Založ si blog

Zachráňte Markízu . . . bol to podvod ?

… alebo skôr vydarený pokus o prevrat, ktorého cieľom bolo zvrhnutie V.Mečiara jemnou cestou, za pomoci médií ?

Na túto otázku môže dať odpoveď konečné rozhodnutie súdov vo veci zmeniek a objednávky vraždy, kde bude stáť pred tvárou spravodlivosti P.Rusko. No dlhé roky nekompletná mozaika sa začína postupne dopĺňať, a čo sa kedysi zdalo ako účelová kampaň proti niekdajšiemu riaditeľovi prvej súkromnej televízie na Slovensku, začína dnes dostávať jasnejšie obrysy nepríjemnej pravdy. A povestným posledným klincom do rakvy povesti P.Ruska môže byť niečo, čo s ním ani nesúvisí – obvinenie M.Kočnera z objednávky na vraždu J.Kuciaka. Vtedy by vzťahy Rusko-Kočner dostali úplne iné sfarbenie.

Cesta do 90.rokov prostredníctvom spomienok prináša len veľmi málo radosti. Divoká privatizácia, vyčíňanie mafie, svojvoľné a protiústavné rozdelenie federácie, vulgárny a pokrytecký súboj dvoch kumpánov pri rozdelení štátu a neskorších nepriateľov …. to všetko prinieslo ako konečný výsledok odovzdanie moci do rúk poskoka cudzieho záujmu a úplný rozvrat hospodárstva Slovenska, výpredaj všetkého, čo kedysi plnilo štátnu pokladňu. A Slovensko sa nakoniec stalo európskou krajinou tretieho sveta, montážnou dielňou pre nadnárodné spoločnosti. Bol ministerský post pre P.Ruska odmenou za otvorenie cesty k ekonomickej okupácii Slovenska ?

Akej dôveryhodnosti je hodné svedectvo mafiánov ? Minimálne v jednom prípade stojí za viac, než deravý groš.

M.Černák nemá čo stratiť a sotva môže niečo získať. Bolo by veľmi naivné veriť, že sa nájde sudca, ktorý by prepustil na slobodu zločinca, spájaného s desiatkami vrážd a iných zločinov. Čisto teoreticky, jedinou šancou na prepustenie by mohlo byť smrteľné ochorenie údajného bossa slovenského podsvetia. A na niečo podobné Černák nevyzerá.

Obžaloba na P.Ruska ilustruje pomery 90.rokov. No napriek tomu si myslím, že sa jedná stále len o špičku ľadovca, ktorého najodpornejšiu časť nevidíme. Stále ostáva množstvo otázok, napríklad na adresu niekdajších poskokov Mečiara a HZDS, ktorí sú dnes v nejednom prípade ctenými osobami v regiónoch, kde žijú. Mnohí majú na rováši tunelovanie štátnych podnikov, minimálne z hľadiska zodpovednosti za rezorty, ktoré riadili. Alebo pochybné praktiky v bankovom sektore.

Ako skončí proces s P.Ruskom ? Dlhoročnými súdnymi prieťahmi, množstvom odvolaní alebo aj dovolaní … množstvom otázok – napríklad, kto financuje obhajobu P.Ruska ? V prípade P.Ruska ide o viac, než by sa zdalo. A som presvedčený, že jeho prípadné odsúdenie by mohlo ohroziť množstvo iných bývalých politikov. Možno by ohrozilo aj ich pobyt – na slobode.

 

Morálka ideologických dromedárov . . .

21.01.2019

Nič ma tak nepobaví, ako dnešné horlivé masírovanie svedomia tých, ktorí kedysi donášali na svojich susedov (a niektorí aj na príbuzných) bývalej ŠTB (alebo komukoľvek inému), či oddane viac »

Richter neočakáva a richtuje . ..

20.01.2019

Meno poslankyne, ktorá diskutovala s ministrom Richterom o problémoch pracovného trhu, mi akosi utieklo. Pamätám si len príslušnosť k OĽANO a nezmysly, ktoré tvrdila. Vlastne to bol súboj - viac »

Mistrík nechce byť zvolený ? !

19.01.2019

Súdiac podľa jeho rétoriky na adresu protikandidáta M.Šefčoviča - nechce. Ak je totiž biľagom na štíte protikandidáta podpora SMER-u, potom musí byť rovnakým biľagom aj podpora SaS. Prečo viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

cudzinec

Zásluhou politikov som sa stal cudzincom na Slovensku, pretože každý pobehaj má viac práv, ako slovenský občan. Je čas ukázať politikom, že sú volení, ale nie vyvolení. Národu majú slúžiť, a nie rozkazovať. Budem voliť KSS. Majú aspoň program pre ľudí, ostatní si všimnú ľudí len vtedy, keď po nich šliapu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,913
Celková čítanosť: 4534885x
Priemerná čítanosť článkov: 2371x

Autor blogu