Založ si blog

Národ, štát . .. ? Koho to zaujíma ?

Vlastný záujem a plné vrecko stoja nad všetkým. Pri čítaní článku o osude detskej ozdravovne v Železnom sa mi dvíhal žalúdok. Neprosperovala, personálne sa nevyužívala podľa svojich možností a tak skončila.

Kto asi tak môže za to, že sa ozdravovňa nevyužívala v rozsahu možností, ktoré poskytovala ? Kto asi tak môže za to, že je dnes v žalostnom stave ? Štát je zlý vlastník, kričia demokrati … ktorí tento štát dokonale rozkradli a zničili za necelé štvrťstoročie, a vrhli celý národ do postavenia jeho predkov, žijúcich kedysi pred stáročiami a padajúcich … na panskom.

Štát je fiktívna osoba, a rovnako aj ministerstvo zdravotníctva, ktoré “veľkodušne” prenechalo chátrajúcu ozdravovňu nemocnici v Banskej Bystrici. Fiktívni však nie sú zamestnanci ministerstva, ani predstavitelia štátu. Majú konkrétne mená a mali by aj niesť zodpovednosť za škody, ktoré svojou (ne)činnosťou spôsobia.

Ministerstvo nemá financie na prevádzku a údržbu, ale banskobystrická nemocnica ich mať bude ?

Alebo bude skôr pre ozdravovňu prestupnou stanicou ku skutočnému majiteľovi, kde bude (akoby zázrakom) prosperovať ? Alebo skončí ako neďaleké kúpele v Korytnici, ktoré sú dokonalou ilustráciou súčasného režimu ? Vládnutia kleptokracie ?

Za zločiny proti štátu a národu, alebo za korupciu padajú v Číne hrdelné tresty. Osud klenotov Slovenska, ktoré skončili v žalostnom stave, dokazuje bez akýchkoľvek pochybností, že nulová tolerancia voči tým, ktorí škodia štátu a národu – je namieste.

Ako by dnes vyzerala ozdravovňa v Železnom, kúpele v Korytnici alebo iné, zdevastované zariadenia na Slovensku, ak by sa nedbanliví služobníci štátu museli obávať tvrdých represií ? 

Morálka ideologických dromedárov . . .

21.01.2019

Nič ma tak nepobaví, ako dnešné horlivé masírovanie svedomia tých, ktorí kedysi donášali na svojich susedov (a niektorí aj na príbuzných) bývalej ŠTB (alebo komukoľvek inému), či oddane viac »

Richter neočakáva a richtuje . ..

20.01.2019

Meno poslankyne, ktorá diskutovala s ministrom Richterom o problémoch pracovného trhu, mi akosi utieklo. Pamätám si len príslušnosť k OĽANO a nezmysly, ktoré tvrdila. Vlastne to bol súboj - viac »

Mistrík nechce byť zvolený ? !

19.01.2019

Súdiac podľa jeho rétoriky na adresu protikandidáta M.Šefčoviča - nechce. Ak je totiž biľagom na štíte protikandidáta podpora SMER-u, potom musí byť rovnakým biľagom aj podpora SaS. Prečo viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,913
Celková čítanosť: 4534810x
Priemerná čítanosť článkov: 2371x

Autor blogu