Založ si blog

Fantastický tenis, účelový marketing . . . zaslúžené víťazstvo Federera

Karty boli jasne rozdané – legenda svetového tenisu so šancou na jubilejný dvadsiaty titul z podujatia Veľkej štvorky a chorvátsky vyzývateľ, ktorého počet titulov môže tiež začínať dvojkou, ale na súpera sa bude aj tak pozerať len z úctivej vzdialenosti …

 

Niet pochýb, že organizátori Australian Open 2018 nastavili všetky podmienky tak, aby R.Federer pri ideálnej forme získal jubilejný titul na austrálskej pôde. Nikto im to nemôže zazlievať, pretože hráč podobných kvalít sa objaví ojedinele, a oprávnene sa dá predpokladať, že bude trvať dlhé desaťročia, kým sa niekto jeho výkonom a úspechom dokáže aspoň priblížiť. Dnes už chýba švajčiarskemu tenistovi jediný rekord, ktorý zatiaľ drží americká tenisová legenda, a to v celkovom počte víťazných turnajov. Či sa tento rekord podarí prekonať, bude otázkou najbližšej budúcnosti a hlavne zdravia švajčiarskeho tenistu.

M.Čilič rozhodne nie je tenistom, ktorý by mohol dosiahnuť rovnaké úspechy, ako jeho dnešný finálový súper. Napriek tomu patrí medzi svetovú tenisovú elitu, a rozhodne sa nedá pochybovať o tom, že aj on sa zapíše zlatými písmenami do dejín tenisu – minimálne v Chorvátsku. Dá sa povedať, že je dôstojným nástupcom inej chorvátskej legendy, G.Ivaniševiča, ba možno ho v niektorých ohľadoch aj prekonáva. Za výkony, ktoré predvádzal na prvom grandslame v tomto roku, by si nepochybne zaslúžil aj konečný úspech, tým skôr, že mal neporovnateľne ťažšie podmienky, než jeho súper.

Koho by som rád videl ako víťaza ? Pravdu povediac, vždy mi boli sympatickejší hráči, schopní variabilnej a technickej hry, než niekdajší „búchači“, hrajúci štýlom servis – volej, hoci aj tento spôsob hry mal v podaní niektorých svoje čaro. V každom prípade, víťazstvo by som viac želal švajčiarskemu tenistovi, keďže predsa len Čilič má ešte nejaký čas k dispozícii na získanie titulu v Austrálii – najmä z hľadiska veku.

Čo povedať k samotnému finále ?

Neuveriteľný tenis, plný skvelých úderov, nečakaných zvratov a zaslúžený – víťaz. Môžeme polemizovať o tom, ako sa na výsledkoch Federera podpísala výhoda zápasov pod strechou, ktorú spomenul nejeden komentátor, a môžeme si položiť otázku, v akej kondícii by bol švajčiarsky tenista, ak by musel odohrať niektoré zápasy aj v úmornej páľave. Ale tieto otázky sú zbytočné … a nikto nemôže spochybniť, že si Federer za svoje výkony zaslúžil nielen účasť vo finále, ale aj – zisk jubilejného dvadsiateho titulu na podujatiach Veľkej štvorky.

História si vraj pamätá len víťazov, ale v tomto prípade to určite bude inak. Zapamätá si nielen zisk jubilejného titulu R.Federera, ale bude si pamätať aj meno jeho súpera – M.Čiliča. Rovnako si bude pamätať aj boj chorvátskeho tenistu, nečakaný zvrat v štvrtom sete finále … ktorý stál nakoniec Chorváta priveľa síl na to, aby dokázal triumfovať aj v celom zápase.

R.Federer sa zapísal do histórie a úplne zaslúžene. Počas celého zápasu bol lepší, a hoci ani on sa nevyhol občasným výpadkom, titul z Austrálie je v správnych rukách. M.Čiličovi ostáva zaželať, aby mu to vyšlo nabudúce – niet pochýb, že aj on by bol zaslúženým víťazom, ak by uspel.

Na dne pohára, preplneného úžasným nápojom však ostala kvapka blenu z produkcie RTVS. Prerušiť priamy prenos finále, v ktorom sa udial historický zápis do dejín svetového tenisu, je počin hodný označenia – korunovaný somár.  Označenia, ktoré právom náleží zodpovednej osobe za tento naozaj „famózny“ skutok.

2194
4347

Kedy bude život viac, ako peniaze ?

23.04.2018

Udavač, vrieskal vodič kamióna na iného vodiča, ktorý po zhliadnutí niekoľkých manévrov “profesionála”, len zázrakom neukončených tragédiou, jednoducho zavolal políciu. Skúsme si teda viac »

Ťažká to matematika . .. do troch

23.04.2018

Podľa Schutza sú Špačince - Slavkov II. Ako rátam,tak rátam - majú poradové číslo III., a nie II. Dvojkou je totiž súčasne riešená kauza okolo pozemkov popradského zubára Franca a prezidenta viac »

Ch. Wulff bol slušnejší . . .

22.04.2018

A k jeho odstúpeniu z postu nemeckého prezidenta viedlo odhalenie, že si nechal na jednej slávnosti zaplatiť časť ubytovania a pohostenia od svojho dlhoročného priateľa. Neskôr sa objavilo podozrenie, viac »

hradza

Na obľúbenej bratislavskej hrádzi pribudla ďalšia prekážka, dávajte si pozor

25.04.2018 14:30

Hrádzu na petržalskej strane neďaleko čističky odpadových vôd prehradili vyliatym betónom.

korupcia, úplatok

Biznis je biznis. Slovenskí manažéri by na úplatkoch nešetrili

25.04.2018 14:25

Na udržanie kontraktov v čase poklesu by slovenskí manažéri neváhali použiť úplatky, drahé darčeky alebo výlety, vyplýva z prieskumu.

Andrea Kalavská

Kalavská chce v najbližších dňoch vedením NOÚ poveriť človeka, ktorý v ňom pracuje

25.04.2018 14:23

Národnému onkologickému ústavu prisľúbili pomoc sestry z iných nemocníc, potvrdila ministerka zdravotníctva.

mince, sporenie, vklad, dedičstvo, dane, odvody

Daniari zatiaľ vrátlili ľuďom a firmám 180 miliónov eur

25.04.2018 14:06

Preplatky išli na účty viac ako 260 000 firiem a občanov. Suma sa každým dňom zvyšuje, keďže finančná správa denne posiela tisíce preplatkov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,654
Celková čítanosť: 3562735x
Priemerná čítanosť článkov: 2154x

Autor blogu