Založ si blog

Chmuľoviny . . .

Ak by sa pred časom ocitol E.Snowden v Nemecku, nikto nemôže pochybovať o tom, ako by skončil – bez rečí by ho spútali, naložili do lietadla smer – USA a vôbec neriešili, aké sú jeho práva.

Ak ide o spurnú krajinu, či už je to Vietnam alebo Rusko, práva sa riešiť musia. Ba dokonca potenciálni vinníci musia dokazovať, že sú – nevinní. Aj tak sa dá chápať vystupovanie členov SaS v súvislosti s údajným únosom Vietnamca prostredníctvom slovenského vládneho lietadla.

Ale niečo podobné sme tu už mali na sklonku 90.rokov. Vtedy “poctivá” modrá verbež sľubovala v prípade získania dôvery slušné a zákonné spravovanie štátu. Skončilo to zmanipulovaným výberom tretieho operátora GSM, dlhoročnými predraženými mobilnými službami, tunelom Branisko, rozdávaním majetku štátu za babku rôznym zahraničným šmejdom a zločinnými (nelegálnymi) preletmi nad Slovenskom za účelom úplného rozbitia Juhoslávie. Slovensko sa stalo výhradným dovozcom všetkého, v čom dokázalo byť sebestačné, aby darebák, ktorý čosi hlásal o neprijateľnosti štátnej podpory pre domáce firmy, neskôr tlieskal štedrým dotáciám pre zahraničných špekulantov. A neustále nás “demokrati” presviedčali o správnosti jedinej cesty na Západ … k slobode a demokracii.

Asi nebude náhoda, že túto myšlienku jedinej správnej cesty z čias socializmu horlivo pretvorili a opakovali rôzni nástenkári ROH, absolventi MGIMO, alebo potomkovia niekdajších nomenklatúrnych kádrov. Priam komicky pôsobilo, že skoro všetci podporili normu o zločinnosti bývalého režimu, ktorému kedysi oddane slúžili za štedrú odmenu.

Dnes máme nových bardov jedinej pravdy, ktorí veselo využívajú praktiky bývalého režimu, najmä súvisiace s jedinou “pravdou”. Ani netušia, ako z nich čoraz viac vytŕčajú červené nožičky politrukov komunizmu. Ich komunizmu … ich vlastnej formy prosperity na účet celej spoločnosti. Nikdy neboli komunistami a dnes nie sú demokratmi. Sú len hercami zlej hry na predraženom javisku, kde zahrajú akúkoľvek úlohu, ak niekto zaplatí. Našťastie, príliš mizerne a nepresvedčivo.

Na záver – viete, kedy vznikli prvé biele kone ? Už v období rokov 1948-89, keď niektorí aparátčici mali dosť rozumu na to, aby sa poistili aj pre prípad zmeny režimu. Napríklad pomocou falošného oponenta režimu, žijúceho v exile, ktorý sa mal podozrivo dobre aj vtedy, ak zhodou “náhod” skončil v base … ako sa neskôr ukázalo, boli prezieraví. Alebo skôr pripravení ?

Sluhovia … chmuľovia ? 

Niekoho ulica vyženie, Sulíka ani nepustí . ..

21.10.2018

O tom, či ulica vyhnala alebo nevyhnala z funkcie R.Fica, by sa dalo polemizovať. Na tom nakoniec ani nezáleží, ale skúsme brať meter R.Sulíka vážne. A potom je na to horšie, než Fico. Ak Fica viac »

Čas na odvolanie (neschopného) župana

19.10.2018

Následky omylu menom J.Lunter sú dnes jasne vidieť. Doteraz sa župan nezmohol na viac, ako vyhrabávanie špiny na svojho predchodcu. Jeho schopnosti na riadenie kraja sa rovnajú nule. Prvá otázka viac »

Muž cez palubu

18.10.2018

V núdzi poznáš priateľa ... niektorí by však mohli povedať - kým máš peniaze, máš aj priateľov. Pri pozorovaní chaosu, ktorý vládne medzi politikmi a obchodníkmi v posledných dňoch a viac »

Jordánsky kráľ Abdalláh II.

Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom

21.10.2018 21:56

Jordánsky kráľ Abdalláh II. má v úmysle odstúpiť od dvoch dodatkov k mierovej zmluve z roku 1994.

zlato, tehly

Centrálne banky zvyšujú svoje zlaté rezervy

21.10.2018 20:54

Veľa centrálnych bánk začalo v čase poklesu cien zlata navyšovať svoje zlaté rezervy. Za prvý polrok 2018 nakúpili podľa Svetovej rady pre zlato 193,3 tony zlata.

SR Vrátna Dolina Výročie Cintorín Symbolický ZAX

Na symbolickom cintoríne vo Vrátnej si uctili obete hôr

21.10.2018 20:50

Svätú omšu na symbolickom cintoríne celebroval vojenský ordinár František Rábek.

andrej danko

Lenč: Kvórum neodstráni stranícku oligarchiu

21.10.2018 20:00

Podľa politológa novela zákona o politických stranách nerieši najdôležitejšie neduhy, ktoré zmietajú stranami.