Založ si blog

Darujte svojim deťom otroctvo – životom v ľahostajnosti

Ak by som mal dnes predpovedať budúcnosť Slovenska podľa súčasného vývoja vo svete, tak by som musel konštatovať jediné – neverím, že Slováci budú mať o polstoročie samostatný štát. A rovnako neverím, že strata samostatnosti bude trvať ešte tak dlho. Pretože väčšinu samostatnosti sme už počas posledného desaťročia stratili.

Väčšina známych, ktorí pracujú s financiami, hovorí o rozvrate financií vo chvíli, keď dlhy domácnosti presahujú 30% jej príjmov. Ak presahujú dlhy 50% príjmov, otvorene sa hovorí o jej ohrození, a blížiacej sa vidine krachu. Väčšina štátov, združených v európskych štruktúrach, ” disponuje ” zadĺženosťou, ktorá presahuje 60% HDP. A to dokonca aj tie krajiny, ktoré sa všeobecne pokladajú za bohaté – vlastne, a o tom sotva bude niekto pochybovať (s výnimkou demagógov), bohaté krajiny si udržiavajú vysokú životnú úroveň akousi formou zotrvačnosti, vyplývajúcou z možností, ktoré im dáva rozhodovanie nad osudmi hospodárstva krajín bývalého východného bloku. Pretože tie ešte majú aký-taký potenciál – či už trhu, alebo hospodárstva.

Ak vám niekto tvrdí, že sme na ceste za vysokou životnou úrovňou krajín ako Nemecko, otvorene a bezočivo vás klame. V skutočnosti je to tak, že vaša nízka životná úroveň je zárukou udržania vysokej životnej úrovne v Nemecku. Nikdy a nikde v dejinách ľudstva sa nestalo, ab páni popriali svojim sluhom a dali im to, čo sami majú. Kto v niečo podobné verí, mal by urýchlene preskúmať vlastný duševný stav – tým skôr, že postoj (nielen) Nemcov voči slovanským národom, ale nielen voči nim – je známy už dlhé stáročia. Nič nám nedarujú, ak na tom sami desaťnásobne nezískajú … a na tom nemení nič ani šaškovanie A.Merkel.

Včera nás kontaktovali záujemcovia o kúpu pôdy, presnejšie tej časti, na ktorej máme vinice. Nič by na tom nebolo podivného, keby – sa neozvali napriek tomu, že sme žiadnu pôdu nikde neponúkali a ani nemáme v úmysle predať. Ponuka nám doslova vyrazila dych – niekto chce zaplatiť za našu starú vinicu (ktorú musíme v budúcom roku kompletne obnoviť) 25 € za meter štvorcový ! Absurdnosť, ktorá však vyvolala nielen pochybnosti o ” kvalite ” tejto ponuky, ale aj niečom inom – kdesi sa totiž písalo, že slovenská pôda sa dostáva do rúk zahraničných vlastníkov aj napriek tomu, že to zákon neumožňuje.

Pre zaujímavosť – 20 – 25 € sa platí za štvorcový meter pozemku tam, kde je umožnená výstavba. Mám na mysli naše okolie. Iste, máme suseda, ktorý už roky predáva svoju záhradečku v cene, blížiacej sa 18 € za meter štvorcový, hoci zahŕňa len kúsok trávnika, vyschnutý vinič a je situovaná v zapadnutej diere na juhu stredného Slovenska. Však preto to roky predáva. A teraz zrazu niekto ponúka ešte viac ? Nebude to – nemôže to byť náhoda.

Ak by som mal definovať to, čo sa dnes na Slovensku deje, použil by som na to slová – prežierame budúcnosť svojich detí a vnukov. Pripustili sme, aby sa rozpredalo a rozpredávalo bohatstvo tejto krajiny. Krajiny, v ktorej sa neustále vymýšľajú nové poplatky a dane, aby štátny rozpočet dosiahol v roku 2019 stav z roku 1990 !!! Je to normálne ? Sme naozaj takí blázni ? Na každom rohu je vycapená tabuľka únie s nápisom – toto sa postavilo za európske financie, ale nikto si nekladie otázku, kde teda sú slovenské financie, keď výber daní nielen stúpa, ale sa dokonca rozširuje a napriek tomu premiér tejto krajiny prehlási, že bez peňazí z únie by sme neprežili.

Pripomína mi to stav našej rodiny v otázke jednej príbuznej, ktorá by bez našej pomoci neprežila. Jej rodičia kedysi zanedbali úradné posúdenie zdravotného stavu dcéry, a tak dnes dostáva sociálny príspevok čosi cez šesťdesiat eur, a hoci jej bude priznaná plná invalidita, nič sa v tomto smere nezlepší, lebo nemá povinne odpracovanú dobu v zmysle zákona. A tak je plne závislá na našej pomoci, na tom, že financujeme jej potreby. Je v presne rovnakej situácii ako Slovensko, no s jedným maličkým rozdielom – nemôže vyberať dane (nemá od koho), nemá žiadny majetok (avšak Slovensko svoj majetok malo !) … žiaľ, jej stav presne ilustruje Slovensko a stav tohoto štátu.

