek . . .

04.09.2019

Niektorí ľudia by mohli byť na svete aj večne a nikto si ich nevšimne. Iným nie je dopriaty ani piaty krížik, tak povestný zlom v živote každého a ich stratu pocítia všetci. Tým z druhej viac »

SaS

SaS vyzvala Kalavskú, aby navrhla odvolať šéfa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

19.09.2019 12:09

Dôvodom na odvolanie Tomáša Haška je jeho správanie sa pri prieskume tendra na zdravotnú záchrannú službu

karta, kreditka, internetbanking, internet banking, online, eshop, nákup

Bezkontaktné platby sa mierne skomplikovali

19.09.2019 12:00

Bezkontaktne platíme už jedenásť rokov. Od soboty 14. septembra však začala platiť nová smernica, na základe ktorej budeme viac overovaní.

reality, dom, panelak, byvanie

Trenčianske Teplice päť rokov vyberali vyššie dane, idú ich vrátiť

19.09.2019 12:00

Päť rokov vyberali Trenčianske Teplice vyššie dane zo záhrad a z pozemkov. Obyvateľom sa mesto chystá vrátiť spolu takmer 80-tisíc eur.

Edward Snowden

Francúzsko odmietlo Snowdenovu žiadosť o azyl

19.09.2019 11:49

Snowden sa na francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona obrátil so svojou žiadosťou o poskytnutie azylu tento týždeň.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,082
Celková čítanosť: 5585428x
Priemerná čítanosť článkov: 2683x

Autor blogu