Založ si blog

Chmuľoviny . . .

Ak by sa pred časom ocitol E.Snowden v Nemecku, nikto nemôže pochybovať o tom, ako by skončil – bez rečí by ho spútali, naložili do lietadla smer – USA a vôbec neriešili, aké sú jeho práva.

Ak ide o spurnú krajinu, či už je to Vietnam alebo Rusko, práva sa riešiť musia. Ba dokonca potenciálni vinníci musia dokazovať, že sú – nevinní. Aj tak sa dá chápať vystupovanie členov SaS v súvislosti s údajným únosom Vietnamca prostredníctvom slovenského vládneho lietadla.

Ale niečo podobné sme tu už mali na sklonku 90.rokov. Vtedy “poctivá” modrá verbež sľubovala v prípade získania dôvery slušné a zákonné spravovanie štátu. Skončilo to zmanipulovaným výberom tretieho operátora GSM, dlhoročnými predraženými mobilnými službami, tunelom Branisko, rozdávaním majetku štátu za babku rôznym zahraničným šmejdom a zločinnými (nelegálnymi) preletmi nad Slovenskom za účelom úplného rozbitia Juhoslávie. Slovensko sa stalo výhradným dovozcom všetkého, v čom dokázalo byť sebestačné, aby darebák, ktorý čosi hlásal o neprijateľnosti štátnej podpory pre domáce firmy, neskôr tlieskal štedrým dotáciám pre zahraničných špekulantov. A neustále nás “demokrati” presviedčali o správnosti jedinej cesty na Západ … k slobode a demokracii.

Asi nebude náhoda, že túto myšlienku jedinej správnej cesty z čias socializmu horlivo pretvorili a opakovali rôzni nástenkári ROH, absolventi MGIMO, alebo potomkovia niekdajších nomenklatúrnych kádrov. Priam komicky pôsobilo, že skoro všetci podporili normu o zločinnosti bývalého režimu, ktorému kedysi oddane slúžili za štedrú odmenu.

Dnes máme nových bardov jedinej pravdy, ktorí veselo využívajú praktiky bývalého režimu, najmä súvisiace s jedinou “pravdou”. Ani netušia, ako z nich čoraz viac vytŕčajú červené nožičky politrukov komunizmu. Ich komunizmu … ich vlastnej formy prosperity na účet celej spoločnosti. Nikdy neboli komunistami a dnes nie sú demokratmi. Sú len hercami zlej hry na predraženom javisku, kde zahrajú akúkoľvek úlohu, ak niekto zaplatí. Našťastie, príliš mizerne a nepresvedčivo.

Na záver – viete, kedy vznikli prvé biele kone ? Už v období rokov 1948-89, keď niektorí aparátčici mali dosť rozumu na to, aby sa poistili aj pre prípad zmeny režimu. Napríklad pomocou falošného oponenta režimu, žijúceho v exile, ktorý sa mal podozrivo dobre aj vtedy, ak zhodou “náhod” skončil v base … ako sa neskôr ukázalo, boli prezieraví. Alebo skôr pripravení ?

Sluhovia … chmuľovia ? 

Impérium vrátilo úder . ..

14.08.2018

... a občan či skôr volič by mal vystaviť účet. Účet tým, ktorí v honbe za mocou verejne pošpinili meno Slovenska prekrúcaním faktov o únose vietnamského občana. Kto špiní do vlastného viac »

Domáce zvieratko – medveď . . .

13.08.2018

O tom, či sú alebo nie sú medvede premnožené, netreba polemizovať. Ak sa pohybujú v blízkosti ľudských obydlí a priame stretnutia s nimi sa množia, tak premnožené sú. Medveď je príliš viac »

Smiech je korením života . ..

12.08.2018

Dobrá nálada síce nevyrieši všetky problémy, ale dokáže nasrať toľko ľudí, že stojí za to si ju udržať. (Jan Werich) Zrnko pravdy na výroku velikána českého filmu asi bude. Dobrá nálada viac »

Apple, iPhone X

Buffet verí Applu. Jeho investičný fond kúpil ďalšie akcie

15.08.2018 08:57

Investičná firma Warrena Buffetta Berkshire Hathaway zvýšila v druhom štvrťroku svoje podiely v Appli či banke Goldman Sachs.

ampulky, očkovanie, lieky, injekcia

V Brazílii je najmenej 1200 ľudí nakazených osýpkami, šiesti zomreli

15.08.2018 08:39

V Brazílii je osýpkami nakazených viac ako 1200 ľudí.

EKO Turecko Erdogan elektronika americká bojkot výzva

Turecko pripraví slovenské firmy o milióny

15.08.2018 08:00

Hrozba krachu sa aktuálne vznáša nad sedemnástou najväčšou ekonomikou sveta.

Turecko, pokus  o prevrat

Turci prudko zvýšili clá na americké tovary, na autá o 120 %

15.08.2018 07:55

Turecko prudko zvýšilo clá na dovoz niektorých amerických tovarov, vrátane osobných áut, alkoholu či tabaku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,752
Celková čítanosť: 3898513x
Priemerná čítanosť článkov: 2225x

Autor blogu