Založ si blog

Pondelňajšie “Kladivom medzi rohy”

Sotva existuje iné slovo než drzosť, ktoré by zodpovedalo vyjadreniam L.Ďuriš-Nicholsonovej na adresu predsedu parlamentu A.Danka.

Áno, je to drzosť. Drzosť, ak o morálnej devastácii hovorí niekto, kto si svojho času bezočivo sadol do kresla štátneho tajomníka, hoci nespĺňal kvalifikačné podmienky ani na pracovníka obecného úradu v danej oblasti. Ale tak to už u liberálov chodí – pre cudziu smeť vlastné brvno v oku nevidia.

Niet však divu, prečo sa médiá a opozícia tak zarputilo točia okolo rigoróznej práce A.Danka. Facka, ktorú dostali od popradského súdu vo veci pozemku zubára Franca, ich poriadne zasiahla. A vzniká otázka, prečo sa tak urputne snažia odviesť od tejto záležitosti pozornosť verejnosti. Kto a aké maslo má na hlave, keď aj tí najzúrivejší obhajcovia slušného Slovenska a tvrdí kritici súčasnej koalície – mlčia ? Komu z nich by poriadne natieklo do topánok, ak by použil rovnaký meter na A.Kisku, aký sa používa v prípade vládnej koalície a jej členov ? Mlčanie “spravodlivých” je viac než výrečné.

A pokiaľ sa chceme baviť o vzdelaní a rôznych tituloch či prácach, možno by bolo najlepšie, ak by sa zverejnili práce všetkých verejných funkcionárov. Dá sa oprávnene očakávať, že v nejednom prípade by to boli “dobroty”, ktoré by sa len ťažko trávili …

Ešte viac má rozosmial článok v DenníkuN, pojednávajúci O zbabelom Kotlebovi. Ktosi na základe menšieho počtu obcí a miest s kandidátmi strany M.Kotlebu vyvodil záver, že je to prejav – zbabelosti. Neviem, ale na rozdiel od iných musia kotlebovci v každých voľbách kalkulovať len s vlastnými silami, a napriek tomu do toho idú, takže asi veľa strachu z neúspechu nemajú. Na druhej strane by sme mohli hovoriť o zbabelosti tých, ktorí nejdú v žiadnych voľbách s výnimkou parlamentných, do súbojov o pozície inak, než v koalícii viacerých strán. Ako by asi dopadli, ak by museli všetci za seba, ako Kotleba ?

Na druhej strane, pocítil som sklamanie pri otvorení stránok Hospodárskych novín, keď som zočil článok o tom, že popradský sudca M.Radačovský mal sám problémy so zákonom. Dlhé roky bolo spomínané periodikum v mojich očiach symbolom vyššej kvality na poli slovenskej žurnalistiky, ale zdá sa, že sa z neho pomaly a isto vytráca profesionalita a objektívnosť. Problémom Slovenska nie je sudca a jeho výrok po skončení súdneho konania, ale skôr skutočnosť, že kto má dosť peňazí, môže sa dostať kdekoľvek. Nehovoriac o tom, že autor článku vyslovene klamal, pretože kontroverzné výroky sudcu nezazneli počas konania (ako vo svojom článku tvrdí), ale až po vynesení rozsudku a boli odpoveďou na položenú otázku. Ak bola reakcia sudcu neprofesionálna, ešte neprofesionálnejšie je novinárske dielo v denníku HN.

Cestári, budíček … začiatok novembra je síce teplý, ale už by ste konečne mohli prestať vypliešťať okále, keď začne padať sneh … alebo čakáte, že budú padať – nové pluhy ?

A zobudiť by sa mohli aj iní, napríklad tvorcovia aplikácie “elektronickej zdravotnej kartičky” v mobile. Je pekné, ak sa hrdo prezentuje aplikácia, zverejní zoznam miest, kde je možná jej aktivácia, ale čo z toho, keď prídete do lekárne a hoci je na zozname, aplikáciu nevedia (nemôžu ?) aktivovať. Ak by sa jednalo o ojedinelý prípad, stane sa … ale ak prejdete niekoľko lekární a všade dostanete negatívnu odpoveď, asi nie je niečo v poriadku.

Padol mi systém, pribehol nešťastný kamarát. Čo už, keď si niekto doslova napcháva do telefónu, tabletu alebo notebooku všetko, na čo narazí, problém je len otázkou času. Väčšina zariadení má dnes diagnostiku, ktorá vie ukázať využiteľnosť rôznych aplikácií. Stačí chvíľka, vykonanie kontroly a pokiaľ má niekto inštalované aplikácie, ktorých použitie sa ráta do 10% alebo slovne -občas- môže ich pokojne odstrániť. Určite ich nepotrebuje, a ak predsa – dajú sa opätovne nainštalovať, ale nezaťažujú zariadenie. Napokon, miera “toxického” obsahu sa dá zistiť aj inak – ak Vám zariadenie “žerie” batériu, hoci občas vybavíte nejaký telefonát, napíšete správu alebo pozriete poštu na internete – netreba váhať, ale konať. Obdivujem ľudí, ktorí majú nainštalované tri-štyri verzie navigácií a divia sa, prečo im baterka vydrží sotva pár hodín.

A čo na záver ? Začiatok týždňa … nech je teda úspešný … nech nie je pondelok ako rana kladivom medzi rohy …

 

 

 

Opozícia chcela Kočnera za premiéra

19.08.2019

... zahlásil zadýchaný holub Oldo, sotva dosadol na jeden z konárov bútľavej vŕby. Údajne mal jeho fotografiu (rozumej Kočnerovu) jeden liberál na vnútornej časti šiltovky a trenírok. Asi viac »

Hotel Leopoldov

17.08.2019

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie - bezcharakterná špina V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner viac »

Kočner potopí všetkých bez výnimky

16.08.2019

Odhaľovanie komunikácie Kočnera a jej zverejňovanie v médiách počas prebiehajúceho trestného konania by malo byť dôvodom na zamyslenie generálneho prokurátora a prijatie potrebných opatrení. viac »

deti, škôlka, vakcína,

Výrobcovia sa boja výpadku vakcín

20.08.2019 19:00

Od januára by sa mal upraviť očkovací kalendár tak, že vakcináciu proti mumpsu, ružienke a osýpkam absolvujú nielen jedenásťročné, ale aj šesťročné deti.

vlada, pellegrini,

Pellegrini v stredu povie, či ostáva v Smere

20.08.2019 18:22

Pellegrini už dlhšie patrí medzi vrcholových členov strany, s postojmi ktorých sa Fico dostáva čoraz častejšie do rozporu.

Trenčín

Mestám stále nevonia, že ľuďom zostane viac z daní. Prídu o milióny

20.08.2019 18:06

Únia miest Slovenska nesúhlasí s návrhom novely o dani z príjmov z dielne strany Most-Híd. Milióny eur budú chýbať v rozpočte samospráv.

Argentína / Casa Rosada /

Do Argentíny príde tím MMF, krajina je bližšie k bankrotu

20.08.2019 17:53

Nový argentínsky minister financií Hernan Lacunza chce po nedávnom prudkom oslabení pesa a prepade domácej burzy stabilizovať menu.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,075
Celková čítanosť: 5480517x
Priemerná čítanosť článkov: 2641x

Autor blogu