Založ si blog

Drž hubu . . .

Nie, teraz sa nejedná o známu komédiu, ale skôr “komédiu” v podaní niektorých politikov, ktorí si myslia, že vládnutie je automaticky spojené s neobmedzenými právami. Napríklad právom na určovanie spravodajského obsahu RTVS.

Iste, ak sa plošne pozrieme na súčasne spravodajstvo, treba na druhej strane priznať aj to, že vládny SMER-SD dlhodobo účinkuje vo fraške – všetci proti jednému. Hoci, vôbec to nie je udivujúce, keďže na Slovensku existuje len trápna forma dozoru nad činnosťou médií, najmä však televíznych spoločností. Množstvo prešľapov, ktoré majú za sebou najmä súkromné televízie, by v inej krajine vôbec netolerovali. Či už je to v súvislosti s nevyváženým a neobjektívnym spravodajstvom, alebo doslova záplavou násilia, ktorá sa na divákov vylieva prakticky nepretržite.

Napriek tomu je akýkoľvek pokus o reguláciu prístupu k médiu, ktoré je financované daňovými poplatníkmi bez ohľadu na záujem o jeho produkciu, hanebnosťou, voči ktorej by nemala existovať žiadna tolerancia. Ak už má niekto pocit, že dochádza k nežiadúcej deformácii mediálneho trhu, mal by to v pozícii politika a zákonodarcu riešiť snahou o zmenu zákona. Napríklad zrušením “šaškárne” vo forme údajnej rady pre rozhlasové a televízne vysielanie, a vytvorením kontrolného orgánu s odborným zázemím, ktorý bude mať nielen právo na udelenie sankcií, ale aj ochotu na plnenie svojich povinností.

Avšak snahy o nejakú formu cenzúry vo forme vnútorných príkazov a nariadení sú nezmyslom. Tým skôr, že dnes máme na Slovensku aj skupinu voličov, ktorých názor nezaujíma vôbec nikoho – či už preto, že nevolili alebo preto, že podľa niekoho nemali voliť tak, ako volili.

Či si to pripúšťame alebo nie, svoje práva majú aj voliči M.Kotlebu. Rovnako platia dane, ako všetci ostatní. A mnohí z nich sa rozhodli voliť prostredníctvom Kotlebu proti tzv.systémovým stranám, ktoré už dlhé roky zaujíma občan len vtedy, keď sa môžu nadžgať do popuku za jeho peniaze. O nejakom záujme o jeho potreby sa nedá hovoriť. Politická činnosť Kotlebu nie je príčina, ale následok – nezáujmu o voličov. Zo strany tých, ktorí sú údajne slušní, poctiví a zodpovední.

Podobne je to aj s nevoličmi. Raz môžeme zistiť, čo bolo naozaj nezodpovedné. Môžeme pochopiť, že oveľa zodpovednejšie je nevoliť, než voliť zlo – akéhokoľvek rozsahu. Kde berieme istotu, že dnešná menšina “nezodpovedných” nebude raz väčšinou ? Kde berieme istotu, že sa raz neocitneme v ich pozícii a nebudeme sa potom zlostiť, pretože nás ostatní ignorujú.

Kto čím bojuje, tým raz môže … aj padnúť. A v otázke čudných rozhodnutí v RTVS sa dá povedať len jedno – aký pán, taký krám.

 

 

SaS – znamenie pokrytectva a neúspechu . . .

21.03.2019

Čoho sa liberáli dotknú, to zvädne ... kde kandidáta postavia, skončí ako kandidát - SMER-u. Odmietnutý ... Štart pretekov v tričku liberálov je rovnako stereotypný ako koniec. Na začiatku viac »

Keby hlúposť kvitla . . .

20.03.2019

... včely by nestíhali ... výrok som si požičal od bývalého politika M.Gaľu, ktorý už nie je medzi nami, ale jeho slová sú nadčasové ... A možno by si ich mali prečítať hlavne tí, ktorí viac »

A kauza Kočnerových zmeniek je . .. bezpredmetná

19.03.2019

Obvinením M.Kočnera z objednávky vraždy J.Kuciaka sa dostáva kauza zmeniek na vedľajšiu koľaj. Iste, padne obžaloba, Kočner bude stáť pred súdom aj s P.Ruskom, lenže rozhodnutie bude vo svetle viac »

štefánik, predmier

Predmier si Štefánika ubránil

21.03.2019 13:00

Socha Milana Rastislava Štefánika stojí na námestíčku v centre Predmiera už takmer 90 rokov.

holandsko, utrecht, streľba, električka, útok, kvety

Strelca z električky v Utrechte obvinia z terorizmu

21.03.2019 12:27

Muž po prvý raz predstúpi pred súd v piatok.

Polícia zadržala vodiča, ktorý išiel Bratislavou 150 km/h.

Mladík sa rútil cez obec 106-kilometrovou rýchlosťou, bude ho to stáť 800 eur

21.03.2019 12:04

Mladému vodičovi, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia 3,5 roka, uložili policajti maximálnu pokutu.

prezidentský palác

Prieskum agentúry Median: Čaputová v druhom kole pred Šefčovičom

21.03.2019 11:53

Čaputová v prieskume zvíťazila so 60,5% hlasov, Šefčovič dostal 39,5% hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb sa koná v sobotu 30. marca.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,973
Celková čítanosť: 4857915x
Priemerná čítanosť článkov: 2462x

Autor blogu