Nechceš smrdieť ? Nestrkaj prsty do . .vna

25. augusta 2014, cudzinec, Nezaradené

Zásada starých otcov, ktorú zjavne mnohí (a nielen politici) zabudli, alebo nepoznajú. Isté je, že ak by sa touto zásadou riadili, neriešili by dnes existenčné problémy. Ale – poďme od začiatku.

Najprv niečo pre tých vzdelanejších …

 

Prvá československá republika vznikla ako následok prvej svetovej vojny, ktorá bola posledným klincom do truhly rakúsko-uhorskej monarchie, čiže geta národov. Bolo jasné, že tento dlhodobo malomocný štátny celok sa rozpadne. A nič na tom nemohli zmeniť ani ústupky Viedne voči Budapešti. V celej monarchii to vrelo už dlhé desaťročia, a ak by nedošlo k vražde následníka trónu, rozpadla by sa aj tak. Len neskôr …

Národy Rakúsko-Uhorska túžili po vlastnom štáte … nezávislom od rozhodnutí Viedne a degenerovaných cisárskych rodov …

 

Takže ? Štáty vznikli na hrobe porazeného nepriateľa, ktorého sa chcela celá Európa preventívne zbaviť, aby nebol v budúcnosti semenišťom nových konfliktov. Ak teda chcete hovoriť o spôsobe vzniku – áno, štátna moc skončila na smetisku dejín a referendum o zmenách prebehlo vo forme vojny.

Česi a Slováci štát nemali, a ich predstavitelia veľmi dobre vedeli, že samostatne by len ťažko prežili. Preto sa spojili …

Mníchov 1938 – hladný vlk sa obzerá po kontinente, a západná časť sa zachová už tradičným spôsobom – kŕmi ho tým, čo jej nepatrí. Čo tam po nejakom spojencovi a zmluvách … len nech máme pokoj. Smola … nemali ho …

Neskôr vzniká slovenský štát. Vlastne … Slováci ani nemajú na výber – fiktívna samostatnosť, alebo česká chuťovka – protektorát – v slovenskom háve, teda niečo Maďarom, niečo Poliakom a zbytok ? Niekto sa už postará …

Referendum ? Prebehlo v Mníchove medzi Chamberlainom, Hitlerom, Mussolinim, Daladierom … a obeti sa výsledok len oznámil.

Druhá republika … základy boli položené na Jalte, opäť v štýle o nás – bez nás. Z Londýna ustrašene štekal Beneš, v Moskve nadšene bľabotal (asi ožratý) Gottwald. Tiso skončil na šibenici, nie však pre obete režimu, ktorému (zdanlivo) velil, ale pre tú bezočivosť, že neutiekol – ako Beneš. Napokon … obete prišli znova, len v mene niečoho iného.

A vrahmi boli tí, čo vraha – súdili.

1993 – prečo ? Chcel národ samostatnosť ? Nie, to len pár vyvrheľov chcelo moc, majetok a beztrestnosť. Strach z bezvýznamnosti, v spojení s bývalými eštebákmi … splodil tento štát.

A teraz poďme k inej otázke – o čo ide v otázke Krymu ? Presne o to isté, čo bezmála spôsobilo tretiu svetovú vojnu, keď Sovieti viezli rakety na – Kubu. Ako by sa tvárili Američania, keby dnes Rusko podpichlo Mexiko a výmenou za nejaké výhody ho vťahovalo do spolku a potichu plánovalo aj nejaké základne na mexickom území ? Alebo by Rusi oteplili vzťahy s Kubou a skúsili budovať niečo na dostrel od Guantanáma … aj vtedy by svet bľabotal o práve národa na rozhodnutie a podobne ?

Porovnávate Kosovo, Maďarov na južnom Slovensku, Krym … preboha, to ste naozaj takí – sprostí ?

Slováci a Česi svoj štát v čase rozpadu monarchie nemali, ale Albánci ho mali dávno pred rozpadom Juhoslávie. Rovnako aj Maďari … a pokiaľ do tohoto guláša ťaháte Krym, spomeňte si opäť na karibskú krízu.

Krym sa odtrhol, a práve preto sa dnes nezmieta v občianskej vojne. Dokonca aj Tatári priznávajú, že hoci Rusko nechcú, je to teraz lepšie … než bolo a mohlo byť.

A položte si otázku, prečo majú Albánci dva štáty, Kurdi, Baskovia – ani jeden … prečo severoamerickí Indiáni sú dodnes vo svojej domovine menejcenní a žijú v getách …prečo podľa médií hladuje a trpí celý kubánsky národ, ale utekajú a búria sa len jednotlivci či malé skupinky.

A hlavne, prečo zázrak intelektuálnej elity národa, ktorú komunisti tvrdo potláčali, priviedol štát, budovaný nevzdelanými robotníkmi a spoluchudobnými na – pokraj krachu a do dlhov ?