Založ si blog

VÚC – trafiky politických a rodinných klanov

Neviem, ako v prípade iných, ale čo sa týka vyšších územných celkov, v mojom prípade ich registrujem len ako budovy, v ktorých sídlia. Ale ak by sa niekto opýtal, či mám z nich úžitok – odpoveď by znela nie, a ak by sa opýtal, koľkokrát mi tieto inštitúcie boli prospešné za posledných desať rokov, celkové číslo by bolo blízke – nule. VÚC sú predraženými trafikami politických a rodinných mafií, a plnia povinnosti v rozsahu, ktorý by bez problémov a oveľa lepšie zvládli aj okresné, či mestské úrady … ale chápem …

Občana treba mať pod dôslednou kontrolou, a niekde treba umiestniť aj zástupy užitočných „idiotov“, dohliadajúcich predovšetkým na plnenie straníckych záujmov. Iste, na prostriedkoch verejnej dopravy, alebo verejných stavbách nájdeme samolepky s oznámením, že na tento účel prispel samosprávny kraj, lenže to je klamstvo – na všetky verejné účely prispievajú občania-daňoví poplatníci, a nie kraje. Ale ako som vyššie spomenul, niekde treba miesta a platy aj pre hlúpych, neschopných či našich ľudí, a tak máme nepotrebné kraje, alebo čudné „sociálne“ podniky a iné „zázraky“ zodpovednej doby s názvom „demokracia“.

Z pohľadu občana musím byť nepríjemný – osoh mám tak polovičný z mestského úradu, možno 1% z okresu (skoro všetko sa musí vybavovať v bývalom okrese, ktorým je pre nás Zvolen, alebo na výjazde pracovníkov do nášho okresu každý piatok, keď potrebujete na úrade hlavne trpezlivosť a plynovú masku !), a kraj ? Ako hovorím, vlastne priamo môžem povedať – čistá nula. Ešte čisto teoreticky viem uznať istý zmysel kraja v podobe odvolacej inštitúcie proti rozhodnutiam okresov, ale tieto povinnosti by oveľa lepšie plnili súdy. Minimálne po odbornej stránke, a určite z hľadiska nestrannosti a objektívnosti rozhodovania.

Autor niekdajšej reformy verejnej správy asi kdesi v kúte plače, ako ju dokázali doslova „sprasiť“ politicky a mocensky privilegovaní hlupáci. A vôbec sa mu nedivím.

Doklady aj naďalej vydávajú policajti … s evidenciou vozidiel je to úplne rovnako. Riešenie odborných problémov je najmä v malých okresoch doslova tragédia. Úradníček najprv dlho listuje v príručke, potom volá nadriadeného, nakoniec telefonuje do iného okresu a potom ? Nechajte mi tu papiere a príďte zajtra … naozaj prínosné, najmä z hľadiska času. A to už radšej nebudem rozvádzať rôzne formy diskriminácie, kde písomné náležitosti za občanov istého etnika vybavuje úradník v plnom rozsahu, a ostatným len do papierov nazrie a velí – ešte treba toto, hento či ísť tam … však ste prepojení sieťou, pýtajú sa niektorí odvážlivci. Sme … ale nie na tento účel (možno si posielajú cez štátom financované káble rodinné fotky, alebo porno … neviem). Aj by som uznal, že sociálnym prípadom treba pomáhať, ale ani to neplatí vo všetkých prípadoch. Máme totiž úradníkov, ktorí podobne preháňajú aj ľudí s ťažkými diagnózami, ktorým sa občas nedá vyhnúť návšteve úradu, a potom zažijete frenetický krik úradníčky, pred ktorou stojí autista a ona vrieska – choďte si to vybaviť a potom sa vráťte.,

Takže, ako vlastne s úradmi ? V prvom rade dosadiť odborníkov na verejnú správu do riadiacich funkcií, potom zrušiť kraje a preniesť právomoci naokresné úrady a hlavne – mestské a obecné úrady. Práve tie sú najbližšie občanom a často majú najviac objektívnych informácií na rozhodovanie. A zrušiť nepotrebné okresy ako Krupina, kde sa možno 90% agendy aj tak rieši vo Zvolene. Ak okres neslúži občanom, nemá žiadny zmysel … a politicky krytých asociálov si môžu živiť aj politické strany, však si za roky parazitovania na štáte nakradli viac než dosť.

Osaď tabuľu a nemusíš nič . . . ani rešpektovať zákon ? ? ?

17.01.2019

A možno by tento “pokrokový” spôsob riešenia povinností mali vyskúšať aj občania. Napríklad - namiesto platenia rôznych poplatkov osadiť pred svojím príbytkom tabuľu - Neplatím, lebo viac »

Nedávajte palice do rúk (duševných) žobrákov . . .

16.01.2019

Staré porekadlo hovorí - daj žobrákovi palicu a ukáže ti, čo s ňou dokáže ... Ešte horšie je, ak duševného žobrákov navlečieš do obleku a kravaty, dáš mu moc a zaručíš beztrestnosť. viac »

Na exekučnú nôtu . . .

15.01.2019

Dlhy sa majú platiť. S týmto názorom súhlasím. Ale len dovtedy, ak to platí bez výnimky pre všetkých. Nie však výberovo, že niekto musí zaplatiť všetko bez ohľadu na okolnosti, a inému viac »

Vadimír Putin, Rusko

Dôvera Rusov v Putina klesla na historické minimum

18.01.2019 22:55

Dôveruje mu len 33,4 percenta Rusov.

Antonio Guterres

António Guterres si myslí, že nemá právomoc začať vyšetrovanie Chášakdžího smrti

18.01.2019 22:34

Mandát by mu mohla udeliť len Bezpečnostná rada OSN a za istých okolností aj Valné zhromaždenie OSN.

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Vzájomný obchod Slovenska s Nemeckom dosahuje 27 miliárd eur

18.01.2019 22:07

Slovensko je jedna z mála krajín, ktoré majú s Nemeckom aktívnu obchodnú bilanciu.

Tijuana, Mexiko, hranice, migranti, karavána

Karavána migrantov z Hondurasu vstúpila na mexické územie

18.01.2019 21:42

Takzvaná Karavána migrantov opustila Honduras v pondelok s cieľom dostať sa do tisíce kilometrov vzdialených Spojených štátov.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,909
Celková čítanosť: 4519936x
Priemerná čítanosť článkov: 2368x

Autor blogu