Založ si blog

Spoločnosť zločinom . .. vyzlečená

Spoločnosť a jej zmeny dokážu odhaliť rôzne udalosti. Niekedy je to úspech, inokedy tragédia. 

“ … ak chceš poznať charakter človeka, daj mu moc ….” (A.Lincoln)

Poznali sme, čo dokážu ľudia s mocou v rukách, koľko klamstiev a darebáctiev dokážu zabaliť do vzletných rečí o potrebách štátu a národa. A poznali sme aj to, čo všetko dokážu ľudia, ak túžia po moci alebo pomste. Medzi týmito skupinami ľudí žiadny rozdiel nie je, podobajú sa ako vajce vajcu.

Pohľad na diskusnú reláciu RTVS, v ktorej sa zišli zástupcovia opozície, keďže predstaviteľov koalície akosi ponuka na diskusiu nezaujala (no, pri tak slabom moderátorovi, by som asi nešiel ani ja), vyzliekol charakter slovenskej politiky – do naha. Je smutné, že politik platený občanmi klame aj v tom, čo sa dá ľahko overiť, alebo popiera vlastné slová na adresu iných, ak sa dotýkajú jeho záujmu.

Budem hovoriť vlastnými slovami, nechce sa mi pozerať na tie pokrytecké tváre, doslova sa mi dvíha žalúdok

Takže poslanec Galko je čistý ako ľalia, pretože v kauze odpočúvania nevydal žiadny príkaz, čo potvrdilo aj vyšetrovanie, pričom o vine a nevine rozhodujú súdy. Akosi mi teda nejde do hlavy, prečo od iných žiada prijatie zodpovednosti, keď ani v ich prípade nezaznel výrok o vine a sám odmieta zodpovednosť, pretože ak nevydal príkaz, nemôže byť zodpovedný.

Tridsať rokov staré veci nie sú podľa poslanca B.Kollára dôvodom, aby sa nimi niekto zaoberal, pretože s ľuďmi pochybnej povesti prestal spolupracovať skôr, než oni začali s trestnou činnosťou. Asi majú v obchodnom registri chybu, pretože Steinhubel alias Žaluď bol známym vekslákom už za socializmu (a vtedy to bol trestný čin), pričom v spoločnej firme sa ocitli až v roku 1990.

Druhá možnosť na prejavenie charakteru má prísť podľa poslanca Galka prejednaním návrhu o skrátení volebného obdobia.

Ako to mám chápať ? Ako návrh, že okrem poslancov koalície prejavia charakter aj poslanci opozície ? A teda v prípadných voľbách budú postupovať podľa vlastného metra a nebudú kandidovať – poslanec Galko prevezme zodpovednosť za udalosti na ministerstve, ktoré viedol (však to neustále prízvukoval pri Kaliňákovi a Ficovi), europoslanec Sulík prizná zodpovednosť za kauzu Sasanka a absurdnú kandidatúru do NR SR v roku 2016 ( počas výkonu mandátu europoslanca, ktorý je nezlučiteľný s mandátom poslanca NR SR), a podobne sa zachovajú aj ostatní, čo majú kde-čo na tričku ?

V takom prípade vybehnem na námestie a budem vykrikovať – chlapi, ste frajeri.

A možno dokonca prehodnotíme svoj postoj a poviem si, že sa vám vyplatí dať dôveru. Ale úprimne – skôr bude v pekle snežiť, než sa stane niečo podobné.

Aj keď na druhej strane treba uznať, že včera či predvčerom sa zachoval R.Sulík ako chlap, keď prišiel do jednej diskusie na blogu Pravdy, a snažil sa odpovedať na názory diskutérov – a to si naozaj cením, aj keď má jedna jeho reakcia v súvislosti s voľbami 2016 pobúrila. Škoda, že sa tak nedeje častejšie, alebo deje len vtedy, keď ide o niečo, čo môže byť politickým prínosom.

Istým paradoxom diskusie na RTVS bolo, že vystupovanie, primerané mandátu poslanca mal len M.Kotleba. V prípade I.Matoviča sa dalo konštatovať to isté, ako pri poslancovi Galkovi – pokiaľ ide o jeho záujem, rozhodujú len oprávnené orgány, pokiaľ ide o oponentov, sú jeho výroky na úrovni právoplatných rozsudkov.

“Ak charakter muža dobre nepoznáte, pozrite sa na jeho priateľov” (Aristofanes)

Tresky-plesky z jednej cesty (mysľou)

12.12.2018

Do ambulancie očného lekára vstúpi chlapík. Aký máte problém, pýta sa lekár. Chlapík sa ošíva a nakoniec z neho vyletí - nech sa pozriem na čokoľvek, stále vidím len to isté ... lekár viac »

Policajti hľadali . .. a nakoniec – našli . ..

10.12.2018

Breznianskeho podnikateľa, ktorému sa darilo tri roky úspešne skrývať pred spravodlivosťou. Čo sa nedarilo policajtom z Brezna, podarilo sa v Rimavskej Sobote ... Prečo to trvalo tri roky, to viac »

Marakéš alebo kto sa (len) ako mafia správa . ..

09.12.2018

Sklamanie z odporu voči migračnému "dohovoru" čoraz viac stúpa a hľadanie spôsobov, ako vynútiť schválenie nechceného, dosahuje nové výšiny ... najprv sa hovorilo o podpise, teraz sa hovorí viac »

Mateusz Morawiecki.

Poľský premiér Morawiecki ustál hlasovanie o dôvere v parlamente

12.12.2018 20:03

Dolná komora parlamentu podržala Morawieckeho vo funkcii pomerom hlasov 231 k 181.

študentská osobnosť roka

Ocenená vedkyňa bojuje proti rakovine

12.12.2018 20:00

Podujatie už po štrnásty raz pripravila organizácia Junior Chamber International - Slovakia (JCI), ktorá ocenila 12 študentov a doktorandov.

Michael Cohen

Bývalý Trumpov právnik Cohen dostal na súde tri roky

12.12.2018 19:01

Usvedčil ho, že počas volebnej kampane v roku 2016 podplácal dve niekdajšie milenky budúceho prezidenta.

morčacia roláda na jablkách

Ceny mäsa budú rásť, pre vyššie platy a drahšie energie

12.12.2018 18:12

Navýšenie cien mäsa a mäsových výrobkov očakávajú spracovatelia mäsa v rozmedzí 5 až 8 %.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,880
Celková čítanosť: 4374081x
Priemerná čítanosť článkov: 2327x

Autor blogu