Založ si blog

Bez smeroviek, bez rozumu . . .

Asi som si to nevšimol, no museli sa zmeniť predpisy a technické normy. Autá už asi nepotrebujú smerovky, a pravidlá sú (zrejme) len pre sprostých …

Za autami na parkovisku zastane chlapík na valníku, zablokuje im výjazd a jedného vodiča sa infantilne pýta – nezavadziam ? Ak by sa otočil, videl by kolónu, ktorú v mihu sekundy spôsobil svojím “parkovaním”.

Na inom mieste stojí chlapík v škodovke na stojane čerpacej stanice a veselo diskutuje s kamarátom. Nevadí, že netankuje, ani čakanie iných áut na uvoľnenie stojanov … vysmiaty, spokojný sám so sebou, kým sa za ním neobjaví policajná hliadka. Asi niekomu došla trpezlivosť…

V čom je problém, vykrikuje na policajtov, žiadajúcich predloženie dokladov …

O chvíľu nazlostene odchádza s papiermi v dlani, roztvorenou peňaženkou a nadáva. Kdeže, na seba nie … však to policajti sú zlí … čo tam po nejakom porušenom zákaze, arogancii a bezohľadnosti z jeho strany …

Inde okolo preletí vysmiaty sopliak na luxusnom aute, okná dokorán, duniacu hudbu počuť zďaleka … plná čiara ? Nezájem … zákaz odbočenia … nezájem … červená na semafore … nezáj…. no, ozýva sa tupý úder, škrípanie plechov … na konci je nešťastná mladá rodina, ktorej staršie auto skončí na šrotovisku, pretože jedna arogantná a bezohľadná “sviňa” za volantom …

Iné čerpadlo, iný kraj … luxusné esúvéčko stojí krížom cez tri parkovacie miesta, aby jeho hrdý (a sprostý) majiteľ nemusel cúvať.

Krajské mesto … mercedes zaparkovaný na chodníku, ľudia musia obchádzať po ceste a dvaja “kreténi” v kaviarni sa dobre bavia … oproti stojí mestské rameno “zákona” a má to na háku …

Poliklinika … malý príjazd ? Nevadí chlapíkovi v audine, ktorý ho celý zablokuje a poberie sa … do bufetu. Čo tam po sanitkách a pacientoch, nie ?

Nemal som kde zastať, parkovisko je preplnené, nemôžu vydržať, kým sa nažeriem … zlostne máva rukami pred mestskými policajtmi. Čo tam po nejakom zákaze vjazdu a vyhradených miestach pre sanitné vozidlá … však boli prázdne, keď prišiel.

Náhody ? Kdeže … pravidlo. Päťdesiatka v meste je len pre sprostých. “Profesionáli” na kamiónoch sa ponáhľajů, vytrubujú na slušných vodičov, predbiehajú na nebezpečných miestach, aby neskôr iných – brzdili. A tak dookola. No nie všade …

Čo si dovolia u nás, im inde vo svete ani nenapadne … prečo ? Ako rýchlo by tam pri podobnom správaní skončili ? A dokedy budú u nás “hovädá za volantom” – kráľmi ?

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

Trenčín

Mestám stále nevonia, že ľuďom zostane viac z daní. Prídu o milióny

20.08.2019 18:06

Únia miest Slovenska nesúhlasí s návrhom novely o dani z príjmov z dielne strany Most-Híd. Milióny eur budú chýbať v rozpočte samospráv.

Argentína / Casa Rosada /

Do Argentíny príde tím MMF, krajina je bližšie k bankrotu

20.08.2019 17:53

Nový argentínsky minister financií Hernan Lacunza chce po nedávnom prudkom oslabení pesa a prepade domácej burzy stabilizovať menu.

Mike Pompeo

Pompeo by bol radšej, keby Severná Kórea nepodnikala raketové testy

20.08.2019 17:49

Dúfa, že vodca Severnej Kórey Kim Čong-un bude súhlasiť s obnovením rokovaní o denuklearizácii.

Hasčák Kočner

Kočnerova Threema: Obhajobu Ruska mal platiť Haščák

20.08.2019 17:38

V kauzách Gorila a zmenky mali mať Marian Kočner a šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák spoločný záujem, aby Pavol Rusko nesvedčil proti nim.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480306x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu