Založ si blog

Spoločnosť zločinom . .. vyzlečená

Spoločnosť a jej zmeny dokážu odhaliť rôzne udalosti. Niekedy je to úspech, inokedy tragédia. 

“ … ak chceš poznať charakter človeka, daj mu moc ….” (A.Lincoln)

Poznali sme, čo dokážu ľudia s mocou v rukách, koľko klamstiev a darebáctiev dokážu zabaliť do vzletných rečí o potrebách štátu a národa. A poznali sme aj to, čo všetko dokážu ľudia, ak túžia po moci alebo pomste. Medzi týmito skupinami ľudí žiadny rozdiel nie je, podobajú sa ako vajce vajcu.

Pohľad na diskusnú reláciu RTVS, v ktorej sa zišli zástupcovia opozície, keďže predstaviteľov koalície akosi ponuka na diskusiu nezaujala (no, pri tak slabom moderátorovi, by som asi nešiel ani ja), vyzliekol charakter slovenskej politiky – do naha. Je smutné, že politik platený občanmi klame aj v tom, čo sa dá ľahko overiť, alebo popiera vlastné slová na adresu iných, ak sa dotýkajú jeho záujmu.

Budem hovoriť vlastnými slovami, nechce sa mi pozerať na tie pokrytecké tváre, doslova sa mi dvíha žalúdok

Takže poslanec Galko je čistý ako ľalia, pretože v kauze odpočúvania nevydal žiadny príkaz, čo potvrdilo aj vyšetrovanie, pričom o vine a nevine rozhodujú súdy. Akosi mi teda nejde do hlavy, prečo od iných žiada prijatie zodpovednosti, keď ani v ich prípade nezaznel výrok o vine a sám odmieta zodpovednosť, pretože ak nevydal príkaz, nemôže byť zodpovedný.

Tridsať rokov staré veci nie sú podľa poslanca B.Kollára dôvodom, aby sa nimi niekto zaoberal, pretože s ľuďmi pochybnej povesti prestal spolupracovať skôr, než oni začali s trestnou činnosťou. Asi majú v obchodnom registri chybu, pretože Steinhubel alias Žaluď bol známym vekslákom už za socializmu (a vtedy to bol trestný čin), pričom v spoločnej firme sa ocitli až v roku 1990.

Druhá možnosť na prejavenie charakteru má prísť podľa poslanca Galka prejednaním návrhu o skrátení volebného obdobia.

Ako to mám chápať ? Ako návrh, že okrem poslancov koalície prejavia charakter aj poslanci opozície ? A teda v prípadných voľbách budú postupovať podľa vlastného metra a nebudú kandidovať – poslanec Galko prevezme zodpovednosť za udalosti na ministerstve, ktoré viedol (však to neustále prízvukoval pri Kaliňákovi a Ficovi), europoslanec Sulík prizná zodpovednosť za kauzu Sasanka a absurdnú kandidatúru do NR SR v roku 2016 ( počas výkonu mandátu europoslanca, ktorý je nezlučiteľný s mandátom poslanca NR SR), a podobne sa zachovajú aj ostatní, čo majú kde-čo na tričku ?

V takom prípade vybehnem na námestie a budem vykrikovať – chlapi, ste frajeri.

A možno dokonca prehodnotíme svoj postoj a poviem si, že sa vám vyplatí dať dôveru. Ale úprimne – skôr bude v pekle snežiť, než sa stane niečo podobné.

Aj keď na druhej strane treba uznať, že včera či predvčerom sa zachoval R.Sulík ako chlap, keď prišiel do jednej diskusie na blogu Pravdy, a snažil sa odpovedať na názory diskutérov – a to si naozaj cením, aj keď má jedna jeho reakcia v súvislosti s voľbami 2016 pobúrila. Škoda, že sa tak nedeje častejšie, alebo deje len vtedy, keď ide o niečo, čo môže byť politickým prínosom.

Istým paradoxom diskusie na RTVS bolo, že vystupovanie, primerané mandátu poslanca mal len M.Kotleba. V prípade I.Matoviča sa dalo konštatovať to isté, ako pri poslancovi Galkovi – pokiaľ ide o jeho záujem, rozhodujú len oprávnené orgány, pokiaľ ide o oponentov, sú jeho výroky na úrovni právoplatných rozsudkov.

“Ak charakter muža dobre nepoznáte, pozrite sa na jeho priateľov” (Aristofanes)

SaS pri moci ? . .. až sa budú snehuliaci v pekle opaľovať

23.09.2018

Verím štatistikám, ktoré si sám vytvorím ... zásada R.Sulíka. Posledné slovo by sa skôr dalo vymeniť za výraz “vymyslím”, ale na tom veľmi nezáleží. Slovami šéfa liberálov stúpla viac »

Radšej drž len ten balónik . . . .

23.09.2018

Po veľkej námahe som horko-ťažko vyronil slzu nad tragédiou strážcu balónika z liberálneho tábora, ktorému sa chcela do strany natlačiť mafia a on sa to dozvedel ako posledný, a len náhodou. viac »

Ficova “potemkinova” dedina dostala ďalšiu ranu

22.09.2018

L.Žitňanská zamávala na rozlúčku vládnej koalícii. Bola jediným svetlým zjavom koalície, ktorá vznikla po voľbách 2016. Nepochybujem, že bola sklamaná povolebnými vývojom, a rovnako nepochybujem, viac »

nafta, benzín, palivá

Kartel OPEC nepočúvol Trumpa, aby dodal na trh viac ropy

24.09.2018 08:22

Stretnutie členov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ich spojencov sa v nedeľu večer skončilo bez akéhokoľvek rozhodnutia o ďalšom zvýšení produkcie.

Brett Kavanaugh, Najvyšší súd USA

Kavanaugha zo sexuálneho obťažovania viní ďalšia žena

24.09.2018 07:32

The New Yorker informoval, že v rozhovore opísala incident, keď sa Kavanaugh obnažoval na internátnom večierku.

Rusko, voľby

V gubernátorských voľbách utrpeli porážku dvaja prokremeľskí kandidáti

24.09.2018 07:06

Stalo sa tak v čase protestov proti dôchodkovej reforme presadzovanej stranou Jednotné Rusko a prezidentom Putinom.

optický, kábel

Zomrel držiteľ Nobelovej ceny za fyziku Charles Kuen Kao

24.09.2018 06:18

Bol priekopníkom vývoja a využitia optických vlákien v telekomunikáciách.