Založ si blog

Na (nielen) prešovskú nôtu . . .

Otvorene poviem, nikde na Slovensku som nevidel toľko krásnych a rozumných žien, ako v Prešove … niekedy má napadá, že Stvoriteľ bol po ťažkej drine unavený, a tak sa v metropole Šariša nielen zdržal … ale aj venoval tomu, čo robí svet krásnym …

No medzi ľuďmi sa nájdu aj takí, ktorí sa nevedia chovať ako ľudia … hovorím o tebe, neznámy na VW Touareg s prešovskou značkou, ktorý si včera na primrznutej ceste v smere Dobrá Niva – Zvolen vystrájal doslova “psie” kusy, bezohľadne a priam šialene nielen predbiehal na úsekoch, kde je to zakázané, ale dokonca si našiel odvahu vytrubovať na odbočujúce vozidlá v smere Ostrá Lúka, pretože pre teba je prijateľné všetko – aj predbiehanie cez plnú čiaru na križovatke !

Dúfaj, že nestretneš rovnakého, ako si ty. Dúfaj, že nikto a nikde nedoplatí na tvoju bezohľadnosť. A hlavne dúfaj, že sa nebude niekto správať ako ty (málo pravdepodobné, dnes je to bežné), a nedoplatíš na správanie tebe podobného – ty sám. Alebo niekto, na kom ti záleží. Pretože nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch.

Ale, ak už o bezohľadných “vodičoch” na zimných cestách, tak aj o “profesionáloch” za volantom …

Musím priznať, že som spokojný so zvýšeným počtom hliadok na cestách. Nie som však spokojný s tým, akým spôsobom realizujú svoju činnosť. Za posledný týždeň som videl tri kamióny v priekope vedľa cesty, asi štyri-päť doslova zdemolovaných áut, a niekoľko vyvrátených značiek. A niečo mi nejde do hlavy …

Úseky, ktoré sú v zime kritické, poznáme mnohí. Najmä horské priechody. Nejde mi do hlavy, ako sa môže na ceste druhej triedy, vinúcej sa cez hory, objaviť niekoľko kamiónov, na pneumatikách dosť pochybnej kvality (tak zničených, že sa už ani nedá poriadne rozoznať ich druh), hoci na oboch koncoch daného úseku sa niekde pohybujú hliadky – či už označené, alebo civilné. Nejde mi do hlavy, ako sa môže niekto vyťahovať pri káve, že v priebehu dňa sa dopustil troch závažných priestupkov, a vždy to skončilo len udelením pokuty.

Nejde mi do hlavy ani to, ako môže niekto kontrolovať v blízkosti križovatky prechádzajúcich vodičov a vôbec mu nevadí pohľad na autá, priamo parkujúce v križovatke, na prechodoch pre chodcov, alebo vodičov, veselo blokujúcich cestu a debatujúcich cez okienko s kýmsi na chodníku.

Nejde mi do hlavy, ako môžu profesionáli v autobusoch jazdiť za zlej viditeľnosti v hmle – bez svetiel. Nejde mi do hlavy ani to, že som včera videl niekoľko aút napospol luxusnejšieho vydania, ktoré majú zrejme smerovky len ako súčasť príplatkovej výbavy, nezaujímavej pre vlastníkov. Asi veria v jasnovidectvo ostatných …

A na záver – je zima, a tú vždy sprevádza nielen ľad a sneh, ale aj častejšie úrazy ľudí. Vodiči … nechovajte sa ako prasce ! Ak ide sanitka, je normálne dať jej priestor aj vtedy, keď nemá zapnuté výstražné svetlá, alebo sirénu. Nikomu neublíži, ak chvíľu počká, alebo sa uhne na kraj cesty.

 

 

Osaď tabuľu a nemusíš nič . . . ani rešpektovať zákon ? ? ?

17.01.2019

A možno by tento “pokrokový” spôsob riešenia povinností mali vyskúšať aj občania. Napríklad - namiesto platenia rôznych poplatkov osadiť pred svojím príbytkom tabuľu - Neplatím, lebo viac »

Nedávajte palice do rúk (duševných) žobrákov . . .

16.01.2019

Staré porekadlo hovorí - daj žobrákovi palicu a ukáže ti, čo s ňou dokáže ... Ešte horšie je, ak duševného žobrákov navlečieš do obleku a kravaty, dáš mu moc a zaručíš beztrestnosť. viac »

Na exekučnú nôtu . . .

15.01.2019

Dlhy sa majú platiť. S týmto názorom súhlasím. Ale len dovtedy, ak to platí bez výnimky pre všetkých. Nie však výberovo, že niekto musí zaplatiť všetko bez ohľadu na okolnosti, a inému viac »

Vadimír Putin, Rusko

Dôvera Rusov v Putina klesla na historické minimum

18.01.2019 22:55

Dôveruje mu len 33,4 percenta Rusov.

Antonio Guterres

António Guterres si myslí, že nemá právomoc začať vyšetrovanie Chášakdžího smrti

18.01.2019 22:34

Mandát by mu mohla udeliť len Bezpečnostná rada OSN a za istých okolností aj Valné zhromaždenie OSN.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Vzájomný obchod Slovenska s Nemeckom dosahuje 27 miliárd eur

18.01.2019 22:07

Slovensko je jedna z mála krajín, ktoré majú s Nemeckom aktívnu obchodnú bilanciu.

Tijuana, Mexiko, hranice, migranti, karavána

Karavána migrantov z Hondurasu vstúpila na mexické územie

18.01.2019 21:42

Takzvaná Karavána migrantov opustila Honduras v pondelok s cieľom dostať sa do tisíce kilometrov vzdialených Spojených štátov.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,909
Celková čítanosť: 4519933x
Priemerná čítanosť článkov: 2368x

Autor blogu