Založ si blog

Na (nielen) prešovskú nôtu . . .

Otvorene poviem, nikde na Slovensku som nevidel toľko krásnych a rozumných žien, ako v Prešove … niekedy má napadá, že Stvoriteľ bol po ťažkej drine unavený, a tak sa v metropole Šariša nielen zdržal … ale aj venoval tomu, čo robí svet krásnym …

No medzi ľuďmi sa nájdu aj takí, ktorí sa nevedia chovať ako ľudia … hovorím o tebe, neznámy na VW Touareg s prešovskou značkou, ktorý si včera na primrznutej ceste v smere Dobrá Niva – Zvolen vystrájal doslova “psie” kusy, bezohľadne a priam šialene nielen predbiehal na úsekoch, kde je to zakázané, ale dokonca si našiel odvahu vytrubovať na odbočujúce vozidlá v smere Ostrá Lúka, pretože pre teba je prijateľné všetko – aj predbiehanie cez plnú čiaru na križovatke !

Dúfaj, že nestretneš rovnakého, ako si ty. Dúfaj, že nikto a nikde nedoplatí na tvoju bezohľadnosť. A hlavne dúfaj, že sa nebude niekto správať ako ty (málo pravdepodobné, dnes je to bežné), a nedoplatíš na správanie tebe podobného – ty sám. Alebo niekto, na kom ti záleží. Pretože nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch.

Ale, ak už o bezohľadných “vodičoch” na zimných cestách, tak aj o “profesionáloch” za volantom …

Musím priznať, že som spokojný so zvýšeným počtom hliadok na cestách. Nie som však spokojný s tým, akým spôsobom realizujú svoju činnosť. Za posledný týždeň som videl tri kamióny v priekope vedľa cesty, asi štyri-päť doslova zdemolovaných áut, a niekoľko vyvrátených značiek. A niečo mi nejde do hlavy …

Úseky, ktoré sú v zime kritické, poznáme mnohí. Najmä horské priechody. Nejde mi do hlavy, ako sa môže na ceste druhej triedy, vinúcej sa cez hory, objaviť niekoľko kamiónov, na pneumatikách dosť pochybnej kvality (tak zničených, že sa už ani nedá poriadne rozoznať ich druh), hoci na oboch koncoch daného úseku sa niekde pohybujú hliadky – či už označené, alebo civilné. Nejde mi do hlavy, ako sa môže niekto vyťahovať pri káve, že v priebehu dňa sa dopustil troch závažných priestupkov, a vždy to skončilo len udelením pokuty.

Nejde mi do hlavy ani to, ako môže niekto kontrolovať v blízkosti križovatky prechádzajúcich vodičov a vôbec mu nevadí pohľad na autá, priamo parkujúce v križovatke, na prechodoch pre chodcov, alebo vodičov, veselo blokujúcich cestu a debatujúcich cez okienko s kýmsi na chodníku.

Nejde mi do hlavy, ako môžu profesionáli v autobusoch jazdiť za zlej viditeľnosti v hmle – bez svetiel. Nejde mi do hlavy ani to, že som včera videl niekoľko aút napospol luxusnejšieho vydania, ktoré majú zrejme smerovky len ako súčasť príplatkovej výbavy, nezaujímavej pre vlastníkov. Asi veria v jasnovidectvo ostatných …

A na záver – je zima, a tú vždy sprevádza nielen ľad a sneh, ale aj častejšie úrazy ľudí. Vodiči … nechovajte sa ako prasce ! Ak ide sanitka, je normálne dať jej priestor aj vtedy, keď nemá zapnuté výstražné svetlá, alebo sirénu. Nikomu neublíži, ak chvíľu počká, alebo sa uhne na kraj cesty.

 

 

Veľa práce, málo ľudí ?

23.02.2018

Chyba lávky, zle videli pán veľkomožný. Ako to, však nemá kto robotovať na panskom ... ? Hja, pán veľkomožný ... ľudí by bolo na prácu aj dosť, akurát je nedostatok somárov, ochotných viac »

Tragédia poľského velikášstva . ..

22.02.2018

Nie je to taká dávno, čo sa Poliaci a nielen oni hrdili, že ruský plyn nepotrebujú Nord Stream 2 sa však stáva pre Poľsko tým povestným bumerangom, vracajúcim sa po nešikovnom hode. Varšava viac »

Korene úpadku (nielen) slovenského hokeja

21.02.2018

Prečítal som si množstvo výrokov v diskusiách, nejeden príspevok od bývalých hokejistov či trénerov, a naozaj som rozčarovaný. Je to náhoda, alebo úmysel, že nechceme vidieť realitu a hľadáme viac »

USA Florida škola streľba útočník súd cruz

Žena v januári upozornila FBI na rastúci arzenál strelca z Floridy, odignorovali ju

24.02.2018 21:15

Žena blízka tínedžerovi, ktorý na floridskej strednej škole zabil 17 ľudí, upozornila začiatkom roka na jeho výbušnú povahu a že sa podľa vlastných slov obávala, že "vojde do školy a jednoducho to tam vystrieľa".

Vasilij Nebenzja

Sýria si na 30 dní vydýchne, BR OSN schválila rezolúciu o prímerí

24.02.2018 20:48, aktualizované: 21:52

Za rezolúciu, ktorej cieľom je umožniť humanitárnu pomoc pre civilistov, hlasovalo všetkých 15 členov Bezpečnostnej rady OSN.

Prostitútka, prostitúcia

21 pracovníkov Červeného kríža si platilo za sexuálne služby

24.02.2018 20:05

Kódex správania MVČK od roku 2006 výslovne zakazuje svojim pracovníkom platenie za sexuálne služby.

počasie, leto, teplo, horúčavy,

Najväčší nárast teplôt hrozí v najbližších desaťročiach Viedni či Prahe

24.02.2018 19:45

Obyvatelia európskych veľkomiest sa podľa vedcov majú pripraviť na častejšie suchá, ničivejšie záplavy a podstatne vyššie teploty počas letných horúčav.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,587
Celková čítanosť: 3335602x
Priemerná čítanosť článkov: 2102x

Autor blogu