Fatamorgány R. Sulíka

12. novembra 2016, cudzinec, Nezaradené

Podľa predsedu SaS majú liberáli najlepší program. Musím súhlasiť, len dodám maličkosť – ich program sa orientuje na podnikateľov, a zbytok voličov je na vedľajšej koľaji. A môžeme skúsiť komentovať aj iné výroky večného adepta na post premiéra (ktorý podľa môjho odhadu nikdy nezíska)

Téza prvá – cieľom SaS je vládnuť, a zlepšovať život ľudí na Slovensku

SaS vie presne, ako zlepšiť život na Slovensku … tvrdí R.Sulík. Vývoj po tohtoročných voľbách však ukazuje niečo iné – ak je jeho tvrdenie pravdivé, potom sa úmyselne vyhol zodpovednosti za osud štátu, výhradne pre osobné ambície, ktoré sa nemohli naplniť. Alebo to nie je pravda, a potom nie je o čom diskutovať. Realitou totiž je, že v súčasnej situácii bola pre Slovensko priam nevyhnutným riešením opozičná koalícia, kde bolo možné efektívne kontrolovať politiku R.Fica a jeho strany. Ak by bol osud občanov Slovenska naozaj prioritou Slovenska, nemali by sme dnes koalíciu SMER-MOST-SNS, ale úplne inú.

Môj záver : Okrem podnikateľov nezaujíma R.Sulíka – nikto

 

Téza druhá – SaS je strana odborníkov, ktorá si na tento status potrpí

Nie, to rozhodne nie je pravda. Ak by to bola pravda, nemala by SaS problém s obsadením štátneho tajomníka na ministerstve práce a sociálnych vecí vo vláde I.Radičovej, a nezverila by tento významný post kandidátovi s maturitou, bez akýchkoľvek praktických skúseností v tejto oblasti. Rovnako by nezverila post ministra obrany Ľ.Galkovi.

Môj záver : SaS je stranou odborníkov dovtedy, kým nepríde na delenie moci a kresiel

 

Téza tretia – SaS stavia na princípoch a prísnom výbere kandidátov na členstvo v strane

Opäť to nie je pravda. Keby to bolo inak, a liberáli by naozaj stavali svoje priority na určitých princípoch, po známom škandále na ministerstve obrany by nebol Ľ.Galko ani členom strany, ani poslancom … a R.Sulík by po odhaleniach, ktoré súviseli s M.Kočnerom nebol predsedom strany, a ani členom.

Môj záver : V SaS platí jediný princíp – úspech za každú cenu

 

Téza štvrtá – volič musí presne vedieť, čo a od koho môže očakávať

Opäť to nie je pravda. V prípade SaS sa dá povedať presne to isté, ako v prípade OĽANO – nikto nevie, čo môže očakávať. Môžem to ilustrovať niekdajším výrokom R.Sulíka (ak sa nemýlim, vyslovil sa tak v rozhovore pre HN ONLINE), že so zlodejom vládnuť nemôže, ale s vlastizradcom áno – ak to nepôjde inak. Pre mňa je vlastizradca oveľa horší, ako zlodej, a určite nebudem jediný.

Môj záver : SaS je nevypočitateľná strana, a hoci som jednoznačne za vyšetrenie rôznych káuz, ktoré sa objavili od volieb na jar tohoto roka, nepodporil by som ľudí, ktorým je na zničenie konkurenta dobrý akýkoľvek prostriedok.

SaS je schopná a pripravená vládnuť. Asi jediné tvrdenie, s ktorým naozaj súhlasím. Keďže na Slovensku nie je zakotvená zodpovednosť za škody, spôsobené štátu pri výkone štátnych funkcií, môže tu vládnuť ktokoľvek … keby platili jasné a prehľadné pravidlá, nemali by sme v parlamente asi ani jednu z tých strán, ktoré tam v súčasnosti sú. A ľudia, ktorí stavajú osobné záujmy nad štátnymi, nemajú čo robiť pri vláde.