Založ si blog

Pondelňajšie “Kladivom medzi rohy”

Sotva existuje iné slovo než drzosť, ktoré by zodpovedalo vyjadreniam L.Ďuriš-Nicholsonovej na adresu predsedu parlamentu A.Danka.

Áno, je to drzosť. Drzosť, ak o morálnej devastácii hovorí niekto, kto si svojho času bezočivo sadol do kresla štátneho tajomníka, hoci nespĺňal kvalifikačné podmienky ani na pracovníka obecného úradu v danej oblasti. Ale tak to už u liberálov chodí – pre cudziu smeť vlastné brvno v oku nevidia.

Niet však divu, prečo sa médiá a opozícia tak zarputilo točia okolo rigoróznej práce A.Danka. Facka, ktorú dostali od popradského súdu vo veci pozemku zubára Franca, ich poriadne zasiahla. A vzniká otázka, prečo sa tak urputne snažia odviesť od tejto záležitosti pozornosť verejnosti. Kto a aké maslo má na hlave, keď aj tí najzúrivejší obhajcovia slušného Slovenska a tvrdí kritici súčasnej koalície – mlčia ? Komu z nich by poriadne natieklo do topánok, ak by použil rovnaký meter na A.Kisku, aký sa používa v prípade vládnej koalície a jej členov ? Mlčanie “spravodlivých” je viac než výrečné.

A pokiaľ sa chceme baviť o vzdelaní a rôznych tituloch či prácach, možno by bolo najlepšie, ak by sa zverejnili práce všetkých verejných funkcionárov. Dá sa oprávnene očakávať, že v nejednom prípade by to boli “dobroty”, ktoré by sa len ťažko trávili …

Ešte viac má rozosmial článok v DenníkuN, pojednávajúci O zbabelom Kotlebovi. Ktosi na základe menšieho počtu obcí a miest s kandidátmi strany M.Kotlebu vyvodil záver, že je to prejav – zbabelosti. Neviem, ale na rozdiel od iných musia kotlebovci v každých voľbách kalkulovať len s vlastnými silami, a napriek tomu do toho idú, takže asi veľa strachu z neúspechu nemajú. Na druhej strane by sme mohli hovoriť o zbabelosti tých, ktorí nejdú v žiadnych voľbách s výnimkou parlamentných, do súbojov o pozície inak, než v koalícii viacerých strán. Ako by asi dopadli, ak by museli všetci za seba, ako Kotleba ?

Na druhej strane, pocítil som sklamanie pri otvorení stránok Hospodárskych novín, keď som zočil článok o tom, že popradský sudca M.Radačovský mal sám problémy so zákonom. Dlhé roky bolo spomínané periodikum v mojich očiach symbolom vyššej kvality na poli slovenskej žurnalistiky, ale zdá sa, že sa z neho pomaly a isto vytráca profesionalita a objektívnosť. Problémom Slovenska nie je sudca a jeho výrok po skončení súdneho konania, ale skôr skutočnosť, že kto má dosť peňazí, môže sa dostať kdekoľvek. Nehovoriac o tom, že autor článku vyslovene klamal, pretože kontroverzné výroky sudcu nezazneli počas konania (ako vo svojom článku tvrdí), ale až po vynesení rozsudku a boli odpoveďou na položenú otázku. Ak bola reakcia sudcu neprofesionálna, ešte neprofesionálnejšie je novinárske dielo v denníku HN.

Cestári, budíček … začiatok novembra je síce teplý, ale už by ste konečne mohli prestať vypliešťať okále, keď začne padať sneh … alebo čakáte, že budú padať – nové pluhy ?

A zobudiť by sa mohli aj iní, napríklad tvorcovia aplikácie “elektronickej zdravotnej kartičky” v mobile. Je pekné, ak sa hrdo prezentuje aplikácia, zverejní zoznam miest, kde je možná jej aktivácia, ale čo z toho, keď prídete do lekárne a hoci je na zozname, aplikáciu nevedia (nemôžu ?) aktivovať. Ak by sa jednalo o ojedinelý prípad, stane sa … ale ak prejdete niekoľko lekární a všade dostanete negatívnu odpoveď, asi nie je niečo v poriadku.

Padol mi systém, pribehol nešťastný kamarát. Čo už, keď si niekto doslova napcháva do telefónu, tabletu alebo notebooku všetko, na čo narazí, problém je len otázkou času. Väčšina zariadení má dnes diagnostiku, ktorá vie ukázať využiteľnosť rôznych aplikácií. Stačí chvíľka, vykonanie kontroly a pokiaľ má niekto inštalované aplikácie, ktorých použitie sa ráta do 10% alebo slovne -občas- môže ich pokojne odstrániť. Určite ich nepotrebuje, a ak predsa – dajú sa opätovne nainštalovať, ale nezaťažujú zariadenie. Napokon, miera “toxického” obsahu sa dá zistiť aj inak – ak Vám zariadenie “žerie” batériu, hoci občas vybavíte nejaký telefonát, napíšete správu alebo pozriete poštu na internete – netreba váhať, ale konať. Obdivujem ľudí, ktorí majú nainštalované tri-štyri verzie navigácií a divia sa, prečo im baterka vydrží sotva pár hodín.

A čo na záver ? Začiatok týždňa … nech je teda úspešný … nech nie je pondelok ako rana kladivom medzi rohy …

 

 

 

R. Fico a novinári . . . expremiér stráca glanc

14.11.2018

Už dlhé roky nepochybujem, že slovo "žurnalistika" stratilo v súvislosti so správaním slovenských médií akýkoľvek slušný význam, a stalo sa len synonymom pre manipuláciu s ľuďmi ... napriek viac »

Fico, Sulík a spol. aj tak nepochopili

13.11.2018

Klamstvami a sľubmi sa dajú voľby vyhrať, nie však pravidelne vyhrávať. Vydieranie voličov v štýle - buď ja alebo nič - môže fungovať vo vypätej situácii, ale vždy sa vypomstí. R.Fico viac »

Slovensko v chápadlách politických firiem

12.11.2018

Politické strany utrpeli debakel, nezávislí kandidáti zvýšili svoj podiel v mestách a obciach. A občan ? V podstate opäť prehral ... Rozhlasová povolebná diskusia poukázala na mnohé. Najmä viac »

Slučka, povraz, obesiť, obesenie, poprava

V Iráne popravili dvoch mužov za ovplyvňovanie finančných trhov

14.11.2018 10:30

U jedného z popravených polícia našla dve tony zlatých mincí.

fico,

Vyhlásenie novinárov: Odmietame Ficove útoky na novinárov

14.11.2018 10:21

Vyše 320 novinárov podpísalo vyhlásenie, v ktorom odmietlo útoky Roberta Fica na novinársku obec.

Rusko, navaľnyj, navaľný,

Ruskému opozičnému lídrovi Navaľnému dovolili opustiť krajinu

14.11.2018 10:06

Súd v Štrasburgu by mal vyniesť verdikt o tom, či boli početné zatknutia Navaľného v Rusku politicky motivované.

rodina, dieťa, počítač,

Materské: Pre oboch rodičov naraz

14.11.2018 10:00

Účelom zmeny je priznať súbežný nárok na materské obom rodičom, na budúci rok sa zvýši počet otcov poberajúcich materské o 600.