R. Fico sa konečne sťahuje. K A. Kiskovi !

30. novembra 2018, cudzinec, Nezaradené

Po dlhom a niekoľkomesačnom trápení našiel expremiér konečne bývanie, ktoré bude zodpovedať morálnemu profilu, stanovenému večne nespokojnými médiami. A napriek tomu, že nenachádza so súčasným prezidentom A.Kiskom veľa spoločných tém, ten sa prejavil ako štátnik a ponúkol svojmu politickému sokovi primerané bývanie – v prezidentskom paláci.

Expremiér určite nebude váhať a prijme veľkorysú ponuku svojho dlhoročného oponenta a bývalého protivníka v prezidentských voľbách. Tým skôr, že v prípade A.Kisku nemajú médiá absolútne žiadne pochybnosti o jeho pozitívnych charakterových vlastnostiach a pokladajú ho za jeden zo svetlých zjavov na slovenskej politickej scéne.

Expremiér sa zatiaľ k ponuke prezidenta nevyjadril, či ju prijme. Určite ju však zvažuje, pretože sa blížia prezidentské voľby a nechce byť stálym terčom kritiky médií a poukazovania na fakt, že býva v obytnom komplexe, postavenom za zvláštnych okolností, využívajúc priestory, ktoré patria (dnes) odsúdenému podnikateľovi L.Bašternákovi.

Analytici tvrdia, že spoločné bývanie expremiéra a prezidenta by mohlo byť prínosom. Upokojilo by rozbúrenú politickú scénu a obaja spolubývajúci by si mohli z očí do očí vysvetliť bez prítomnosti médií otázky, v ktorých sa dodnes nezhodli. Nedá sa totiž pochybovať, že obidvaja patria k historickým osobnostiam politickej scény, ktoré nemajú na svojej povesti ani zamak podozrenia z akýchkoľvek káuz, ktoré dnes tak otriasajú slovenskou politickou scénou.

(Zatiaľ sa nepotvrdili správy o tom, že o spoločné bývanie s expremiérom a prezidentom prejavili záujem aj R.Sulík s I.Matovičom. Médiá si nevedia vysvetliť ani výrok, ktorý zaznel z radov obyčajných ľudí “ v nebi je síce pokoj, ale v pekle býva dobrá spoločnosť “ …) O dobrej spoločnosti v prezidentskom paláci sa nedá pochybovať, no zatiaľ nikto nezistil, kde je situované spomínané peklo …