Založ si blog

D1 – pomník tuposti politikov

Nech si už rozprávajú Hlina a Remišová čokoľvek, R.Fico za problémy s dostavbou D1 môže len minimálne. A povedzme si otvorene, ak sa diaľnica niekedy vôbec dokončí, stane sa nepochybne najznámejším pomníkom tuposti slovenských politikov … dalo by sa povedať, že im zaistí nehynúcu slávu …

Bude sa spomínať na arogantného tupca, ktorý presadil severný variant aj napriek varovaniam, aké problémy prinesie jeho výstavba … alebo na podivné výberové konania, ktoré vyhrávali firmy bez lopaty a robotníka … či odborníkov, ktorí doporučili ako externých dodávateľov subjekty, známe a v krajinách našich susedov úspechmi pri výstavbe „papierových“ stavieb a ich úspešnom páde na kolená … alebo zrejme najdrahšie kilometre ciest na svete, za ktoré by inde postavili násobky úsekov, realizovaných na Slovensku ?

Nevedno … isté je, že smutných a trápnych spomienok na výstavbu D1 bude oveľa viac, než tých dobrých a pozitívnych. Neslávne známy tender na mýto bude večným mementom, pripomínajúcim absenciu korupcie na Slovensku (potvrdenú z najvyšších miest) a usvedčujúcim výberovú komisiu z úradne neuznanej blbosti, keďže ak neboli skorumpovaní – boli najsprostejší v nám známom Všehomíre … a keby bolo možné predávať blbosť na váhu, Gates by pri nich vyzeral ako poľutovaniahodný žobrák, pretože k svojmu úspechu musel niečo vymyslieť, ale im stačila len – sprostota.

Nech by robil R.Fico čokoľvek, prírode sa rozkázať nedá … aj preto som sa dnes rehotal do popuku pri sledovaní trápnych výrokov V.Remišovej, a naozaj premýšľal – máme toľko rozhľadených a súčasne krásnych žien na Slovensku, tak prečo je v politike práve líderka OĽANO ? Všeodborníčka v stavbe politických vzducholodí … ktoré nikdy nepoletia …

Život je plný paradoxov. Štát chcú riadiť ľudia, ktorí nehľadajú riešenia, ale len hádžu špinu. Ani sa im nedivím, pretože na priznanie – severný variant je omyl – treba odvahu a ochotu riskovať politické postavenie a budúcnosť, pretože obyvateľstvo na severe Slovenska by pobúrilo, ak by niekto vypustil z úst niečo podobné. Ale pravda býva málokedy príjemná. A tak len padá populistická a prízemná kritika, ktorej autori sa na viac nezmôžu, pretože koryto v politike je príliš plné a príliš lákavé.

Priznajme otvorene – Žilina, Martin a Ružomberok trpia, pretože sa stavia potemkinova dedina, ktorej predpoklad na úspech je mizivý. Priznajme – nikto nemá odvahu povedať, že k prepojeniu tranzitu z Maďarska do Poľska stačí dostavať kysuckú spojku, a k dokončeniu prepojenia Bratislava – Košice musíme prestať plytvať peniazmi na výstavbu v nestabilnom podloží, a vrhnúť všetky sily a financie na dostavanie úsekov medzi Zvolenom – Rimavskou Sobotou – Rožňavou a Košicami. Však ľudia sú prirodzene omylní a korupcia či sprostota na najvyšších miestach existuje od nepamäti. Južný variant by už dávno bol v prevádzke, pretože si vyžadoval jediný tunel – pod Soroškou. Pýtajte sa zodpovedných – prečo uprednostňujú ekonomicky a technologicky oveľa náročnejší (a prakticky nerealizovateľný) severný variant. Pýtajte sa, prečo plytvajú vašimi peniazmi, časom, životmi, vašou budúcnosťou … pýtajte sa, prečo vám drzo klamú do očí, pretože nech by bol ktokoľvek pri moci, každý by mal problémy s úsekmi pod Strečnom, či medzi Sučanmi a Ružomberkom.

Ak chceme hovoriť o pokroku spoločnosti, v prvom rade musíme pokročiť vo vlastnom vnútri. Voľby do VÚC môžu byť prvým krokom – stačí rázne odstrčiť od moci tých, ktorí mlátia prázdnu slamu, odpútavajú pozornosť od svojej neschopnosti poukazovaním na iných a vyťahovaním fiktívnych problémov. Banskobystrický problém ĽSNS a M.Kotleba splodila stranícka kleptokracia, ktorá štvrťstoročie drancovala a rozkrádala Slovensko – neverte, že jej ide o záujmy národa, pretože jej predstavitelia pokladajú za národ len sami seba.

 

Úsvit trolov II. – Rusofil a komunista ?

20.01.2018

Mám rád Rusko a Rusov ? Mám ... Volil som komunistov ? Áno, volil ... som preto komunista a rusofil ? Nie som. Ani nemôžem byť - mať niekoho rád, to ešte neznamená súhlasiť so všetkým, čo viac »

Úsvit trolov I. – zrod Cudzinca

19.01.2018

Prvý blog som začal písať okolo roku 2000. Vtedy som ešte naivne veril, že žijem v spoločnosti, kde má vlastný názor a jeho otvorená prezentácia hodnotu, a ľudia sa nad obsahom zamyslia. viac »

Úsvit trolov . . .

18.01.2018

Keďže svoj blog tvorím už nejaký ten rôčik, rozhodol som sa, že formou fragmentov a citátov z rôznych blogov, ako aj reakcií v diskusiách zhrniem svoje skúsenosti s jeho písaním a konfrontáciou viac »

Graf, ekonomika

Grécko získalo lepší rating, zostáva však v špekulatívnej kategórii

20.01.2018 09:37

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's zlepšila hodnotenie dlhodobých záväzkov Grécka o jeden stupeň na úroveň B.

vojenská prehliadka, majdan, ukrajina, tanky,

Ukrajinská tajná služba stále hľadá po desiatkach ľudí, ktorých označuje ako vlastizradcov

20.01.2018 09:26

Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) pátra po desiatkach ľudí, ktorí podľa nej spáchali zločin vlastizrady, informovala agentúra UNIAN.

vojaci, USA, NATO, armáda

Boj proti islamistom už nie je pre USA prioritou. Chcú sa zamerať na Rusko a Čínu

20.01.2018 08:33

Jadrom novej národnej obrannej stratégie USA už nie je boj proti terorizmu, ale vytvorenie protiváhy Rusku a Číne.

USA, Kapitol, Senát

V USA došlo k shutdownu, na úrady prestali tiecť peniaze

20.01.2018 08:19

V Spojených štátoch došlo k tzv. shutdownu, zastaveniu financovania federálnych úradov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,549
Celková čítanosť: 3215994x
Priemerná čítanosť článkov: 2076x

Autor blogu