Založ si blog

Bez smeroviek, bez rozumu . . .

Asi som si to nevšimol, no museli sa zmeniť predpisy a technické normy. Autá už asi nepotrebujú smerovky, a pravidlá sú (zrejme) len pre sprostých …

Za autami na parkovisku zastane chlapík na valníku, zablokuje im výjazd a jedného vodiča sa infantilne pýta – nezavadziam ? Ak by sa otočil, videl by kolónu, ktorú v mihu sekundy spôsobil svojím “parkovaním”.

Na inom mieste stojí chlapík v škodovke na stojane čerpacej stanice a veselo diskutuje s kamarátom. Nevadí, že netankuje, ani čakanie iných áut na uvoľnenie stojanov … vysmiaty, spokojný sám so sebou, kým sa za ním neobjaví policajná hliadka. Asi niekomu došla trpezlivosť…

V čom je problém, vykrikuje na policajtov, žiadajúcich predloženie dokladov …

O chvíľu nazlostene odchádza s papiermi v dlani, roztvorenou peňaženkou a nadáva. Kdeže, na seba nie … však to policajti sú zlí … čo tam po nejakom porušenom zákaze, arogancii a bezohľadnosti z jeho strany …

Inde okolo preletí vysmiaty sopliak na luxusnom aute, okná dokorán, duniacu hudbu počuť zďaleka … plná čiara ? Nezájem … zákaz odbočenia … nezájem … červená na semafore … nezáj…. no, ozýva sa tupý úder, škrípanie plechov … na konci je nešťastná mladá rodina, ktorej staršie auto skončí na šrotovisku, pretože jedna arogantná a bezohľadná “sviňa” za volantom …

Iné čerpadlo, iný kraj … luxusné esúvéčko stojí krížom cez tri parkovacie miesta, aby jeho hrdý (a sprostý) majiteľ nemusel cúvať.

Krajské mesto … mercedes zaparkovaný na chodníku, ľudia musia obchádzať po ceste a dvaja “kreténi” v kaviarni sa dobre bavia … oproti stojí mestské rameno “zákona” a má to na háku …

Poliklinika … malý príjazd ? Nevadí chlapíkovi v audine, ktorý ho celý zablokuje a poberie sa … do bufetu. Čo tam po sanitkách a pacientoch, nie ?

Nemal som kde zastať, parkovisko je preplnené, nemôžu vydržať, kým sa nažeriem … zlostne máva rukami pred mestskými policajtmi. Čo tam po nejakom zákaze vjazdu a vyhradených miestach pre sanitné vozidlá … však boli prázdne, keď prišiel.

Náhody ? Kdeže … pravidlo. Päťdesiatka v meste je len pre sprostých. “Profesionáli” na kamiónoch sa ponáhľajů, vytrubujú na slušných vodičov, predbiehajú na nebezpečných miestach, aby neskôr iných – brzdili. A tak dookola. No nie všade …

Čo si dovolia u nás, im inde vo svete ani nenapadne … prečo ? Ako rýchlo by tam pri podobnom správaní skončili ? A dokedy budú u nás “hovädá za volantom” – kráľmi ?

Umenie obliekania . ..

17.06.2019

Pri pohľade na odev novopečenej prezidentky Z.Čaputovej som nevedel, čo si mám myslieť. Žena by mala vedieť, čo jej sedí a naopak - čo sa nehodí. Stručne povedané - model, do ktorého ju viac »

Moc za každú cenu s kýmkoľvek . . .

16.06.2019

Aj napriek mediálnej “cigánskej” férovke sa zdá pred voľbami 2020 jedna vec istá - víťazstvo SMER-u, bez ohľadu na to, či bude vedený R.Ficom alebo niekým iným. A pomaly sa črtá aj istota viac »

Aké je skutočné pozadie cirkusu okolo pokladní ?

15.06.2019

Je smutné, že príbeh registračných pokladní sprevádzajú návrhy zákonov z dielne tých, ktorí kradnú najviac ... a beztrestne. Ešte smutnejšie, ak zákony nefungujú ... Ani si nepamätám, viac »

SR Bratislava koalícia PS/Spolu truban beblavý

Lídri koalície PS/Spolu sa v pondelok stretnú s Kiskom

18.06.2019 14:32

Rokovať majú o ďalšej spolupráci.

Vodná elektráreň Gabčíkovo

Generálka gabčíkovskej elektrárne bude za 81 miliónov eur

18.06.2019 14:23

Po vyše roku a pol od vyhlásenia medzinárodného tendra sa môže začať s dlho očakávanou generálnou opravou Vodnej elektrárne Gabčíkovo.

parlament, volba riaditela rtvs,

Plénum sa nebude zaoberať Bezpečnostnou a obrannou stratégiou Slovenska

18.06.2019 14:08

V úvode 46. schôdze takýto návrh na doplnenie programu neprešiel nezaradenému poslancovi Martinovi Poliačikovi.

vrtuľník Chinook letisko Pešťany

Americké vrtuľníky dotankovali v Piešťanoch

18.06.2019 14:00

Pred pár dňami došlo k nedorozumeniu medzi rezortom obrany a zahraničných vecí o pristátí amerických vrtuľníkov, ktoré mali u nás dotankovať a odletieť.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,031
Celková čítanosť: 5178818x
Priemerná čítanosť článkov: 2550x

Autor blogu