Založ si blog

Národ, štát . .. ? Koho to zaujíma ?

Vlastný záujem a plné vrecko stoja nad všetkým. Pri čítaní článku o osude detskej ozdravovne v Železnom sa mi dvíhal žalúdok. Neprosperovala, personálne sa nevyužívala podľa svojich možností a tak skončila.

Kto asi tak môže za to, že sa ozdravovňa nevyužívala v rozsahu možností, ktoré poskytovala ? Kto asi tak môže za to, že je dnes v žalostnom stave ? Štát je zlý vlastník, kričia demokrati … ktorí tento štát dokonale rozkradli a zničili za necelé štvrťstoročie, a vrhli celý národ do postavenia jeho predkov, žijúcich kedysi pred stáročiami a padajúcich … na panskom.

Štát je fiktívna osoba, a rovnako aj ministerstvo zdravotníctva, ktoré “veľkodušne” prenechalo chátrajúcu ozdravovňu nemocnici v Banskej Bystrici. Fiktívni však nie sú zamestnanci ministerstva, ani predstavitelia štátu. Majú konkrétne mená a mali by aj niesť zodpovednosť za škody, ktoré svojou (ne)činnosťou spôsobia.

Ministerstvo nemá financie na prevádzku a údržbu, ale banskobystrická nemocnica ich mať bude ?

Alebo bude skôr pre ozdravovňu prestupnou stanicou ku skutočnému majiteľovi, kde bude (akoby zázrakom) prosperovať ? Alebo skončí ako neďaleké kúpele v Korytnici, ktoré sú dokonalou ilustráciou súčasného režimu ? Vládnutia kleptokracie ?

Za zločiny proti štátu a národu, alebo za korupciu padajú v Číne hrdelné tresty. Osud klenotov Slovenska, ktoré skončili v žalostnom stave, dokazuje bez akýchkoľvek pochybností, že nulová tolerancia voči tým, ktorí škodia štátu a národu – je namieste.

Ako by dnes vyzerala ozdravovňa v Železnom, kúpele v Korytnici alebo iné, zdevastované zariadenia na Slovensku, ak by sa nedbanliví služobníci štátu museli obávať tvrdých represií ? 

Demokratické sny poľského “Biľaka” . ..

18.08.2018

Vlastne by sme sa mali poľskému prezidentovi poďakovať, ak by vznikol nejaký konflikt s neznámym nepriateľom, bude jeho zásluhou Poľsko terčom prvého úderu ... keďže tak neochvejne volá viac »

Choďte „Spoločne“ do hája

17.08.2018

Našiel som na dverách prilepený plagát. Vidieť, voľby sa blížia ... Je to trochu komické, preto doteraz som o akýchkoľvek aktivitách politických strán, ktoré sú uvedené na plagáte, viac »

Ušlý zisk . .. systémová chyba

16.08.2018

Kauza Unipharma a Kočner nie je žiadnou novinkou pod slovenským slnkom. Však tu máme inú kauzu, gemerského mastenca a spoloćnosti, ktorá chce od Slovenska odškodnenie za ušlý zisk,spojený viac »

Bratislavské letisko

Bratislavské letisko rieši problémy s parkovaním, pomôcť má aj parkovací dom

19.08.2018 08:49

Problémy s parkovaním pred letiskom v Bratislave má okrem vybudovania 347 parkovacích miest pomôcť vyriešiť aj parkovací dom.

indonézia, zemetrasenie

Ostrov Lombok, ktorý sa spamätáva zo zemetrasenia, zasiahlo ďalšie

19.08.2018 08:16

Silné zemetrasenie s magnitúdou 6,5 v nedeľu opäť postihlo indonézsky ostrov Lombok.

Angela Merkelová, Vladimir Putin

Nord Stream 2, Ukrajina či Sýria. Merkelová sa mala s Putinom o čom baviť

18.08.2018 20:41, aktualizované: 19.08.2018 08:11

Ruský prezident Putin a nemecká kancelárka Merkelová sa stretli, aby hovorili o konflikte na Ukrajine a v Sýrii, o Iráne, či projekte plynovodu.

most, janov

Správca diaľnice v Janove predstúpil pred verejnosť. Ponúkol milióny, nie však ospravedlnenie

18.08.2018 20:23

Pred novinármi dnes popoludní prvýkrát od zrútenia časti viaduktu v Janove stálo vedenie spoločnosti, ktorá diaľnicu A10 aj s Morandiho mostom spravuje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,755
Celková čítanosť: 3907039x
Priemerná čítanosť článkov: 2226x

Autor blogu