Založ si blog

D1 – pomník tuposti politikov

Nech si už rozprávajú Hlina a Remišová čokoľvek, R.Fico za problémy s dostavbou D1 môže len minimálne. A povedzme si otvorene, ak sa diaľnica niekedy vôbec dokončí, stane sa nepochybne najznámejším pomníkom tuposti slovenských politikov … dalo by sa povedať, že im zaistí nehynúcu slávu …

Bude sa spomínať na arogantného tupca, ktorý presadil severný variant aj napriek varovaniam, aké problémy prinesie jeho výstavba … alebo na podivné výberové konania, ktoré vyhrávali firmy bez lopaty a robotníka … či odborníkov, ktorí doporučili ako externých dodávateľov subjekty, známe a v krajinách našich susedov úspechmi pri výstavbe „papierových“ stavieb a ich úspešnom páde na kolená … alebo zrejme najdrahšie kilometre ciest na svete, za ktoré by inde postavili násobky úsekov, realizovaných na Slovensku ?

Nevedno … isté je, že smutných a trápnych spomienok na výstavbu D1 bude oveľa viac, než tých dobrých a pozitívnych. Neslávne známy tender na mýto bude večným mementom, pripomínajúcim absenciu korupcie na Slovensku (potvrdenú z najvyšších miest) a usvedčujúcim výberovú komisiu z úradne neuznanej blbosti, keďže ak neboli skorumpovaní – boli najsprostejší v nám známom Všehomíre … a keby bolo možné predávať blbosť na váhu, Gates by pri nich vyzeral ako poľutovaniahodný žobrák, pretože k svojmu úspechu musel niečo vymyslieť, ale im stačila len – sprostota.

Nech by robil R.Fico čokoľvek, prírode sa rozkázať nedá … aj preto som sa dnes rehotal do popuku pri sledovaní trápnych výrokov V.Remišovej, a naozaj premýšľal – máme toľko rozhľadených a súčasne krásnych žien na Slovensku, tak prečo je v politike práve líderka OĽANO ? Všeodborníčka v stavbe politických vzducholodí … ktoré nikdy nepoletia …

Život je plný paradoxov. Štát chcú riadiť ľudia, ktorí nehľadajú riešenia, ale len hádžu špinu. Ani sa im nedivím, pretože na priznanie – severný variant je omyl – treba odvahu a ochotu riskovať politické postavenie a budúcnosť, pretože obyvateľstvo na severe Slovenska by pobúrilo, ak by niekto vypustil z úst niečo podobné. Ale pravda býva málokedy príjemná. A tak len padá populistická a prízemná kritika, ktorej autori sa na viac nezmôžu, pretože koryto v politike je príliš plné a príliš lákavé.

Priznajme otvorene – Žilina, Martin a Ružomberok trpia, pretože sa stavia potemkinova dedina, ktorej predpoklad na úspech je mizivý. Priznajme – nikto nemá odvahu povedať, že k prepojeniu tranzitu z Maďarska do Poľska stačí dostavať kysuckú spojku, a k dokončeniu prepojenia Bratislava – Košice musíme prestať plytvať peniazmi na výstavbu v nestabilnom podloží, a vrhnúť všetky sily a financie na dostavanie úsekov medzi Zvolenom – Rimavskou Sobotou – Rožňavou a Košicami. Však ľudia sú prirodzene omylní a korupcia či sprostota na najvyšších miestach existuje od nepamäti. Južný variant by už dávno bol v prevádzke, pretože si vyžadoval jediný tunel – pod Soroškou. Pýtajte sa zodpovedných – prečo uprednostňujú ekonomicky a technologicky oveľa náročnejší (a prakticky nerealizovateľný) severný variant. Pýtajte sa, prečo plytvajú vašimi peniazmi, časom, životmi, vašou budúcnosťou … pýtajte sa, prečo vám drzo klamú do očí, pretože nech by bol ktokoľvek pri moci, každý by mal problémy s úsekmi pod Strečnom, či medzi Sučanmi a Ružomberkom.

Ak chceme hovoriť o pokroku spoločnosti, v prvom rade musíme pokročiť vo vlastnom vnútri. Voľby do VÚC môžu byť prvým krokom – stačí rázne odstrčiť od moci tých, ktorí mlátia prázdnu slamu, odpútavajú pozornosť od svojej neschopnosti poukazovaním na iných a vyťahovaním fiktívnych problémov. Banskobystrický problém ĽSNS a M.Kotleba splodila stranícka kleptokracia, ktorá štvrťstoročie drancovala a rozkrádala Slovensko – neverte, že jej ide o záujmy národa, pretože jej predstavitelia pokladajú za národ len sami seba.

 

Len návrat domov je . .. dôležitý !

15.12.2018

Mám rád jazdu autom v zime ... všetko vyzerá akosi inak, milšie ... príroda sa odeje do bieleho hávu, a dokonalosť zážitku kazia len šialenci (vytínajúci stromy okolo ciest) a blázni (za viac »

Kadiaľ cesta (proti Ficovi) . .. nevedie . ..

14.12.2018

Čím viac sa rozpráva a píše o R.Ficovi, tým viac sa stavia predseda SMER-u na nohy, a obnovuje sa potenciál jeho strany. Nehovoriac o účelovo šírených klamstvách, ktoré z neho robia obeť, viac »

Komu tečie v BBSK do topánok ?

13.12.2018

Prečo sa ide súdiť banskobystrický kraj s dopravcami o neplatnosť dodatkov k zmluvám ? Stručne povedané - niekomu tečie do topánok, a dopravcovia to rozhodne nie sú. Zhrňme si fakty - kraj viac »

vlak do rakuska, stanica, doprava,

Železnice pred Vianocami posilnia vybraných šestnásť IC vlakov a dva rýchliky

17.12.2018 13:05

Jednotlivé IC vlaky a dva rýchliky budú mať o jeden až dva vozne navyše.

potraviny, vegetarian, vegan

Nové štítky na obaloch majú pomôcť vegetariánom i alergikom

17.12.2018 13:00

Čo jesť a čomu sa vyhnúť? Pre vegetariánov a vegánov, ale aj potravinových alergikov je to často tvrdý oriešok.

Maďarsko, protesty, Fidesz

Nespokojní Maďari budú protestovať už aj na maďarsko-slovenskej hranici

17.12.2018 12:33

Na štvrtú protivládnu demonštráciu, ktorá sa konala v nedeľu, prišlo vyše 10.000 Maďarov.

Pavol Rusko TK kauza zmenky

Rusko podáva trestné oznámenie pre diskreditáciu jeho osoby

17.12.2018 12:27

Polícia ho pred časom obvinila, že si v 90. rokoch objednal likvidáciu svojej obchodnej spoločníčky Volzovej.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,883
Celková čítanosť: 4389449x
Priemerná čítanosť článkov: 2331x

Autor blogu