Založ si blog

Predvianočné zamyslenie

Na rozdiel od serióznych informátorov, zakladajúcich svoje „prínosné“ informácie na citovaní obsahu z iných zdrojov, vo svojom blogu informujem zásadne neseriózne a bezočivo si dovoľujem premýšľať a hovoriť vlastnými slovami. Iste, pre niektorých ostanem navždy krupinským láznikom, možno aj preto, že sami – sú lazníci a nevedia s tým akosi existovať.

V každom prípade, blížia sa Vianoce, sviatky pokoja a mieru, pričom tie posledné dve slová už dávno neplatia. Už dávno neplatí počas sviatkov pokoj zbraní, navyše aj Vianoce bývajú „dekorované“ kultom násilia, hlavne v médiách, ktoré pravidelne prezentujú ako film týždňa či udalosť dňa – vrahov, násilníkov či iné úkazy, tradične nesmrteľné, ktoré dokážu prežiť naozaj všetko – vrátane desiatok rán päsťou, tyčou, či strelné rany (svojpomocne operované), alebo pády z výšky …

Súdiac podľa duchovnej úrovne spomínaného obsahu, asi majú slovami klasika „nesmrteľné hlavy“, pretože kde nič nie je, tam ani smrť nechodí … a tomu zodpovedá aj ich pohľad na význam slova kultúra.

Možno by sme sa preto mali zamyslieť, či sme naozaj tento druh spoločnosti chceli a čo vlastne očakávame od svojho života. Možno aj nad tým, čo je vlastne život – večná naháňačka za peniazmi a boj o holé prežitie, alebo niečo úplne iné. Napríklad šťastná rodina, žiariace oči detí pri príchode rodičov domov z práce, zdravie a pohoda v našich príbytkoch.

Pretože život je o šťastí, zdraví, láske a porozumení … a mešec peňazí za akúkoľvek cenu nie je pupkom sveta. Snáď sa raz dokážeme zastaviť a zamyslieť, skôr – než na to nejako doplatíme.

Gorily v hmle (slovenské)

23.10.2018

Čas letí ako bláznivý, doba je už dávno nepodobná tomu, čo sme poznali v detstve alebo mladosti. Napriek tomu akosi čakáme, že určité hranice sa neprekročia. Márne ... Podozrenie, že novinár viac »

Niekoho ulica vyženie, Sulíka ani nepustí . ..

21.10.2018

O tom, či ulica vyhnala alebo nevyhnala z funkcie R.Fica, by sa dalo polemizovať. Na tom nakoniec ani nezáleží, ale skúsme brať meter R.Sulíka vážne. A potom je na to horšie, než Fico. Ak Fica viac »

Čas na odvolanie (neschopného) župana

19.10.2018

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule. Prvá otázka viac »

NRSR schôdza zasadnutie

Poslanci nezmenili spôsob voľby ústavných sudcov

23.10.2018 23:29, aktualizované: 24.10.2018 00:19

Sudcovia Ústavného súdu SR sa budú voliť tak ako doteraz. Parlament napokon neschválil novelu ústavy, ktorá mala zmeniť spôsob ich voľby.

Peniaze, libra, dolár, euro

Brexit môže upchať hranice. Briti zvažujú dovoz na lodiach

23.10.2018 23:11

Na rokovaní britskej vlády zaznelo, že v v prípade neriadeného brexitu by potrebné potraviny a lieky mohli do krajiny voziť charterové lode.

eskalátor, pohyblivé schody

Pri poruche eskalátora sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

23.10.2018 23:03

Stupne eskalátora sa prepadli pravdepodobne v dôsledku preťaženia.

Alpy, hory, sneh, zima, Zugspitze

V Rakúsku pátrajú desiatky ľudí po dvoch českých horolezcoch

23.10.2018 22:47

Nezvestní sa v pondelok mali vybrať na najvyšší končiar pohoria Vysoké Taury - Hochalmspitze - v okrese Spittal an der Drau.