Založ si blog

Addio, maestro primo ministro . . .

… už bude len horšie. Ste v situácii talianskych kresťanských demokratov na začiatku 90.rokov a z tejto bitky môžete vyjsť rôznymi spôsobmi, ale určite to nebude – so cťou.

Trvalo mi niekoľko dní, kým som sa prehrýzol podstatou pádu dlhoročných architektov talianskych vlád. Možno aj preto, že zdrojov v slovenčine, češtine alebo angličtine nie je veľa, a moja taliančina je katastrofálna. A pozerať taliansky dokument s anglickými titulkami, tiež to nie je výhra. Ale podstate som aj tak porozumel …

Čas vás donúti skončiť. Áno, čas. Nie opozícia, ani Sulík, Matovič či niektorí iní, len čas. A môžete skončiť dvoma spôsobmi – hneď, so šancou, že sa vaše politické dielo v podobe strany SMER-SD udrží aspoň v parlamente, alebo o čosi neskôr, a podpora vášho diela bude na úrovni štatistickej chyby, s čím majú bohaté skúsenosti vaši predchodcovia.

Nie, nemusíte mať obavy z nástupu dnešnej opozície k moci. Tá je na vedenie štátu spôsobilá rovnako, ako deravý kastról na varenie polievky.

Už nejde o to, kto je vrahom a prípadne, na čiu objednávku vraždil. Už ide len o záplavu klamstiev, ktoré odzneli v posledných dňoch. Už ide len o množstvo poloprávd a prekrútených faktov, ktorým neverí dnes nikto. A spomienky na vaše vládnutie výrazne ovplyvní spôsob, akým odídete.

Prvým je uznanie, že došlo k fatálnemu zlyhaniu štátu pod vaším vedením, a nie je možné zotrvanie na jeho čele vo funkcii premiéra. Druhým je naťahovanie času v márnej nádeji, že sa stane zázrak a volič urobí to, čo neurobil v prípade vašich predchodcov – zabudne. Naozaj márna ilúzia …

Je to paradox, ale svojím odchodom môžete napriek všetkému dosiahnuť neočakávaný úspech. Síce posledný, ale príjemný …

Môžete svojím odchodom poslať na smetisko dejín aj súčasnú opozíciu. Realitou dneška je, že opozícia nemá témy ani plán vládnutia. Jedinou témou, ktorú kedy mala, bolo ukončenie vášho vládnutia a vyťahovanie rôznych káuz. Ale hľadanie chýb na vládnutí iných je žalostne málo na riadenie štátu vo vlastnej réžii. Vlastne – je to nič. Čo dodať ?

Addio, Primo Ministro. 

Radšej drž len ten balónik . . . .

23.09.2018

Po veľkej námahe som horko-ťažko vyronil slzu nad tragédiou strážcu balónika z liberálneho tábora, ktorému sa chcela do strany natlačiť mafia a on sa to dozvedel ako posledný, a len náhodou. viac »

Ficova “potemkinova” dedina dostala ďalšiu ranu

22.09.2018

L.Žitňanská zamávala na rozlúčku vládnej koalícii. Bola jediným svetlým zjavom koalície, ktorá vznikla po voľbách 2016. Nepochybujem, že bola sklamaná povolebnými vývojom, a rovnako nepochybujem, viac »

Neustrážila chatu a chce riadiť štát ?

20.09.2018

Poslankyňa Remišová s obľubou súdi iných. Na adresu F.Imreczeho sa vyjadrila, že ako bude strážiť rozpočet, ak si neustrážil finančnú správu ... Ak budeme merať metrom poslankyne Remišovej, viac »

jasna, stromy, kalamita, vietor

SHMÚ varuje v oblasti Tatier pred orkánom

23.09.2018 13:39

V okolí Vysokých a Nízkych Tatier sa v noci z nedele na pondelok poriadne rozfúka.

Obete znásilnenia trpia zbytočne dvakrát

V Iráne popravili deväť mužov odsúdených za znásilnenie ženy

23.09.2018 13:04

Irán je na prvých miestach v rebríčku krajín vykonávajúcich absolútny trest.

mayová

Mayová údajne tajne pripravuje predčasné voľby

23.09.2018 12:11

Nespokojnosť s politikou Mayovej rastie nielen v tábore labouristickej opozície, ale aj v radoch jej Konzervatívnej strany.

nemocnica, rascochy,

Účet za novú univerzitnú nemocnicu? Takmer 350 miliónov eur

23.09.2018 11:59

Súčasťou projektu bude vybudovanie nemocnice Rázsochy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,784
Celková čítanosť: 4048402x
Priemerná čítanosť článkov: 2269x

Autor blogu