Založ si blog

Opilec za volantom je (budúci) vrah . ..

A je smutné, že sa opilci na Slovensku neboja sadnúť za volant pod vplyvom alkoholu. Vinu na tom nenesú policajti, ale zákonodarcovia a svojím spôsobom aj sudcovia …

Dať niekomu tri-štyri roky za smrť jedného-dvoch ľudí a zmrzačenie ďalších – je dehonestáciou všetkého, čo symbolizuje slovné spojenie – ľudský život. Slovenské cesty sú zásluhou benevolentných zákonov doslova džungľou, kde vystrájajú často aj tí, ktorí sa označujú za profesionálov alebo pochádzajú z krajín, kde chodia slušne, všetko rešpektujú … pretože u nás nemusia mať strach, však prinajhoršom – podmienka, nie ?

Ako by to asi vyzeralo na slovenských cestách, ak by opilec spoza volantu, ktorý zmaril dva ľudské životy, bol súdený ako vrah a dostal by dvadsať rokov natvrdo ? Asi by si mnohí rozmysleli, či sadnú za volant pod vplyvom alkoholu alebo drog. A ako by to vyzeralo, ak by profesionál v kamióne prišiel doživotne o vodičský preukaz, ak by ho prichytili, ako jazdí po obci sedemdesiatkou ? Koľkí by prežili, koľkí by neutrpeli zranenia ?

Policajt sa môže aj pretrhnúť, ak zákon chráni viac vagabunda, než jeho (potenciálne) obete …

Pri vjazde do Krupiny v smere od Zvolena je ostrejšia ľavotočivá zákruta. Pravidelne tam skončia kamióny v priekope vedľa cesty, lebo ich vodiči sa “ponáhľajú”. Výsledkom bývajú kolóny, ešte zapchatejšie mesto a stovky obetí v rôznych formách (od zranených alebo mŕtvych, cez ľudí, ktorí kvôli darebákovi za volantom nestihnú, čo si naplánovali a podobne). Podobné miesta sú aj v iných kútoch Slovenska. A stále sa opakuje rovnaká pesnička – pritvrdia sa na čas cestné kontroly, inkasujú sa pokuty za všetko možné, ale výsledok je vždy žalostný. Gauneri strach nemajú, lebo sa môžu vyplatiť.

Zákon by mal slúžiť ľuďom a chrániť ich pred gaunermi … nie dávať gaunerom zadné dvierka, ako sa lacno vyhnúť zodpovednosti …

Parlamentní darebáci, odovzdajte vodičáky !

18.07.2019

Kto má dlhy na daniach, príde o vodičský preukaz. Som za ... len nech nikto neberie z mojich daní na sociálne dávky pre tých, ktorí skončia bez práce. Ale keď už, tak rovný meter ... nech viac »

Mier s namierenou zbraňou ?

15.07.2019

Tak sa nám už prezidentka dokázala obliecť, povedal by klasik. Žiaľ, ešte stále nepochopila, že dvakrát merať a raz strihať ... Ktosi a kedysi veril, že mier sa dá budovať a udržať s vojskami viac »

Tresky-plesky nielen zo sveta

12.07.2019

Biely dom je pobúrený ruskými dodávkami systémov S-400 do Turecka, ktoré môžu byť neschopné spolupráce so systémami NATO. V preklade - strýčko Sam zúri, že Ankara si vybrala dodávateľa viac »

Nintendo Switch, herná konzola,

Od Apple až po Nintendo. Firmy vyháňa z Číny obchodná vojna

19.07.2019 07:54

Tempo, ktorým firmy presúvajú výrobu mimo Čínu, sa zrýchľuje a viac ako 50 nadnárodných spoločností sa ponáhľa, aby sa vyhli americkým clám.

Automat

Z jedla z automatov so "zdravou stravou" sa v Moskve priotrávilo 65 ľudí

19.07.2019 07:30

Jedlom z automatov sa priotrávili prevažne ľudia pracujúci v kanceláriách.

Google vyhľadávanie, klávesnica, lupa, internet, informácie, hľadanie

Svet zdaní digitálnych obrov, Google či Facebook budú musieť platiť

19.07.2019 07:30

Digitálne spoločnosti, ako sú Facebook a Google, budú mať stanovenú minimálnu úroveň zdanenia. Dohodli sa na tom najvyspelejšie štáty sveta.

Imigranti / Mexiko /

Pre vydávanie falošných lekárskych potvrdení migrantom zatkli v Grécku 10 ľudí

19.07.2019 07:03

Podozrivým hrozí vznesenie obvinení z podvodu, prijímania úplatkov, i porušenia pracovných zásad a členstva v zločineckej organizácii.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,047
Celková čítanosť: 5313883x
Priemerná čítanosť článkov: 2596x

Autor blogu