Založ si blog

Fantastický tenis, účelový marketing . . . zaslúžené víťazstvo Federera

Karty boli jasne rozdané – legenda svetového tenisu so šancou na jubilejný dvadsiaty titul z podujatia Veľkej štvorky a chorvátsky vyzývateľ, ktorého počet titulov môže tiež začínať dvojkou, ale na súpera sa bude aj tak pozerať len z úctivej vzdialenosti …

 

Niet pochýb, že organizátori Australian Open 2018 nastavili všetky podmienky tak, aby R.Federer pri ideálnej forme získal jubilejný titul na austrálskej pôde. Nikto im to nemôže zazlievať, pretože hráč podobných kvalít sa objaví ojedinele, a oprávnene sa dá predpokladať, že bude trvať dlhé desaťročia, kým sa niekto jeho výkonom a úspechom dokáže aspoň priblížiť. Dnes už chýba švajčiarskemu tenistovi jediný rekord, ktorý zatiaľ drží americká tenisová legenda, a to v celkovom počte víťazných turnajov. Či sa tento rekord podarí prekonať, bude otázkou najbližšej budúcnosti a hlavne zdravia švajčiarskeho tenistu.

M.Čilič rozhodne nie je tenistom, ktorý by mohol dosiahnuť rovnaké úspechy, ako jeho dnešný finálový súper. Napriek tomu patrí medzi svetovú tenisovú elitu, a rozhodne sa nedá pochybovať o tom, že aj on sa zapíše zlatými písmenami do dejín tenisu – minimálne v Chorvátsku. Dá sa povedať, že je dôstojným nástupcom inej chorvátskej legendy, G.Ivaniševiča, ba možno ho v niektorých ohľadoch aj prekonáva. Za výkony, ktoré predvádzal na prvom grandslame v tomto roku, by si nepochybne zaslúžil aj konečný úspech, tým skôr, že mal neporovnateľne ťažšie podmienky, než jeho súper.

Koho by som rád videl ako víťaza ? Pravdu povediac, vždy mi boli sympatickejší hráči, schopní variabilnej a technickej hry, než niekdajší „búchači“, hrajúci štýlom servis – volej, hoci aj tento spôsob hry mal v podaní niektorých svoje čaro. V každom prípade, víťazstvo by som viac želal švajčiarskemu tenistovi, keďže predsa len Čilič má ešte nejaký čas k dispozícii na získanie titulu v Austrálii – najmä z hľadiska veku.

Čo povedať k samotnému finále ?

Neuveriteľný tenis, plný skvelých úderov, nečakaných zvratov a zaslúžený – víťaz. Môžeme polemizovať o tom, ako sa na výsledkoch Federera podpísala výhoda zápasov pod strechou, ktorú spomenul nejeden komentátor, a môžeme si položiť otázku, v akej kondícii by bol švajčiarsky tenista, ak by musel odohrať niektoré zápasy aj v úmornej páľave. Ale tieto otázky sú zbytočné … a nikto nemôže spochybniť, že si Federer za svoje výkony zaslúžil nielen účasť vo finále, ale aj – zisk jubilejného dvadsiateho titulu na podujatiach Veľkej štvorky.

História si vraj pamätá len víťazov, ale v tomto prípade to určite bude inak. Zapamätá si nielen zisk jubilejného titulu R.Federera, ale bude si pamätať aj meno jeho súpera – M.Čiliča. Rovnako si bude pamätať aj boj chorvátskeho tenistu, nečakaný zvrat v štvrtom sete finále … ktorý stál nakoniec Chorváta priveľa síl na to, aby dokázal triumfovať aj v celom zápase.

R.Federer sa zapísal do histórie a úplne zaslúžene. Počas celého zápasu bol lepší, a hoci ani on sa nevyhol občasným výpadkom, titul z Austrálie je v správnych rukách. M.Čiličovi ostáva zaželať, aby mu to vyšlo nabudúce – niet pochýb, že aj on by bol zaslúženým víťazom, ak by uspel.

Na dne pohára, preplneného úžasným nápojom však ostala kvapka blenu z produkcie RTVS. Prerušiť priamy prenos finále, v ktorom sa udial historický zápis do dejín svetového tenisu, je počin hodný označenia – korunovaný somár.  Označenia, ktoré právom náleží zodpovednej osobe za tento naozaj „famózny“ skutok.

2194
4347

Hľadanie pravdy a výrobcovia pravdy

23.07.2018

Mediálne pobúrenie nad možnou návštevou Krymu niektorými poslancami NR SR odhaľuje oveľa viac, ako by zainteresovaní chceli. Odhaľuje ich strach z pravdy. Je smutné, ak sa politický komentátor viac »

Lepšie raz vidieť, než stokrát počuť . ..

21.07.2018

Kto má strach z návštevy Krymu ? Len tí, ktorí o skutočných pomeroch na Kryme a pozadí jeho odtrhnutia - klamú. Ak by hovorili pravdu o “anexii Krymu”, nemali by sa čoho báť, nie ? Skúsme viac »

Pravé tváre (korektných) zradcov národa

20.07.2018

Dvakrát som chcel voliť a nevolil. Prvý raz v roku 1998, keď som chcel koniec éry politického banditizmu, druhý raz v roku 2010. Vždy má niečo zastavilo, akoby má bodol osteň nedôvery. Samostatné viac »

tatry, dovolenka, turistika, turista, hory, ruksak, mapa, Vysoké Tatry, Štrbské pleso,

Vo Vysokých aj Belianskych Tatrách zasahoval záchranársky vrtuľník

23.07.2018 08:24

Najprv vrtuľník pomáhal pri záchrane 12-ročného chlapca v oblasti Velickej doliny. V tom istom čase si v Monkovej doline 46-ročná česká turistka zranila nohu.

online nakupovani, nákupný košík, internetový obchod, e-shop, internet, klávesnica, kreditka, platba

Obrí čínsky internetový predajca JD.com chystá expanziu v Európe

23.07.2018 07:36

Čínsky internetový predajca JD.com plánuje expanziu do Európy. Stratégiu pre vstup na tento trh chce pripraviť do konca tohto roka.

SR HaZZ Bebravská stredisko výbuch zásah BAX

Hasiči zasahovali na Bebravskej ulici vo Vrakuni, došlo tam k výbuchu

23.07.2018 06:37, aktualizované: 09:01

K explózii došlo v budove, kde sídli aj zdravotné stredisko.

Toronto, kanada, streľba

Ozbrojenec zastrelil v Toronte mladú ženu, ďalších 13 ľudí zranil

23.07.2018 06:22, aktualizované: 08:30

Jedno deväťročné dievča je v kritickom stave. Páchateľ je podľa vyšetrovateľov mŕtvy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,730
Celková čítanosť: 3829330x
Priemerná čítanosť článkov: 2213x

Autor blogu