Založ si blog

Spoločnosť zločinom . .. vyzlečená

Spoločnosť a jej zmeny dokážu odhaliť rôzne udalosti. Niekedy je to úspech, inokedy tragédia. 

“ … ak chceš poznať charakter človeka, daj mu moc ….” (A.Lincoln)

Poznali sme, čo dokážu ľudia s mocou v rukách, koľko klamstiev a darebáctiev dokážu zabaliť do vzletných rečí o potrebách štátu a národa. A poznali sme aj to, čo všetko dokážu ľudia, ak túžia po moci alebo pomste. Medzi týmito skupinami ľudí žiadny rozdiel nie je, podobajú sa ako vajce vajcu.

Pohľad na diskusnú reláciu RTVS, v ktorej sa zišli zástupcovia opozície, keďže predstaviteľov koalície akosi ponuka na diskusiu nezaujala (no, pri tak slabom moderátorovi, by som asi nešiel ani ja), vyzliekol charakter slovenskej politiky – do naha. Je smutné, že politik platený občanmi klame aj v tom, čo sa dá ľahko overiť, alebo popiera vlastné slová na adresu iných, ak sa dotýkajú jeho záujmu.

Budem hovoriť vlastnými slovami, nechce sa mi pozerať na tie pokrytecké tváre, doslova sa mi dvíha žalúdok

Takže poslanec Galko je čistý ako ľalia, pretože v kauze odpočúvania nevydal žiadny príkaz, čo potvrdilo aj vyšetrovanie, pričom o vine a nevine rozhodujú súdy. Akosi mi teda nejde do hlavy, prečo od iných žiada prijatie zodpovednosti, keď ani v ich prípade nezaznel výrok o vine a sám odmieta zodpovednosť, pretože ak nevydal príkaz, nemôže byť zodpovedný.

Tridsať rokov staré veci nie sú podľa poslanca B.Kollára dôvodom, aby sa nimi niekto zaoberal, pretože s ľuďmi pochybnej povesti prestal spolupracovať skôr, než oni začali s trestnou činnosťou. Asi majú v obchodnom registri chybu, pretože Steinhubel alias Žaluď bol známym vekslákom už za socializmu (a vtedy to bol trestný čin), pričom v spoločnej firme sa ocitli až v roku 1990.

Druhá možnosť na prejavenie charakteru má prísť podľa poslanca Galka prejednaním návrhu o skrátení volebného obdobia.

Ako to mám chápať ? Ako návrh, že okrem poslancov koalície prejavia charakter aj poslanci opozície ? A teda v prípadných voľbách budú postupovať podľa vlastného metra a nebudú kandidovať – poslanec Galko prevezme zodpovednosť za udalosti na ministerstve, ktoré viedol (však to neustále prízvukoval pri Kaliňákovi a Ficovi), europoslanec Sulík prizná zodpovednosť za kauzu Sasanka a absurdnú kandidatúru do NR SR v roku 2016 ( počas výkonu mandátu europoslanca, ktorý je nezlučiteľný s mandátom poslanca NR SR), a podobne sa zachovajú aj ostatní, čo majú kde-čo na tričku ?

V takom prípade vybehnem na námestie a budem vykrikovať – chlapi, ste frajeri.

A možno dokonca prehodnotíme svoj postoj a poviem si, že sa vám vyplatí dať dôveru. Ale úprimne – skôr bude v pekle snežiť, než sa stane niečo podobné.

Aj keď na druhej strane treba uznať, že včera či predvčerom sa zachoval R.Sulík ako chlap, keď prišiel do jednej diskusie na blogu Pravdy, a snažil sa odpovedať na názory diskutérov – a to si naozaj cením, aj keď má jedna jeho reakcia v súvislosti s voľbami 2016 pobúrila. Škoda, že sa tak nedeje častejšie, alebo deje len vtedy, keď ide o niečo, čo môže byť politickým prínosom.

Istým paradoxom diskusie na RTVS bolo, že vystupovanie, primerané mandátu poslanca mal len M.Kotleba. V prípade I.Matoviča sa dalo konštatovať to isté, ako pri poslancovi Galkovi – pokiaľ ide o jeho záujem, rozhodujú len oprávnené orgány, pokiaľ ide o oponentov, sú jeho výroky na úrovni právoplatných rozsudkov.

“Ak charakter muža dobre nepoznáte, pozrite sa na jeho priateľov” (Aristofanes)

Účelové klamstvá britskej polície . ..

19.07.2018

Obviniť niekoho z účasti na zločine len preto, že tesne pred jeho spáchaním priletel do krajiny, je zločinom, hodným bližšieho skúmania. Nie je potrebné rozoberať klamstvá polície, riadenej viac »

Krvavé sny amerického kovboja

17.07.2018

D.Trump naozaj nie je prezidentom, na ktorého by mohli byť americkí občania hrdí. Stále je však prijateľnejší, než vietnamský vojnový zločinec John McCain. McCain by veľmi rád stabilizoval viac »

Komu “predali” Briti novičok ?

15.07.2018

Ak chce urobiť Th.May niečo pre svoju krajinu a svoj národ, mala by odstúpiť. Vývoj v kauze “novičok” ju usvedčuje z úmyselného zavádzania verejnosti a krivého obvinenia, ktorým skúšala viac »

EÚ summit, migrácia, Jean-Claude Juncker

Slovensko dostalo štyri formálne výzvy za porušenie práva EÚ

19.07.2018 15:18

Európska komisia zverejnila súbor rozhodnutí o prípadoch porušenia legislatívy EÚ. Slovensko dostalo od exekutívy EÚ štyri formálne výzvy, na ktoré musí zareagovať.

Donald Trump, Vladimir Putin

Podľa Putina bol summit USA-Rusko úspešný

19.07.2018 14:44

Obvinil pritom Trumpových odporcov v USA z marenia akéhokoľvek pokroku v otázkach, o ktorých diskutovali.

Puigdemont

Španielsky súd zrušil európske zatykače na katalánskych politikov vrátane Puigdemonta

19.07.2018 14:38

Španielsko vydalo európsky zatykač na Carlesa Puigdemonta a žiadosť o jeho extradíciu pre obvinenia zo vzbury a sprenevery štátnych financií.

plyn, oheň, sporák

Nemecký ústavný súd odmietol zablokovať výstavbu Nord Streamu 2

19.07.2018 14:35

Nemecký ústavný súd odmietol návrh ochranárskej organizácie, aby zablokoval výstavbu plánovaného plynovodu Nord Stream 2.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,727
Celková čítanosť: 3819245x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu