Založ si blog

Svetlé zajtrajšky s OĽANO . .. naša nádej . ..

Sobotňajší dialóg B.Bugára a V.Remišovej vyvolal vo mne záplavu eufórie …

Však si to len predstavme, akú kvalitu nám chce priniesť poslankyňa obyčajných – napríklad tajnú službu, ktorá zvládne počas dvoch hodín to, čo si nemecká BND nevšimne ani za týždeň … alebo ministra vnútra, ktorý svojím orlím zrakom odhalí objednávateľov vrážd a ich vykonávateľov, sotva ráno rozlepí oči …

A tá úžasná predstava o demokracii, ktorá môže byt v pokoji a ochrane zákona len vtedy, ak majú parlamentnú väčšinu tí “správni” ľudia … napríklad tí, čo nevedia vyhrať voľby.

Veru, každý zákon je zlý, ak môže v jeho duchu konať “nesprávna” väčšina … či už v parlamente, alebo jeho výboroch.

Len právny analfabet, neznalý bežných postupov a histórie kriminálnych činov môže viniť ministra vnútra z toho, že dodnes behajú po slobode vrah alebo vrahovia z Veľkej Mače. Vraždu O.Palmeho, kde mali vyšetrovatelia neporovnateľne ľahšiu pozíciu, sa nepodarilo objasniť dodnes … a to uplynulo 32 rokov. Áno, mali ľahšiu pozíciu, pretože sa dostali na miesto činu niekoľko minút po tom, ako ku vražde došlo.

Hm, ak sledovali sobotňajšie dialógy, teraz niekde v kúte plačú, kde len mohli byť, keby mali k dispozícii génia poslankyne Remišovej. Dnes by mal vrah Palmeho už odsedený aj trest, nie ? A keby bolo dnes pri moci OĽANO, nedošlo by ani k udalostiam vo Veľkej Mači, nie ? Alebo …

… alebo sa konečne vrátime na zem a povieme si otvorene, ak dnes niečo Slovensko nepotrebuje, tak sú to práve univerzálni “experti” typu Remišovej a spol.

Áno, po dlhoročnej dominancii SMER-u a nepretržitej záplave káuz a rôznych prešľapov je Slovensko na križovatke. Kto však vidí riešenie vo forme straníckych zlepencov (pozor, nemám na mysli koaličné), spasiteľov národa zakladajúcich nové a nové subjekty v túžbe po tabuľke “Predseda” na vlastných dverách … mal by si vypláchnuť oči. Posledná vláda “odborníkov” skončila o.i. gymnazistkou na poste štátneho tajomníka, dokladačom zeleniny v kresle ministra, a referátmi o voľbe generálneho prokurátora v prítomnosti “hrdého” člena mafiánskych zoznamov.

Slovensko naozaj potrebuje razantnú zmenu. Avšak každý, kto poćul diskusiu medzi Bugárom a Remišovou, by sa mal vážne zamyslieť. K akej zmene by viedla vláda s ľuďmi, ktorí len bohapusto tárajú, aby čo najviac pošpinili a potupili úspešnejšieho konkurenta, pričom ich výroky nemožno označiť inak, ako – hlúposti ?

Postoje a ciele sú jasné … nech hovoria Remišová a spol. čokoľvek, realitou ostáva – nik nebude dobrý a nič nebude dobré, ak to nebude podľa ich predstáv. Sú však ich predstavy – predstavami národa ? Pochybujem …

Pozrime sa na čísla, hovoria jasnou rečou. 90% voličov im neverí, a nič na tom nemení ani spoločný opozičný dáždnik, pod ktorým sa tak radi skrývajú. Ich súputnikovi z SAS neverí podľa výsledkov volieb a prieskumov 84-86% voličov. A najväčšiemu konkurentovi, teda SMER-u nedôveruje pravidelne 71-78% voličov. Rozdiel ? SMER vie aj s tou katastrofálnou podporou vyhrávať voľby, a to nepretržite od roku 2006. A len v jednom prípade nedokázal vytvoriť vládnu koalíciu.

A to ešte buďme vďační, že nemáme na Slovensku pravidlo “víťaz berie všetko” … hoci pri pohľade na to, ako sa správa opozícia, mohlo by byť aj na prospech. Konečne by museli politické strany bojovať o priazeň volića, pracovať pre jeho prospech a skončiť s intrigami …

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

SR My sme les ochranári lesy protest BBX

Premiér by mal odvolať Matečnú, tvrdí iniciatíva My sme les

21.03.2019 13:03

Za hlavný dôvod jej odvolania iniciatíva uvádza negatívne dosahy zlých rozhodnutí v pôdohospodárskom rezorte.

štefánik, predmier

Predmier si Štefánika ubránil

21.03.2019 13:00

Socha Milana Rastislava Štefánika stojí na námestíčku v centre Predmiera už takmer 90 rokov.

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857899x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu