Založ si blog

Národ, štát . .. ? Koho to zaujíma ?

Vlastný záujem a plné vrecko stoja nad všetkým. Pri čítaní článku o osude detskej ozdravovne v Železnom sa mi dvíhal žalúdok. Neprosperovala, personálne sa nevyužívala podľa svojich možností a tak skončila.

Kto asi tak môže za to, že sa ozdravovňa nevyužívala v rozsahu možností, ktoré poskytovala ? Kto asi tak môže za to, že je dnes v žalostnom stave ? Štát je zlý vlastník, kričia demokrati … ktorí tento štát dokonale rozkradli a zničili za necelé štvrťstoročie, a vrhli celý národ do postavenia jeho predkov, žijúcich kedysi pred stáročiami a padajúcich … na panskom.

Štát je fiktívna osoba, a rovnako aj ministerstvo zdravotníctva, ktoré “veľkodušne” prenechalo chátrajúcu ozdravovňu nemocnici v Banskej Bystrici. Fiktívni však nie sú zamestnanci ministerstva, ani predstavitelia štátu. Majú konkrétne mená a mali by aj niesť zodpovednosť za škody, ktoré svojou (ne)činnosťou spôsobia.

Ministerstvo nemá financie na prevádzku a údržbu, ale banskobystrická nemocnica ich mať bude ?

Alebo bude skôr pre ozdravovňu prestupnou stanicou ku skutočnému majiteľovi, kde bude (akoby zázrakom) prosperovať ? Alebo skončí ako neďaleké kúpele v Korytnici, ktoré sú dokonalou ilustráciou súčasného režimu ? Vládnutia kleptokracie ?

Za zločiny proti štátu a národu, alebo za korupciu padajú v Číne hrdelné tresty. Osud klenotov Slovenska, ktoré skončili v žalostnom stave, dokazuje bez akýchkoľvek pochybností, že nulová tolerancia voči tým, ktorí škodia štátu a národu – je namieste.

Ako by dnes vyzerala ozdravovňa v Železnom, kúpele v Korytnici alebo iné, zdevastované zariadenia na Slovensku, ak by sa nedbanliví služobníci štátu museli obávať tvrdých represií ? 

Ideologické praktiky komunistov demokratom nesmrdia

17.06.2018

... však ide predsa o moc a peniaze, a tam je každý nápad na zmanipulovanie voliča dobrý, aj keby bol akokoľvek hlúpy, či dokonca zvrhlý. A tak sa ide obnoviť niečo, čo sa kedysi honosne nazývalo viac »

Česká šnúrka na červených trenírkach

16.06.2018

Školské časy sú nenávratne preč, ale dodnes si pamätám zlosť niektorých "pedagógov", ak si niekto z chlapcov dovolil prísť na hodinu telocviku v niečom inom, než červených trenírkach. viac »

Kto je ten ujo ? Nikto, synček . . .

13.06.2018

Asi by sa mnohí aj zasmiali, nebyť toho, že otec a syn sledovali v chládku altánku televízne vysielanie a príčinou dialógu v nadpise bola správa o slovenskom prezidentovi. Nikto ... slovo priam viac »

Bratislava, Bratislavský hrad

O primátorské kreslo Bratislavy chce zabojovať aj Viktor Béreš

18.06.2018 13:22

Metropola Slovenska sa musí podľa Béreša rovnať významom, estetikou aj kultúrou s inými európskymi mestami.

rodina, dieťa, matka, otec

Štátne dávky porastú. Prilepší si milión ľudí

18.06.2018 13:00

Po roku opäť dôjde k zvýšeniu životného minima. Vďaka tomu od júla porastie aj 22 štátnych sociálnych dávok, ktoré sa naň viažu.

merkelová, seehofer

Seehofer ustúpil od zámeru obísť Merkelovú

18.06.2018 12:58

Nemecký minister vnútra Horst Seehofer chcel obísť kancelárku v otázke sprísnenia kontrol na hraniciach, čo bolo predmetom sporu medzi ich stranami.

EÚ, diplomacia, vláda, Oettinger

Oettinger: Som na Slovensku preto, aby som pochopil jeho požiadavky

18.06.2018 12:55

Som na Slovensku preto, aby som si vypočul slovenskú stranu, pochopil jej názory a požiadavky k rozpočtu, uviedol eurokomisár Oettinger.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,705
Celková čítanosť: 3740466x
Priemerná čítanosť článkov: 2194x

Autor blogu