Založ si blog

Blíži sa politické zemetrasenie ?

Ak sa splní predpoklad portálu Glob a v najbližšom čase bude M.Kočner obvinený z objednávky alebo účasti na vražde J.Kuciaka a M.Kušnírovej, budem veľmi prekvapený. No nielen to, ťažké noci budú čakať niekoľko politikov – tak koaličných, ako aj opozičných.

Premiestnenie Kočnera z Justičného paláca do Leopoldova naznačuje, že došlo k nejakej zmene v jeho statuse väzňa. Podobné presuny sa bežne nekonajú, vždy musia byť na to primerané dôvody, napríklad znemožnenie kontaktu medzi spoluobvinenými. V prípade M.Kočnera však niečo podobné nehrozilo, keďže P.Rusko je vyšetrovaný na slobode. Takže jedinou odpoveďou na otázku, prečo došlo k presunu, je zmena postavenia Kočnera z bezpečnostného hľadiska, čo môže znamenať len dve veci – hrozba úteku (v tomto prípade naozaj nezmysel), alebo nové obvinenie z takej trestnej činnosti, kde sa priamo vyžaduje zvýšenie bezpečnostných opatrení, súvisiacich s väzbou obvineného.

Čo z toho je pravda, ukáže čas. Podľa doteraz dostupných informácií hrozí M.Kočnerovi trest do dvadsať rokov nepodmienečne. Zodpovedá to právnej kvalifikácii podľa § 270 ods.1,4 Tr.zákona. V danej kvalifikácii je to maximálny možný trest. Ak napriek tomu postačovala väzba v Justičnom paláci, znamená aktuálny presun do Leopoldova hroziace obvinenie z niečoho oveľa závažnejšieho. A do úvahy prichádza len násilná trestná činnosť, napríklad lúpež alebo vražda. Lúpež môžeme vylúčiť, ostáva teda – vražda.

Ak bude mať M.Kočner ťažké noci z hroziaceho trestu a nového obvinenia, niektoré politické špičky si môžu rovno začať baliť kufre.

Následkom môžu byť oveľa väčšie otrasy na politickej scéne, ako kedykoľvek predtým. A myslím si, že aj november 1989 sa môže stať v porovnaní s nimi len rozprávkou na dobrú noc pre deti do troch rokov. Budú padať nepríjemné otázky, prečo mohol Kočner dlhé roky prakticky neobmedzene podnikať napriek rôznym podozreniam. Alebo otázky, prečo sa s ním napriek jeho statusu opakovane stretol jeden z ústavných činiteľov. Kto a za akých okolností mu poskytoval informácie, a to nielen o politickej scéne. A mnoho iných otázok.

Slovenskej spoločnosti neostane nič iné, len sa zbaviť každej verejne činnej osoby, ktorá sa zdiskreditovala udržiavaním kontaktov s podobnou osobou. Budú musieť odísť aj tí, čo žiadali odchod Fica a Kaliňáka pre ich kontakty s Bašternákom. Politická scéna zažije taký otras, že neostane kameň na kameni.

 

Tresky-plesky z jednej cesty (mysľou)

12.12.2018

Do ambulancie očného lekára vstúpi chlapík. Aký máte problém, pýta sa lekár. Chlapík sa ošíva a nakoniec z neho vyletí - nech sa pozriem na čokoľvek, stále vidím len to isté ... lekár viac »

Policajti hľadali . .. a nakoniec – našli . ..

10.12.2018

Breznianskeho podnikateľa, ktorému sa darilo tri roky úspešne skrývať pred spravodlivosťou. Čo sa nedarilo policajtom z Brezna, podarilo sa v Rimavskej Sobote ... Prečo to trvalo tri roky, to viac »

Marakéš alebo kto sa (len) ako mafia správa . ..

09.12.2018

Sklamanie z odporu voči migračnému "dohovoru" čoraz viac stúpa a hľadanie spôsobov, ako vynútiť schválenie nechceného, dosahuje nové výšiny ... najprv sa hovorilo o podpise, teraz sa hovorí viac »

vladimir putin

Za naše problémy môže Putin, odkázali Rusi v prieskume

13.12.2018 12:06

"Putin vo svojich rukách sústredil moc a ľudia to cítia," uviedol sociológ Denis Volkov.

POLÍCIA: Pomoc pri zistení totožnosti

VIDEO: Po Devíne sa prechádzal zamaskovaný človek so zbraňou v ruke, polícia žiada o pomoc

13.12.2018 12:04

Obyvateľov bratislavskej mestskej časti Devín vystrašila zamaskovaná osoba, ktorá sa tam pohybovala so zbraňou.

John Sullivan

Dvojka diplomacie USA John Sullivan exkluzívne pre Pravdu: Nedáme sa využívať

13.12.2018 12:00

Je stále menej oblastí, v ktorých Washington dokáže spolupracovať s Moskvou, povedal zástupca ministra zahraničných vecí USA John Sullivan.

SAS: Programová konferencia strany

SaS nepriamo vyzvala kandidátov, aby sa vzdali v prospech Mistríka

13.12.2018 11:53

Opozičná SaS apeluje na prezidentských kandidátov, aby realisticky posúdili svoje šance vo voľbách.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,880
Celková čítanosť: 4375470x
Priemerná čítanosť článkov: 2327x

Autor blogu