Založ si blog

Nepremlčateľné zločiny

Čím viac sa dnes odhaľuje pozadie rôznych udalostí a rozhodnutí, každý musí chápať, že politické nominácie v kombinácii s (kolektívnou) nezodpovednosťou vedú len ku – korupcii. Rakovine spoločnosti, ktorá sa nedá liečiť inak, než drakonickými trestami.

A začína sa ukazovať aj podstata toho, prečo v niektorých (nedemokratických) krajinách skorumpovaného verejného činiteľa popravia a jeho rodinu nemilosrdne vyženú na ulicu, a zbavia všetkého majetku bez ohľadu na to, odkiaľ pochádza.

Slovenský politik kradne a klame, pretože najvyšším trestom na Slovensku je – zbavenie funkcie. Iste, kde-tu sa objavia biele vrany, ktoré skončia vo väzení, ale to je len taká maskovacia sieť pre tých, ktorí ani len netušia, čo je slušnosť a spravodlivosť. Ťažko sa potom diviť, že sa ústavný činiteľ dokáže s úsmevom na tvári súdiť – o kradnutý majetok. A dokonca sa aj tvári ako obeť. V pokryteckej a skorumpovanej spoločnosti je možné všetko. Aj moralista v kabáte daňového podvodníka, ktorý nebol potrestaný len preto, že sú jeho skutky – premlčané.

Súčasná spoločnosť je deformovaná vládou chaosu a osobného záujmu. Nečudo, že sa jej tváre boja aj nepotrestateľných odhalení v podobe rôznych nahrávok a žiadajú ich likvidáciu. Nechcú sa zmeniť, trest im nehrozí a teda plánujú pokračovať v tom, čo im doteraz vychádzalo.

Však stále majú v rezerve zástupy užitočných “idiotov”, ochotných vrieskať na námestiach o slušnosti, morálke a zákonnosti, hoci sami poctivej práci ani náhodou neprivoňali. Predsa len – kto by chcel pracovať, keď sa za prázdne kecy dajú získať milióny … ?

Vraj sa na každú sviňu voda varí. Potichu len dúfam, že nebude nakoniec obarený celý národ. Skúsenosti z obdobia medzi vojnami jasne hovoria, čo dokáže rozvášnený dav, keď zlovôľa a chamtivosť mocných presiahne všetky únosné medze … trpia nevinní, stavajú sa železné opony a sekera “spravodlivosti” tne hlava-nehlava.

Sudca živý z lásky k právu a národu

11.11.2019

Státisícové majetky sudcov len potvrdzujú, v akých skromných pomeroch vlastne žijú. Jeden by neveril, že sú živí len láskou k svojmu poslaniu a tak dokážu odkladať celé výplaty, aby mohli viac »

Morálka (bravčových) charakterov . ..

10.11.2019

Jeden za druhým sa predbiehajú vo vyhláseniach, kto a prečo s kým nebude. Hry na koalíciu a opozíciu okradli Slovensko o miliardy eur. A mali by sa zastaviť. 50-dňové moratórium nič nerieši. viac »

Čo začína darebáctvom, končí zločinom

01.11.2019

Keď som tvrdil v roku 1992, že “otcovia” samostatnosti patria pred súd a do väzenia, lebo upreli občanom právo rozhodnutia, v akom štáte chcú žiť, mnohí mi vulgárne nadávali. Myšlienka, viac »

Kalamitné drevo

Štát lacno predá kalamitné drevo chudobnejším

20.11.2019 19:30

Tisícky slovenských rodín môžu prísť lacno k drevu na kúrenie. Vláda štátnym lesom odklepla predaj vyťaženého kalamitného dreva len za výrobné náklady.

monitor testovanie škola

Strašiakom piatakov bola slovenčina

20.11.2019 19:00

Zradné sú otázky z práce s textom.

Za spravodlivosť a zákon Lex Haščák

NAKA má vyšetriť podozrenia okolo zničenia originálu Gorily

20.11.2019 18:28

Svetové združenie bývalých politických väzňov trvá na trestnoprávnom postihu osôb, ktoré sú zodpovedné za skartáciu originálu nahrávky Gorily.

SR Slavošovce výjazdové rokovanie vláda pellegrini raši matečná

Rožňavský okres dostane viac ako 1,8 milióna eur na rozvojové projekty

20.11.2019 18:13

Pôvodne avizovaný milión eur vláda zvýšila ešte o ďalších viac ako 800 000 eur.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,096
Celková čítanosť: 5786824x
Priemerná čítanosť článkov: 2761x

Autor blogu