Založ si blog

Umenie obliekania . ..

Pri pohľade na odev novopečenej prezidentky Z.Čaputovej som nevedel, čo si mám myslieť. Žena by mala vedieť, čo jej sedí a naopak – čo sa nehodí.

Stručne povedané – model, do ktorého ju navliekli, pôsobil otrasne. Možno by vyznel na niekom inom úplne inak, ale jej zjavne nesedel. Nevhodná róba bola však len povestnou špičkou ľadovca.

Prešľapov bolo oveľa viac. Môžeme začať nevyriešenými námietkami proti výsledkom volieb, ktoré boli známe už po prvom kole a poslanci parlamentu mali urobiť všetky potrebné opatrenia, aby bol konečný výsledok legitímny. O tom, čo mal urobiť bývalý prezident, sa nemusíme baviť vôbec. Jeho funkčné obdobie jasne ukázalo, že uznáva len tie pravidlá, ktoré mu vyhovujú.

Prešľap A.Danka pri inaugurácii v súvislosti s jeho nepotrebným prejavom len potvrdil, že hrdo-odborne-slušne bola pred voľbami 2016 len fráza v jeho podaní.

Neúčasť R.Fica dokumentovala jeho skutočný postoj, ktorý netreba komentovať. Ani vtedy, ak sa naozaj konala svadba, na ktorú sa vyhovoril. Asi nepochopil, aký je rozdiel medzi politikom a štátnikom. Hoci tento rozdiel nechápu na Slovensku aj mnohí z jeho oponentov.

Ostáva jediná otázka – čo bude, ak dá Ústavný súd za pravdu tým, ktorí vzniesli námietky už po prvom kole volieb prezidenta ? V takom prípade by mandát Z.Čaputovej zanikol, čoho si musí byť aj sama vedomá.

A ak sa pokladá za stúpenca práva a spravodlivosti, a verí vlastným slovám, mala byť prvou, ktorá by odmietla inauguráciu, kým nebudú vyriešené zákonné námietky. Alebo … tiež len frázy ? Nuž, odieva sa do nich ľahko, ale pôsobia rovnako nevkusne, ako sobotňajšia róba. A oveľa ťažšie sa vyzliekajú …

Kerí do politiky musia a kerí v nej musia . ..

14.10.2019

Vraj sa nemá fúkať do sáčku s exkrementami, potom stisnúť a nakoniec buchnúť ... ono to vraj síce pekne praskne, len akosi .... na ksichte niekoho ostane ... Prasklo, už sa len čaká, na koľkých viac »

Viete, pre koho pracujete (chcete pracovať) ?

08.10.2019

V poslednom čase vzniká dojem, akoby malo Slovensko o niekoľko desiatok miliónov obyvateľov viac, a jediným ich problémom bola - doprava. Doslova sa vyrojili desiatky inzerátov s ponukami práce viac »

Zabudol vyhodiť sám seba . . .

06.10.2019

Veľké upratovanie medzi liberálmi skončilo. Ak si Blahová, Galko a spol. myslia, že skončili kvôli svojim názorom, sú veľmi naivní. Skončili, pretože ich obraz v očiach verejnosti boli mlynským viac »

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.

peniaze, kalkulačka

Niektoré firmy nebudú musieť overovať účtovné závierky

15.10.2019 17:43

Niektorým firmám ubudnú povinnosti v oblasti účtovníctva. Počíta s tým novela zákona z dielne ministerstva financií, ktorú schválil parlament.

Zrážka lodí v Budapešti

Za májovú nehodu lodí na Dunaji je zodpovedný kapitán plavidla Viking Sigyn

15.10.2019 17:31

Pri nehode zomrelo 26 Juhokórejčanov a dvaja maďarskí členovia posádky. Prežilo len sedem ľudí na palube.

klus

SaS navrhla za podpredsedu parlamentu Martina Klusa

15.10.2019 17:30

Hlasovať o tomto návrhu majú poslanci v stredu (16. 10.) doobedu. V pléne to oznámil podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd).

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,090
Celková čítanosť: 5669813x
Priemerná čítanosť článkov: 2713x

Autor blogu