Založ si blog

Opilec za volantom je (budúci) vrah . ..

A je smutné, že sa opilci na Slovensku neboja sadnúť za volant pod vplyvom alkoholu. Vinu na tom nenesú policajti, ale zákonodarcovia a svojím spôsobom aj sudcovia …

Dať niekomu tri-štyri roky za smrť jedného-dvoch ľudí a zmrzačenie ďalších – je dehonestáciou všetkého, čo symbolizuje slovné spojenie – ľudský život. Slovenské cesty sú zásluhou benevolentných zákonov doslova džungľou, kde vystrájajú často aj tí, ktorí sa označujú za profesionálov alebo pochádzajú z krajín, kde chodia slušne, všetko rešpektujú … pretože u nás nemusia mať strach, však prinajhoršom – podmienka, nie ?

Ako by to asi vyzeralo na slovenských cestách, ak by opilec spoza volantu, ktorý zmaril dva ľudské životy, bol súdený ako vrah a dostal by dvadsať rokov natvrdo ? Asi by si mnohí rozmysleli, či sadnú za volant pod vplyvom alkoholu alebo drog. A ako by to vyzeralo, ak by profesionál v kamióne prišiel doživotne o vodičský preukaz, ak by ho prichytili, ako jazdí po obci sedemdesiatkou ? Koľkí by prežili, koľkí by neutrpeli zranenia ?

Policajt sa môže aj pretrhnúť, ak zákon chráni viac vagabunda, než jeho (potenciálne) obete …

Pri vjazde do Krupiny v smere od Zvolena je ostrejšia ľavotočivá zákruta. Pravidelne tam skončia kamióny v priekope vedľa cesty, lebo ich vodiči sa “ponáhľajú”. Výsledkom bývajú kolóny, ešte zapchatejšie mesto a stovky obetí v rôznych formách (od zranených alebo mŕtvych, cez ľudí, ktorí kvôli darebákovi za volantom nestihnú, čo si naplánovali a podobne). Podobné miesta sú aj v iných kútoch Slovenska. A stále sa opakuje rovnaká pesnička – pritvrdia sa na čas cestné kontroly, inkasujú sa pokuty za všetko možné, ale výsledok je vždy žalostný. Gauneri strach nemajú, lebo sa môžu vyplatiť.

Zákon by mal slúžiť ľuďom a chrániť ich pred gaunermi … nie dávať gaunerom zadné dvierka, ako sa lacno vyhnúť zodpovednosti …

Kerí do politiky musia a kerí v nej musia . ..

14.10.2019

Vraj sa nemá fúkať do sáčku s exkrementami, potom stisnúť a nakoniec buchnúť ... ono to vraj síce pekne praskne, len akosi .... na ksichte niekoho ostane ... Prasklo, už sa len čaká, na koľkých viac »

Viete, pre koho pracujete (chcete pracovať) ?

08.10.2019

V poslednom čase vzniká dojem, akoby malo Slovensko o niekoľko desiatok miliónov obyvateľov viac, a jediným ich problémom bola - doprava. Doslova sa vyrojili desiatky inzerátov s ponukami práce viac »

Zabudol vyhodiť sám seba . . .

06.10.2019

Veľké upratovanie medzi liberálmi skončilo. Ak si Blahová, Galko a spol. myslia, že skončili kvôli svojim názorom, sú veľmi naivní. Skončili, pretože ich obraz v očiach verejnosti boli mlynským viac »

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.

peniaze, kalkulačka

Niektoré firmy nebudú musieť overovať účtovné závierky

15.10.2019 17:43

Niektorým firmám ubudnú povinnosti v oblasti účtovníctva. Počíta s tým novela zákona z dielne ministerstva financií, ktorú schválil parlament.

Zrážka lodí v Budapešti

Za májovú nehodu lodí na Dunaji je zodpovedný kapitán plavidla Viking Sigyn

15.10.2019 17:31

Pri nehode zomrelo 26 Juhokórejčanov a dvaja maďarskí členovia posádky. Prežilo len sedem ľudí na palube.

klus

SaS navrhla za podpredsedu parlamentu Martina Klusa

15.10.2019 17:30

Hlasovať o tomto návrhu majú poslanci v stredu (16. 10.) doobedu. V pléne to oznámil podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd).

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,090
Celková čítanosť: 5669904x
Priemerná čítanosť článkov: 2713x

Autor blogu