Založ si blog

Umenie obliekania . ..

Pri pohľade na odev novopečenej prezidentky Z.Čaputovej som nevedel, čo si mám myslieť. Žena by mala vedieť, čo jej sedí a naopak – čo sa nehodí.

Stručne povedané – model, do ktorého ju navliekli, pôsobil otrasne. Možno by vyznel na niekom inom úplne inak, ale jej zjavne nesedel. Nevhodná róba bola však len povestnou špičkou ľadovca.

Prešľapov bolo oveľa viac. Môžeme začať nevyriešenými námietkami proti výsledkom volieb, ktoré boli známe už po prvom kole a poslanci parlamentu mali urobiť všetky potrebné opatrenia, aby bol konečný výsledok legitímny. O tom, čo mal urobiť bývalý prezident, sa nemusíme baviť vôbec. Jeho funkčné obdobie jasne ukázalo, že uznáva len tie pravidlá, ktoré mu vyhovujú.

Prešľap A.Danka pri inaugurácii v súvislosti s jeho nepotrebným prejavom len potvrdil, že hrdo-odborne-slušne bola pred voľbami 2016 len fráza v jeho podaní.

Neúčasť R.Fica dokumentovala jeho skutočný postoj, ktorý netreba komentovať. Ani vtedy, ak sa naozaj konala svadba, na ktorú sa vyhovoril. Asi nepochopil, aký je rozdiel medzi politikom a štátnikom. Hoci tento rozdiel nechápu na Slovensku aj mnohí z jeho oponentov.

Ostáva jediná otázka – čo bude, ak dá Ústavný súd za pravdu tým, ktorí vzniesli námietky už po prvom kole volieb prezidenta ? V takom prípade by mandát Z.Čaputovej zanikol, čoho si musí byť aj sama vedomá.

A ak sa pokladá za stúpenca práva a spravodlivosti, a verí vlastným slovám, mala byť prvou, ktorá by odmietla inauguráciu, kým nebudú vyriešené zákonné námietky. Alebo … tiež len frázy ? Nuž, odieva sa do nich ľahko, ale pôsobia rovnako nevkusne, ako sobotňajšia róba. A oveľa ťažšie sa vyzliekajú …

Parlamentní darebáci, odovzdajte vodičáky !

18.07.2019

Kto má dlhy na daniach, príde o vodičský preukaz. Som za ... len nech nikto neberie z mojich daní na sociálne dávky pre tých, ktorí skončia bez práce. Ale keď už, tak rovný meter ... nech viac »

Mier s namierenou zbraňou ?

15.07.2019

Tak sa nám už prezidentka dokázala obliecť, povedal by klasik. Žiaľ, ešte stále nepochopila, že dvakrát merať a raz strihať ... Ktosi a kedysi veril, že mier sa dá budovať a udržať s vojskami viac »

Tresky-plesky nielen zo sveta

12.07.2019

Biely dom je pobúrený ruskými dodávkami systémov S-400 do Turecka, ktoré môžu byť neschopné spolupráce so systémami NATO. V preklade - strýčko Sam zúri, že Ankara si vybrala dodávateľa viac »

Nintendo Switch, herná konzola,

Od Apple až po Nintendo. Firmy vyháňa z Číny obchodná vojna

19.07.2019 07:54

Tempo, ktorým firmy presúvajú výrobu mimo Čínu, sa zrýchľuje a viac ako 50 nadnárodných spoločností sa ponáhľa, aby sa vyhli americkým clám.

Google vyhľadávanie, klávesnica, lupa, internet, informácie, hľadanie

Svet zdaní digitálnych obrov, Google či Facebook budú musieť platiť

19.07.2019 07:49

Digitálne spoločnosti, ako sú Facebook a Google, budú mať stanovenú minimálnu úroveň zdanenia. Dohodli sa na tom najvyspelejšie štáty sveta.

Automat

Z jedla z automatov so "zdravou stravou" sa v Moskve priotrávilo 65 ľudí

19.07.2019 07:30

Jedlom z automatov sa priotrávili prevažne ľudia pracujúci v kanceláriách.

Imigranti / Mexiko /

Pre vydávanie falošných lekárskych potvrdení migrantom zatkli v Grécku 10 ľudí

19.07.2019 07:03

Podozrivým hrozí vznesenie obvinení z podvodu, prijímania úplatkov, i porušenia pracovných zásad a členstva v zločineckej organizácii.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,047
Celková čítanosť: 5313842x
Priemerná čítanosť článkov: 2596x

Autor blogu