Založ si blog

Pondelňajšie “Kladivom medzi rohy”

Sotva existuje iné slovo než drzosť, ktoré by zodpovedalo vyjadreniam L.Ďuriš-Nicholsonovej na adresu predsedu parlamentu A.Danka.

Áno, je to drzosť. Drzosť, ak o morálnej devastácii hovorí niekto, kto si svojho času bezočivo sadol do kresla štátneho tajomníka, hoci nespĺňal kvalifikačné podmienky ani na pracovníka obecného úradu v danej oblasti. Ale tak to už u liberálov chodí – pre cudziu smeť vlastné brvno v oku nevidia.

Niet však divu, prečo sa médiá a opozícia tak zarputilo točia okolo rigoróznej práce A.Danka. Facka, ktorú dostali od popradského súdu vo veci pozemku zubára Franca, ich poriadne zasiahla. A vzniká otázka, prečo sa tak urputne snažia odviesť od tejto záležitosti pozornosť verejnosti. Kto a aké maslo má na hlave, keď aj tí najzúrivejší obhajcovia slušného Slovenska a tvrdí kritici súčasnej koalície – mlčia ? Komu z nich by poriadne natieklo do topánok, ak by použil rovnaký meter na A.Kisku, aký sa používa v prípade vládnej koalície a jej členov ? Mlčanie “spravodlivých” je viac než výrečné.

A pokiaľ sa chceme baviť o vzdelaní a rôznych tituloch či prácach, možno by bolo najlepšie, ak by sa zverejnili práce všetkých verejných funkcionárov. Dá sa oprávnene očakávať, že v nejednom prípade by to boli “dobroty”, ktoré by sa len ťažko trávili …

Ešte viac má rozosmial článok v DenníkuN, pojednávajúci O zbabelom Kotlebovi. Ktosi na základe menšieho počtu obcí a miest s kandidátmi strany M.Kotlebu vyvodil záver, že je to prejav – zbabelosti. Neviem, ale na rozdiel od iných musia kotlebovci v každých voľbách kalkulovať len s vlastnými silami, a napriek tomu do toho idú, takže asi veľa strachu z neúspechu nemajú. Na druhej strane by sme mohli hovoriť o zbabelosti tých, ktorí nejdú v žiadnych voľbách s výnimkou parlamentných, do súbojov o pozície inak, než v koalícii viacerých strán. Ako by asi dopadli, ak by museli všetci za seba, ako Kotleba ?

Na druhej strane, pocítil som sklamanie pri otvorení stránok Hospodárskych novín, keď som zočil článok o tom, že popradský sudca M.Radačovský mal sám problémy so zákonom. Dlhé roky bolo spomínané periodikum v mojich očiach symbolom vyššej kvality na poli slovenskej žurnalistiky, ale zdá sa, že sa z neho pomaly a isto vytráca profesionalita a objektívnosť. Problémom Slovenska nie je sudca a jeho výrok po skončení súdneho konania, ale skôr skutočnosť, že kto má dosť peňazí, môže sa dostať kdekoľvek. Nehovoriac o tom, že autor článku vyslovene klamal, pretože kontroverzné výroky sudcu nezazneli počas konania (ako vo svojom článku tvrdí), ale až po vynesení rozsudku a boli odpoveďou na položenú otázku. Ak bola reakcia sudcu neprofesionálna, ešte neprofesionálnejšie je novinárske dielo v denníku HN.

Cestári, budíček … začiatok novembra je síce teplý, ale už by ste konečne mohli prestať vypliešťať okále, keď začne padať sneh … alebo čakáte, že budú padať – nové pluhy ?

A zobudiť by sa mohli aj iní, napríklad tvorcovia aplikácie “elektronickej zdravotnej kartičky” v mobile. Je pekné, ak sa hrdo prezentuje aplikácia, zverejní zoznam miest, kde je možná jej aktivácia, ale čo z toho, keď prídete do lekárne a hoci je na zozname, aplikáciu nevedia (nemôžu ?) aktivovať. Ak by sa jednalo o ojedinelý prípad, stane sa … ale ak prejdete niekoľko lekární a všade dostanete negatívnu odpoveď, asi nie je niečo v poriadku.

Padol mi systém, pribehol nešťastný kamarát. Čo už, keď si niekto doslova napcháva do telefónu, tabletu alebo notebooku všetko, na čo narazí, problém je len otázkou času. Väčšina zariadení má dnes diagnostiku, ktorá vie ukázať využiteľnosť rôznych aplikácií. Stačí chvíľka, vykonanie kontroly a pokiaľ má niekto inštalované aplikácie, ktorých použitie sa ráta do 10% alebo slovne -občas- môže ich pokojne odstrániť. Určite ich nepotrebuje, a ak predsa – dajú sa opätovne nainštalovať, ale nezaťažujú zariadenie. Napokon, miera “toxického” obsahu sa dá zistiť aj inak – ak Vám zariadenie “žerie” batériu, hoci občas vybavíte nejaký telefonát, napíšete správu alebo pozriete poštu na internete – netreba váhať, ale konať. Obdivujem ľudí, ktorí majú nainštalované tri-štyri verzie navigácií a divia sa, prečo im baterka vydrží sotva pár hodín.

A čo na záver ? Začiatok týždňa … nech je teda úspešný … nech nie je pondelok ako rana kladivom medzi rohy …

 

 

 

Morálka ideologických dromedárov . . .

21.01.2019

Nič ma tak nepobaví, ako dnešné horlivé masírovanie svedomia tých, ktorí kedysi donášali na svojich susedov (a niektorí aj na príbuzných) bývalej ŠTB (alebo komukoľvek inému), či oddane viac »

Richter neočakáva a richtuje . ..

20.01.2019

Meno poslankyne, ktorá diskutovala s ministrom Richterom o problémoch pracovného trhu, mi akosi utieklo. Pamätám si len príslušnosť k OĽANO a nezmysly, ktoré tvrdila. Vlastne to bol súboj - viac »

Mistrík nechce byť zvolený ? !

19.01.2019

Súdiac podľa jeho rétoriky na adresu protikandidáta M.Šefčoviča - nechce. Ak je totiž biľagom na štíte protikandidáta podpora SMER-u, potom musí byť rovnakým biľagom aj podpora SaS. Prečo viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,913
Celková čítanosť: 4534937x
Priemerná čítanosť článkov: 2371x

Autor blogu