Založ si blog

Spoločnosť zločinom . .. vyzlečená

Spoločnosť a jej zmeny dokážu odhaliť rôzne udalosti. Niekedy je to úspech, inokedy tragédia. 

“ … ak chceš poznať charakter človeka, daj mu moc ….” (A.Lincoln)

Poznali sme, čo dokážu ľudia s mocou v rukách, koľko klamstiev a darebáctiev dokážu zabaliť do vzletných rečí o potrebách štátu a národa. A poznali sme aj to, čo všetko dokážu ľudia, ak túžia po moci alebo pomste. Medzi týmito skupinami ľudí žiadny rozdiel nie je, podobajú sa ako vajce vajcu.

Pohľad na diskusnú reláciu RTVS, v ktorej sa zišli zástupcovia opozície, keďže predstaviteľov koalície akosi ponuka na diskusiu nezaujala (no, pri tak slabom moderátorovi, by som asi nešiel ani ja), vyzliekol charakter slovenskej politiky – do naha. Je smutné, že politik platený občanmi klame aj v tom, čo sa dá ľahko overiť, alebo popiera vlastné slová na adresu iných, ak sa dotýkajú jeho záujmu.

Budem hovoriť vlastnými slovami, nechce sa mi pozerať na tie pokrytecké tváre, doslova sa mi dvíha žalúdok

Takže poslanec Galko je čistý ako ľalia, pretože v kauze odpočúvania nevydal žiadny príkaz, čo potvrdilo aj vyšetrovanie, pričom o vine a nevine rozhodujú súdy. Akosi mi teda nejde do hlavy, prečo od iných žiada prijatie zodpovednosti, keď ani v ich prípade nezaznel výrok o vine a sám odmieta zodpovednosť, pretože ak nevydal príkaz, nemôže byť zodpovedný.

Tridsať rokov staré veci nie sú podľa poslanca B.Kollára dôvodom, aby sa nimi niekto zaoberal, pretože s ľuďmi pochybnej povesti prestal spolupracovať skôr, než oni začali s trestnou činnosťou. Asi majú v obchodnom registri chybu, pretože Steinhubel alias Žaluď bol známym vekslákom už za socializmu (a vtedy to bol trestný čin), pričom v spoločnej firme sa ocitli až v roku 1990.

Druhá možnosť na prejavenie charakteru má prísť podľa poslanca Galka prejednaním návrhu o skrátení volebného obdobia.

Ako to mám chápať ? Ako návrh, že okrem poslancov koalície prejavia charakter aj poslanci opozície ? A teda v prípadných voľbách budú postupovať podľa vlastného metra a nebudú kandidovať – poslanec Galko prevezme zodpovednosť za udalosti na ministerstve, ktoré viedol (však to neustále prízvukoval pri Kaliňákovi a Ficovi), europoslanec Sulík prizná zodpovednosť za kauzu Sasanka a absurdnú kandidatúru do NR SR v roku 2016 ( počas výkonu mandátu europoslanca, ktorý je nezlučiteľný s mandátom poslanca NR SR), a podobne sa zachovajú aj ostatní, čo majú kde-čo na tričku ?

V takom prípade vybehnem na námestie a budem vykrikovať – chlapi, ste frajeri.

A možno dokonca prehodnotíme svoj postoj a poviem si, že sa vám vyplatí dať dôveru. Ale úprimne – skôr bude v pekle snežiť, než sa stane niečo podobné.

Aj keď na druhej strane treba uznať, že včera či predvčerom sa zachoval R.Sulík ako chlap, keď prišiel do jednej diskusie na blogu Pravdy, a snažil sa odpovedať na názory diskutérov – a to si naozaj cením, aj keď má jedna jeho reakcia v súvislosti s voľbami 2016 pobúrila. Škoda, že sa tak nedeje častejšie, alebo deje len vtedy, keď ide o niečo, čo môže byť politickým prínosom.

Istým paradoxom diskusie na RTVS bolo, že vystupovanie, primerané mandátu poslanca mal len M.Kotleba. V prípade I.Matoviča sa dalo konštatovať to isté, ako pri poslancovi Galkovi – pokiaľ ide o jeho záujem, rozhodujú len oprávnené orgány, pokiaľ ide o oponentov, sú jeho výroky na úrovni právoplatných rozsudkov.

“Ak charakter muža dobre nepoznáte, pozrite sa na jeho priateľov” (Aristofanes)

Ch. Wulff bol slušnejší . . .

22.04.2018

A k jeho odstúpeniu z postu nemeckého prezidenta viedlo odhalenie, že si nechal na jednej slávnosti zaplatiť časť ubytovania a pohostenia od svojho dlhoročného priateľa. Neskôr sa objavilo podozrenie, viac »

Nepodporuješ . .. nediskutuješ

21.04.2018

Diskusia nebola otvorená ... pre istotu. Akoby náhodou sa opakuje rovnaká situácia - diskusie sú pravidelne blokované tam, kde predstavitelia dnešnej opozície tvrdia niečo, s čím by čitatelia viac »

Hokejové finále, alebo falošný nárek . .. neúspešných

18.04.2018

Hoci HC 05 B.Bystrica vedie vo finálovej sérii nad Trenčínom už 3:0 na zápasy a k obhajobe titulu mu chýba jediný triumf, zaujalo má niečo iné - opakované náreky trénerov menej úspešných viac »

Rastislavice, pavol klinka, pole, kombajn

Najprv pôdu prenajmú, potom ju chcú späť z noci na ráno

22.04.2018 20:00

Napätie medzi malými a veľkými farmármi na východnom Slovensku nepoľavuje.

Salzburg, Rakúsko

Ľudovci sú jasným víťazom volieb v Salzbursku, zelení utrpeli debakel

22.04.2018 19:54

ÖVP získala 37,8 percenta hlasov, čo je o 8,7 percenta viac ako v roku 2013. V 36-člennom krajinskom parlamente bude mať 15 kresiel.

Koliba, počasie, jeseň, turisti

Apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom letných dní

22.04.2018 19:51

Tohtoročný apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom dní, keď teplota vzduchu vystúpila nad 25 a viac stupňov Celzia.

bielorusko, lukašenko

Srbsko dostalo od Lukašenka štyri stíhačky MiG-29

22.04.2018 19:49

Bielorusko vopred avizovalo, že chce v roku 2018 poskytnúť Srbsku osem migov a dva raketové systémy Buk pod podmienkou, že Belehrad uhradí náklady za ich modernizáciu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,652
Celková čítanosť: 3554905x
Priemerná čítanosť článkov: 2152x

Autor blogu