Založ si blog

Zachráňte Markízu . . . bol to podvod ?

… alebo skôr vydarený pokus o prevrat, ktorého cieľom bolo zvrhnutie V.Mečiara jemnou cestou, za pomoci médií ?

Na túto otázku môže dať odpoveď konečné rozhodnutie súdov vo veci zmeniek a objednávky vraždy, kde bude stáť pred tvárou spravodlivosti P.Rusko. No dlhé roky nekompletná mozaika sa začína postupne dopĺňať, a čo sa kedysi zdalo ako účelová kampaň proti niekdajšiemu riaditeľovi prvej súkromnej televízie na Slovensku, začína dnes dostávať jasnejšie obrysy nepríjemnej pravdy. A povestným posledným klincom do rakvy povesti P.Ruska môže byť niečo, čo s ním ani nesúvisí – obvinenie M.Kočnera z objednávky na vraždu J.Kuciaka. Vtedy by vzťahy Rusko-Kočner dostali úplne iné sfarbenie.

Cesta do 90.rokov prostredníctvom spomienok prináša len veľmi málo radosti. Divoká privatizácia, vyčíňanie mafie, svojvoľné a protiústavné rozdelenie federácie, vulgárny a pokrytecký súboj dvoch kumpánov pri rozdelení štátu a neskorších nepriateľov …. to všetko prinieslo ako konečný výsledok odovzdanie moci do rúk poskoka cudzieho záujmu a úplný rozvrat hospodárstva Slovenska, výpredaj všetkého, čo kedysi plnilo štátnu pokladňu. A Slovensko sa nakoniec stalo európskou krajinou tretieho sveta, montážnou dielňou pre nadnárodné spoločnosti. Bol ministerský post pre P.Ruska odmenou za otvorenie cesty k ekonomickej okupácii Slovenska ?

Akej dôveryhodnosti je hodné svedectvo mafiánov ? Minimálne v jednom prípade stojí za viac, než deravý groš.

M.Černák nemá čo stratiť a sotva môže niečo získať. Bolo by veľmi naivné veriť, že sa nájde sudca, ktorý by prepustil na slobodu zločinca, spájaného s desiatkami vrážd a iných zločinov. Čisto teoreticky, jedinou šancou na prepustenie by mohlo byť smrteľné ochorenie údajného bossa slovenského podsvetia. A na niečo podobné Černák nevyzerá.

Obžaloba na P.Ruska ilustruje pomery 90.rokov. No napriek tomu si myslím, že sa jedná stále len o špičku ľadovca, ktorého najodpornejšiu časť nevidíme. Stále ostáva množstvo otázok, napríklad na adresu niekdajších poskokov Mečiara a HZDS, ktorí sú dnes v nejednom prípade ctenými osobami v regiónoch, kde žijú. Mnohí majú na rováši tunelovanie štátnych podnikov, minimálne z hľadiska zodpovednosti za rezorty, ktoré riadili. Alebo pochybné praktiky v bankovom sektore.

Ako skončí proces s P.Ruskom ? Dlhoročnými súdnymi prieťahmi, množstvom odvolaní alebo aj dovolaní … množstvom otázok – napríklad, kto financuje obhajobu P.Ruska ? V prípade P.Ruska ide o viac, než by sa zdalo. A som presvedčený, že jeho prípadné odsúdenie by mohlo ohroziť množstvo iných bývalých politikov. Možno by ohrozilo aj ich pobyt – na slobode.

 

Bude bitka o Kočnerovo plavidlo do Belize ?

16.04.2019

Možno aj áno, súdiac podla snahy jedného (skoro) súdruha o prevzatie (uchvátenie) moci na Slovensku. Asi pochopil, prečo sa národ smeje na plné ústa pri zverejnených prieskumoch verejnej mienky. viac »

Keď sa Nula k moci tlačí . ..

14.04.2019

Otvorte ľudia oči a pošlite ju tam, kde naozaj patrí ... pretože ľudstvo má neblahé skúsenosti s vládnutím kombinácie veľkého ega, malých schopností a neviditeľného charakteru. Aj Slovensko viac »

SNS s A. Dankom nepatrí do parlamentu

13.04.2019

Pre riešenie problematiky cestovného ruchu sľuboval A.Danko mnoho už pred voľbami 2016. Nesplnil v podstate skoro nič a dnes opäť len sľubuje, čo však po voľbách 2020 skoro s istotou - nesplní. viac »

Brazil Rio Museum Fire Glance

Archeológovia našli pri Luxore rozsiahlu hrobku a nepoškodenú múmiu

18.04.2019 20:08

Hrobka by mala byť stará 3500 rokov a múmia asi 3000.

Soini

Fínsky minister zahraničných vecí Soini oznámil odchod z politiky

18.04.2019 19:18

Kde je EÚ, tam sú problémy. Ja nie som súčasťou tohto problému. Vo voľbách do EP kandidovať nebudem, napísal Soini.

Británia Londýn klimatické zmeny protest

Aktivisti proti klimatickej zmene chcú ochromiť dopravu na letisku Heathrow

18.04.2019 18:37

Demonštranti od pondelka obmedzujú dopravu v Londýne.

Požiar katedrály Notre-Dame

Strechu Notre-Dame mohol podpáliť skrat, myslia si vyšetrovatelia

18.04.2019 18:11

Pomôcť odhaliť odkiaľ presne sa plamene šírili, by mohli zábery z kamery.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,991
Celková čítanosť: 4957851x
Priemerná čítanosť článkov: 2490x

Autor blogu