Založ si blog

Mier s namierenou zbraňou ?

Tak sa nám už prezidentka dokázala obliecť, povedal by klasik. Žiaľ, ešte stále nepochopila, že dvakrát merať a raz strihať …

Ktosi a kedysi veril, že mier sa dá budovať a udržať s vojskami po zuby ozbrojenými na hraniciach, či rôznymi plotmi. Neplatilo jedno ani druhé. A rovnako neplatí, že vydieraním na základe skrytých ekonomických cieľov sa dajú dosiahnuť dobré vzťahy. Medzi európskymi krajinami a Ruskom nie sú vzťahy dobré práve preto, že Moskva sa nenechala rozkradnúť a ovládnuť rôznymi zahraničnými lúpežnými spolkami (na Slovensku známymi pod prezývkou “investori”), a predstavitelia Kremľa tvrdo zakročili proti domácim kolaborantom zahraničných záujmov, či rôznym oligarchom (ktorí sa po svojich zlodejinách prezliekli do hávu bojovníkov proti režimu V.Putina).

Kto sa diví, prečo sa dostávajú do vysokých funkcií marketingové produkty, nechápe podstatu. Oligarchom a korporáciám vyhovujú najviac falošní hrdinovia. A niekedy aj tí praví, pretože majú často za nechtami kde-čo z minulosti, a sú teda dokonale ovládateľní. Navyše náklady na ich presadenie do rôznych funkcií sú zanedbateľné oproti predpokladaným ziskom. Často nevadia ani pochybné existencie, ktorých dokonalým predstaviteľom je ukrajinský exprezident a oligarcha P.Porošenko. Stačí, ak vedia tancovať na správnu melódiu, pretože obete nezaujímajú nikoho (s výnimkou pozostalých), a ak predsa – tak len ako nástroj politického marketingu.

Jednota NATO, o ktorej básnila prezidentka Čaputová, je zárukou všetkého možného, ale určite nie – mieru.

Ak by to bolo inak, dokázala by sa aliancia už dávno vymedziť voči lúpežným nájazdom amerických vojsk na iné krajiny, a zbavila by sa podobného agresívneho člena. Aliancia však slúži – výhradne záujmom USA. Najprv je ideálnym trhoviskom na predaj americkej zbrojnej produkcie, ktorá drží zadĺženú americkú ekonomiku ako-tak nad vodou. V druhom rade slúži ako štít proti kritikom americkej imperiálnej politiky, či mediálne “nadšené” obecenstvo pri nastoľovaní “mieru” s ružou v dymiacej hlavni pušky …

Napokon … Američania nič neriskujú. Ak by aj došlo ku konfrontácii s Ruskom, postihla by európsky kontinent. A odohrala by sa skoro výhradne na európskom kontinente. Tak prečo nebojovať do posledného cudzieho vojaka, nie ?

O čom svedčia výroky Z.Čaputovej ? Minimálne o tom, že ak aj chápe, čo sa dnes vo svete zásluhou agresivity USA a servilnosti NATO deje, nemôže si to dovoliť kritizovať. Ostáva otázkou, akým prínosom pre slovenský národ je stredoeurópska verzia Obamu – v sukni.

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

Argentína / Casa Rosada /

Do Argentíny príde tím MMF, krajina je bližšie k bankrotu

20.08.2019 17:53

Nový argentínsky minister financií Hernan Lacunza chce po nedávnom prudkom oslabení pesa a prepade domácej burzy stabilizovať menu.

Mike Pompeo

Pompeo by bol radšej, keby Severná Kórea nepodnikala raketové testy

20.08.2019 17:49

Dúfa, že vodca Severnej Kórey Kim Čong-un bude súhlasiť s obnovením rokovaní o denuklearizácii.

Hasčák Kočner

Kočnerova Threema: Obhajobu Ruska mal platiť Haščák

20.08.2019 17:38

V kauzách Gorila a zmenky mali mať Marian Kočner a šéf finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák spoločný záujem, aby Pavol Rusko nesvedčil proti nim.

chirurgia, chorurg, operácia

Zomrel kardiochirurg Kramář, podieľal sa na 1. transplantácii srdca v ČSSR

20.08.2019 16:30

Rudolf Kramář, ktorý sa ako jeden zo štyroch lekárov podieľal v roku 1984 na prvej transplantácii srdca vo vtedajšom Československu, zomrel vo veku 89 rokov.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480273x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu