Založ si blog

Trabant sa (zase) rozpadol . . . skončí politická príživa ?

Trabant zn.OĽANO sa opäť rozpadol. Napriek vzletným rečiam odídencov sa opäť ukázalo, že ide len o prevádzku “rodinného” bufetu VI.cenovej skupiny, kde daňový poplatník nedobrovoľne financuje neznáme aktivity vlastníkov.

Útek ľudí od Matoviča nie je ničím novým. Každý skôr alebo neskôr pochopí, že záujem o potreby voliča a občana končí inkasovaním tučného príspevku za výsledky volieb, a vulgárnym škriekaním po oponentoch pri rôznych príležitostiach. Kde končia peniaze na politickú činnosť, nevedno.

Prečo sa “hnutie” štyroch “mušketierov” na trnavský spôsob rozpadá ? Možno preto, že nikdy ani okrajovo nepripomínalo hnutie na širokej členskej základni, ale skôr účelový projekt, ako pohodlne a bez námahy fungovať na účet daňového poplatníka. Spomínať slovo hnutie v súvislosti so štyrmi “kusmi” členov – je smiešne.

A vyvoláva otázku, či by sa konečne nemali zmeniť pravidlá o financovaní politických strán, ktoré by jasne určovali tok financií na činnosť – výhradne od členov strán.

Ktovie, kde by bol v takom prípade trabant zn.OĽANO. A nielen on, ale aj mnohí iní. Ak chce mať niekto vlastný kabaret, nech si ho platí z vlastného vrecka.

Čo bude ďalej s trnavským cirkusom, asi nikto nevie. Už dianie pred eurovoľbami ukázalo, že to nevie ani Matovič. Dokonale to odhalilo jeho šaškovanie okolo kandidatúry na europoslanca, kde preventívne včas ustúpil do úzadia, aby neutrpel volebný debakel. Zdá sa, že sa zmráka nad “politikou” vulgárnych útokov, krivých obvinení a rôznych klamstiev. A pomaly sa odhaľuje aj to, že potenciálni partneri s Matovičom nepočítajú. Aj to môže byť jeden z dôvodov, prečo odchádzajú Remišová a spol. Hoci otvorene nepriznajú svoje dôvody, niečo asi pochopili.

Skutočné ciele existencie “hnutia”, a podstatu výhrad niekdajších poslancov  k spôsobu jeho fungovania

Akú majú budúcnosť v iných subjektoch ? Neviem. Ale kto videl v priamom prenose zmätené koktanie Remišovej pri otázke o počte členov hnutia, súvisiacej s niektorými zmenami zákona o politických stranách, by nemal týchto ľudí voliť. Súdny človek musel pochopiť už vtedy, že o nejakú serióznu politickú činnosť, ktorá by viedla k zodpovednej správe štátu – nejde ani náhodou. A rovnako nikto nemal záujem o pôsobenie hnutia v rámci celého Slovenska a naplnenie zmyslu slova “hnutie”. Nič na tom nemenil a nemení cirkus v podobe umiestnenia lídrov na konci kandidátky. Na tom totiž vôbec nezáleží, ak má kandidát na konci mnohonásobne viac financií na vlastnú propagáciu, ako tí, ktorí sú na jej čele.

Matovičova potemkinova dedina sa rozpadá. A čím skôr skončí v minulosti, tým lepšie … pre štátny rozpočet.

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

vlada, pellegrini,

Pellegrini v stredu povie, či ostáva v Smere

20.08.2019 18:22

Pellegrini už dlhšie patrí medzi vrcholových členov strany, s postojmi ktorých sa Fico dostáva čoraz častejšie do rozporu.

Trenčín

Mestám stále nevonia, že ľuďom zostane viac z daní. Prídu o milióny

20.08.2019 18:06

Únia miest Slovenska nesúhlasí s návrhom novely o dani z príjmov z dielne strany Most-Híd. Milióny eur budú chýbať v rozpočte samospráv.

Argentína / Casa Rosada /

Do Argentíny príde tím MMF, krajina je bližšie k bankrotu

20.08.2019 17:53

Nový argentínsky minister financií Hernan Lacunza chce po nedávnom prudkom oslabení pesa a prepade domácej burzy stabilizovať menu.

Mike Pompeo

Pompeo by bol radšej, keby Severná Kórea nepodnikala raketové testy

20.08.2019 17:49

Dúfa, že vodca Severnej Kórey Kim Čong-un bude súhlasiť s obnovením rokovaní o denuklearizácii.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480394x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu