Založ si blog

O jednej “práci”

Banskobystrická univerzita vyzýva A.Danka, aby zverejnil svoju rigoróznu prácu. Skúsme sa na tento akt pozrieť bližšie …

V prvom rade, akademická pôda nie je primeraným priestorom na vybavovanie politických šermovačiek a mala by byť vždy prísne neutrálna, bez politických vplyvov. Na Slovensku to neplatí a diviť sa nemusíme. Stačí sa pozrieť, koľko “celebrít” získalo akademický titul v Sládkovičove, ale na pôde trenčianskej či ružomberskej univerzity. Kedysi dokonca na úradoch práce viseli pracovné ponuky, kde o.i. odmietali absolventov niektorých univerzít.

Má A.Danko legitímne získaný titul JUDr.? Podľa stanoviska univerzity znie odpoveď – áno. Môžeme si klásť otázky, prečo po štúdiu v Bratislave ide niekto do Banskej Bystrice, ale to je asi tak všetko. A pokiaľ chceme posudzovať legitimitu akademických titulov, skúsme sa najprv pozrieť na niečo iné. Presnejšie – na úroveň absolventov univerzít.

Zažil som konanie, v ktorom pri riešení jednej-jedinej veci padli štyri rôzne rozhodnutia. A všetky boli zákonné a prípustné z hľadiska platných noriem.

Aký som mal pocit ? Čudný. Alebo inak – pripadal som si skôr ako obyvateľ krajiny, v ktorej netvoria zákony odborníci s primeraným vzdelaním a praxou, ale skôr hrdí a nekontrolovaní členovia cechu dedinských hlupákov. Ostáva len odpoveď na to, ako by sme sa mali označiť my, ktorí tieto elity nechávame pri moci.

Priznávam bez hanby, že nechápem úplne príčiny honby za obsahom práce A.Danka a rovnako nechápem jeho pohnútky, vedúce k jej utajeniu. Nechápem to, pretože ak má niekto pochybnosti o pôvode a oprávnenosti užívania akademického titulu A.Dankom, existujú zákonné postupy, ako vec preveriť, bez ohľadu na súhlas alebo nesúhlas A.Danka. Stačí podať podnet oprávneným orgánom, v prvom rade príslušnej univerzite a pokiaľ pochybnosti pretrvávajú, je možné obrátiť sa aj na prokuratúru.

Má to však jeden háčik. A tým je zodpovednosť. Pretože v každom spore majú účastníci nielen práva, ale aj povinnosti. A nesú zodpovednosť za svoje konanie. Ak teda podá niekto podnet na preskúmanie oprávnenosti užívania akademického titulu, pričom jasne a bez pochybností označí osobu, o ktorej konaní pochybuje, môže v prípade krivého obvinenia niesť aj zodpovednosť za svoje konanie a následky.

Kdesi tu môže byť aj príčina, prečo sa vyvíja tlak na A.Danka, aby zverejnil svoju rigoróznu prácu, a to len prostredníctvom médií.

Verejná mienka sa dá ľahko manipulovať aj neurčitými správami, za ktorými sa ocitne otáznik, alebo roky zneužívané slovo údajne. Autori podobných správ nič neriskujú, ale svoj cieľ dosiahnu. Spochybnia povesť osoby, na ktorú zaútočili. Kedykoľvek sa dokážu vykrútiť zo zodpovednosti za svoje slová, pretože oni nič netvrdili, len sa pýtali. Medzi slušnými ľuďmi sa tomu hovorí – taktika podliaka.

Nech urobí A.Danko čokoľvek, túto bitku nemôže vyhrať, pretože v nej nejde o pravdu. Je to bitka, kde nebude súper rešpektovať žiadne pravidlá, ktoré mu nebudú vyhovovať. Či už Danko prácu zverejní, alebo nie – výsledok bude rovnaký. Poškodená povesť … povesť politika a ústavného činiteľa.

Pretože v tomto spore o nič iné nejde … už dávno je rozohratá partia o výsledok budúcich parlamentných volieb, kde sú všetky prostriedky – prípustné.

Tresky-plesky z jednej cesty (mysľou)

12.12.2018

Do ambulancie očného lekára vstúpi chlapík. Aký máte problém, pýta sa lekár. Chlapík sa ošíva a nakoniec z neho vyletí - nech sa pozriem na čokoľvek, stále vidím len to isté ... lekár viac »

Policajti hľadali . .. a nakoniec – našli . ..

10.12.2018

Breznianskeho podnikateľa, ktorému sa darilo tri roky úspešne skrývať pred spravodlivosťou. Čo sa nedarilo policajtom z Brezna, podarilo sa v Rimavskej Sobote ... Prečo to trvalo tri roky, to viac »

Marakéš alebo kto sa (len) ako mafia správa . ..

09.12.2018

Sklamanie z odporu voči migračnému "dohovoru" čoraz viac stúpa a hľadanie spôsobov, ako vynútiť schválenie nechceného, dosahuje nové výšiny ... najprv sa hovorilo o podpise, teraz sa hovorí viac »

Slovak Telekom

Súd EÚ zmiernil pokuty pre Slovak Telekom a Deutsche Telekom

13.12.2018 12:33

Druhý najvyšší súd EÚ čiastočne zmiernil pokuty uložené spoločnostiam Slovak Telekom a jej materskej Deutsche Telekom.

Bödör

Bödör vopred vedel, že NAKA ho ide zatknúť. Odkiaľ?

13.12.2018 12:18, aktualizované: 12:29

Národná kriminálna agentúra spája nitrianskeho podnikateľa a majiteľa SBS Bonul s vraždou Kuciaka a Kušnírovej.

vladimir putin

Za naše problémy môže Putin, odkázali Rusi v prieskume

13.12.2018 12:06

"Putin vo svojich rukách sústredil moc a ľudia to cítia," uviedol sociológ Denis Volkov.

POLÍCIA: Pomoc pri zistení totožnosti

VIDEO: Po Devíne sa prechádzal zamaskovaný človek so zbraňou v ruke, polícia žiada o pomoc

13.12.2018 12:04

Obyvateľov bratislavskej mestskej časti Devín vystrašila zamaskovaná osoba, ktorá sa tam pohybovala so zbraňou.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,880
Celková čítanosť: 4375518x
Priemerná čítanosť článkov: 2327x

Autor blogu