Prečo používam slová ” tohoto štátu “. Pretože by nikdy nevznikol, ak by nebolo jeho obyvateľom už na začiatku upreté ústavné (dokonca aj komunistami priznané) právo na slobodné rozhodnutie … a ak chcem použiť slovo ” vlasť “, mnohým sa to určite nebude páčiť, ale tou bolo pre mňa zaniknuté Československo. A nejaká pomlčka či iné absurdnosti mi boli ukradnuté, pretože Slovák som si odjakživa písal s veľkým S. Napokon, nepočul som o žiadnom Afroameričanovi, že by sa sťažoval – vadí mi to malé ” a ” v slove – Afroameričan.

Nedávno mi kamarát nadškrkol – no dobre, Československo ti nevadilo, a teda – prečo ti vadí nejaká predstava európskej federácie ? Najskôr preto, že ktosi tu vrieskal už v roku 1989 – chceme si vládnuť sami, nechceme kuratelu Sojuzu ani nikoho iného, chceme vstúpiť do Európy (vtedy som zakričal – ty chmuľo, kde sme dnes ? Visíme nad Európou ?), chceme o svojej budúcnosti rozhodovať na základe svojich potrieb … proti tomu som nemal nič, však nikde sa nehovorilo o opätovnom rozbití Československa (pretože rok 1992 sa len málo líšil od roku 1938) … a dnes mi rovnakí ľudia tvrdia, že samostatnosť je nemožná, bez podriadenosti veľkým to akosi nejde a Sojuz potrebujeme, len bude mať sídlo v Bruseli ? Potom mi ostáva veriť v jediné – teda, že o nich kedysi tí zločinní komunisti hovorili pravdu, keď tvrdili, že sú to zradcovia a kolaboranti západného kapitálu. Alebo ?

Pôdu rozhodne nepredáme … nie preto, že by nás fascinovalo oranie, sadenie a iné veci s tým súvisiace, ale preto, že je to jediná istota, ktorú naozaj máme. Pretože jedného dňa sa naozaj môže nastať situácia, kedy objem falošných peňazí, distribuovaných Bruselom prekročí únosné medze a bude treba splatiť dlhy – a vôbec si nerobím ilúzie, ako budú postupovať súčasní mocipáni. Vôbec im nebudú smrdieť komunistické maniere a pokojne urobia presne to, čo dnes kritizujú na roku 1953 – teda tzv. menovú reformu, ktorá bude v skutočnosti znárodnením úspor obyvateľstva. Bude tam len jeden rozdiel – vtedy bola hlavná motivácia toho kroku v neradostnom stave hospodárstva po II.svetovej vojne, teraz bude príčinou neschopnosť politikov viesť krajiny k prosperite, či skôr ich neochota.

A ešte ironická poznámka – viete, že komunisti boli geniálni zlodeji oproti demokratom ? Pretože v čase ich vlády všetci kradli a napriek tomu odovzdávali štát s vyššími príjmami než výdavkami. Pri vláde demokratov kradnú len mocipáni a dlhy neustále rastú – čím to asi bude ? Zodpovednou politikou, nie …

Tragédia večných poslancov (bardov novembra 1989) a . .. .

18.11.2017

Už som si akosi zvykol, že na činnosť RTVS musia prispieť všetci, dokonca aj tí, ktorí sú s obsahom tejto inštitúcie nespokojní. A rovnako som si zvykol, že od čias Mečiara sa vlastne nič viac »

Deň zrodu komunistickej spoločnosti . ..

17.11.2017

... a pre upresnenie, treba dodať ešte pár slov - v tento deň sa začala meniť socialistická spoločnosť na - komunizmus - pre vyvolených. Teda a pre tých, čo si niekdajšie ideologické prednášky viac »

17. november

17.11.2017

chudoba bezdomovci emigranti devastácia diktatúra sklamanie neistota úpadok nemorálnosť klamstvo a kde ostali ľudia ...

gabriel

Saudská Arábia stiahla svojho veľvyslanca z Nemecka

18.11.2017 21:01

Rezort diplomacie tiež uviedol, že nemecký veľvyslanec v Rijáde obdrží protestnú nótu.

volkswagen, emisie, pokuta, USA

Volkswagen chce byť svetovou jednotkou v elektrickej mobilite

18.11.2017 21:00

Najväčšia európska automobilka Volkswagen investuje do konca roka 2022 do elektromobilov a služieb novej mobility 34 miliárd eur.

Beata Szydlová

Kyjev si predvolal poľského veľvyslanca, spor medzi susedmi graduje

18.11.2017 20:47

Medzi oboma už dlhšiu dobu susednými krajinami stúpa napätie kvôli vzájomným historickým krivdám.

krym, ukrajina, vojaci

Čečenca, hľadaného pre vraždu novinára v Moskve, zatkli na Ukrajine

18.11.2017 17:26

Podozrivý Čečenec podľa SBU utiekol z Ruska a stal sa členom zločineckej skupiny, ktorá vydierala podnikateľov na Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,471
Celková čítanosť: 3025714x
Priemerná čítanosť článkov: 2057x

Autor blogu