Založ si blog

Aké je skutočné pozadie cirkusu okolo pokladní ?

Je smutné, že príbeh registračných pokladní sprevádzajú návrhy zákonov z dielne tých, ktorí kradnú najviac … a beztrestne. Ešte smutnejšie, ak zákony nefungujú … 

Ani si nepamätám, koľkokrát sa zákony okolo pokladníc menili a aké dôvody k tomu viedli. No vždy tomu predchádzalo isté obdobie, počas ktorého stagnoval predaj pokladníc a klesali tržby ich výrobcov. Predsa len malí podnikatelia nepotrebovali neustále inovácie vybavenia, pričom tvorili významný podiel klientov pre výrobcov.

Pred časom prišla virtuálna pokladnica. Bezplatne, v réžii finančnej správy … vyzeralo to a vlastne to aj je dobrý nápad. Lenže … ako to už na Slovensku býva, nedotiahnutý do konca. Takže je to riešenie len dovtedy, kým je dostupný – internet. Ak prídete niekde, kde nemáte signál, máte – smolu. A z vlastných skúseností viem ukázať množstvo miest, kde nemáte šancu so žiadnym operátorom. Ani sa len neprihlásite … o nejakom vystavení dokladu môžete len snívať.

Paragon je riešenie. Áno, dodatočne ho registrujete v pokladnici a všetko bude oukej, povie úradník na daňovom úrade.

Polopravda, ktorá uteší len na okamih. Presnejšie dovtedy, kým sa nenájde nejaký pologramotný úradnícky rypák, ktorý znepríjemňuje život a otravuje, prečože ste ten paragon vystavili, keď máte predsa virtuálnu pokladnicu ??? Márne vysvetľujete, že bez internetu je pokladnica nepoužiteľná … márne argumentujete inými dokladmi, potvrdzujúcimi miesto, kde ste boli nútení k núdzovému riešeniu. Rypák sa ksichtí ako debil a ďalej otravuje.

Pritom by existovalo elegantné riešenie – funkčnosť pokladnice aj bez pripojenia na internet, a nasledovným uložením dokladov na serveroch finančnej správy po pripojení na internet. Bez možnosti editácie dokladu v offline režime (hlavne storna), s obmedzením počtu takto vystavených dokladov.

E-kasa … neviem, ale opäť len akýsi poloprodukt, nedokončený a nedomyslený …

Sedávam ráno na káve s jedným predajcom pokladníc a smejeme sa cez slzy. Málo času, nedostatok pokladníc, nespokojní klienti, stres … okrem iného sa to podpisuje aj na pošramotenej povesti firmy, ktorá za nič vlastne nemôže – nestvorila nezmyselnú právnu normu a rámec, ktorého aplikácia je nereálna.

Hurá, čas sa predlžuje … opäť sa smejeme. Akoby mŕtvemu ponúkli, že ho pochovajú o hodinu neskôr. Asi by od nadšenia tancoval, nie ?

Tak to končí, keď štát slúži záujmom rôznych lobistických skupín …

Kerí do politiky musia a kerí v nej musia . ..

14.10.2019

Vraj sa nemá fúkať do sáčku s exkrementami, potom stisnúť a nakoniec buchnúť ... ono to vraj síce pekne praskne, len akosi .... na ksichte niekoho ostane ... Prasklo, už sa len čaká, na koľkých viac »

Viete, pre koho pracujete (chcete pracovať) ?

08.10.2019

V poslednom čase vzniká dojem, akoby malo Slovensko o niekoľko desiatok miliónov obyvateľov viac, a jediným ich problémom bola - doprava. Doslova sa vyrojili desiatky inzerátov s ponukami práce viac »

Zabudol vyhodiť sám seba . . .

06.10.2019

Veľké upratovanie medzi liberálmi skončilo. Ak si Blahová, Galko a spol. myslia, že skončili kvôli svojim názorom, sú veľmi naivní. Skončili, pretože ich obraz v očiach verejnosti boli mlynským viac »

peniaze, kalkulačka

Niektoré firmy nebudú musieť overovať účtovné závierky

15.10.2019 17:43

Niektorým firmám ubudnú povinnosti v oblasti účtovníctva. Počíta s tým novela zákona z dielne ministerstva financií, ktorú schválil parlament.

Zrážka lodí v Budapešti

Za májovú nehodu lodí na Dunaji je zodpovedný kapitán plavidla Viking Sigyn

15.10.2019 17:31

Pri nehode zomrelo 26 Juhokórejčanov a dvaja maďarskí členovia posádky. Prežilo len sedem ľudí na palube.

klus

SaS navrhla za podpredsedu parlamentu Martina Klusa

15.10.2019 17:30

Hlasovať o tomto návrhu majú poslanci v stredu (16. 10.) doobedu. V pléne to oznámil podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd).

Mýto - logo

Mýto v septembri vynieslo 19 miliónov eur

15.10.2019 16:21

Elektronický výber mýta pre Národnú diaľničnú spoločnosť v septembri dosiahol 19,35 milióna eur.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,090
Celková čítanosť: 5669754x
Priemerná čítanosť článkov: 2713x

Autor blogu