Založ si blog

Chmuľoviny . . .

Ak by sa pred časom ocitol E.Snowden v Nemecku, nikto nemôže pochybovať o tom, ako by skončil – bez rečí by ho spútali, naložili do lietadla smer – USA a vôbec neriešili, aké sú jeho práva.

Ak ide o spurnú krajinu, či už je to Vietnam alebo Rusko, práva sa riešiť musia. Ba dokonca potenciálni vinníci musia dokazovať, že sú – nevinní. Aj tak sa dá chápať vystupovanie členov SaS v súvislosti s údajným únosom Vietnamca prostredníctvom slovenského vládneho lietadla.

Ale niečo podobné sme tu už mali na sklonku 90.rokov. Vtedy “poctivá” modrá verbež sľubovala v prípade získania dôvery slušné a zákonné spravovanie štátu. Skončilo to zmanipulovaným výberom tretieho operátora GSM, dlhoročnými predraženými mobilnými službami, tunelom Branisko, rozdávaním majetku štátu za babku rôznym zahraničným šmejdom a zločinnými (nelegálnymi) preletmi nad Slovenskom za účelom úplného rozbitia Juhoslávie. Slovensko sa stalo výhradným dovozcom všetkého, v čom dokázalo byť sebestačné, aby darebák, ktorý čosi hlásal o neprijateľnosti štátnej podpory pre domáce firmy, neskôr tlieskal štedrým dotáciám pre zahraničných špekulantov. A neustále nás “demokrati” presviedčali o správnosti jedinej cesty na Západ … k slobode a demokracii.

Asi nebude náhoda, že túto myšlienku jedinej správnej cesty z čias socializmu horlivo pretvorili a opakovali rôzni nástenkári ROH, absolventi MGIMO, alebo potomkovia niekdajších nomenklatúrnych kádrov. Priam komicky pôsobilo, že skoro všetci podporili normu o zločinnosti bývalého režimu, ktorému kedysi oddane slúžili za štedrú odmenu.

Dnes máme nových bardov jedinej pravdy, ktorí veselo využívajú praktiky bývalého režimu, najmä súvisiace s jedinou “pravdou”. Ani netušia, ako z nich čoraz viac vytŕčajú červené nožičky politrukov komunizmu. Ich komunizmu … ich vlastnej formy prosperity na účet celej spoločnosti. Nikdy neboli komunistami a dnes nie sú demokratmi. Sú len hercami zlej hry na predraženom javisku, kde zahrajú akúkoľvek úlohu, ak niekto zaplatí. Našťastie, príliš mizerne a nepresvedčivo.

Na záver – viete, kedy vznikli prvé biele kone ? Už v období rokov 1948-89, keď niektorí aparátčici mali dosť rozumu na to, aby sa poistili aj pre prípad zmeny režimu. Napríklad pomocou falošného oponenta režimu, žijúceho v exile, ktorý sa mal podozrivo dobre aj vtedy, ak zhodou “náhod” skončil v base … ako sa neskôr ukázalo, boli prezieraví. Alebo skôr pripravení ?

Sluhovia … chmuľovia ? 

Morálka ideologických dromedárov . . .

21.01.2019

Nič ma tak nepobaví, ako dnešné horlivé masírovanie svedomia tých, ktorí kedysi donášali na svojich susedov (a niektorí aj na príbuzných) bývalej ŠTB (alebo komukoľvek inému), či oddane viac »

Richter neočakáva a richtuje . ..

20.01.2019

Meno poslankyne, ktorá diskutovala s ministrom Richterom o problémoch pracovného trhu, mi akosi utieklo. Pamätám si len príslušnosť k OĽANO a nezmysly, ktoré tvrdila. Vlastne to bol súboj - viac »

Mistrík nechce byť zvolený ? !

19.01.2019

Súdiac podľa jeho rétoriky na adresu protikandidáta M.Šefčoviča - nechce. Ak je totiž biľagom na štíte protikandidáta podpora SMER-u, potom musí byť rovnakým biľagom aj podpora SaS. Prečo viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,913
Celková čítanosť: 4534815x
Priemerná čítanosť článkov: 2371x

Autor blogu