Založ si blog

Mier s namierenou zbraňou ?

Tak sa nám už prezidentka dokázala obliecť, povedal by klasik. Žiaľ, ešte stále nepochopila, že dvakrát merať a raz strihať …

Ktosi a kedysi veril, že mier sa dá budovať a udržať s vojskami po zuby ozbrojenými na hraniciach, či rôznymi plotmi. Neplatilo jedno ani druhé. A rovnako neplatí, že vydieraním na základe skrytých ekonomických cieľov sa dajú dosiahnuť dobré vzťahy. Medzi európskymi krajinami a Ruskom nie sú vzťahy dobré práve preto, že Moskva sa nenechala rozkradnúť a ovládnuť rôznymi zahraničnými lúpežnými spolkami (na Slovensku známymi pod prezývkou “investori”), a predstavitelia Kremľa tvrdo zakročili proti domácim kolaborantom zahraničných záujmov, či rôznym oligarchom (ktorí sa po svojich zlodejinách prezliekli do hávu bojovníkov proti režimu V.Putina).

Kto sa diví, prečo sa dostávajú do vysokých funkcií marketingové produkty, nechápe podstatu. Oligarchom a korporáciám vyhovujú najviac falošní hrdinovia. A niekedy aj tí praví, pretože majú často za nechtami kde-čo z minulosti, a sú teda dokonale ovládateľní. Navyše náklady na ich presadenie do rôznych funkcií sú zanedbateľné oproti predpokladaným ziskom. Často nevadia ani pochybné existencie, ktorých dokonalým predstaviteľom je ukrajinský exprezident a oligarcha P.Porošenko. Stačí, ak vedia tancovať na správnu melódiu, pretože obete nezaujímajú nikoho (s výnimkou pozostalých), a ak predsa – tak len ako nástroj politického marketingu.

Jednota NATO, o ktorej básnila prezidentka Čaputová, je zárukou všetkého možného, ale určite nie – mieru.

Ak by to bolo inak, dokázala by sa aliancia už dávno vymedziť voči lúpežným nájazdom amerických vojsk na iné krajiny, a zbavila by sa podobného agresívneho člena. Aliancia však slúži – výhradne záujmom USA. Najprv je ideálnym trhoviskom na predaj americkej zbrojnej produkcie, ktorá drží zadĺženú americkú ekonomiku ako-tak nad vodou. V druhom rade slúži ako štít proti kritikom americkej imperiálnej politiky, či mediálne “nadšené” obecenstvo pri nastoľovaní “mieru” s ružou v dymiacej hlavni pušky …

Napokon … Američania nič neriskujú. Ak by aj došlo ku konfrontácii s Ruskom, postihla by európsky kontinent. A odohrala by sa skoro výhradne na európskom kontinente. Tak prečo nebojovať do posledného cudzieho vojaka, nie ?

O čom svedčia výroky Z.Čaputovej ? Minimálne o tom, že ak aj chápe, čo sa dnes vo svete zásluhou agresivity USA a servilnosti NATO deje, nemôže si to dovoliť kritizovať. Ostáva otázkou, akým prínosom pre slovenský národ je stredoeurópska verzia Obamu – v sukni.

Klamári zabudli, čo (o platoch) hovorili

03.12.2019

Hej do basy by patril kde-kto. A možno aj niektorí z tých, ktorí sa dnes búria proti minimálnym dôchodkom a rozčúlene poukazujú na rôzne nerovnosti ... Schopnejší by mali dostávať viac a viac »

Chápem Číňanov, ale u nás sa to nedá . . .

29.11.2019

Ak by sa korupcia na Slovensku trestala rovnako tvrdo ako v Číne, kreslá verejných funkcionárov by zívali prázdnotou ... A súhlasím aj s názorom niektorých “spasiteľov” národa, že na viac »

Sudca živý z lásky k právu a národu

11.11.2019

Státisícové majetky sudcov len potvrdzujú, v akých skromných pomeroch vlastne žijú. Jeden by neveril, že sú živí len láskou k svojmu poslaniu a tak dokážu odkladať celé výplaty, aby mohli viac »

Účastníci zasadnutia Ministerskej rady OBSE v Bratislave.

OBSE: Slovensko využilo ponúknutú šancu

05.12.2019 20:21

Slovensko tento rok OBSE predsedá. Dvojdňová Ministerská rada je teda príležitosťou zhodnotiť, čo sa mu podarilo.

cecen

Bolo to nemecké Salisbury? Berlín obviňuje Moskvu

05.12.2019 20:11

Trvalo to takmer štvrť roka, ale augustová chladnokrvná vražda Čečenca v Berlíne nezostala bez politických dôsledkov.

atrakcia ruske kolo 02

„Košické oko“ je novou atrakciou Košických rozprávkových Vianoc

05.12.2019 19:45

Košické rozprávkové Vianoce odštartovali vo štvrtok podvečer novou atrakciou. Je ňou 32-metrov vysoké ruské kolo, známe z mnohých európskych metropol.

Ján Baránek

Obvinenie Ficovi neuškodí, skôr mu pomôže, tvrdí Baránek

05.12.2019 18:45

Voliči, ktorí sa rozhodujú medzi Smerom a ĽSNS sa po obvinení Roberta Fica môžu prikloniť k ľavicovej strane, tvrdí politický analytik Ján Baránek.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,098
Celková čítanosť: 5833708x
Priemerná čítanosť článkov: 2781x

Autor blogu