Založ si blog

Aké je skutočné pozadie cirkusu okolo pokladní ?

Je smutné, že príbeh registračných pokladní sprevádzajú návrhy zákonov z dielne tých, ktorí kradnú najviac … a beztrestne. Ešte smutnejšie, ak zákony nefungujú … 

Ani si nepamätám, koľkokrát sa zákony okolo pokladníc menili a aké dôvody k tomu viedli. No vždy tomu predchádzalo isté obdobie, počas ktorého stagnoval predaj pokladníc a klesali tržby ich výrobcov. Predsa len malí podnikatelia nepotrebovali neustále inovácie vybavenia, pričom tvorili významný podiel klientov pre výrobcov.

Pred časom prišla virtuálna pokladnica. Bezplatne, v réžii finančnej správy … vyzeralo to a vlastne to aj je dobrý nápad. Lenže … ako to už na Slovensku býva, nedotiahnutý do konca. Takže je to riešenie len dovtedy, kým je dostupný – internet. Ak prídete niekde, kde nemáte signál, máte – smolu. A z vlastných skúseností viem ukázať množstvo miest, kde nemáte šancu so žiadnym operátorom. Ani sa len neprihlásite … o nejakom vystavení dokladu môžete len snívať.

Paragon je riešenie. Áno, dodatočne ho registrujete v pokladnici a všetko bude oukej, povie úradník na daňovom úrade.

Polopravda, ktorá uteší len na okamih. Presnejšie dovtedy, kým sa nenájde nejaký pologramotný úradnícky rypák, ktorý znepríjemňuje život a otravuje, prečože ste ten paragon vystavili, keď máte predsa virtuálnu pokladnicu ??? Márne vysvetľujete, že bez internetu je pokladnica nepoužiteľná … márne argumentujete inými dokladmi, potvrdzujúcimi miesto, kde ste boli nútení k núdzovému riešeniu. Rypák sa ksichtí ako debil a ďalej otravuje.

Pritom by existovalo elegantné riešenie – funkčnosť pokladnice aj bez pripojenia na internet, a nasledovným uložením dokladov na serveroch finančnej správy po pripojení na internet. Bez možnosti editácie dokladu v offline režime (hlavne storna), s obmedzením počtu takto vystavených dokladov.

E-kasa … neviem, ale opäť len akýsi poloprodukt, nedokončený a nedomyslený …

Sedávam ráno na káve s jedným predajcom pokladníc a smejeme sa cez slzy. Málo času, nedostatok pokladníc, nespokojní klienti, stres … okrem iného sa to podpisuje aj na pošramotenej povesti firmy, ktorá za nič vlastne nemôže – nestvorila nezmyselnú právnu normu a rámec, ktorého aplikácia je nereálna.

Hurá, čas sa predlžuje … opäť sa smejeme. Akoby mŕtvemu ponúkli, že ho pochovajú o hodinu neskôr. Asi by od nadšenia tancoval, nie ?

Tak to končí, keď štát slúži záujmom rôznych lobistických skupín …

Parlamentní darebáci, odovzdajte vodičáky !

18.07.2019

Kto má dlhy na daniach, príde o vodičský preukaz. Som za ... len nech nikto neberie z mojich daní na sociálne dávky pre tých, ktorí skončia bez práce. Ale keď už, tak rovný meter ... nech viac »

Mier s namierenou zbraňou ?

15.07.2019

Tak sa nám už prezidentka dokázala obliecť, povedal by klasik. Žiaľ, ešte stále nepochopila, že dvakrát merať a raz strihať ... Ktosi a kedysi veril, že mier sa dá budovať a udržať s vojskami viac »

Tresky-plesky nielen zo sveta

12.07.2019

Biely dom je pobúrený ruskými dodávkami systémov S-400 do Turecka, ktoré môžu byť neschopné spolupráce so systémami NATO. V preklade - strýčko Sam zúri, že Ankara si vybrala dodávateľa viac »

Imigranti / Mexiko /

Pre vydávanie falošných lekárskych potvrdení migrantom zatkli v Grécku 10 ľudí

19.07.2019 07:03

Podozrivým hrozí vznesenie obvinení z podvodu, prijímania úplatkov, i porušenia pracovných zásad a členstva v zločineckej organizácii.

Taliansko / Salvini /

Salvini už nedôveruje koaličným partnerom, pád vlády však odmieta

19.07.2019 06:42

"Zajtra žiadna vláda nepadne," napísal Salvini neskoro večer na Twitteri, kde poprel nepotvrdené správy, že požiadal o naliehavé stretnutie s prezidentom Sergiom Mattarellom.

Mexiko / autobus /

Pri autobusovej nehode v Mexiku zahynulo najmenej 15 ľudí

19.07.2019 06:29

Vozidlo idúce po miestnej diaľnici za dosiaľ neobjasnených okolností zišlo z vozovky a prevrátilo sa.

andrej danko

Hranice volebnej agitácie podľa Danka? Politológ: V hre je férovosť súťaže

19.07.2019 06:00

Predseda parlamentu Andrej Danko najskôr stanovil minimálny počet členov pre strany, ktoré chcú kandidovať vo voľbách.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,047
Celková čítanosť: 5313797x
Priemerná čítanosť článkov: 2596x

Autor blogu