Už len tri roky bude celý národ v base . ..

1. marca 2021, cudzinec, Nezaradené

Asi jediná dobrá správa.Rok šialenstva uplynul, a ostávajú len tri roky.Je to ako na vojne,len chýba meter na strihanie.Ale kto chce,môže si ho vyrobiť.

Kamarát povedal,že začne intenzívne trénovať karate v domácich podmienkach.Vraj mu stačia videá na internete a nejaká figurína,ktorú si môže objednať aj z e-shopu.Radšej som mlčal,lebo ma napadla cynická otázka,či si pri kúpe figuríny môže vybrať aj to,na koho sa bude podobať.

Čas sa vlečie.Keď človek starne,má po tridsiatke dojem,že dni letia ako šialené a nestíha si uvedomiť,ako žije.Ale teraz počas pandémie … zrazu je všetko pomalé,a život len lenivo preteká medzi prstami.Každé ráno sa dozvieme nejakú jóbovku,občas náhodne narazíme na vystúpenie najhoršieho herca pod slnkom,ktorý falošne narieka o vlastnej nevine za súčasný stav a naopak zodpovednosti iných.Už verím,že jeho diplomovku písali spolužiačky,nemohli určite zniesť jeho náreky.A tak sa zľutovali.Ostáva len otázka,kto platil dovolenku,na ktorej diplomovku písali.Teda,aspoň tak kdesi zaznelo,že to písali na dovolenke.Len nesmelo dúfam,že okrem tej diplomovky neposkytovali aj iné služby.U falošných ľudí nikto nevie,čo všetko si vedia vyplakať.Alebo to bolo naopak a niekto poskytoval služby im ? Neviem si predstaviť,kto by bol tak zúfalý.

Všetko je nezákonné,ak sa to niekomu nehodí.

Dokonca aj ten národ má síce právo voliť,ale nemá právo svoju chybu napraviť.Tak sa vyjadrujú handroví znalci práva.Handroví preto,že s nimi zametá každý,čo si to môže dovoliť (zaplatiť).Akosi neverím,že by sa našiel niekto,kto by robil zo seba takého hlupáka – bezplatne.

Neviem,či ste už počuli,ale chystá sa oplotenie parlamentu.Poradili im to na oplotenej ambasáde,dlhoročne przniacej jedno z najkrajších bratislavských námestí.Vraj je to účinná ochrana proti milujúcemu ľudu.A ideálna ochrana proti filckám.Akurát neviem,koho tými filckami mysleli.A zo slušnosti sa nesnažím na to prísť.Dovolím si však poradiť,aby použili namiesto pletiva plech.Po skončení tejto éry bude nutná prestavba politického mechanizmu.A možno sa nájde využitie aj pre filcky.Hádam im natoľko uvoľnia putá a reťaze.V niektorých prípadoch by som doporučil aj zvieraciu kazajku a železnú masku.Na niektoré ksichty nebude naozaj nikto zvedavý.

Raz mi ktosi povedal,že budeme ešte nostalgicky spomínať na socializmus.Vtedy som mu neveril.Neveril som,že príde doba vedenia štátu bláznami a na psychiatrii bude izolovaný … národ.