Založ si blog

Predvianočné zamyslenie

Na rozdiel od serióznych informátorov, zakladajúcich svoje „prínosné“ informácie na citovaní obsahu z iných zdrojov, vo svojom blogu informujem zásadne neseriózne a bezočivo si dovoľujem premýšľať a hovoriť vlastnými slovami. Iste, pre niektorých ostanem navždy krupinským láznikom, možno aj preto, že sami – sú lazníci a nevedia s tým akosi existovať.

V každom prípade, blížia sa Vianoce, sviatky pokoja a mieru, pričom tie posledné dve slová už dávno neplatia. Už dávno neplatí počas sviatkov pokoj zbraní, navyše aj Vianoce bývajú „dekorované“ kultom násilia, hlavne v médiách, ktoré pravidelne prezentujú ako film týždňa či udalosť dňa – vrahov, násilníkov či iné úkazy, tradične nesmrteľné, ktoré dokážu prežiť naozaj všetko – vrátane desiatok rán päsťou, tyčou, či strelné rany (svojpomocne operované), alebo pády z výšky …

Súdiac podľa duchovnej úrovne spomínaného obsahu, asi majú slovami klasika „nesmrteľné hlavy“, pretože kde nič nie je, tam ani smrť nechodí … a tomu zodpovedá aj ich pohľad na význam slova kultúra.

Možno by sme sa preto mali zamyslieť, či sme naozaj tento druh spoločnosti chceli a čo vlastne očakávame od svojho života. Možno aj nad tým, čo je vlastne život – večná naháňačka za peniazmi a boj o holé prežitie, alebo niečo úplne iné. Napríklad šťastná rodina, žiariace oči detí pri príchode rodičov domov z práce, zdravie a pohoda v našich príbytkoch.

Pretože život je o šťastí, zdraví, láske a porozumení … a mešec peňazí za akúkoľvek cenu nie je pupkom sveta. Snáď sa raz dokážeme zastaviť a zamyslieť, skôr – než na to nejako doplatíme.

Hokejové finále, alebo falošný nárek . .. neúspešných

18.04.2018

Hoci HC 05 B.Bystrica vedie vo finálovej sérii nad Trenčínom už 3:0 na zápasy a k obhajobe titulu mu chýba jediný triumf, zaujalo má niečo iné - opakované náreky trénerov menej úspešných viac »

Sloboda slova za poplatok

17.04.2018

Možno pripadá niekomu pokuta, udelená M.Mazurekovi za jeho výroky - spravodlivá, ale v skutočnosti len potvrdzuje smerovanie spoločnosti do absurdnosti. Aj komunisti kedysi verili, že ak zakážu viac »

Chrapúňska balada . . . nebude

16.04.2018

Hlavný chrapúň sa prepočítal.Opäť sa potvrdilo, že vie len tárať, vykrikovať a urážať tých, na ktorých iným spôsobom nemá. Cnie sa mi za časmi, keď sa chrapúni, bezočivo útočiaci viac »

Saudská Arábia kino prvé verejnosť otvorenie

Saudskoarabská verejnosť mohla ísť prvýkrát po 35 rokoch znovu do kina

20.04.2018 22:02

Konzervatívne kráľovstvo v rámci rozsiahlych reforiem rozhodlo znovu otvoriť kinosály a obnoviť v nich premietanie.

porosenko

Porošenko chce vziať občianstvo krymským Ukrajincom s ruským pasom

20.04.2018 20:50

Krymské vedenie dosadené Ruskom v reakcii oznámilo, že v spolupráci s ruským ministerstvom zahraničia prijme kroky na zabezpečenie záujmov všetkých krymských obyvateľov.

putin

Rezort diplomacie USA: Režimy Číny, Ruska, KĽDR a Iránu sú odsúdeniahodné

20.04.2018 20:03

Režimy podľa amerického ministerstva zahraničia denne porušujú ľudské práva a sú zdrojom nestability.

španielsko, vlajka

Španieli sú už bohatší než Taliani

20.04.2018 19:23

Španielsky HDP na obyvateľa prekonal vlani úroveň Talianska, ukázali nové údaje Medzinárodného menového fondu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,650
Celková čítanosť: 3549959x
Priemerná čítanosť článkov: 2151x

Autor blogu